Detičky náchylné na hlasivky. Máte s tým skúsenosti?

miami
17. apr 2008

Ahojte maminy,mate niektora skusenosti z hlasivkami u deti?

emilyz
18. apr 2008

Ahoj, ja som bola ako mala velmi casto zachripnuta, no potom, ked som podrastla, to preslo a dokonca som spievala, hlas sa mi vycistil
Jedla som surove vajco s cukrom 🙂

miami
autor
18. apr 2008

Emilyz,hovoria,ze to potom postpne prejde,neviem,ale dakuujem 😉

julia225
20. apr 2008

neviem, ci to mame aj my....myslim, ze ano, vecne jeme calcium... momentalne aj dost kasleme... zabera nam sirup solmucol... na take laryngitidove ochorenia...+vela vody a caju a vetrat, vetrat, zvlhcovat...

rinuska
21. apr 2008

to je asi opakovná laryngitída , my sme práve prekonali prvú a vraj máme očakávať znovu - ☹ trvá to tak do 6 roku života

miami
autor
22. apr 2008

RINUSKA aj my sme boli v nemocnici ked mal maly 1rok a 7mesiacov,ale poviem ti,ze od tedy mal nabech na to skoro vzdy ked bol chory,ale kupili sme zvlhcovac vzduchu a tym sa naparuje a vzdy ho z toho dostanem,keby to nemame,tak by sme boli v nemocnici opakovane.Neviem si to vynachvalit,dobra vecicka,pa 🙂

filipa
4. máj 2008

nas maly ma stanovenu diagnozu "hrbolate hlasivky". zistila mu to lekarka na ORL vysetreni. mam sa snazit, aby nekrical, nereval pri placi, ale skuste to niekto vysvetlit malemu dietatu. navyse, je hudobne nadany, aspon sa tak uz viac ako rok prejavuje, to znamena, ze nie je v nasich silach, ho odnaucit od muzicirovania. neustale pracuje "ustami"... zatial s tym nic nerobime, mam ist na foniatricku ambulanciu, kde ho naucia "ovladat" hlasivky, ale stale to odkadam, lebo neverim ,ze v takom rannom veku sa da s dietatom (navyse nasim certom) takto pracovat...tak uvidim ako bude dalej....

jankapo
5. máj 2008

Miami, aj ja som ako dieta trpela na opakovane laryngitidy...dost tazky priebeh... 😒 Myslim ze to trvalo len v tom predskolackom veku. Pravdou je ze som bola 3x na lieceni, ale to som bola aj prieduskarka...No skutocne to preslo.
Ostali len alergie...len...no ale beriem to tak ze dnes uz ma alergiu kazdy.

Na akutne zapaly mi velmi pomahali olejove zabaly na hrdlo. Fakt super recept.Na radiatoroch fungovali odparovace, zvlhcovace v tu dobu este neexistovali. Pozor aj na klimatizacie v aute teraz v lete...a najma, pozor s vetranim, chcelo by to zistit ci to nema spojenie s alergiou. Takze vetrat najma rano, ked je koncentracia alergenov nizka...a pri dazdi, nie vo vetristom, suchom pocasi...

miami
autor
6. máj 2008

Jankapo,dakujem, 🙂

verulka
7. máj 2008

miami, moja dcerka nam asi ako 6r zachripla a uz neodchripla...mam krasny chrapot. Ona je taka drobny a krehka, ale ten hlas 😀 my sme to vselijako riesili, ale nic nepomohlo. Tak je achripnuta- povedali nam, ze by z nej nemala byt spevacka alebo ucitelka a ma sa setrit- co samozrejme nehrozi...ale apson nemusi na HV v skole spievat...ma na 1hlasivke uzlik a vraj sa to da operovat, ale to zatial vobec neriesim.