Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

lu777
15. dec 2008

Zuzulap: a proc je homeopatie s virou neslucitelna? to slysim poprve.. v rodine mam silne verici a homeopatika berou leta..
vzdyt to jsou vytazky z rostlin, bylinne kapky 😨
to by pak musel byt problem i si uvarit bylinny caj...

katrin21
15. dec 2008

lu7777:
asi to povazuju za bosoractvo.... 😀 (bylinky a podobne.... v cirkvi je este stale stredovek...) a to ja som sa dobrovolne pred dvoma rokmi dala pokrstit, birmovat a vsetko... alepre moj pocit, s mnohymi vecami , co cirkev hlasa nesuhlasi,,,... aj s tymto.. homeopatia je dobra vec.... v

lu777
15. dec 2008

mimoto at mam ja nazor jakykoli, na prvnim miste je moje dite... pokud mu homeopatika pomuzou a jinak by se trapil a skrabal, tak pouziju homeopatika...

muj nazor je jen muj nazor a muze byt nespravny... nesmim si ale dovolit poskodit zdravi ditete.... dite je svobodna bytost a at ja si predstavuju cokoli, tak je tady jako host a ja se o nej musim postarat co nejlip...
az bude dospely, tak se rozhodne sam jestli bude verici nebo vegetarian nebo jake bude jeho povolani.... samozrejme ze na nej mam vliv... ale on ma taky vliv na me, ucime se od sebe vzajemne...
z nekterych zasad jsem proto i ustoupila, protoze jsem videla, ze to jsou zasady pro me, ale pro neho to asi neni to nejlepsi... kazdy clovek je individualita a dite je opravdu jen dar a host... a ja se diky nemu ucim respektu, trpelivosti, toleranci... vecem ktere clovek moc potrebuje...

ale to zabiham nekam jinam, jen jsem chtela napsat, ze dite je proste svobodne a ja se o nej jen docasne staram... mam bremeno rozhodovani a casto me mrzi, ze se ho nemuzu zeptat na jeho nazor, nektera rozhodnuti jsou dost zasadni

zuzulap
15. dec 2008

ahoj, /aj/ tu je dovod, preco neuzivam homeopatika /a preco sa s vierou v Boha nezlucuju/:

[16.01.2008] Katolicke noviny
Homeopatia má aj duchovný základ?

Vážená redakcia,
nedávno sa tri zo štyroch mediálne známych mamičiek vyjadrili, že očkovaniu nedôverujú a chrípkovú prevenciu riešia radšej homeopatikami. Popularita homeopatických prípravkov narastá tvrdením, že môžu len pomôcť, ale nie uškodiť, a nemali by mať nijaké vedľajšie účinky. V istej odbornej debate ma zaujali náboženské postoje zakladateľa Samuela Hahnemanna, ktoré súviseli s výrobou homeopatík. Majú homeopatiká duchovný základ? Sú vhodné pre kresťana?
VÁCLAV, Senica

Milý Václav,
vaša otázka mieri na podstatu, aká je vlastne povaha homeopatických liekov. Ich podstata je uložená v metódach výroby homeopatík. Asi málokto vie, že na výrobu homeopatických liekov sa používajú nielen relatívne neškodné rastlinné extrakty, ale rovnako pre ľudský organizmus nebezpečné látky ako piesok, výťažky z hnisu, sliny besného psa, zlato, striebro, dokonca i mesačné svetlo a röntgenové lúče. Ich škodlivosť sa vraj odstraňuje metódou riedenia, napríklad v roztokoch glukózy. Stupeň riedenia je označovaný na homeopatikách, napríklad D 4, D 24, C 11, C 300… Pri riedení D 23 sa však v roztoku už nenachádza nijaká molekula pôvodnej látky. Paradoxom je, že homeopatikum zvýšilo účinnosť vďaka ďalšiemu použitému postupu, ktorým je pretrepávanie. Tento krok spôsobí, že po účinnej látke zostane v „pamäti“ roztoku informácia. Hmotná podstata pôvodnej látky sa podľa zástancov homeopatie zmení na nehmotnú. Pre túto pripisovanú transformáciu sa liečba homeopatikami nazýva aj informačná liečba.

