Detská fakultná nemocnica Kramáre

zoe_a
19. sep 2014

Ahojte, viete mi prosim poskytnuť info ako je to teraz s ubytovaním spolu s 5 ročným dieťatom na detskej klinike v nemocnici na Kramároch? Fungujú tam tie rozkladacie lôžka, koľko sa dopláca na deň? Oplatí sa priplatiť nadštandard? Pravdepodobne tam strávime pár dní a keďže bývame od BA 200 km načo sa mám pripraviť. Dakujem pekne..

yidaky
21. apr 2016

Dievčatá, viete mi poradiť, do koľko rokov môže ísť rodič ako sprievod? Naša má 9 r., a predsa len by som ju tam nerada nechávala samú....Ide na gastrofibrospokiu (čiže v narkóze) a doba hospitalizácie 2 noci. Mala by ležať na 6.poschodí na internom. Budem rada ak poradíte. Chcela som sa na to popýtať priamo v nemocnici, ale zatiaľ mi to nikto neberie na spojovateľni /volám od rána 😒 /.

solnicka30
21. apr 2016

@zoe_a ahoj ja som bola z malym ale na urologii a mala som postel v izbe matiek a le ked sme lezali na detskom tak tam doplacali maminky na den okolo 3,5 e neviem ako je to teraz aj mi to mame 200km a lezali sme tam dva tyzdne

tindiak
24. máj 2016

@solnicka30 ahoj, mozem sa ta spytat ako to tam fungovalo kedze ste voli dva tyzdne a asi ste nemali nadstandard, vsak? Cely den si bola pri malom a potom spat si sla inam na izbu alebo ako je prisim ta?

solnicka30
25. máj 2016

@tindiak ahoj no prvy den pred operaciou sme boli na normalnej izbe a to ze som bola dojciaca matka tak som mala postel a ked uz bol maly po tak som prve dva dni bola pri nom a spat som chodila na izbu kedze on lezal na pooperacnom a potom mi museli dat postel prec lebo maly vela deti tak som spala 11dni v kresle kozenom ano v kresle cize unavena nevyspata som musela fungovat ale musim povedat ze sestricky velmi zlate

ramone_666
28. nov 2016

Ja som tam ležala sama so sebou, som mala vtedy asi 13 rokov. Som si z domu nanosila jedla, aby som nemusela jesť to špitálske, lebo tam bohvieako nevarili :D Plné skrinky žrádla som mala :D :D

ver123pier
23. dec 2016

@kittykitty ahoj, obnovujem temu, lebo aj my pojdeme na kramare kvoli chronickej zapche. co mam cakat? pomohli vam nieco zistit? ako dlho ste boli?dakujem

inull5
23. dec 2016

@ver123pier kvôli chronickej zapche?tak na kramaroch čakaj "liečbu" fenolax cipkami,možno klyzmy,odporúčania na úpravu stravy..Maximálne.cca pol roka ti budu mazať med okolo úst že sa to upraví a pod a potom ak sa to neupravi tak ešte dostaneš pre dieťa čipky a možno potom sa dopracuju k nejakému vyšetreniu ktoré by malo odhaliť príčinu ťažkosti..

kittykitty
24. dec 2016

@ver123pier tak ako pise
@inull5 fenolax cipky a odporucania na upravu stravy a nam spravili aj iridografiu, aby zistili priechodnost creva a kedze nic sa nezistilo tak sme isli domov s diagnozou psychicky blok a fenolaxovymi cipkami a s tym ze kazde dva dni musi kakat ked nie sama od seba tak s cipkom. Asi po dvoch mesiach cipkovania zacala sama a trvalo to asi rok. Pri odplienkovani zas blok takze podplacame a tesime sa z kazdeho kakania.

ver123pier
24. dec 2016

dakujem, tak tuto "liecbu" sme uz mali od pediatricky. a nejake odbery krvi na zistenie potravinovych alergii a pod?

kittykitty
24. dec 2016

@ver123pier tak krv jej brali ale na alergie asi nie. Ale my sme uz absolvovali take u pediatra tak mozno preto to neriesili. Tam islo iba uz o vylucenie toho fyzickeho problemu v creve. Ale viac menej vsetci ratali s tym psychickym blokom, co sa aj potvrdilo.

ver123pier
25. dec 2016

ta iridografia bola v narkoze, ci ako? maly ma 2,5r a urcite nebude spolupracovat. ako to mala zvaldala? ako dlho ste tam boli? aj ja ratam s tym psych.blokom, lebo sa mu casto natrhne konecnik a boli ho kakanie. ale malemu este ani krv nezobrali. len sono bruska mu robili, to bolo ok. som zvedava. dufam, ze to zvladneme, mam strach, co tam s nim porobia ☹

ja1985
25. dec 2016

@solnicka30 ahoj, mozem sa oyptat, na aku operaciu ste boli? lebo aj my mame ist s malym, boli sme teraz na hospitailzaciu na dovysetrovanie ale musime ist na operaciu ... ta pooperacna izba je kde? ta co na nu vidia z vysetrovne??? tam si bola s malym aj ty? ja som tiez kojaca, maly ma len 7 mesiacov, tak si to celkom neviem predstavit ako ho budem napr v noci kojit, ked bude mat hadicky...dakujem za info 🙂

inull5
25. dec 2016

@ver123pier môj malý mal necelých 8 mesiacov a irigografia mu bola robená bez narkozy,ambulantne,avšak s tým že bol riadne vyprazdneny doma pomocou klyziem.zvládol to,celé to trvalo asi 15 minút aj s vyzliekanim a obliekamim.irigo nie je bolestivé,nepríjemné je iba to čistenie pretože črevo musí byť max čisté inak irigo nie je relevantné.
Sono bruska je co sa tyka vyšetrenia čriev úplne onicom,pretože sono príčinu neodhali.ukáže maximálne že v čreve je stolica,prípadne nejaké rozšírenie.

