Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
18. nov 2011

@ustarana Ahojky taky tě tu vitám a na tchýňi prd jen my víme kde je pravda 😉 Sygnalis neovlivňuje jiná očkování takže se může očkovat jen nevím zda už není pozdě neb první dávka musí už ted nějak bejt naočkovaná. A očkoju se jen v Motole nebo tady u nás v Brně.

cherub
18. nov 2011

@ustarana ahoj, vítej 🙂 Moje malá má taky defekt, ale síňový, ne komorový, nicméně je taky nemožné ho odstranit katetrizačně, tak nás čeká klasický chururgický zákrok 😖
Na tchýni se vyprdni... ty že jsi stará? Kdeže? proboha vždyť v tvém věku se leckdo teprve začíná o miminko snažit... já porodila ve 22 letech a vidíš, taky má vadu... to by mě zajímalo, co by si tchýně vymyslela na mě 😠 🙄

Holky, pořád píšete o tom očkování Sygnalis, můžete mi říct co to vlastně je? slyšela jsem o tom až tady na diskuzi, s námi o tom nikdy nikdo nemluvidl 😅

ziarcanka
18. nov 2011

@ustarana Ahoj, vitaj medzi nami. @blue04 to veľmi pekne napísala - veľký súhlas 🙂
Pokiaľ viem, tak s očkovaním by nemal byť problém, lebo synagis sú hotové protilátky - nie očkovanie v pravom slova zmysle. Skús ešte zavolať na detskú pľúcnu ambulanciu, alebo vaša pediatrička, tam by to tiež mali vedieť, lebo oni synagis očkujú.
My ideme na kardio v utorok, tak by som sa mohla spýtať, ale to ti už asi bude neskoro.

ziarcanka
18. nov 2011

@cherub Tu to pekne vysvetľuje primár Hrebík z DKC v Blave
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

blue04
18. nov 2011

@cherub Synagis je proti infekciam horných aj dolných dýchacích ciest.Tuto davku dostavaju predcastne narodene deti a aj srdieckove deti.Toto je skupina s vysoky rizikom zlyhania dychacich ciest a infekcia zhorsuje stav a dochadza aj k hospitalizacii.....tot vse 😀

cherub
18. nov 2011

@ziarcanka , @blue04 děkuji za vysvětlení 🙂 u nás tohle asi není třeba 😀 Nikolka není předčasně narozená a nemá dle vyjádření doktora závažnou srdeční vadu... síňový defekt a dvě horní duté žíly jsou prý běžné vady 😅 jen ta naše se musí složitě vyřešit... možná pro to nám nikdo o takovém očkování nic neřekl 🙂 ale pravdou je, že Nikolka hodně trpěla na záněty horních i dolních cest a díky tomu se přišlo i na srdeční vadu... ale teď co je na dietě se ji imunita probudila k životu a je zdravá jak rybička (klep, klep na dřevo) 🙂

mrskalianka
18. nov 2011

@katka6211 ak nám už prišlo schválenie na Synagys teraz je aký postup. Mi chodíme kardiologičke na kramáre, pošlú nám ešte pozvánku na očkovanie, alebo sa mám ohlásiť ja? Nechcem zbytočne vyvolávať do DKC a v tých papieroch to nie je úplne jasne napísané.

@casperko07 áno prázdnu sms, ale zaťial to číslo funguje iba na Orange, O2 a T Mobile ešte nespustili. Máme sa dobre, každým dňom čakám telefonát z DKC, Dávidko je zaradený na november, ale nejak tomu neverím, majú tam vela detí. Vy ste už dostali nový termín?

ustarana
19. nov 2011

@blue04 @misicka455 @cherub @ziarcanka Ďakujem vám za privítanie.

@cherub Hovorí sa, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Inak o tom očkovaní som sa tiež dozvedela z tejto debaty. Neprišla nám ani žiadna pozvánka, len sestra z Motola, keď volala manželovi a rušila kontrolu, tak mu vravela, že nás čo najskor budú volať hlavne kvoli očkovaniu, že to musí byť do konca mesiaca.

misicka455
19. nov 2011

My jsme byly očkování minulej rok tento rok jsme Veru už nenechala .

casperko07
19. nov 2011

@mrskalianka HEJ UZ SOM ZISTILA ZE NEJDE no o2 iba na orange....no este nemame druhy terim budem volat v pondelok ked budem mat vysledky z vyterov......

katka6211
19. nov 2011

mrskalianka no my sme to tak urobili, ze v schvaleni prislo, ze kto vam bude synagis pichat, tak sme tam zavolali a dohodli sa 🙂 my zhodou okolnosti mame tu doktorku aj ako pediatricku

mrskalianka
19. nov 2011

@katka6211 dík za info, v pondelok zavolám našej kardiologičke na kramáre, nech nám dá termín očkovania.

