Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mrskalianka
29. júl 2012

@katka6211 Ahoj, ako sa máte? Teraz chodim pomenej na fórum, ale Teba som tu nevidela už naozaj dlho. Ako sa máte?

dara76
29. júl 2012

@mrskalianka aj my sme more odkladali, prvy krat sme boli, ked mal cez 3 roky a bol uz po 3.operacii. Upozornovali nas, ze v lietadle moze mat tazkosti ale zvladal to vyborne

katka6211
30. júl 2012

mrskalianka ahoj, mame sa dobre 😉 ja tu chodim casto, len menej pisem 😀 Boli sme v Banskej Stiavnici na dovolenke, mali sme stretko so Ziarcankou 🙂 Stale cakame kedy nas zavolaju na operaciu, uz idem pytat nasu detsku dr. nech tam zavola a skusi nieco zistit, lebo v septembri to uz bude pol roka po katetrizacii. Tak uz dufam, ze to budeme mat do zimy za sebou, lebo fakt to cakanie je najhorsie 😒

mrskalianka
30. júl 2012

@dara76 aké ťažkosti by mohol mať v lietadle? No je to ešte ďaleko, budem rada ak sa dostaneme autom do Chorvátska ale doktorka hovorila, že bude môcť aj lietať, nevidí v tom problém.... Miško vládze aj po túrach chodiť? My sme boli v Tatrách, iba na takých prechádzkach, no malý vládal ovela viac ako Lili, nechápala som, ako sme ho vybrali z kočíka tak bol jak na baterky 🙂, velmi sa tešíme z neho

mrskalianka
30. júl 2012

@katka6211 tak to Ti verím, viem ako sme čakali my pred Vianocami a to sme mali a to nás zoperovali tak 3 mesiace po operácii. Ešte náročnejšie na nervy bol ten týždeň keď nám už vysadili liečiky a tri krát nás odložili. Všetko pobalené, a pre urgent odvolávali. Teraz je asi aj dovolenkové obdobie tak asi operujú len urgenty. No ale pol roka je už naozaj vela... Super, že ste sa stretli 🙂. Nám teraz vyšli rovnaké kontroly v DKC tak keď z víkendu v Šťiavnici nič nebude tak DKC to zasa zariadilo 🙂)). Tak sa držte moja, ja som si už myslela, že Vás volali a Vy si pekne prázdninujete 🙂

Inak kočky neviete čo je s Blue??? Dúfam, že sú o.k.

katka6211
30. júl 2012

mrskalianka dufam, ze uz to bude v auguste, no ale uvidime co povedia, ked tam dr. brnkne. Ale inak si naozaj uzivame leto, vcera sme boli pozriet zase v Pribyline, a aj cez tyzden planujeme niekam ist 🙂

casperko07
31. júl 2012

@vlasticka185 dakujem no zatial to vyzera dobre sme zase spolu tak je to trosku lepsie tak uvidime co a ako snad to uz bude len a len lepsie.....

casperko07
31. júl 2012

@mrskalianka ahoj jasne je vsetko okej len som akosi nemala casu ani naladu chodit na net ....ale inac je vsetko okej a vy sa mate ako?

semula
3. aug 2012

@svatule
@semula
@ziarcanka Ahojte, tak sme včera absolvovali cestu sanitkou na kontrolu v Motole. Cesta tam byla ještě schůdná, malý ji celou prospal ale nazpátek bylo už strašné horko a malý byl skoro uvařený. Na příští kontrolu jedeme až za půl roku takže to bude zima tak aspon vím že se neupečeme. Jinak kontrola dopadla dobře. Stav je takový jako při prouštění před měsícem. I chlopně nám propouštějí nám propouštějí stejně. Upravili nám léky a doufám, že to s léky bude malý i nadále zvládat dobře a na žádnou další operaci nebude muset. Jinak jak zvládáte ty vedra? Já nevím jestli je to tím teplem ale poslední tři dny mi malý nechce jíst. Minulý týden sme začali s příkrmy a to baštil jak zběsilý a tento týden to nechce. Tak nevím. Po kontrole vím že by to se srdíčkem nemělo mít nic společného ale stejně... Je to už v člověku usazený.

