Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

michaela1980
15. máj 2014

@mrskalianka...ahojte, dutam, ze sa nemusis bat...moj maly to mava, mali by to byt rastove bolesti..on ma 5 rokov a 117 cm....Davidko je na svoj vek velikan 🙂 Mojmu na nozicky zabera, ked mu urobim teplu flasu a on si nozicky vyhreje, tak uz je dobre 🙂 A inak sa ako mavate? My rychlo, este sa budeme dlho spamatavat zo stahovania 🙂

dara76
16. máj 2014

@mrskalianka Ahoj, aj Misko mava bolave nozicky, hlavne ked viac pobehuje a je viac unaveny. Su to rastove bolesti. Bolievaju ho lytka a pistali. Jemu to zacalo az ako druhacikovi v skole, ked sa zacal rastovo vytahovat. Pomaha mu masirovanie. Teraz ho zacali zas boliet paty, tak sa chystame k ortopedovi. Dnes idem pre papier k pediatricke.

mrskalianka
16. máj 2014

@michaela1980 áno Dávidko je vysoký na svoj vek, zachvíločku už dobehne Lianka, aj oblečenie mu kupujem väčšie. Ďakujem za radu, tú flašu vyskúšame. O 2 týždne ideme k ortopédovi, chcem si byť istá, predca pri Dávidkovi je to všetko o väčšom strachu. Inak fajn, boli sme v Tatrách a Dávidkovi sa neuveritelne polepšilo, krásne si vládal, zvládol aj túru, predtým sme ho museli ťahať v kočíku všade. No sťaovanie je hotová katastrofa, ale neboj, to prehrmí bude dobre. Ja som sa sťahovala ešte bez detí, a to som všetko dávala do poriadku asi pol roka.

@dara76 Ahoj, no Dávidko je po fontane ako odrhnutý z reťaze, má neuveritelnú výdrž, v Tatrách bol ako malý kamzík, ale tam sa na nožičky nesťažoval. Ono je to taký interval raz do 2 mesiacov ale vtedy ho to chytí riadne. Musím mu dať liečik proti bolesti a masírovať tak dlho kým nezaspinká. Pôjdeme k ortopédovi nech ho radšej pozrie. Dávidko je už teraz vyšší ako jeho rovesníci, dúfam, že to budú iba tie rastové boliestky.

vvia
16. máj 2014

Baby vidim, ze tu riesite nozicky. ja nechapem. ale aj nasu malu prednedavnom boleli nozky. ma 17mesiacov a zacalo to presne 1.3. odvtedy plno vystreni. mala mierne zvysene svalove enzymy. vyzera uz ok a aj hodnoty jej uz pomaly klesaju.

vvia
16. máj 2014

@trianida tiez som tak stresovala , po operacii som skoro zacala davat na brusko, vraj sa moze , ale nepomohlo, mla sa len trapila a ja s nou, ved ju bolel hrudnik a ja som hlupana pocuvala, ze ma uz vediet to a ono. v 7m nas poslali na rehab, ze nerobi co ma....nooo a potom ojoj, rocna nam uz pekne chodila a teraz lieta ako blazon 😅

sam262
18. máj 2014

ahojte maminky 🙂 riesite nozicky, ale ja sa vratim k srdiecku 🙂 mali sme tento piatok kontrolne vysetrenia a srdiecko sa nam po viac ako 9 mes. od operacie zacina regenerovat 🙂 nieco sa zlepsilo, ine ostalo stabilizovane co je velmi fajn 🙂 sme velmi stastni, ja by som to vykricala celemu svetu 🙂 asi mu prospieva pohyb 🙂
@ziarcanka som Ti spominala ten Holter 🙂 prezil to v pohode, nevsimal si to (akurat, ked mu to dr. davala bolo placu) a vysledok nadmieru uspokojivy 🙂 za 24 hod. ani jeden mimouder (pri poslednom vysetreni ich mal za 24 hod. 400) 🙂
modlime sa za vsetky deticky, aby len taketo spravy boli 🙂