Ako sa majú Vaše srdiečka v týchto hmlách? Mne sa zdá, že malému nerobí dobre byť vonku, keď je táto hmla, tak ťažšie dýcha. Chodíme iba na chvílku kvôli malej.

matisekc
20. nov 2011

@mrskalianka zavolaj radsej vrchnej sestre Hlinkovej, ona ma na starosti ockovania synagisom, tu je cislo na nu: 02/59371322, my ideme v utorok
ja s malou velmi von nechodim, povacsinou len ked idem pre maleho do skolky a to je chvilka, aj tak teraz kasle, ale problem s dychanim som si nevsimla, no ona je starsia

mrskalianka
20. nov 2011

@matisekc Ďakujem si zlatá, zajtra tam zavolám, keď už aj Vy máte termín tak pozisťujem. Určite majú poradovník tak nič sa nestane ak sa ozvem keď už schválenie máme. Vy idete tiež na Kramáre? Tá vrchná sestra, to je Janka Hlinková? Moja malá do škôlky ešte nechodí a doma s ňou je ťažko, ona je taký živel, musí sa proste vybehať tak chodíme von často.

katka6211
20. nov 2011

mrskalianka my chodime von kazdy den, nech je hocijake pocasie, niekedy ideme aj dva krat za den, aj na dve hodinky niekedy. Ale my nemame hmly, my tu mame uplne nadherne pocasie teraz. Mne sa Matus zda taky udychanejsi skor v lete, ked su tie horucavy.

ziarcanka
20. nov 2011

@mrskalianka Lenka Hlinková, vrchná z kardioJIS - taká zlatá osôbka

ustarana
21. nov 2011

Ahoj holky, mam nejaku depku. V sobotu bola na navsteve tchyne a dnes ma caka telefonat do motola, dohodnut si kontrolu a este musim s prckom na ockovanie. To mam vzdy po nalade. Do toho este nedostatok svetla vonku ☹. Ach jo. Zavidim vam(v dobrom) tie prechadzky - Pavlik mi v hlbokej korbe reval ako pavian, takze cele leto sme presedeli doma. Myslela som, ze ked bude v sportaku a uvidi von, tak to bude lepsie. A ono prd. Dojdeme na koniec ulice a uz zacina rodeo. Asi mi z toho hrabne.
@misicka455 skoda, ze sa hlasuje len raz za den. Inak v datartu som nakupovala cez net, takze mam fakturu, ale je tam cislo dokladu. Vyfotit mi to neslo, tak to dnes manza v praci oskenuje a poslem ti to, aby si si nemyslela, ze som na to hodila bobek.
@blue04 pri citani tejto diskusie mi neunikol tvoj udel. Zivot ti toho nadelil, ze aj na kona vela. Dufam, ze s tou mrchou chorobou si poriadne zatocila.

misicka455
21. nov 2011

@ustarana ok super 😉

JJ to počásko moc nepřeje aby člověk měl dobrou náladu , ale tak se můžeme zase těšit na vánoce a na to jak ti drobci budou štatsni až budou rozbaloat dárečky 😉

vlasticka185
21. nov 2011

@ustarana Ahoj a tiez ta vitam 🙂 moj Samko ma tiez okrem ineho VSD-cize defekt komoroveho septa,a ten mu zosivali tento rok pri 3 operacii,hrudnik nemal pooperacii otovreny nastastie ani raz,ale ten defekt mu nezasili uplne,ale ponechali malicky na predsienach ako ventil a samozrejme aj koli tlakom-ale aj koli tym este dvom chybickam co este na srdiecku ma,...A zo svokry si nic nerob,jednym uchom dnu a druhym von, 😀 moc Vam drzim palce,aby vam potom operacia dopadla dobre a potom by uz malo byt vsetko v poriadku 🙂

vlasticka185
21. nov 2011

co sa tyka vianocnyh darcekov mam tipy skor pre starsie deti,nakolko nas maly ma veeela hraciek prave po tom starsom,ci ide o lego,transformena,pracovny stolik,klavir,roboty,...-nastastie su to vsetke krasne hracky,kedze si ich ten starsi dost sanoval,cize ten mladsi dostane urcite nieco mc queenove,kedze ho miluje a oblecko a tomu starsiemu sme kupily helikopteru na dialkove a este tablet,samozrejme tiez nejake oblecko 😀 ,a manzelovi som kupila vodu po holeni,kuch.zasteru sexi chlap.tela,a este dake drobnosti na jeho kanc. stol ,cize nieco mam uz pokupene a este nieco sa dokupi 😀

blue04
21. nov 2011

@ustarana ano nadelili mi toho dost..ale my dvaja sa nedame,my mame byt spolu a ja to viem 😉

mrskalianka
21. nov 2011

@katka6211 tak to si viem predstaviť aké to tam máte krásne. Naši išli teraz na chatu, tiež len ospevujú ako je v Tatrách krásne, ako v rozprávke. Tak by som išla, ale kým nie je Dávidko po glene tak už nebudeme riskovať.