Pôsobia na vedomie a vôlu
Napriek týmto vedecky neopodstatneným rituálom sa hovorí o účinnosti homeopatík. Niektorí ľudia opisujú pri užívaní homeopatík špecifické sprievodné javy ako dlhodobá plačlivá nálada, problémy s dýchaním, bezdôvodná agresivita u detí, čudesné sny, nechuť do modlitby a podobne. Na túto skutočnosť upozornil aj zástanca homeopatie MUDr. Taylor Kent. Podľa jeho slov homeopatiká pôsobia na vôľu a vedomie človeka. Preto nie je pravda, ak sa tvrdí, že homeopatiká nemajú vedľajšie účinky. V príručke Duch homeopatie od Rajana Sankarana sa píše, že pri riedení D 300 ide o vplyv na ľudský organizmus trvajúci až niekoľko rokov.

Čo je kľúčom homeopatickej liečby?
Ako vysvetliť účinnosť homeopatík, ak ide o „prázdny“ roztok? Čo spôsobuje napríklad negatívne psychické stavy, prípadné zlepšenie zdravotného stavu pri ich užívaní? Stáva sa, že homeopatiká, i keď nie v každom prípade, zabrali v prípade alergií, kožných ochorení, problémov dýchacích ciest atď. Treba uviesť, že v samom základe homeopatie stojí mágia, ktorá tu použila svoje staré známe homeopatické pravidlo „liečenia podobného podobným“. Hahnemann netajil tento duchovný základ homeopatie. Bol presvedčený, že ten, kto ju užíva, sa priamo spája s božstvom, stvoriteľom sveta. O tom, že nemyslel na osobného Boha Stvoriteľa, hovorí i jeho odmietavý postoj k Ježišovi Kristovi (jeho vzorom bol Konfucius).
Totiž metódy a praktiky mágie predstavujú duchovné cesty, ktoré vedú k jej duchovným cieľom. O tom, že zákonitosti mágie fungujú, hovorí Sväté písmo (porov. Sk 8; 10–11). Podstata homeopatík je tak predovšetkým duchovná a patrí do oblasti bielej mágie. Božie slovo i Katechizmus Katolíckej cirkvi (2116 – 2117) odsudzuje mágiu vo všetkých formách, i keby prostredníctvom nej človek získal zdravie.
PhDr. EVA ORBANOVÁ, PhD., religionistka

zuzulap
15. dec 2008

nie som proti bylinkam, ale "normalnym", a nie tym, co su v homeopatikach. Takisto uznavam aj niektore ine metody alternativnej liecby- napr. hydroterapiu, fyzioterapiu, liecba teplymi/studenymi obkladmi, klasicke masaze, a pod.

lu, spominas, ze dieta je dar a host. Ked uznavam, ze som tento "dar" dostala od Boha /ako aj vsetko ostatne v mojom zivote/, urcite nebude Boh so mnou spokojny, ked ho budem liecit metodami, ktore vo svojej podstate idu proti Bohu! Je mojou povinnostou, samozrejme, starat sa o dietatko co najlepsie, a to, co uz nie je v mojich silach, vlozit do Jeho ruk. A On sa postara. Ved ak Bohu skutocne doverujem, tak budem prvom rade posluchat Jeho nariadenia, ved On je vsemocny, a ked to bude Jeho vola, spravi hoci aj zazrak, aby moje dieta vyliecil. A chapem, ze pre neveriacich to moze vyzniet trochu naivne.

Takze ja mam na vec takyto nazor. Chapem aj vas, lebo tiez chcete pre svoje deticky len to, co je podla vas najlepsie.

zuzulap
15. dec 2008

...a inak tiez nesuhlasim so vsetkym, co hlasa Katolicka cirkev... Len s tym, co sa zhoduje s Bibliou.

lu777
16. dec 2008

Zuzulap, v tomhle se urcite bohuzel neshodneme...
znam hodne lidi, co brali homeopatika a narozdil od lecby klasickymi leky, tedy chemikaliemi, jsou vedlejsi ucinky minimalni.... vetsina lidi je velice spokojena...

ja jsem si vyzkousela leccos a hlavni co jsem se naucila je neztracet vlastni otevrenou mysl..

pokud se tyka magie, tak jejim poznavacim znakem jsou pravidelne ritualy a uctivani, prisahani na ruzne spisy a knihy apod. .... to vse samozrejme se dobrym umyslem, at uz udajnym nebo skutecnym

mam pratele v ruznych nabozenskych komunitach a musim rict, ze neni az tak dulezite jestli je dotycny protestant, muslim, jehovista nebo zid.... jsou tam stejne rozpoznavaci znaky....