inull5
25. dec 2016

@ja1985 ahoj,dovolila som si odpovedať ti. Skus napísať o aký zákrok ide,podľa toho bude umiestnené tvoje dieťa buď na JISke,na are alebo na tej izbe kam vidia sestričky..čo sa týka kojenia,ak pôjde o operaciu čriev,brušnej dutiny,nebudeš dieťatko kojiť cca 3 dni.

ja1985
25. dec 2016

@inull5 ahoj, teraz na vysetreniach mu zistili ze ma pravu oblicku velmi malo funkcnu...tak mu tam budu odstranivat akesi zuzenie...

inull5
25. dec 2016

@ja1985 aha.no tak či tak bude mať hadičky,bude nacievkovany,atď..také dva dni ho kojiť isto nebudeš.s mojim drobcom bol na JISke cca 1 ročný chlapček,tiež mu robili obličky.bol tam 2 noci,potom išiel na oddelenie.môj bol 4 dni na JISke po každej operacii,tie 4 dni sa nemohol kojiť,na tretí síce mohol dostať trochu vody ale to odmietal.
Držím palce aby všetko dobre dopadlo.

simculllka
25. dec 2016

@ver123pier ahoj a duphalac vám neodporucili? Nasej malej to vyrazne pomohlo,je to cukor,ktorý na seba viaze vodu a zmäkčuje stolicu,davali sme to pravidelne a malej sa zacali konečne hybat crievka a asi po mesiaci sa to upravilo. Ak by si mala záujem o ten duphalac,tak by som ti mohla tak 2 dcl poslať,teda neviem,o ake veľké dieťa sa jedna,takže by som kukla to dávkovanie,ale dr nam predpísala veľké pol litrove balenie a my sme minuli možno deci.

senta_sofia
25. dec 2016

@simculllka @ver123pier rovnaku ucinnu latku ako duphalac ma lactulosa biomedica a je volnopredajna, aj lactecon myslim. Ja mam doma "zadrziavaca" stolice, ak si myslis,ze aj u vas je to len psychickeho razu,nevol cestu hospitalizacie.

ja1985
25. dec 2016

@inull5 fuuha...dakujem

ver123pier
7. jan 2017

@senta_sofia lactecon davame od oktobra, ale on to drzi aj 9dni, potom krvaca, lebo je to sice relativne makke po tom lactecone, ale je to hrube...proste cele zle. hospitalizaciu sme v oktobri odmietli, ale teraz uz neviem co dalej, tak ideme. od 23.12. sme na 10ml lacteconu + kazdy treti den cipok. ☹

senta_sofia
7. jan 2017

@ver123pier nasmu uz taha na 5, ale stale bieda, aj ked vekom sa to zlepsuje a neda sa to porovnat s tym, co robil napr. dva roky dozadu. Toto doma nemate? http://www.martinus.sk/?uItem=124683

ver123pier
9. jan 2017

@senta_sofia nemame, dakujem za tip

manika77
5. feb 2017

Ahojte lezal niekto na detskej chirurgii? Mam par otazok 15.3 mame planovanu operaciu.

lenusik537
7. jan 2018

@maartinkaa prosim ta s kojencami je kolko na izbe ???

monika_nm
27. apr 2020

Dievcata,prosim Vas nepoznate niekoho na Kramaroch? Ide o to,ze sme tam.bolibteraz hospitalizovani s malym na 3.poschodi na oddeleni ortopedie a bolo s nami miminko na izbe a uz tam.je dlho.Neviem ci.to mimco.ponde k rodicom alebo na adopciu,premyslali sme ci si ho nemozeme adoptovat.Dakujem

martul
27. apr 2020

@monika_nm určite to tak nefunguje, na to je poradovník oficiálny

monika_nm
27. apr 2020

@martul jasne viem,akurat ten chlapcek je velmi chutny,len je chory,uz je yam 2 mesiaciky a sam.bez maminy a niako sestricka,ze oni si ho tam.nechaju,takze beviem,nechcela som sa tolko pytat.

dina2402
19. júl 2020

@monika_nm zistila si nieco?

monika_nm
20. júl 2020

@dina2402 ahojky, veru nic, ktovie co je s malickym ale bol uzasny a krasny, zlaticko male

annavallova
1. sep 2020

Dobry den lezal niekto na orl s dietatkom rocnym mame planovanu operaciu a chcela by som sa informovat co to ako funguje mam nadštandard zarezervovany