Detská lišaj na hlavičke. Ako sa jej zbaviť?

erika222
2. apr 2007

ahojte neviete ako sa zbaviť detskej lišaje na hlavičke?kožná mi povedala,že mám natierať s rastlinným olejom,natieram olivovým už tretí den a žiadna zmena,má to veľmi suché,pomôžete mi niektorá? ☹

mimma
2. apr 2007

Myslíš také tie žlté šupinky na hlavičke? Môj dr mi na to dal detskú vit. masť, ja neviem, čo v tom bolo namiešané, ale pripomínalo mi to mastný tyl s niečím / môj oco si to dával na psoriázu/. Povedal, že dve hodiny pred kúpaním jej to mám dosť nahrubo natrieť, dať na to sáčok+ čiapku, nechať spariť a po dvoch hodinách vyčesať kefkou a potom okúpať, ale nepoužívať mydlo. fakt to pomohlo.a asi za tri dni bolo po šupinkách.

bibula
2. apr 2007

umyvat kazdy den a pouzi klasicky detsky olej aviril-taky modry-a poriadne "vycesavat" po kazdom olejovani.aj my sme to mali,za 3 dni to bolo prec.

erika222
autor
2. apr 2007

ahojte dakujem pekne,mám doma aviril,ale v pôrodnici povedali neolejčekovať,tak som neolejovala a ahaho,asi aj z toho to máme.dobre niečo vymyslím s tým olejčekom.ďakujem 🙂

mimma
2. apr 2007

erika, to má skoro každé dieťa, ja hádam ani nepoznám maminu, čo by s tým nebojovala. dúfam, že sa ti to podarí "zlikvidovať!" 🙂

bibula
2. apr 2007

kedysi sa deturence mazali a mazali a ake boli krasne,aj nam to pomohlo.a stara kvalita je dobra kvalita 😵 😉

magg
3. apr 2007

erika nam dala lekarka excipial a za tri dni to bolo prec

mimi109
3. apr 2007

erika aj mne to Marianka mala kd mala 2 mesiace kazali mi to natierat olivovym olejom a vycesat ale to sa este zhorsilo ja som jej to po kupani ked zaspala supala a tak sme sa toho zbavili

elliana
3. apr 2007

ahoj, mne dala doktorka salycylovy olej, hodinu pred kupanim natriet, vycesat a ak nezmizne, opakovat o tyzden. Po prvej aplikacii zmizlo. Ale myslim, ze staci dobre premastit, nechat posobit a vycesat.

ivankaalenka
3. apr 2007

Mna dr. upozornila, ze hlavne nesupat, lebo idu s tym aj vlasky, tak pozor !
Treba to robit ako pisu baby, my mame taky isty recept ako mimma.

tinockaaa
4. apr 2007

ahoj, aj mne na to dala lekárka salycylovú masť, je to hrozne mastné a smrdí to ako bravčová masť s ešte niečím 😒 , ale po dvoch aplikáciách sme sa toho zbavili. fakt účinné 😉

erika222
autor
4. apr 2007

ahojte tak včera sme boli na poradni a dali mi tú salicilovú masť,hned som jej to večer dala,perfektne to išlo dole,teda aspon časť asi tak 45% aspon niečo som sťastná,že to funguje,dneska sme natreli znova ideme sa kúpať a potom vyčesať,hádam sa toho zbavíme,má to v hroznom štádiu,už jej to ide do ušiek aj nošteka.je to hrozné.tak budeme bojovať.majte sa krásne 🙂

tinockaaa
4. apr 2007

tak držím palce nech sa toho zbavíte. u nás to fungovalo. ešte to možno budeš vyčesávať zopár dní, ale pôjde to. 😉

erika222
autor
5. apr 2007

dobre dakujeme e ozaj nevadí ak sa jej to dostane do očí?????????

marijana
5. apr 2007

ahoj maminy.My sme to mal tiez od narodenia,najskor som to vycesala oivovym olejom a umyla hlavu ,zmizlo to.Potom v lete sa to zas objavilo.Tak som to natrela salicylovym olejom a umyla a zmizlo to.Po 3 mesiacoch sa to objavilo znova,tak som pouzila aviril modry a zmizlo to.Teraz sa to objavilo zasa.Z coho sa to robi a preco?Aj vam sa to vracalo?Vzdy som to odstranila uplne,nemala ani jednu suppinku,dlho nic a potom zrazu jedna,dve a stale viac.Uz to nie je v takej miere ako po narodeni ale vadi mi to.Aj malu to asi svrbi lebo si zacala skrabat hlavicku.Tak poradte.

petruci6
7. feb 2009

baby ta salycilova mast sa moze dat aj na tvaricku?moja to ma od krku hore,hlavne na lickach,uskach,hlavicke a oboci
neviem co s tym,dnes je sobota,k dr najskor pojdeme v pondelok
dnes som jej to natrela avirilom,ale chcem ist do lekarne

z coho to vznika?z jedla?

alon111
7. feb 2009

my sme nato pouzivali excipial u lipolotio.je to na strene az extremne vysusenu pokozku.je fakt dobry mi sme to mali velmi skarede a od kedy to pouzivam tak malej sa to uz nevratilo

martao
8. feb 2009

Možem tiež odporučiť excipial u lipolotio. Natrie sa to nevymíva a potom sa to vyčesie detskou kefkou na vlásky alebo ak držia lupinky tak aj zubnou kefkou.

sisi33
8. feb 2009

Ahoj,
nám doktorka predpísala Holtov krém, ked sme mali lisaj medzi očkami a na nošteku a veľmi nám pomohlo. Teraz sa malinkému urobil lišaj a na hlavičke tak mu to tiež potieram a taktiež vyčesávat.