jedna vec je vira v Boha a jina je prislusnost k urcite cirkvi... cirkev (at uz katolicka nebo protestantska nebo zidovska nebo jakakoli) je pouze organizace jako kazda jina, svou svatost si udelila sama... tak jako ostatni cirkve, proto je mezi nimi rivalita... tohle nepisu s umyslem nekoho urazit, ale upozornit na to....

to, ze clovek veri v Boha, neco vyssiho, at to nazves jakkoli, to neznamena, ze musi byt clenem nejake organizace... ta se sklada vzdycky z lidi a ti mohou kdykoli udelat chybu... viz role cirkve za valky, procesy ve stredoveku, islamsti teroriste a dalsi a dalsi...
cesta k Bohu vede primo, neni potreba stat u brany, cekat na povoleni nebo si kupovat listek pres ritualy

to je ale samozrejme muj nazor, kazdy se rozhoduje za sebe... pokud se tyka deti, myslela jsem to, ze jak Tvuj tak muj nazor muze byt mylny...
toho se snazim byt vzdycky vedoma, protoze ja sama jsem se na rodice za nektere veci zlobila, za to, ze rozhodovali prilis za me a dlouho jsem se pak ucila, ze jsou ruzne pohledy na vec, ze jsou ruzni lide..... a z toho, ze to pripoustim vychazi tolerance... jak muzu naslouchat nebo byt tolerantni pokud si predem myslim, ze jedine muj nazor je spravny?

dite mam jen v docasnem opatrovani... vstepovat mu muzu svym prikladem nebo skoro i nucenim cokoli, to ovsem neznamena, ze to bude v dospelosti nasledovat... a muze to byt cokoli, nabozensky smer, stravovani, vzdelani, zamestnani, vyber partnera atd. .... a popravde receno by mozna ani nemelo, nemelo by byt jen poslusnym otiskem svych rodicu, ale melo by hledat a nachazet sve vlastni odpovedi... i kdyz to nekdy bude stat i par skrabancu

ono kdyby byly veci jednoduse cerne a bile, byl by zivot velice jednoduchy, stacilo by nasledovat jedinou pravdu a vsichni bychom zili bez utrpeni....

lu777
16. dec 2008

jeste dodam, ze "shodovat se s Bibli" je velice osemetny termin...

1. existuje x verzi Bible... zacina to uz tim, ze puvodni Bible byla v mnohem upravena a to za rimskeho cisare, ktery byl hodne daleko od vzoru ctnosti, na krestanstvi se obratil z ryze praktickych duvodu... on mel posledni slovo v tom co zustane v Bibli

2. z teto podstatne upravene verze jeste existuji ruzne verze, ktere podlehaji schvaleni cirkve

3. mimoto zaklad bible je zidovsky.... je to dost zamotane.... ze zidovstvi vychazi krestanstvi, z toho islam... zajimalo by me, kolik bylo jeste stupnu pred zidovstvim a jak vypadaly

4. k tomu se jeste pridava fakt, ze Bible byla prekladana za jednoho jazyka do druheho a z toho do tretiho, takze vznikaly nepresnosti, ktere jsou nekdy docela podstatne.... zabyvala jsem se preklady a vim, jak muze smysl celeho textu rozhodit jedine jinak prelozene slovo... byla jsem manazer mezinarodni firmy pro preklady, takze s mnoha takovymi vecmi jsem prisla do kontaktu....

dnesni Bible se proto podstatne lisi od te puvodni.... je o tom dost pramenu, nevim ovsem jestli nejsou na cirkevnim indexu...

zakladni informace jsou ale napr. v mezinarodni encyklopedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Bible#Historic_edi...

k tomu se vsechno da interpretovat ruznymi zpusoby... viz Koran a puvodni smysl svate valky, ktera znamenala valku proti zlym strankam vlastni osobnosti... dnes z toho mame valku a nenavist proti lidem jine viry.... nebo idea nadcloveka, kterym byl minen clovek na vyssi duchovni urovni a Hitler z toho udelal naproste peklo...

pisu to proto, ze by bylo hezke, kdybysme meli puvodni Bibli tak, jak byla za dob Jezisovych, bohuzel ji ale nemame.... mame jen nektere casti a ty byly upraveny a take ruzne interpretovany a jeste ruzne prelozeny....
takze je velice tezke se odvolavat na Bibli, pokud nechceme tyhle fakta ignorovat...

