Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

katka6211
5. mar 2012

aaaa este som chcela, ze vytery mame v poriadku, cize od nedele sme v BA, a v utorok by mal byt katetrizovany 😒 ako sa ja velmi netesim 😢 😢 😢

matisekc
5. mar 2012

@katka6211 my ideme v pondelok na kontrolu tak vas vybehneme hore pozriet

katka6211
5. mar 2012

matisekc jeeee tak sa zase uvidime 🙂 aj ked radsej by som sa niekde inde videla, ale aspon na nieco sa tam mozem tesit 😉

matisekc
5. mar 2012

@katka6211 aj ja sa tesim ze vas zase uvidim a dufam ze nabuduce niekde inde 🙂

vlasticka185
6. mar 2012

@katka6211
@matisekc baby,nech kontroly dobre dopadnu 😉 budem na vas mysliet a drzat palceky😅

ewana73
6. mar 2012

ahojte baby ideme vas pozdravit 🙂 min.tyzden sme boli na kontrole na echu a maly ho zvladol uz uplne ale uplne bez jedinej slzicky. 🙂 pekne sledoval na monitore svoje srdiecko a vsetko pocuval ako mu teta doktorka povysvetlovala kde co ma a ako mu funguje.normalne sme vsetci boli v uzase... u sestricky sice na ekgcku plakal ale ked sme odchadzali tak kazdeho vybozkal aj lekarku aj sestricku.. 😀
@katka6211 vam drzime palceky na katetrizaciu,nech to rychlo zbehne . baby a co je s casperkom? este su stale tam s tymi hnusnymi vypotkami?
@ziarcanka moja a vy sa ako mate ?ved simonko ti uz pomaly zacne aj tapkat okolo nabytku 😀

ziarcanka
6. mar 2012

Ahojte všetci. Dnes som sa bola spýtať v poisťovni (máme Dôveru) ohľadom kúpeľov - u nás sú tam také strašne zlaté ženy. Takže, takto sa veci majú:
detičky kardiaci chodia len do Bardejova - majú nárok do roka po operácii (+ sú tam ešte ďalšie indikácie podľa diagnózy), chodí sa na 21 - 28 dní, do 6 rokov môže ísť rodič ako sprievodca - ubytovaní sú spolu v hoteli Mier
http://www.kupele-bj.sk/--58-15-hotel-mier-
deti majú pobyt plne hradený poisťovňou, sprievodca dopláca mimo sezóny 16€, v sezóne 21€ na deň. Sezóna je od 15.6. do tuším 15.9., v doplatku je ubytovanie a strava 3x denne, deti majú stravu 6x.
Keď aj jesť nebudem, od zajtra šetrím 🙂

@ewana73 smeješ sa moja, ale už aj ťapká 😀 Už teraz len dávať pozor na Samuela, nech doňho nechodí drgať 😠
A vy ako sa máte okrem toho, že statočne zvládate vyšetrenia? Predtým si písala, že Sergejko sa rozpapkal, dúfam, že sa už upravilo aj spinkanie 🙂

ziarcanka
6. mar 2012

@ewana73 Aby si mi verila 🙂

andrea3772
6. mar 2012

@ziarcanka Ake krasne chlapciatko 😉 Kolko ma?Moj najmensi bude mat vo stvrtok rok,tolka radost,uz chodi,je to nase slniecko 😉

mrskalianka
6. mar 2012

@ziarcanka šikovný Šimonko. Zlatý je.... Ste nás pekne predbehli 🙂. Dávidko sa dával mesiac dokopy po operácii, dosť ho to zabrzdilo, no pri ňom som sa naučila byť trpezlivá 🙂, má čas. My teraz štvornožkujeme ako strela, sem tam sa mu podarí postaviť. Chce Ti Šimonko chodiť tak za ručičky? Ja Dávidka musím držať pod pazuškami len tak kráča.

ziarcanka
6. mar 2012

@andrea3772 Ďakujeme 🙂 , v polovici apríla bude mať rok.
@mrskalianka Šimík by za ruky chodil - teší sa z toho, ale nechcem, aby to robil - chodiť sa tak nenaučí, akurát si môže vypestovať zlé návyky - takže len občas pre radosť 🙂
No vám by tie kúpele bodli, malý by sa možno rýchlejšie zregeneroval - len keď si človek zráta tie doplatky - pomaly dovolenka pre celú rodinu 😒

mrskalianka
6. mar 2012

@ziarcanka Dávidko je už zregenerovaný, lenže ten mesiac aj viac sa dával do poriadku, nechcel sa pretáčať na bruško, stále ho to bolelo, takže vôbec necvičil.... Dobre, že Vám to presunuli, Šimonko sa normálne rozvíja a nič nezamešká. Keby sme neboli na glene tak Dávidko už určite chodí, pred operáciou bol taký šikovný a potom sa úplne zabrzdil, no ale ja sa mu nedivím. Dospelý sa z toho dostáva ovela dlhšie a to nie je ani vo vývoji. Veď nám nič neutečie 🙂. Viem, že spojka na našich srdiečkach nezanechala nič, veď miminká iba spinkajú, ale tento glen prišiel v čase keď sa najviac začal hýbať, pretáčať, načahovať, proste trénoval svaly.