@matisekc už je to vybavené, sa nám chystali volať, ale ja som ich zasa predbehla 🙂. Ideme v stredu. Ešte nám skúsia zistiť čo s operáciou, lebo vraj potom ten Syngys nemá účinok, pri momotelovom obehu by išiel von, ak nič nezistí tak nás zaočkujú a budeme ďalej čakať.

@ustarana skús chodiť von vtedy keď je malý úplne unavený a vieš, že aj keď si troška poplače nakoniec zaspinká. My tiež chodíme tak, aby si pospinkal vonku a ja som sa mohla venovať malej kým Dávidko spinká.

mrskalianka
21. nov 2011

@blue04 jasné, že Vy spolu musíte byť, ste jeden druhému hnacím motorom, raz poťiahneš ty Jacka a potom on Tebe. Držte sa.

katka6211
21. nov 2011

ustarana a neskusala si maleho nosit v satke, alebo v nejakom inom nosici? daju sa k tomu kupit aj take ako bundy na zimu 🙂 ja som matusa zacala nosit az nedavno, lebo dovtedy nam to kvoli hypotonii moc nedoporucovali, a nam sa to osvedcilo, len jeho to strasne uspavalo, ked som ho nosila 🙂

katka6211
21. nov 2011

mrskalianka fakt je tu krasne, dnes je sice hmla, ale zato vsade namraza, vyzera to, ako ked uz zima klope na dvere 🙂 a vam sa uz teraz urcite neoplati niekam ist, ale za chvilu to bude za vami a potom to vsetko dobehnete 😉

ustarana
21. nov 2011

@vlasticka185 ahoj, díky za privítanie. Pozerám, že už premýšľaš nad Vianocami, to je pekné. Ja premýšľam tiež, ale mám v hlave nejako vykradnuto. Vobec neviem, čo kúpiť prckovi. Už má snáď všetko, čo pre tak malé deti predávajú (hrajúci telefon, hovoriaceho medveďa, cinkajúcu loptičku, navliekacie krúžky, rozne otočné kolieska, veľké korále...).
@mrskalianka Už som skúšala po spaní, po jedle, ked je ospalý. Dokonca zo zúfalstva som mu dala rohlík, keď začal fňukať - vydržal ešte asi 10 minút. Bola to naša najdlhšia prechádzka, trvala skoro dvadsať minút, ale kočiar je špinavý ako po troch prasiatkach. Vždycky keď sa vraciame domov, tak o nás vedia všetci, lebo to je rev, že rinčí sklo. Najviac ma dostávajú všetečné babky kecami: "Paní, brečí Vám dítě!" Na to mám už len jednu odpoveď: "Fakt? Ani som si nevšimla. 😀 " Ono ja som si to spravila sama. Od malička som ho vždy dávala na zem, keď bol prebudený, tak je zvyknutý na veľa priestoru a pohyb, v kočiari je prikurtovaný a to mu vadí, tak reve 😠 .
@katka6211 Šatku som si dosť dobre nevedela predstaviť, pretože Pavlík už pred mesiacom mal 8,5 kg a 72 cm (ja po biede 160), ale už o tom začínam uvažovať. Niečo s tým robiť proste musím, lebo nám preskočí obom.

ustarana
21. nov 2011

Inak som volala do Motola, tak kontrolu máme budúci pondelok a so synflorixom máme počkať a dať až týždeň po synagise. Bola som hrozne prekvapená, aký bol doktor milý a príjemný. Tým pádom sa nám dnes zrušilo očkovanie a ja mám hneď krajší deň. Dokonca vykuklo slniečko, tak až sa moj divoch zobudí, pojdeme prevetrať hlasivky 😀 . A zas bude po nálade.

casperko07
21. nov 2011

ahojte no dnes som volala koli tym viterom tak v hrdle nic nema ale v nose ma zase toho stafilokoka .......tak som volala do ba a povedlai ze mi budu volat tak neviem co .......

ziarcanka
21. nov 2011

@mrskalianka a ostatní: Takto sa ľúbia moje milované deti 😀 😀 😀

mrskalianka
22. nov 2011

@ziarcanka to je láska 🙂, tieto momenty sú neskutočné. Moji krpci sa už začali spolu zabávať, nechám ich chvílku v izbičke a také smiechoty, mne až slzy idú čo sú tak podarený 🙂