ono dnes je Katolicka cirkev jakoby napred, ovsem napr. islam je o 600 let pozadu a kdyz se podivame 600 let dozadu na katolickou cirkev, tak to jsme nekde uplne jinde....

omlouvam se za odboceni od tematu 😔

zuzulap
16. dec 2008

ahoj lu,
sloboda je princip, ktory uznavam aj ja. V mojej viere- v krestanstve ako takom- je sloboda zakladny pilier. Pozor, teraz nemam na mysli niektore cirkevne spolocenstva, ktore mozno obmedzuju slobodu cloveka. Zial, su aj take- sekty a pod. Boh nam praveze dava slobodu. Slobodu vybrat si medzi dobrom a zlom. Dal ju aj prvym ludom, Adamovi a Eve, ked nechal v rajskej zahrade jeden strom, s ktoreho im nedoporucoval jest ovocie. Vtedy sa lobodne rozhodli, zial, nie velmi dobre. On z nas nechce mat poslusne roboty, ktore z donutenia plnia Jeho volu, ale tesi sa, ked nasledujeme Jeho volanie.

Na ritualoch nestaviam ani ja svoju vieru. Ako si uz mozno vytusila, som protestantka a u nas nejake presne ritualy nie su. Nechcem sa teraz vyvysovat, ze som najmudrejsia a len to moje spolocenstvo je spravne atd. Boh ma svojich ludi vsade, ci su medzi katolikmi, protestantmi a inymi spolocenstvami. Prislusnost k spolocenstvu nie je az taka dolezita, podstatna je ZIVA VIERA.

Co sa tyka vychovy deti, Ty by si dala svojmu dietatu zjest napr. muchotravku len preto, ze ju chce a ma slobodnu volbu sa rozhodnut? Urcite nikto. Teraz, kym su deti male, mame povinnost usmernovat ich kroky. Ked dospeju, vsetko bude samozrejme na nich. Viera sa neda nijako vynutit a neplati, ze deti z veriacich rodin nikdy neurobia nic zle ani nezidu na scestie. Aj to sa obcas stava, napriek dobremu prikladu rodicov. Proste v ludoch to je, ze si musia niektorymi vecami prejst, niekto viac, iny menej. Tomu sa neda zabranit.

Vidim, ze si hlbava osobka, som rada aj za tuto diskusiu

🙂 Dufam, ze sa vam podari zbavit sa ekzemu a najst radost a pokoj vo svojom zivote.

lu777
16. dec 2008

Zuzulap: radsi nebudu odpovidat, tohle je na samostatny tema pro nas dve asi 😀 😉

jinak vyrazka je dneska lepsi, natrela jsem ho tim Excipial mastnym kremem a to i tam co je ta vyrazka, ackoli kozni to nedoporucila, zdalo se mi to totiz od te ichtyl. masti uz moc suche... a asi za hodinu jsem na to dala tu mast az (sel spat, tak aby se to nezaparilo nejak ve spacim pytli, nechtela jsem to riskovat).... to je blazinec 😅
ale dneska o kus lepsi.... dve tretiny ve stredu se vyrazne hoji, porad se chce kvuli tomu skrabat, nestihala jsem mu strkat veci do ruky, aby na to nemel cas 😅
tak ted ho uzkostlive prohlizim, u kazde zmeny barvy kuze se lekam 😔 on ma citlivou kuzi a staci aby se pokakal nebo abych ho trochu silneji nebo dyl drzela a hned ma kuzi cervenou chvili... na omak ale ne suchou a neskrabe se... tak ja nevim, mozna je to jen citliva kuze a kdyz to bude hlidat tak to bude ok... uff.... a ja si rikala, ze mu na rocni narozky dam kousek mandarinky... tak to asi nedam 😅
ovoce davate asi radsi presnidavky (teda davam bio a neslazene) a nebo podusene, ze? ono stejne ted muze jen jablko a banan, zbytek je exotika a nebo hroznove vino z Mexika, to mu taky davat nechci 😝

zuzulap
16. dec 2008

ahoj lu,
ja som Ti vlastne odpovedala len na ten prispevok o 10,49, lebo kym som to napisala, poslala si druhy... 😅 Ale uz teda nebudem reagovat, rovnako ako Ty, lebo to ozaj nesuvisi s tym ekzemom, a beztak sa nezhodneme... 😀

To mas pravdu, je to blazninec, ked clovek neustale sleduje, ci sa dieta neskriabe... ☹ Ozaj, treba mat nechtiky stale ostrihane nakratko, aby si to co najmenej rozskriabali.
Ja tu ichtyolovu mast davam len dovtedy, dokial ma pokozku cervenu, ked sa to zlepsi, tak znova premastnujeme.
Mozno ma Tvoj maly celkovo citlivu pokozku, to teraz asi tazko presne urcis.
S tymi citrusmi by som este pockala, ked mate momentalne zhorseny stav.