vlasticka185
6. mar 2012

@ziarcanka ze aky fesi 😵 a sikovnyyyy
@mrskalianka my sme presne boli tak so Samkom,ze uz sa zacal pustat chodit,do toho ta operacia,potom skoro po mesiaci streptokok v krvy,cize sme zabudli potom vsetko, ☹ ,ale neboj sa,Davidko to vsetko dobehne a potom nebudes stihat za nim,ako ja za Samkom 😀 ,

ewana73
7. mar 2012

@ziarcanka no teda tak ale,ze aky velky chlap 😀 .ano spinkanie sa uz upravilo,sice sa este v noci zobudi ale uz nema nocne mory .vsak som ho aj na to echo tyzden vopred pripravovala,pozerali sme v casopise obrazky kde so stetoskopom vysetruju deticky a vysvetlovala som mu ,ze takto bude teta doktorka aj jeho.no a strach sice mal u doky ale pekne pocuval a sledoval.inak nas sergej zacal tapkat az ked mal 13mes.a uplne sa rozchodil az v 15..

ewana73
7. mar 2012

@ziarcanka nuz a toto nas velky chlap spred dvoch tyzdnov,predlzeny vikend v Tatranskej Lomnici 🙂

ziarcanka
7. mar 2012

@ewana73 no aký frajer 😀 - a tie okuliare - na to by som mojich chlapcov ťažko nahovárala - pri Samkovi som ich poctivo dve letá vozila v kočíku - na oči len za úplatok aj to len na chvíľu 😒 , takže chváliiiiiiiiiim 🙂

ziarcanka
7. mar 2012

@casperko07 Ahojte bojovníci, aké máte novinky? Dúfam, že nepíšeš, lebo sa plne venuješ drobcovi domka 🙂 , úplne v najhoršom prípade na oddelení. Myslíme na vás 🙂

ewana73
7. mar 2012

@ziarcanka no ani nas by si okuliare nedal,keby mu do oci nesvietilo slnko,takze pochopil,ze s okuliarmi je to parada (to su original znackove detske okuliare,takze neozaj plnia pri silnom slniecku svoj ucel,teda nie len na krasu..) 😀

casperko07
7. mar 2012

@ziarcanka ahoj no tak nejako neodpisujem lebo sa mu venujem na oddeleni vcera nas prelozili z jisky od vcera zatial nemam vypotky ale stale sa stresujem ked tam aj vidim malu kvapku ze to zas bude mat no uvidime v piaqtok by sme mali prejst na nizkotukovu strtavu tak uviddime ze co ...............ale snad to uz bude len dobre

katka6211
7. mar 2012

casperko07 ahoj, tak to je dobra sprava, ze ste na oddeleni 🙂 treba verit, ze sa uz stratili nadobro. inak my od nedele budeme tiez v dkc, ale na druhej strane, tak ak by si mala chut, mozme sa stretnut 😉

ziarcanka
7. mar 2012

@casperko07 Tak už len krôčik a pôjdete domkov 🙂 Držíme palčeky, aby ste to na strave pekne zvládli a prajeme nech vám to rýchlo ubieha 🙂

matisekc
7. mar 2012

@casperko07 super spravy, nech ste na oddeleni len chvilua potom sup sup domov

mrskalianka
7. mar 2012

@casperko07 moc sa teším a velmi držím palce nech tie svine hnusné sa už nevrátia. Pozdravujeme Lukáška 🙂

vlasticka185
8. mar 2012

@casperko07 neboj,uz je to na dobrej ceste ked ste uz na oddeleni 😉 ,velmi sa tesim ze uz konecne ste bez vypodkov,ale klop,klop,aby sme daco nezakrikli,...myslim si,ze uz svoje tam mate odlezane a uz je nacase aj domov sa pobrat,moc Vam to zelam,nech uz balite kufre ,.... 😵 😅 😉

vlasticka185
8. mar 2012

baby,mna vcera tak dostalo to modre z neba,hlavne ten druhy pribeh,ked ta mamicka prosila toho pacienta,co dostal to srdce,aby sa jej ozval,...ma moj obdiv,ze sa k celej veci takto postavila,....apropo,keby sa s nasimi detickami nieco udialo,ich organy su asi nepouzitelne,vsak?

vlasticka185
8. mar 2012

@ewana73 niekto bol lyzovat?...tak treba,trosku si vyrazit a odreagovat sa 🙂 sekne to tomu fesakovi na foto 😉 😵

mrskalianka
8. mar 2012

@vlasticka185 už milión krát som povedala, že to pozerať nebudem a stále to pozerám a plačem pritom ako blázon. S našimi drobcami sa nestane nič, nezabúdaj 🙂.

ziarcanka
9. mar 2012

@andrea3772 Drobčekovi všetko najlepšie k včerajším prvým narodeninám. 🙂

ziarcanka
9. mar 2012

@katka6211 Držíme palčeky, nech všetko prebehne bez komplikácií a nech sú výsledky OK. 🙂

katka6211
9. mar 2012

ziarcanka dakujem 🙂