vlasticka185
30. máj 2014

ahojte kocky 🙂
tak zastavy dychania,ktore samko absolvoval ako kojenec predsa len zanechali nasledky,pribudla nam nova dg poruchy spravania s nadmernou impulzivitou a eeg vysetrenie ukazalo daku abnormalitu ☹ ,cize o 3 mesiace mame opat kontrolne eeg a medzi tym este detsku psychologicku,problemy s imunitou pretrvavaju i nadalej,stale znizene hodnoty,stale sme vias dlhy ako siroky,no konecne sa nam podarilo dostat sa na 16 kil 🙂
inak samko je moc zivy,chvilku neposedi ako rano vstane z postele,energie ma za 3 😀 ,len sa tazsie zvlada,kedze mava ataky hnevu,zatial mame odklad do skoly ,no neviem,ci vobec bude chodit do riadnej skoly,edze stale hned ochorie v kolektive ☹

mrskalianka
1. jún 2014

Ahojte, kočky raďte.... Dávidkovi sa po fontane točilo v hlavičke, v nemocnici to bolo dosť náročné, po operácii nám kázali chodiť a fungovať, lenže jemu sa dosť točilo v hlavičke. Doma všetko prešlo a dostával sa krásne do normálu. Lenže niekedy sa mu to točenie vráti. Boli sme na predčasnej kontrole v DKC, doktorka vylúčila, že by to bolo zo srdiečka. Keď toto vylúčila, tak už viem, že je to asi len psychické, lenže neviem ako ho z toho dostať. Keď vidí hračku ktorá sa točí, keď vidí Lianku ako sa točí, napríklad stači ak sa zapozerá do sušičky prádla ako sa točí, v tom momente je tu panika, strach, že sa mu točí v hlavičke, ale spúšťačom je to prvotné načo sa pozerá. Nerozumie tomu, že sa to všetko naozaj točí a netočí sa jemu v hlavičke.... Nechcem ho trápiť s ďalšími doktormi, ale neviem či to chce len čas /operácia bola v januráry/, ale treba vyhladať odbornú pomoc. Detská psychika je velmi krehučká a až teraz po fontane vidím následky dní strávených v nemocnici, ako si to všetko zapamätal a stále to má v pamäti ☹.

stranik123
26. jún 2014

Kardiotábor 2014 - kto ide ?

michaela62
8. júl 2014

Ahojte chcem sa opytat ako ste to zvladali po operacii doma,myslim ci dietatko bolo mrzute a placlive lebo moja dcera je mesiac po operacii a stale place,nechce spat cez den spi tak najviac hodinu a kedy ste zacali davat na brusko dakujem a dcera ma 2 mesiace

sam262
15. júl 2014

@michaela62 ahoj nasho operovali, ked mal 2 dni, ked mal 16 dni cestovali sme domov. O chvilu tomu bude rok. So spanim mame probl. doteraz, vela toho v noci nenaspi, ked tak len nacucnuty na mamku. Nikdy vela nespal, take fazy 20min. niekolkokrat denne. Mrzuty, placlivy nebol, on vlastne asi ani nevie plakat, skor sa stale smeje. Na brusko sme potrochu davali hned ako sme doma boli, po kupani.

michaela62
15. júl 2014

sam262 dakujem my mame so spanim to iste,dufam ze sa to trochu upravi

mrskalianka
25. júl 2014

Ahojte srdiecka, co je s Vami? Prazdninujete vo velkom 😉 ?

mexx
26. júl 2014

My prazdninujeme na RAP-ke... 😔

cenculinka
26. júl 2014

@michaela62 felixa operovali ked mal 10 dni, na RAPke sme boli 11 dni,mal komplikacie po operacii tak bol stale tlmeny...po mesiaci sme sli domov. Spabnie totalna katastrofa pomaly dodnes,aj ked uz asi mesiac prespi tak kazdu druhu noc celu,bude mat 2 roky v novembri. Ono to spanie neviem ci suvisi s tou operaciou. Na bruchu bol ako kazde male babo ked zacal dvihat hlavicku,ale velmi sa mu to nepacilo 🙂 ale trenovat musel 🙂 pevne nervy s tym spankom,chapem ta,prebdebe noci su otras,drzim palce aby to netrvalo tak dlho ako u nas 😀

cenculinka
26. júl 2014

Babenky, ideme 4.8.na katetrizaciu,chceli by mu rozsirovat plucnicu. Ako dlho po zakroku ste boli v nemocnici? Viem ze to zavisi od toho,ako sa bude mat,ale u vas to bolo ako?

michaela62
26. júl 2014

@cenculinka dakujem,uz sa nam spanie trosku upravilo vdaka Bohu aj za to, nam zakazali v BA davat na brusko a neviem preco ale davam ju aspon na chvilu ale tiez tam nechce byt,hlavne aby boli deticky zdrave ostatne nejak vytrpime a ako sa ma maly teraz mal nejake tazkosti za tie 2 roky?