Ja mam uz vacsie deti, nasi presnidavky uz davno odmietaju /neviem preco, ved su vyborne/. Mne maly jedava teraz v zime len struhane jablko s piskotom, pripadne do toho hrusku alebo mrkvu, a niekedy si da hrozno. My s nim mame celkovo problem, ze nechce jest ziadne surove ovocie ani zeleninu, tak toto ma kazdy den predtym, ako ide do skolky. Tatinko sa snazi 🙂 🙂 Aby mal aspon nejake vitaminy. A to, co by si dal- pomarance, mandarinky, tak to nemoze . Uznavam, ze ta hruska a hrozno teraz v zime nie je ziadna vyhra. ☹

Ja by som na Tvojom mieste davala aj surovu zeleninu- salaty- kapustovy, mrkvovy /nejako jemne prichuteny, alebo len nastruhanu zeleninu/, pripadne mrazeny hrasok a kukuricu rozmrazenu pri izbovej teplote, ved aj tam su vitaminy. A u nas maju napriklad mrazene maliny, ktore mozes tiez nechat volne rozmrazit. Mne toto vsetko maly odmieta. Navela-navela zje uvarenu zeleninu v hotovom jedle.

Inak takto v zime je tych moznosti menej, treba sa nejako vynajst a preckat to do leta.

lu777
17. dec 2008

Zuzulap: no tak to jsem rada, to jsem to s tou ichtyol. masti taky ukoncila ve chvili kdy to nebylo cervene... ale musi se to furt sledovat, ono to pak treba za dve hodiny trochu zacne cervenat, tak to zas zabelim 😅

no s ovocem je v zime problem u tak maleho ditete... ted davam vetsinu casu jen presnidavky, bez cukru, bio... zas lepsi nez nejake sklenikove chemicke ovoce...

nastrouhanou zeleninu jsem zkousela, to nechce ani michane s ovocem moc... hrasek a kukurici musim varit a to dyl, protoze by ho to zas nadymalo.... je to zamotany.... jediny co mu chutnalo byla syrova cuketa, to snedl i sam nekolik kolecek... on totiz rad hryze neco, po kazdem jidle, ale spis to nastrouha temi zoubecky a moc toho nesni....
ono i s tou zeleninou je to tezky, papriky a rajcata jeste nesmi, ale parkat snedl kousinek salatu nebo cuketu nebo okurku... jenze on kdyz ma hlad tak chce fakt jist fofrem, kdyz jsem zkusila dat neco u ceho se musi sam vic snazit, tak to jde dobre, ale jen na zajedeni, kdyz jsem to dala pri tom hladu, tak rev....

holt zima... nejak to musim preckat no jak rikas

zuzulap
17. dec 2008

lu, ak by sa vam ta koža nezlepsovala, asi by som navstivila lekarku, nech skusia zistit, co to vlastne ma...

Tvoj malinky je asi poriadny hlados, to aby si bola stale v pohotovosti s jedlom 😅
Ked pises o tej surovej cukete, mne dcerka bezne vyjeda surovu zeleninu do polievky a hlavne zemiaky- ona od malicka velmi rada hryzie, na rozdiel od syna, ktory je presny opak. Este ani poriadne neosupem zemiak a uz si pyta... 😀

lenockab
18. dec 2008

Ahojte maminy!

Prepacte, ak uz nahodou niekto polozil tuto otazku, ale moja mala dcerka (4,5 mesiaca) si dost vyzaduje pozornost 🙂 , takze nemam cas citat celu diskusiu. Mojej malej sa objavil na licku a na hrudniku kusok pod krkom ekzem. Vcera som bola u koznej a povedala, ze na atopicky ekzem to zatial nevyzera. Kazdopadne mi dala Oilatum roztok do kupela. Mate niekto s tym skusenost? Za aky cas by to pouzivanim tohto pripravku mohlo zmiznut? Mozem malu po kupeli s tymto roztokom natret nejakym telovym mliekom alebo to mam nechat iba tak? Detska lekarka mi dala zase Holtov krem na to licko a mast na premastenie a ja teraz neviem ci mam pouzovat aj to... 😒 Kozna povedala, ze mam skusit nedavat nic, ale mala to licko troska suche...

