Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
28. júl 2010

@misicka455 nene nevěděli jsme že ta holčička má neštovice kdyby jo vůbec tam nejsme.my byli tady u nás za barák na kolotočí a Tomášek tam s tou holčičkou lítal a ta holčička lítala i kolem HOnzíka, nakukovala do kočárku a hladila ho - to bylo dopoledne a odpoledne se osypala. říkala jsem jak to bylo ale i tohle prý aby neštovice chytl stačí tak ještě do soboty čekáme zda je nedostane

misicka455
28. júl 2010

Jé tak t mě moc mrzí to jsou tedy zákony schválnosti 😒

smardik
28. júl 2010

@misicka455 jo blbé zákony proto nebyla operace jinak bychom to už měli týden za sebou ale bohužel no, snad se neosype a budu moct v pondělí volat

misicka455
28. júl 2010

Tak budu držet palečky at to nedostane 😉

smardik
28. júl 2010

snad ne zatím dobrý 🙂 jen Honzíkovi asi zuby rostou je ted nějaký ufnukaný

misicka455
28. júl 2010

Nám taky rostou 😀

lusilia
28. júl 2010

ahojte, tak som konecne pridala nejake aktualne foto 😉
A Alankovi zacali rast zubi az v 9 mesiacoch, ale zato teraz ich ma uz 16 😀



lusilia
28. júl 2010

a ze zubi 😀 to je ta materska, uz som osprostena 😀 takze zuby 😉

suyama
28. júl 2010

ahojte srdiecka 🙂 ako sa mate? my velmi dobre Olinko zacal krasne papakat, rano kasicku, poobede ovocicko so susienkou a vecer zeleninku s kuriatkom alebo rybkou a celkom mu to chuti, som z toho uplne hotova 😅 len tak dalej dufam ze ho to za chvilu neprejde a teraz uz dve hodinky buvinka, som ho nakrimila v spanku, vtedy pije mliecko najlepsie 🙂
tak uz som nejako predychala ze za chvilu budeme v nemocnici, nech uz to je cim skor 😝
@smardik no to musi byt pre vas tazke ked vam to takto odkladaju, dufam ze nam to neodlozia 😖
@lusilia krasne fotky Alanko j fesacisko a sila ze sa mu tak pekne zahojila jazvicka po operacii 🙂 a veru na nijaky syndrom nevypada a ked testy potvrdili ze nic nema, tak nic nema a basta 😉
@misicka455 ako sa ma Veronicka?

misicka455
28. júl 2010

Ahojky, my dneska zase stávačka v pět 😒 Ted valíme na prochajdu 🙂

lusilia
28. júl 2010

@suyama dakujem a presne aj ja si to tak hovorim, proste mu nic ie je a hotovo. 😀 A ta jazva, j mn to prekvapilo a nic sme mu na to ani nedavali, neviem ako ostatne mamicky, ale jedna mi isala, ze maju na to nejaku mast.

@misicka455 to ti malicka od piatej nehajala?...mne maly sice spava uz len raz za den, ale do roka, mozno aj viac spaval dva krat.

fuuha a u nas prsi, no to je teda leto, najprv hice a teraz zima 😠

blue04
28. júl 2010

@misicka455 dohana co zameskala 😀
@lusilia ja olejujem jackovi jazvicky...kedze bol otvoreny uz 3x !!! vola sa to bio oil ale ci to pomaha,neviem,vela zalezi aj ako jazvu pozasivaju a tak....

lusilia
28. júl 2010

@blue04 no tak u vas to je uz veru ine, ani si to neviem predstavit ☹
A vidis blue, ja som to tu nejak dozadu necitala, mozno si o tom pisala, ale ako to vlastne Jack zvladal tu operaciu, predsa, on Ti uz povie, ze ako sa citi a co chce. Neviem, ci je to lepsie, alebo horsie, ako ked bol babo.

blue04
28. júl 2010

@lusilia bolo to poriadne tazke ako ked bol babetko...velmi namahave,bez spanku,nemohli sme ho opustit ani na chvilu,tak sme sa s manzelom striedali v spanku a odchadzali od neho az ked bol v tuhom spanku....co sa tyka jeho? bol si vsetkeho velmi vedomi a hlavne vyvodou.ale velmi spolupracoval,to ma tesilo,napriek vsetkych komplikaciach to zvladol na 1!
ma teraz tolko energie,ze dnes som slzila na prechadzke.od stastia som sa rozplakala,lebo to dieta bezalo a bezalo a bezalo....predtym by nic take nezvladol a stale ma energie a nie je unaveny....som na neho straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne pysnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😅

lusilia
28. júl 2010

@blue04 no, veru to mas pravdu, maly mal sice len rok, ani to nie, ale ked bol hore musela som byt s nim, ked som chcela ist len na vecko, tak zacal plakat, ale to bolo zasa o inom, ze som mu to nevedela vysvetlit. Nastastie spaval aspon raz za den, ale inak som bola stale s nim.
A teda Jack je sikulo, drzime mu moc palce 😉 a vlastne teraz to mal teda poslednu operaciu?

blue04
28. júl 2010

@lusilia no na cas by sme mali mat pokoj......teraz ukaze uz iba cas ako bude jeho srdiecko vladat a to hlavne pubertalnom veku...no a ak sa ukazu naznaky zlyhania....budeme musiet ist na transplan 😢

lusilia
28. júl 2010

@blue04 fuuuha, tak dufam, ze to nebude Jack potrebovat, ale clovek asi musi pocitat so vsatkym, aby to potom nebol az taky sok ☹ . No ale budeme mysliet pozitivne, to bude to naj 😉

misicka455
28. júl 2010

@blue04 to je nadherné Jack je moc silný klučina 😉

Nakonec vytuhla o půl deváté a spala dvě hodiny a pak venku po obědě asi hodinu a šla spát dneska až v devět tak uvidíme zda zítra bude spát déle než když jsem jí dávala mezi sedmou a osmou 😉

blue04
28. júl 2010

@misicka455 JAK SE VEDE VAM? Operace pomohla?

blue04
28. júl 2010

@lusilia ja s tym transplantom pocitam uz teraz,lebo nechcem aby o par rokov som zazivala sok ze co?? a ako??
nam bolo povedane uz po porode,ze je velka pravdepodobnost,ze cez to budeme musiet prejst ale opat maju nove sposoby ako riesit problem a veda ide stale a stale dopredu.....nech uz je ako chce,jacka chcem tu s nami 😵

zuzickamm
28. júl 2010

Ahojte, mozem sa pridat? Mojho 15-mesacneho synceka Marcusa, operovali 28.6.2010 v Detskom kardiocentre na Kramaroch.

matisekc
29. júl 2010

vitaj zuzickamm , nasu Emku operovali o mesiac skor

lusilia
29. júl 2010

@blue04 tak ked to viete od zaciatku, ze je to takto, tak ano, asi sa s tym clovek postupne nauci zit, co ine ostava, ze hej 😒

@zuzickamm vitaj, kludne pis, vsetko od zaciatku az po dnesok 😉

misicka455
29. júl 2010

Zuzi vítej a co měl nebo má malej za vady?

misicka455
29. júl 2010

Jo u nás operace určitě pomohla . Verušák lépe dýchá není tak unavená a i jídlo je o něco lepší.

blue04
29. júl 2010

@zuzickamm ahoooj Zuzka a samozrejme sa ku nam pridaj

blue04
29. júl 2010

@misicka455 to je dobre....ja som sa bala,ze tato 3 operacia bol velky omyl ale po vcerajsom a den pred bezeckom dni zacinam byt velmi spokojna 🙂
@lusilia co ti poviem...vieme,ze sa to moze stat jedneho dna,a ked k tomu pride,tak sa asi zblaznim.videla som vela deticiek cakat na srdiecko a nie vzdy sa to podarilo v cas 😨

zuzickamm
29. júl 2010

Dakujem. Maly mal ASD sin. venosus a PAPVD. Tak laicky mi to vysvetlili, ze mal dierku a cievy z pluc mu ustuli do hornej dutej zily a nie do srdca. Operovali ho metodou podla Wardena.

blue04
29. júl 2010

@blue04 ako povedala LUSILIA -kludne pis, vsetko od zaciatku az po dnesok ....

katka6211
29. júl 2010

Ahojte mamicky malych aj velkych srdiecok,
rada by som sa k vam pridala. Ja mam 6 mesacneho synceka Matusko. Sme po prvej operacii, bude mat jednokomorove srdiecko. Nie je tu niekto kto ma tiez jednokomorove?