svatule
3. aug 2012

@semula tak to je super, že jste to zvládli! Určitě zvládne malý i léky a držíme pěsti, aby opravdu další operace nebyla nutná. Náš malý je zatím plně kojený a v těch vedrech je častěji u prsa, i v noci chce pít více, na druhou stranu dcera jí opravdu méně, spíš jí chutná ovoce a zelenina, hodně pije, jídlo jako takové nemusí, tak bych řekla, že to je opravdu jen tím počasím...
U nás jinak vše ok, malý začíná brát železo, má ho méně, ale to znám už od malé, tak mě to moc nepřekvapilo, na poradně ve 3 měsících vážil 5,5kg, takže pěkně roste, na kardio jdeme až v říjnu, do Prahy asi v prosinci, tak je docela klid. Trošku stáčí hlavičku na jednu stranu, zatím jen polohujeme, uvidíme, zda bude muset na rehabilitaci. Za týden ho ještě čekají kyčle, zatím vždy bez problémů, ani nemá široké balení, tak jsem zvědavá, co ho čeká, přece jen, já, manžel i dcera jsme měli řemínky...
Všem hodně zdraví a pohodové srpnové dny( pro nás i bez těch tropů 🙂 )

ziarcanka
3. aug 2012

@semula Tešíme sa z dobrých správ 🙂

mirulienka
3. aug 2012

@lusilia dakujem 😉
@ziarcanka @vlasticka185 @mrskalianka @katka6211 a ostatne baby 😉 ja sem idem ako na hotove, ze kuknem, kedy je to stretko a zaplatim... a to som cela ja, zase zmeskala... 😠 tak to mi je naozaj velmi luto!!! a ktore teplice myslite na jednodnove stretko??? ja by som aj prisla, chlapov poslem na nejaku blizku turu (teda ak tam nieco je, lebo ich by to s nami nebavilo...) a my baby pokvakame 😉
inak sme tiez boli na kratkej "dovci", vo Vratnej trochu pokukat zase Slovensko a dnes som nasla v zlavach Donovaly, tak im idem zavolat, kedy maju volne... ale najprv som zavitala sem, ze aby sa nam termin nekryl 😅

inak my ideme na buduci stvrtok na morfo utz, tak uz teraz seriem bobky, ale ukludnujem sa, ze bude male ok 😕 hm, no nie je to, ako po prvom zdravom dietati, ked cakate samozrejme dalsie zdrave... uz su tu pochybnosti a strach, ale tak musime to zvladnut...

ziarcanka
3. aug 2012

@mirulienka Tak to by sme sa mohli stretnúť aj na Donovaloch - deťuše sa vytešia na Habakukách 🙂 Napíš termín a možno sa nás pozbiera viac.
Na štvrtok držím všetky palce - aj nožné 😀 a verím, že všetko bude OK

mrskalianka
5. aug 2012

Ahojte, tak ako vidím fórum, leto si všetky srdiečka pekne užívajú 🙂. My tiež, len Dávidko sa nenormálne rozdivočil, je ako na baterky, zarovno malej. V bazéne je stále, ale také niečo ako koliesko alebo rukávky nehrozí. On bez všetkého, chce sa hádzať do vody a chce aby sme ho tam hádzali 🙂. Manžel sa s ním blázni, veď klasika. Ja samozrejme aj teraz rozmýšlam, či sa mu nemôže niečo stať, myslím so srdiečkom.... Sú deti, ktoré majú zakázané skákať na trampolíne, ja som sa našej doktorky pýtala, vraj skákať môže. Keď on sa tak velmi teší, výska od radosti a nahlas sa rehoce 🙂)). Jáááj v lete je dobre, dúfam, že na budúce leto nám dajú ešte pokoj 😒

eronika
5. aug 2012

Chcem poprosit maminky, ktore absolvovali s detickami v Detskom kardiocentre v BA katetrizacny zakrok o jednu info: ako dlho ste cakali, kym Vas pozvali na zakrok (telefonicky alebo formou pozvanky)? Na poslednom vysetreni nam povedali, ze nas uz zaraduju na cakacku a v priebehu "niekolkych tyzdnov, mesiaca, dvoch" nas pozvu na zakrok. Zial v priebehu buduceho tyzdna to uz budu dva mesiace a este nevolali. Je tazke byt stale na telefone a cakat - uz zacinam byt z toho dost nervozna. Prosim o info, ako dlho ste cakali vy? Vopred vsetkym dakujem. 🙂

ziarcanka
6. aug 2012

@eronika Ahoj, pozvánky chodia poštou cca 2 týždne dopredu, telefonicky volajú len keď by sa náhodou niečo na poslednú chvíľu uvoľnilo. Koľko budete čakať po zaradení na čakačku záleží aj od diagnózy. Skús prezvoniť vrchnej sestre OFV -Mgr. Kľusková 02/59371 861- ona to má na starosti 🙂

mirulienka
6. aug 2012

@ziarcanka tak som zajednala ubytko od 10 do 12.8., ale este nemam naplanovany program...

Ak sa teda este NIEKTO CHCE PRIDAT, ze by sme dali stretko na Habakukach, tak dajte vediet 😉

vlasticka185
6. aug 2012

ahojte babenky 😉 hlasim sa spat,chcem Vam vsetkym podakovat za podporu, 🙂 dovolenka dopadla na vybornu a teda dobre sme si oddychli 😎 ,2dni som sa stranila slnka a mala este dietu,ale potom som uz neodolala tym preplnenym stolom a rozjedla som sa ,nasadila som si antibiotika,ktore som mala v rezerve,kedze ja som taka nachylna na choroby a zabrali mi,ale mam taky pocit ,ze aj to more mi pomohlo na dychacie cesty,deti sa vyblaznili vo vode,pochodili sme skoro cely Umag a rozhodli sme sa,ze narok tam chceme ist opat,ak Pan Boh da a bude nato,avsak chceme ist do apartmanu,alebo ineho hotelu,lebo ten nas bol v hroznom stave, 😝 najviac ma zarazilo to,ze upratovacka nam iba po 4 dnoch vymenila uteraky a to bolo vsetko,cize sluzby o nicom,ale strava zase vynikajuca,bohaty vyber,len v nasej lokalite to nezilo moc,za zabavou sme chodili inam,ziadne animacie pre deti,cize nabuduce zvazujeme rezort stela maris 😅 ,plaze boli super,dve extra pre male deti,piesocnate s pozvolnym vstupom ale 30 m. voda po kolena,plno musliciek,cize maly si to uzival a mala som obrovsku radost z jeho radosti 😅 😵 ,chodili sme bez ruska,do obchodov,restauraracii,aj v NC a maly je v pohode,ani nezakaslal,nastastie ani neochorel 😵
ozaj,nechcel by sa k nam niekto narok pridat?

@ziarcanka v sobotu sa chystame na vikend do Teplic ak bude pekne pocasie na kupko,potom ten dalsi vikend mame hody u svokre aj vyrocnik s manzelom slavime,cize nejako sa zase miname
@casperko07 drzim Vam palceky a tesim sa s Vami,ze uz je to ok,a dufam,ze to bude uz iba lepsie 😉 🙂

ziarcanka
6. aug 2012

@mirulienka Ahojček, v piatok a sobotu je mm na školení, takže by sme mohli prísť v nedeľu doobeda a poobedný spánok by sme absolvovali u švagrovcov v bb. Len mi daj vedieť, či môže byť, aby som sa dohodla s rodinkou 🙂

eronika
6. aug 2012

@ziarcanka Dakujem za info. Pockam este tyzden a zavolam tej vrchnej sestre, co to ma na starosti. Mne doktor povedal, ze nas vrchna sestra pozve telefonicky a da nam este info, co je potrebne predtym presne absolvovat (nejake vytery a pod.). Este raz vdaka. 🙂

mrskalianka
6. aug 2012

@vlasticka185 tak to sa teším, že ste si užili a Samko konečne skúsil more 🙂, viem si predstaviť ako sa tešil. Vidíš aj napriek tomu, že doktori hovorili neísť tak sa oplatilo 🙂

mirulienka
6. aug 2012

@ziarcanka jasne, mozeme sa dohodnut aj na nedelu...

@vlasticka185 nepridate sa ?? 😉 a teda ze ste si pekne uzili dovcu 🙂 to vies, na kazdej dovolenke sa najde nieco pekne aj horsie... ale aspon mate popozerane a nabuduce budete vediet, kam ist 😉 a dobre vediet, ze tam su aj piesocnate plaze 😉

vlasticka185
6. aug 2012

@mrskalianka Dakujem 😉 naozaj ako som sa bala,tak mi padol zo srdca kamen a som velmi stastna,ze sme okusili dovolenku pri mori,kedze jedna vec je to pozerat na kamere ci v telke,vo filmoch a druha okusit life 😎 -teda aspon co sa tyka Samka
@mirulienka popradve sme teraz financne dost vytazeny,kedze pred dovolenkou bolo auto v servise a tam sme nechali skoro 600€,a aj dovolenka daco stala,ale snad nabuduce sa stretneme uz,este som v Tatrach nikdy nebola,ani Samko takze zvazujeme daky tiez iba predlzeny vikend,ale termin neviem,kedze od septembra nas cakaju zase hospitalizacie,v zime nechceme ist,lebo my sme skor teplomilny , asi to my nechame niekedy na jar,uvidime aj podla financii a Samkovho zdrav. stavu 😉 ,ale mozno nahovorim sestru a odskocime,ved Poprad je uz iba na skok,neviem,my sme taky akcny,zmyslime si,a ideme,cize zase ale neviem,ci sa manzelovi bude chciet zase tolko soferovat,ved ked,tak viem,kde Vas hladat 😉

