Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
7. apr 2012

Ahojky, holky jsme na světě , ale bohužel by jsme to nebyly mi kdyby bylo vše v cajku, malej leží na jipu a má nějaké problémi s krví a játry 😒

smardik
7. apr 2012

@misicka455 jen nakukuju a vidím malého a špatné zprávy ☹. Malý je krásný, držte se, jsme všichni bojovcníci a zvládnete to

cherub
7. apr 2012

@misicka455 držím všechno co mám, aby se Ondrášek dal co nejdřív do kupy! a ty se drž mamino 😔 A jinak teda veliká gratulace ke krásnému frajerovi 😵

misicka455
7. apr 2012

Díky 🙂

katka6211
7. apr 2012

misicka455 gratulujem k nadhernemu syncekovi 😵 😵 😵 a drzte sa, nech je maly co najskor v poriadku

ziarcanka
8. apr 2012

@misicka455 Jejéj, aké krásne bábo - vitaj na svete a pekne sa rýchlo uzdrav, nech môžeš ísť domov za sestričkou. Gratulujeme šťastným rodičom 🙂 🙂 🙂

ziarcanka
8. apr 2012

@mcoya My máme v pooperačnej prepúšťačke napísané, že pri infekte treba malému nasadiť ATB ako prevenciu endokarditídy. Treba to vtedy, ak má bábo na srdiečku niečo umelé - cievu alebo chlopňu - lebo tam môžu nasadnúť baktérie a spôsobiť šarapatu. Našťastie sme ich ešte nepotrebovali - akurát Pamycon do nošteka.

katka6211
8. apr 2012

ziarcanka myslim, ze to neplati len vtedy, ked ma na srdiecku nieco umele, lebo my nemame nic umele, a tiez musime dodrziavat prevenciu pred infekcnou endokartitidou. tak asi radsej ATB ako by sa to malo vypomstit na srdiecku

ziarcanka
8. apr 2012

@katka6211 Samozrejme Kati, záleží od dg, jednokomorové srdiečka sú špéci kapitola 😉

Korbáč už máte na zajtra nachystaný? My dva - to bude maminka pekná a zdravá... 😀 Asi to potom tým mojim chlapcom vrátim - veď zdravíčka a šikovnosti nie je nikdy dosť 🙂

ziarcanka
8. apr 2012

@mcoya, @katka6211 Tu píšu o tých ATB v odseku Život s umelou chlopňou
http://www.cktch.cz/index.php/pro-pacienty/uite...

casperko07
8. apr 2012

@mrskalianka no teraz naposledy ako sme tam boli som sa sestricky na jiske pyatla ze ako dlho ziju tieto deticky z jednokomorovym srdieckom tak mi povedala ze podla statistik sa dozivaju tak 12-13 rokov no tak ma nasrala ze az ...a potom som sa pytala inej a ta mi povedala ze neviem ze to je kazde dieta ine ale ze nevedia.........takze asi tak

ziarcanka
9. apr 2012

@casperko07, @mrskalianka Niektoré výroky sestričiek musíme brať trošku s rezervou. Ony to myslia dobre a mamu doplašia na smrť. Mne sa to stalo po operácii spojky - na RAP mi jedna sestrička povedala, že malého nemôžem nechať plakať, lebo desaturuje. Po príchode domov brutálny stres, malého sme len na rukách nosili, aby nedajbože neplakal a ak plakal, len som čakala, kedy omodrie. Potom sme šli na kontrolu na kardio u nás a malý pri vyšetrení plakal - doktor mu povedal - len si poplač a ja som si myslela, že mu asi preskočilo...a nepreskočilo - veď s plačom malé deti rastú 🙂
Nemyslím si, že tých 12-13 rokov je reálnych (možno je to nejaký starý údaj zo začiatkov týchto operácií) - to by mi na rapke nehovorili, že v puberte bude potrebovať ešte malú korekciu - aj keď niektoré deti sú dnes v puberte už v 10 🙂
Takže kľud, ešte im budeme na svadbách tancovať 🙂 🙂 🙂

misa84
9. apr 2012

@mcoya vojtíšek má mít půl roku po operaci rizikovou prevenci endokarditidy, měl DORV, transpozici a komorový defekt a před měsícem byl taky nachlazený a dostal preventivně ATB. Ale spíš to bylo z hlavy naší pediatričky, než že by to v DKC doporučovali.

ewana73
9. apr 2012

@ziarcanka
@katka6211 baby,my tiez dodrziavame prevenciu IE,nam povedali 6 mesiacov po katetrizacii,nakolko ma maly tiez v tepne "spojku" (amplatzov okluzor)co mu davali pri uzatvoreni duktu.pri poslednej kontrole nam kardiologicka povedala,ze ked spojka uplne zarastie,ze prevencia konci.maly tiez asi mesiac po hospitalizacii ochorel,CRP vykazovalo mierne zvysene ale pediatricka nasadila tiez ATB prave koli tej prevencii IE ,kym za "normalnych " okolnosti by ich nebola dala.predsa len cudzie teleso v srdiecku a nasledny "infekt" z choroby ,vysoka teplota je na srdce dost zatazujuce,aspon tak nam to vysvetlila doky.

ewana73
9. apr 2012

@misicka455 gratulujemeeee a drzime palce,nech je drobuliak rychlo fit. 😉

matisekc
9. apr 2012

@misicka455 gratulujem, a nech drobcek co najskor v poriadku aby ste sa mohli vsetci tesit doma

vlasticka185
9. apr 2012

@misicka455 gratulujem ku krasnemu syncekovi 😵 ,verim,ze komplikkacie,o ktorych pises su iba docasne a ze malicky sa rychlo zotavi ,moc Vam to zelam, 🙂 😵

vlasticka185
9. apr 2012

@mcoya ahoj,no myslim si,ze je to vzdy na zvazenie kazdeho lekara,ci nasadi atb alebo nie,ale zase je to aj o tom crp,a tiez o tom,ci je dieta po nejakom zakroku ,...my sme to uz 3x zvladli bez atb,pokial maly nema chytene hrdlo,nieje moc zahlieneny,cize ma pekne ciste dychanie,tak nam doki nasadi sirupcek,do nosteka nieco na nadchu a inhalujeme vincentku 😉 .....,jasne,ze lekari sa boja,ale zase ved to uz je chore,ze vecne iba atb aby tie deti brali,samozrejme pokial liecba nezabera,ale sa to zhorsi,tak nasadia,ale zalezi na tom,ake su priznaky a okolnosti,ved tie atb,su riadne svinstvo,hlavne,ak sa nasadzuju naslepo,a teda v pripade,ak ich ani nebolo treba nasadit,..... ☹
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

siska8
10. apr 2012

@misicka455 Blahoželám, prajem hlavne veľa zdravíčka 🙂

siska8
10. apr 2012

Ahojte dievčatá, chcela by som vás poprosiť o jednu láskavosť. Jedna Rastíkova sestrička z RAPky ma poprosila, či by som pre jej kolegyňu, ktorá píše bakalársku prácu o analýze zdrojov strachu rodičov detí hospitalizovaných na OAIM, kde cieľom je zistiť ako rodičom najlepšie uľahčiť ich prežívanie na rapke, nevypísala dotazník. Zároveň prosím i vás o zapojenie sa...Ak by ste mali záujem, prosím ozvite sa mi cez IP a pošlite mi vašu e-mailovú adresu...pošlem dotazník... Ďakujem 🙂

misicka455
10. apr 2012

Holky díky za gratulace , malej je super už bych ho chtěla mít doma 😉 Pomalu a jistě se nám lepší tak snad to tak bude dál.

mrskalianka
10. apr 2012

@misicka455 Aké krásnučké bábätko. Moja držte sa, nech to všetko zvládnete. Verím, že tento boj vyhráte, chlapček je krány, bojoval doteraz a zabojuje ešte raz. Je mi stále velmi do plaču ako niektoré miminká musia bojovať hneď od začiatku.

mrskalianka
10. apr 2012

@casperko07 tak to bola aká krava premúdrelá ☹. Ja som teraz na Synagyse stretla dievčatko, mala asi 12 rokov, išla iba na kontrolu srdiečka a teda nevyzerala, že by mala zomrieť 🙂. Krásna kočka, srdiečko jej šlapalo tak ako malo.

svatule
11. apr 2012

@misicka455 velká gratulace a přejeme ať jste co nejdřív doma!
Já už mám naplánovaný porod, 17.4. nástup v Motole a pokud se nic nestane, 19.4. porod, pak dám vědět po operaci, jak jsme dopadli. Všem hodně zdraví!

ziarcanka
11. apr 2012

@svatule Držíme palčeky 🙂

misa84
11. apr 2012

@svatule držím palce a budu na tebe a miminko myslet!!

mcoya
11. apr 2012

Ahojte babulky. Dakujem vam. Tak nakoniec to maly zvladol bez ATB. Ale behala som okolo neho statocne, caje, naparovanie... Stale dokola. Ved to poznate. Teraz pre zmenu beham okolo mladsieho. 😠 ...uz aby bolo leto. Tak sa drzte. 😉

mcoya
11. apr 2012

@misicka455 gratulujem a tesim sa s tebou, neboj o chvilku budete doma vsetci. No a potom vela trpezlivosti Verca bude urcite ziarlit a ty nebudes vediet kam skor skocit, ale to casom prejde. Uzivajte si to a teste sa spolu.pa.

vlasticka185
12. apr 2012

v pondelok smer Blava,vysledky su konecne ok 🙂 ☹

ziarcanka
12. apr 2012

@vlasticka185 Držíme palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂 a nech sa jazýček tentokrát nevyhádže Samkovi 😒
Budeme sa tešiť na dobré správy 🙂