cenculinka
26. júl 2014

@michaela62 nemal ziadne.je to sinter;energua za troch,ale este ho toho dost caka v suvislosti so srdieckom

michaela62
26. júl 2014

@cenculinka aku mate dg.? My mame stenozu pl.chlopne a defekt komor.septa ale nastastie nam to spravili naraz aj ked este je tam zuzenie ale to uz budu riesit prip.katetrizaciou

cenculinka
26. júl 2014

@michaela62 felixovi vyrastla plucnica z aorty - spolocny arteriovy trunkus. Presili mu to,ale ma preto zuzenu plucnicu a nema plucnu chlopnu a aortalnu chlopnu ma zlu. Takze mu rozsiria plucnicu a asi mu transplantuju tie chlopne jed bude vacsi

michaela62
26. júl 2014

@cenculinkati doktori su uzastni ja som stale v uzase ako dokazu operovat take male srdiecka,drzim vam palce aby vsetko dobre dopadlo a dakujem za prispevky

andelad
8. aug 2014

@cenculinka Ahoj, píšeš že ste boli na katetrizácií, prosím zháňam info ako bolo v nemocnici, prístup a kolko ste boli?

ziarcanka
8. aug 2014

@andelad Tu nájdeš info o katetrizácii: http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/view.php?c...

info k oddeleniu:
spanie - deti zvlášť, maminky zvlášť, na tej istej chodbe, prípadne môžeš zostať pri drobcovi na kresle
jedenie - aké chceš príkrmy pre drobca sa dohodneš so sestričkou, pre seba si stravu môžeš priniesť, kúpiť v bufete alebo objednať z nemocnice - bude ti chodiť na oddelenie - nie je to 5* hotel, ale dá sa zjesť
hygiena - WC a sprchy spoločné ale zrekonštruované 🙂
voľný čas mimo vyšetrení - môžete tráviť na chodbe alebo v herni, prípadne vo veľkej herni na kardiochirurgii - treba sa pýtať od sestričky
na oddelení sú k dispozícii kočíky - drobca môžeš voziť, vlastný kočík zvyčajne nepovoľujú
personál - max. spokojnosť 🙂
ostatné mi už neprichádza na um, tak sa pýtaj 🙂

andelad
8. aug 2014

@ziarcanka Ďakujem, ešte mi prosím napíš ak ste boli na katetrizácií ako dlho ste tam boli. My máme nástup 18.8., tak si myslím že v ten deň je predoperačné, druhý deň zákrok a keď nie sú komplikácie ďalší deň domov. Som tiež zdrav. sestra, tak dúfam, že si to myslím dobre.

cenculinka
9. aug 2014

@andelad jiska v pohode,tam nudere par hodin po zakroku a vecer ak je vsetko ok tak sup na oddelenie (ta ista chodba).personal v pojode,nuz ako si s kym sadnes,ale da sa. Ponfelok nastup - ekg a rtg,utorok zakrok a mozno streda stvrtok domov. U nas chceli este kontrolne echo po 48.hodinach tak sme sli vo stvrtok dom. Som rada ze sme boli v lete lebo su dovolenky tak nemali vela naplanovanych pacientov. Inak na odd.sa priprav na izbe deti na prijemnych 27 °:O. Na katetrizaciu zober na zakrok ruky-nohy alebo nieco ine na gombiky aby sa im.dieta v anesteze pitom lahko obliekalo a na nohy ponozky lebo.na sale je dost chladno. Drzim.vam palce

andelad
11. aug 2014

@cenculinka Ďakujem pekne za info, len nech to už máme za sebou

mrskalianka
12. aug 2014

@ziarcanka. Ahoj, co je s Vami? Simonko sa ma dobre? Skusili ste skolku alebo zatial nie?

vvia
13. aug 2014

@cenculinka ahoj ako sa mate s Felixom? Co mate noveho? Pozeram ze katetriz.mate za sebou. A citam ze mu budu robit este chlopnicky? Nas caka kontrola na oktober a uz teraz nad tym vkuse premyslam ze snad vsetko bude ok. Ale ubieha to rychlo, ved onedlho budu oslavovat 2he narodeniny. 🙂

cenculinka
13. aug 2014

@vvia boze ved to.teraz sa narodili,spunti mali,a uz pomaly 2 roky. U vas zatial vsetko ok?

vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz