Detičky s poruchami reči. Máte s tým skúsenosti?

alia110
13. mar 2008

Ahojte, rada by som vedela či existuje ešte mamina s rovnakým problémom akým prechádzame my. Zatial máme nešpecifikovatelnú poruchu. Náš najväčší problém je reč! Malá má 4 roky, jej reč je nezrozumitelná, nechce opakovať, sem tam sa jej aj podarí ale nie vždy , pokrok je aj to že už prestala odmietať opakovanie slov, a začala spievať.
Neviem či je alebo nieje materská škola pre detičky s poruchami reči, a či je niáka možnosť že sa to zlepší...ale zatial bojujeme ako sa dá.

jana_rybka
28. feb 2011

@felixa Dakujem za radu. Boli sme min. tyzden u normalnej logopedicky, dala nam na doma cvicenia s jazykom a nacvik pismena "v" a predloziek. Snazim sa kazdy den, ale je to tazke, s jazykom jej to nejde a niektore cvicenia uplne odmieta a co sa tyka slovicok s pismenom "v", zamiena ho za "j". Mame prist o mesiac. Zavolam na ten Dialog a pojdem este aj tam. Pravdaze u logopedicky bola pricucnuta ku mne a nevydala ani hlasok, uplne ju odmietala. Inak sa sprava k ludom normalne (jasne, ze zavisi aj od nalady a unavy) a neboji sa ani normalnej lekarky. Este raz vdaka.

snapka
20. apr 2012

snapka DOBRY DEN

NEVIEM CI CHODITE ESTE NA TUTO STRANKU AK ANO TAK MI PROSIM NAPISTE NA MOJ EMAIL janigapavo@orangemail.sk VIEM ZE UZ MATE VELKE DETI ALE MAME TAKY PROBLEM AKO VI . BUDEME VAM VDACNY AK NAM NAPISETE S POZDRAVOM JANIGOVA
18. apríla 2012 o 16:34
snapka OPRAVUJEM email je -janigapavol@orangemail.sk
18. apríla 2012 o 16:35

snapka
20. apr 2012

snapka DOBRY DEN

NEVIEM CI CHODITE ESTE NA TUTO STRANKU AK ANO TAK MI PROSIM NAPISTE NA MOJ EMAIL janigapavo@orangemail.sk VIEM ZE UZ MATE VELKE DETI ALE MAME TAKY PROBLEM AKO VI . BUDEME VAM VDACNY AK NAM NAPISETE S POZDRAVOM JANIGOVA
18. apríla 2012 o 16:34
snapka OPRAVUJEM email je -janigapavol@orangemail.sk
18. apríla 2012 o 16:35

@jjjanka
@jjjanka

alfabet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alfabet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimioo
25. aug 2014

ahojte mi mame taky isty problem mali ma 4 roky a 3 mesiace a nerozprava len tak mama tata a ešte zopar svojich slov a pritom nastevujeme lokopediu a prešli sme vsetkym možnim a nič a to teda sa mu venijeme knihy , basničky a podobne a nič tiež som s toho zufala 😢 😢 😢 😢

viki26
13. sep 2015

@alia110 Milá mamička, možno ti pomôže informácia. Otvorilo sa Ella-centrum pre postihnuté detičky, ale chodia tam aj deti s poruchami reči( je tam super logopedička), a detičky, ktoré potrebujú zdokonaliť jemnú motoriku, grafomotoriku formou zažitkového učenia ..., dá sa tam chodiť celodenne, hodinové . Je to na Rastislavovej 7, Košice. Info: 0908 147 546

sheilla331
10. nov 2015

Ahojte aj ja mam taký problem mall nechce rozpravat ani opakovat. Vsetky vysetrenia su dobre aj neurolog aj psycholog dokonca chodime aj logopedke no a stale nic. teraz cakam na dialog kedy sa ozvu . Logopedicka si sama nevie rady lebo vsetkemu rozumie no nechce povedat. Teraz nam odporucla umiestnit ho do skolky no lenze uz som presla vela skolok a vsade su plne . argument treba si dat prihlasku na buduci rok ,ale co mam robit ked treba teraz to riesit a na sukromnu nemam.

zukme77
19. sep 2016

@alia110
Prepáčte že sa pýtam ale ako to nakoniec s vašou malou je momentálne. Moja ma cez 4 roky a mame podobný problém. Dakujem za informáciu

erickatt
19. sep 2016

@zukme77 aký máte problem

zukme77
19. sep 2016

@sheilla331 dobrý deň ozvali sa vám z dialógu? My mame podobný. Problém. Mala rozpráva ale tak odveci. Nevie rozvit vety. Neporozpravame sa s ňou tak ako by sme mali
Decka v škôlke sa jej smejú a ona potom nechce rozprávať

zukme77
19. sep 2016

@erickatt hneď pod vašim komentárom v krátkosti popisane

sheilla331
20. sep 2016

@zukme77 ano chodime od februara a su vyditelne pokroky no schvalil nam sanatorium a teraz cakame kym sa tam dostane uz 7 mesiacov .Hned po prvom sedeni mali zacal rozptat ako mu daj .a dokonca teraz sme na tom ze si vie vypitat co chce.a opakuje slova. No super za tie peniaze vydno pokroky .

zukme77
20. sep 2016

@sheilla331 no super keď vidno pokrok. My sme teda dneska boli na tom úvodnom sedení a ideme k logopedicke a psychologické. Povedali nám ze ma malú slovnú zásobu na svoj vek a ta gramatika je fakt zla. Tak sa 'budú o nás starat'. Uvidíme strašne sa bojím ci budu pokroky. To sú tí naši rovesníci. Váš je marec 12? Naša Kristínka je maj.

sheilla331
20. sep 2016

@zukme77 ano je 24marec 2012. No ja som spokojna. Budete dostavat ulohy aj domou a logopedka vam povie ako snou pracovat. Ak budette chodit Janke tak je velmi mila a prijemna.

zukme77
21. sep 2016

@sheilla331 no asi nemáme Janku ale sumegiovu z. A tie úlohy prosím vás to ako prebieha aký dlhý čas tomu tak denne venujete. Ja sa snažím malej venovať hneď ako prídem z práce, ale nie vždy jej to vyhovuje. Tak preto sa pýtam. Bojím sa aby som ju nejakým spôsobom k tomu 'prinutila'.

sheilla331
24. sep 2016

Ja to robim vramci hry ked sa hra nie vzdy sa ktomu dostanem .no niekedy to nechce robit a trucuje tak to necham. Venujem sa viackrat behom zukme77@ dna.momentalne zacal chofit do skolky tak sa tomu menej venujeme.

sheilla331
12. okt 2016

@zukme77 ahojko no ako ste pokrocili. No mi konecne chodime do toho sanatoria.

zukme77
13. okt 2016

@sheilla331 zatiaľ máme za sebou 2 hod logopedickeho a 2 hod psychologického vstupného vyšetrenia. A 19 okt idem ja k primárke a dohodneme si ďalší postup. Uvidíme potom sa ozvem

olin
22. apr 2017

@bosorkabb Dobry den.Ako ste boli so skolou spokojni?

bosorkabb
22. apr 2017

@olin boli sme velmi spokojny. Reč sa velmi upravila. Potom sme prešli na klasickú ZŠ.

olin
23. apr 2017

@bosorkabb Dakujem za odpoved, potesili ste ma.My sme uz poziadali o prestup,tak som rada, ze mate dobre skusenosti. A ako dlho tam maly chodil?

bosorkabb
23. apr 2017

@olin 4 roky

olin
24. apr 2017

@bosorkabb
@bosorkabb A este by som sa chcela opytat, ci ste ho zanasali alebo bol maly na internate.Mame teraz strasnu dilemu.

bosorkabb
24. apr 2017

@olin na internáte a boli sme spokojný.

olin
25. apr 2017

My sme sa tam boli pozriet minuly tyzden a pani riaditelka bola velmi mila a vravela, ze by ho este aj tento rok mohli zobrat. Tak musime narychlo vela veci zariadit a rozhodujeme sa, ci na internat alebo nie. Som rada, ze vy ste boli spokojni. Je to urcite jedna z moznosti. Mate pre mna nejaky radu?

danogm
3. jún 2019

Dobrý deň
Nie som mamička, som tatino 😀, mám syna , ktorý má selektivny mutizmus , to znamená že rozpráva s kým chce, v škole a pred spolužiakmi nie , s kamarátmi áno aj s ich rodičmi áno .Hanbí sa

janasim
3. jún 2019

Dievčatá pred rokmi som tu začínala riešiť nerozprávanie môjho syna,žial sa neskôr ukázalo,že sa jedná o dedičnu chromozómovu chybu,a doživotný postih,ale píšem k tomu že centrum reči sa uzatvára v 7 rokoch a dosť....nezúfajte,aj po 7 veku môže dieťa začať rozprávať,viem to ,až teraz robime pokroky,až okolo 8 až 9 roku začal syn spájať vety a používať ich...Rozpráva síce ako zahraničný turista ,ale rozpráva🙂

zuzuliennka1
9. jún 2020

@janasim ahoj, prosim ta a ako sa to prejavovalo? citala som komentare, ale tvoj sa mi niekde stratil. syn ma 2,5roka, nerozprava, pobehala som uz neurologa (tam ze je v poriadku), logopedicky 2 - tam mi nic “napomocne” nepovedali, len ze vsetko komentovat doma (to robime) a ze gestami (ale syn je neskutocne tvrdohlavy, ma na salame), teraz este hadam nejaku psychologicku zozenieme v tomto “uzasnom” korona obdobi ked je vsetko zavrete... pomaly sa blizi september, syn ma 3r az v decembri a skolky riesit / ale odplienkovany nie je, nerozprava, zufala som

shia
24. máj 2021

@alia110 Zdravím, chcela by som sa s odstupom času spýtať, ako prosím sa to vyvíjalo potom s vašou dcérkou? Pomohli jej niekde/niečo, zlepšilo sa to? riešime niečo podobné..veľmi by mi pomohla vaša odpoveď. Ďakujem