Detská fakultná nemocnica v Banskej Bystrici

adulla2
22. mar 2013

Ahojte. Moju 3-ročnú dcérku čaká operácia očka, ak má niekto skúsenosť s touto nemocnicou , prosím napíšte. Nikdy som s deťmi v nemocnici nebola, neviem ako to chodí. Sme zo Žiliny a bude tam cca 1 týždeň. Dúfam, že tam budem môcť byť a ňou , povedali mi, že ak bude miesto tak hej, si neviem predstaviť že by tam bola sama. Vôbec BB nepoznám, ak by som cez noc s ňou nemohla byť, môžte mi poradiť nejaké ubytovanie blízko nemocnice? Ďakujem pekne za info.

cranberry
22. mar 2013

Ahoj, minulý rok/dva boli pre nás dosť nešťastný v tom, že som mala tú "česť" byť v tejto nemocnici s oboma deťmi. V novembri týždeň so synom - vtedy mal 4 mesiace a potom v marci týždeň s dcérou. Synček ležal na oddelení pre bábätka a nemohla som s ním byť v noci. Mohla som však zostať v nemocnici, síce o 3 poschodia nižšie, ale aspoň som bola ako-tak po ruke. Viem, že pre maminy, ktoré neboli z BB, ked už nebolo miesto v nemocnici mali ubytko na inťáku blízko nemocnice(platené) Ak by si nemohla zostať v nemocnici a chceš niečo lepšie relatívne blízko je hotel Dixon. S dcérou- vtedy 5r. to už bolo horšie, mohla som tam byť iba cez deň(aj to sa tvárili, že mi robia obrovskú láskavosť), ale na noc som musela ísť domov. Bola to pre nás obe otrasná skúsenosť a neviem, čo tam s ňou v mojej neprítomnosti stvárali. Posledný deň, keď som za ňou prišla bola na hadičkách, pretože zamdlela po odbere krvi. Zobrali ju na odbery na ambulanciu (moja mamina je dr. a vraví, že je to úplne neštandarný postup) a na izbu sa vrátila SAMA, kde zamdlela a nikto zo zamestnancov to nevidel, iba 2 malé dievčatká, ktoré s ňou boli vtedy na izbe a zavolali pomoc.... Toľko moja skúsenaosť a ja ťa nechcem strašiť. (Možno je len moje dieťa precitlivené, lebo sme mali obrovské šťastie a do 5 rokoch okrem občasného soplíka nebola nikdy chorá) Z druhej ruky Ti môžem ponúknuť pozitívnejšiu skúsenosť od svojej kamošky, ktorej 3 r. dcéra si zlomila ruku a tiež tam pobudla týždeň. Vraj s ňou mohli bez problémov zostať aj v noci (striedali sa dokonca s manželom) a nemali žiaden problém. Takže asi sa na podnet mnohých nespokojných rodičov pomery zlepšili. Čo sa týka odbornosti lekárov nemusíš sa báť, niektoré sestričky sú tam protivnejšie iné milšie. Tak ako všade aj tu všetko závisí od ľudí. Prajem nech sa naplní skôr ten šťastnejší prípad a skoré uzdravenie. 🙂

molniak
22. mar 2013

Ja som tiez bola so syncekom nam operovali pruh a tiez som nemohla byt s malym na izbe spala som o poschodie nizsie bola som pri nom na izbe cely den az kym nezaspal a takto to funguje vo viacerych nemocniciach co som sa stretla a ked sa maly zobudil prezvonila ma sestricka a bola som zas pri nom pokial nezaspal takze sa da povedat ze som bola nepretrzite pri nom. A ked je dieta nad 3 roky je uz same v nemocnici ale podla mna si mozte zaplatit nadstandardnu izbu ked chcete byt s dietatkom. A tak isto sme boli aj so 6 rocnym ked mu vyberali mandle manzel bol s nim cely den na izbe kym nezaspal a isiel domov a rano tam mohol prist zas. Bola som aj v inej nemocnici a tiez to funguje podobne. Takze si myslim ze je to bezne

visage1974
24. mar 2013

v tejto nemocnici bol maly operovany na hrube crevo operacia trvala 8hod som z Blavy v Banskej sme boli dva tyzdne a nemozem sa stazovat sestricky mile nemohla som byt pri nom bola som o poschodi nizsie v izbe pre mamicky pri nom som mohla byt od rana do vecera a ked sa zobudil a plakal volali aj o pol noci a to mali aj vycitky ze ma museli volat sa mi ospravedlnovali ze ho nevedeli utisit mal hadicky od hlavy az po paty co ja som im povedala ze nech len ma volaju ja sa nemozem stazovat a ani na doktorov.

adulla2
autor
5. máj 2013

Takže sme už po operácii, mohla som tam byť s malou nerobili žiadne problémy, len som bola o tie dve poschodia nižšie, ale dalo sa malá spí v pohode celú noci, volali ma len raz keď ju zobudili iné deti čo boli s ňou na izbe , ale kým som prišla tak už spala 🙂 Čo sa týka sestričiek, tak ako ktorá niektorá bola milšia iná nie...Čo sa týka stravy no nič moc asi ako v každej nemocnici, malej tam skoro nič nechutilo. Natali, to celé znášala úplne super, fakt bola statočná 🙂 takže fajn. Len si odtiaľ odniesla riadnych bacilov, prepustili nás a na druhý deň doma dostala vysoké horúčky (3-4 dni mala 40-tky) a skončila na antibiotikách. Tú chorobu znášala teda oveľa horšie ako operáciu. Bolo tam aj jedno dievčatko z PB tiež na rovnakej operácii to malo už 6 rokov a tiež tam musela zostať sama, jej mama tam mohla byť len cez deň aj to iba občas inak bývala na intrákoch.

erika0802
15. okt 2013

@cranberry
@molniak
@visage1974
@adulla2 ahojte baby my ideme buduci tyzden na operaciu mandli do BB dcerka nema este ani 2roky..ako je to teda s tym az nebudem moct byt s nou na izbe? povedali mi ze mozem ist na ubytovnu a zobrat si aj malu zo sebou ale tak radsej by som ostala s nou na tu jednu noc az bude pod kontrolou..pytala som si aj nadstandart a zevraj nemaju tak nerozumiem..dakujem za akekolvek info od nemocnice domov to mame vyse 120km

adulla2
autor
16. okt 2013

Ahoj no v BB nemajú žiadny nadštandart, čo je škoda. Funguje to tam tak, že deti sú samé na oddelení, samozrejme cez deň tam budeš s ňou a v noci budeš o jedno, alebo dve poschodia nižšie spať, nepamätám si presne. Ak sa ti náhodou malá v noci zobudí, tak ti prezvonia a ty prídeš za ňou. Určite ti nedovolia byť celú noc s ňou a tiež sa detí nesmú brať z oddelenia kde ležia. Ako dá sa to vydržať, moja malá spáva sama v izbe tak sme nemali žiadny problém, volali ma k nej iba prvú noc aj to pre to že ju zobudili iné deti čo boli s ňou na izbe ale kým som ja prišla hore tak už znova spala. Čo sa mi ešte moc nepáčilo, je že skoro ráno medzi piatou-šiestou, im merajú teplotu, prípadne dávajú lieky, injekcie, infuzie a pod. a väčšinou mi malú aj zobudili, vždy som sa snažila byť v tom čase už pri nej aby náhodou neplakala, že kde som, ale v pohode bola, sa mi aj stalo že kým som ja prišli ráno ona ma už čakala, sedela na postielke a pozerala na dvere, lebo jej teta sestrička povedala, že za chvíľku prídem 🙂. Tak držím palce nech to vydržíte a prajem rýchle zotavenie 🙂.

cranberry
16. okt 2013

nemám žiadnu novú skúsenosť/klop-klop na drevo 🙂 /, ktorou by som vedela pomôcť, ale aspoň veľa šťastia a hladký priebeh prajem

visage1974
22. okt 2013

@erika0802 Ahoj odpovedam neskoro maly bol chory tak uz aj mate potom urcite tak sa opytam ja ako sa mate a ako to dopadlo

erika0802
22. okt 2013

@visage1974 az zajtra nas to caka

erika0802
22. okt 2013

@adulla2 ahoj az teraz som si vsimla tvoj prispevok.ak moja mala spava v noci celu noc ale predsa po operacii to moze byt ine..dufajme ze to zvladneme sak mame ist iba na jednu noc..

visage1974
22. okt 2013

@erika0802 ja ked som bola z malym na nosnych to sme boli na kramaroch bola som s nim na izbe jednu noc mal dva roky. ja si myslim ze nebudu robit problemy ked im povies ze chces ostat s nou na izbe

adulla2
autor
22. okt 2013

@visage1974 no v BB to určite nedovolia, boli tam aj malinké deti tak okolo 6 mesiacov a ich maminy nemohli byť s nimi cez noc a to ich kojili...

sirael
9. mar 2014

Prosim Vas a je niekde v okoli nejaky obchod, keby mi napriklad plienky pre malu dosli, kde mozem kupit?

mata95
19. aug 2014

dobra hluposť..... bol to s prepačenim kkt čo vymyslel tento system .... že matka nemôže byť cez noc na izbe spolu sdieťaťom....!!! tak cez den im nevadia matky na oddeleni pri deťoch a vnoci ano??? zajtra sa tam chystam aj ja smalou na hospitalizaciu :( už dopredu sa bojim, mala ma 3roky ale žial ešte sama nespava, cele noci sa budi, plače, často ciká... už teraz sa boji čo ju čaka, už teraz vyvadza a boji sa že nebude môcť byť somnou :( necch sa snažim akokolvek jej to vysvetliť je citliva, zatial nič take nezažila... boli sme 2x hospitaliz. u nas v nemocnici v revucej a to môžem povedať že darmo je to mala nemocnica ale maju tam uplne iny pristup, dieťa môže mať doprovod, a to nie len do 5tich rokov, aj staršie deti, matka je s dieťaťom na jednej izbe. plati sa 3-4e na den a to už aj so stravou, ktora je dokonca na nemocnicu celkom fanj, matka je pri každom vyšetreni dieťaťa.... tak si fakt neviem predstaviť ako to to moje male chore chudatko zvladne. a som zvedava ako budu nadavať ked mi budu musieť prezvanať aj 5x za noc,kedže je moja dcera žial taka ..... som znechutena skôr ako som tam...

ossr
11. dec 2014

@cranberry ja som podala staznost ...co som tam zazila ja nikomu neprajem...bola som tam cez leto 4 mesacny syn prestal dychat...

mata95
11. dec 2014

dakujem za tento prispevok.... na februar je dcera objednana na vyšetrenia do bb, ale už teraz viem že idem hľadať inu nemocnicu....
@ossr

adka12
11. dec 2014

Baby ked si odmyslím to, že nemôžete byť s dieťatkom v noci na izbe, čo je strašná blbosť.... je to presne také isté ako v BA na Kramároch. Takže nejaké rozdiely medzi nemocnicami nevidím. Netreba hned stresovať, tých pár dní človek vydrží, však to robíme pre zdravie našich detičiek.

michaelamia1902
11. dec 2014

baby tak nas caka operacia twraz 18.12.
maly ma 17 mesiacov takze tie co ste uz bolu vravite ze cez noc s nim nebudem moct byt? si to neviem predstavit lebo my spavame spolu v posteli sam nezaspi len pri mne

inull5
11. dec 2014

@michaelamia1902 ja som z BA a chodíme do BB.Syna operovali 2 krát.po operácii ležal na JIS ke kde som s ním mohla byť cez deň ale v noci nie. Rovnako ako ty so synom spavame v jednej posteli.no museli sme to zvládnuť.na oddelení chirurgie sme už boli spolu a dala som si ho do postele.na aké oddelenie idete?

michaelamia1902
12. dec 2014

@inull5 budu ho operovat na detskej chirurgii a tvoj maly mal kolko ked mu robili zaktok oni to tam ze vraj maju aj podla veku dietata nejak rozdelene
dakujem za infosky😉

inull5
12. dec 2014

@michaelamia1902 no prvý raz mal 7 mesiacov ale to nas dali na detské na 3 poschodie to bolo hrozné tam na dojcenske dávajú deti do roka kde s nimi su mamy len cex deň.druhý raz mal 9 mesiacov ale boli sme na jiske a potom na chirurgii kde som s ním bola.o rozdelení na chirurgii neviemm.držím palce.

michaelamia1902
12. dec 2014

@inull5 dakujem za info ved uvidime

patricionella
12. mar 2015

som rada, že tu niekto dal takúto otázku...my tam ideme ležať o tri týždne...lenže nemôžem ísť do nemocnice, lebo mám menšiu dcéru, ktorú ešte kojím....so synom idem na kolonoskopiu a ležať tam s ďalším dieťaťom nemôžem...ale vraj tam môžem byť cez deň...a škôlka tam tiež je...takže idem pomaly pozerať to ubytovanie...ďakujem aj ja za info 🙂

patricionella
12. mar 2015

a Vy mamičky, ktoré ste tam už boli...tá škôlka, ktorá tam je...je priamo na tom oddelení? Môže sa tam ísť počas dňa? Alebo ako to funguje?

bibika8
9. dec 2016

Otras skusenost.som s prievidze volali aby sme cim skor prisli tak sme sa pinahlali boli sme tam o 8.00hod na prijem sme cakali di 12.00hod a cakali sme len my.A po 1a pol hodine vypocuvania sme sa malu dostat na oddelenie kde sme cakali za dverami 15min. Nepochopila som to do teraz.A na koniec ked sme prisli dnu zacala vypisovat papiere ani nevedela preco sme tam to uz som bola v koncoch.Chlapec tam ostal a mali ho prepustat na druhy den rano.Volala som doktorka nebola po ruke a ked som sa dopatrala nebola ochotna sa somnou rozpravat v zakulisi som pocula ako ziva a ze sa rozhodne po 12stej kedy ho pusti .Katastrofa a to nevravim ze mam malu choru a tazko sa mi k nej niekoho zohana.toto moja skusenost a to idem este volat o 12 no co ma caka sa teraz bojim

banana10
25. mar 2017

Zienky, moze byt v BB s dietatom cez den aj otec, nie matka? Mam este male dietatko a nemozem ist so starsim. Dakujem

patricionella
25. mar 2017

@banana10 poväčšinou tam boli mamičky.. ale môže ísť aj otec...A ak ešte kojis...

banana10
25. mar 2017

@patricionella ani, mam este kojenu 8 mesacnu doma

patricionella
26. mar 2017

Treba sa opýtať...To je pádny argument, že kojíš...Len každá nemocnica inak. . Nárok na lôžko napr v DK má iba kojaca matka. Toho dieťaťa čo kojí ak je hospitalizované samozrejme....Teda by si nárok mať nemala mať ani Ty, ani manžel...Ale ak bude menej detí, zvyknú to zariadiť tak aby to šlo. Ja som bola s dieťaťom na izbe v DK ...Večer som odbehla nakojiť druhé. V BB som bola už bez kojenia. Sama so synom na izbe....Však prečítaj podmienky nemocnice... Majú stránku a aj tieto veci som sa tam dočítala. Ešte aj odporúčaný najbližší hotel tam bol.