mirulienka
7. aug 2012

@vlasticka185 jasne, ozvy sa podla moznosti a chticu 😉 do IP ti posielam pripadne t.c. 😉

urba8
7. aug 2012

Ahojte všetky som rada, keď čítam, ako si pekne užívate dovolenku. Teším sa s Vami. Dúfam, že budúci rok nejakú budeme absolvovať aj my. 🙂 Chystáme sa na echo 15.augusta aby sme už vedeli ako nás budú riešiť. Tak držte silno palce. 🙂 Nebude tam náhodou v tomto čase niektorá z Vás?
Prajem pekné dovolenky ešte všetkým, čo sa ešte len chystajú.
@vlasticka185 ináč naša malá sa tiež zasekla na 7kg a viacej ani ťuk a už pomaly ťahá na 1 rok. Som si teraz spomenula na Vás ako si písala, že Samka naháňaš s lyžičkami. Kŕmime sa niekedy aj 2 hodiny, ale to poznáte. Porazí ma. 🙂

vlasticka185
7. aug 2012

@urba8 no tusi, som aj niekede davala rady,ako dieta zabavit,aby papalo,ked bol mladsi,zabavil sa s nejakou zvukmi vydavajucou hrackou,ktoru mal iba pri jedeni,cize bola vynimocna,nemal ju obkukanu-obohratu,cize papal ani nevnimal, 😀 no a teraz papa viacmenej na hojdacke vonku,alebo pri nejakej oblubenej rozpravke,ale nesmie to byt na com by sa smial,lebo parkrat sa mi od smiechu pozvracal 😒 ,inac skus malej kupit Beresove kvapky kazde rano jej kvapnut 5 kvapiek,nas Samko uz taha na 4 rok a ma necelych 13 kil,ale co on nevybeha,to strovi,denne ma niekedy stolicu aj 3-4x,teraz v teple mu chutia viacmenej jogurty,vyzivy a ovocie,nic teple nechce a dokonca sa stal z neho vegetarian 😀 ,uplne odmieta maso a napina ho,vynimocne spapa sunkovu salamu alebo vyp. kur. prsicko
takze ti zelam pevne nervicky pri krmeni 😵

ziarcanka
7. aug 2012

Ahojte dievčence, dnes sme boli na očkovaní hexa+prevenar 3. dávka - držte palce, nech to zvládneme bez zlých reakcií ☹ .
Najbližšie nás čaká priorix (mumps, rubeola, osýpky), rozmýšľam, že Šimimu k tomu pridám aj očkovanie proti kiahňam - dávali ste to niektorá, alebo ste sa na to pýtali dr., či by vám to odporučil?

mirulienka
7. aug 2012

@ziarcanka palceky drzime 😉 ved tiez som trpla, nech nemame teploty... ale ja aj z dovodu, ze mam synovca autistu a jedna z moznych pricin jeho vzniku sa uvadza ockovanie... ☹
ja som kiahne T nedavala, lebo mi to nepride vobec dolezite... ved tie sa dostanu len raz v zivote a kazdy ich prezije inak... niekto horsie, iny lepsie, tak ja dufam, ze T bude ten druhy pripad 😉 ved aj tak maju dost ockovani...
ale na druhej strane som jej nedala ani TBC a stale ma trapilo, co ak nahodou pride s nou do styku... nahoda je blbec... prave minuly mesiac som sa pytala nasej novej dr, ci by ona dala a ze nie, tak som spokojnejsia 😉 a teraz uz vlastne nie je ani povinna, ale cakala som az doteraz s tym opytanim, aby nam ju nechceli dat nasilu... 😎 🙂
viem dokonca o pripade z kardia, kedy ockovanie proti TBC bolo spustac u jedneho babatka (tusim) tachykardie... 😒

ziarcanka
7. aug 2012

@mirulienka Už horúčkujeme ☹ ☹ ☹ Ja nad tými kiahňami rozmýšľam preto, že Samino nastupuje do škôlky a v tej našej je epidémia kiahní každý rok, Šimiho čaká kopec hospitalizácií, tak nech sa nám niečo neskomplikuje - musím sa spýtať na kardiu - ideme koncom mesiaca
Pozerala som na nete tie Habakuky - a že vstupné pre našu rodinu 20€ - muža skoro vyvrátilo aj s koreňmi, tak neviem, neviem 😒 zdierači - zarábajú na deťoch 😒

ziarcanka
7. aug 2012

@vlasticka185 čakáme kopec fotiek z dovolenky - nech môžeme ticho závidieť 😀 😀 😀