Budem rada za hocijaku odpoved. Dakujem.! 😉

zuzulap
18. dec 2008

ahoj lenockab,
Oilatum roztok do kupela pouzivame aj my dost kratko, aj to vacsinou len vtedy, ked sa kupeme /tak raz za tyzden/, takze Ti nemozem s istotou povedat, ako rychlo bude ucinkovat. Najlepsie bude, ked si to otestujes sama, ako to Tvojej malej pomoze. A Holtov krem sme zatial nemali, takze nemam skusenost.

Asi by som skusila to Oilatum do kupela /nic tym nepokazis/, pripadne pri sprchovani to pouzit namiesto mydla, a uz ziadne ine mydlo nedavaj. Oilatum nechava na tele mastny "povlak", takze premastnuje a nevysusuje pri umyvani. Podla potreby potom pouzi nejaky dalsi krem alebo mlieko /co najmenej drazdive a vonave, dobra je napr. modra indulona, alebo aj ta mast na premastenie, co si dostala od lekarky/. Ale na tie dve suche miesta by som pravidelne davala bud ten Holtov krem, alebo nieco premastnujuce, minimalne 2x denne.
To je moj nazor, skusit musis sama 🙂

lu777
19. dec 2008

Zuzulap: jdeme v pondeli na kontrolu, tak se zeptam znova i na to plavani... ted co jsme nebyli tak vidim ze mu to chybi, nevi co s energii... ale zase bych nerada vyprovokovala nejake tahle problemy s kuzi... tak se jeste jednou poradim a uvidim...

jinak hlados to je, ale neji nijak velke davky, sni tu velkou sklenicku, vic mama neda... rekla jsem mu, ze nejdriv musi rust do dylky, bo se ten tuk nema kam rozkladat.. ma 8.5 kg coz neni nejak moc ale ma jen asi 72 cm...
ale ja jsem moc rada, ze mu smakuje, klidne sni i repu s jahlama a jeste se oblizuje.. tak aspon nemam duvod mu davat neco nezdraveho, kdyz to jde po dobrem... a hlavne to setri cas, co dam to sni a je najedeny za deset minut maximalne.. jednou na zacatku tyden nechtel jist a to bylo teda o nervy...

jinak dneska vyrazka vypada lip, tak snad to vydrzi

Lenocka: my ted asi mesic pouzivame Oilatum do koupele.. ale zas tak mastne se mi to nezda, ja pak mazu Excipial mastnym kremem, ten roztok samotny mi nepripada dostacujici, spis to jen zabrani, aby se kuze tolik nevysusila pri koupani, ale namazat se pak musi..... zalezi jak mate suchou kuzi, Matysek ji nema vylozene suchou, spis takovou citlivou, takze ja promastuju spis z preventivnich duvodu...

jinak ma vyborne reference na krem A DERMA.. stoji pry asi 300 Kc ale na ekzem ma byt vyborny...
a pry u ekzemu je pravidlo 3 minut - 3 minuty ve vodě a pak do 3 minut namazat... řídila se tím kamarádka, měli ekzém po celém těle a hodně to pomohlo...

zuzulap
30. dec 2008

ahoj lu, co mate nove? Co vravela lekarka na to plavanie? Pocula som, ze sa to neodporuca...Hlavne pri zlom stave pokozky. My to neriesime, lebo do vody aj tak momentalne /aspon najblizsi rok/ nesmieme /z inych dovodov/.

Ja som prekvapena, ze sa teraz cez sviatky celkom dobre drzime. Kozu nema uplne cistu, ale takmer. Cokolade sa uspesne vyhybame, ale obcas zjeme nejake tie orechy alebo medovnicky /med/, tak je to asi z toho... Ale na moj vkus velmi dobre. Mame aj biele salonky na stromceku, take podomacky vyrobene /biela cokolada v nastrihanom alobale/, nakoniec sa to ukazalo ako vyborny napad, lebo deti by to bez saloniek neprezili, a tak ma kazdy "svoje" salonky- dcerka klasicke a syn tieto. A su spokojni... A kapustnica mu aj tak nechuti... 😉

Inak krasneho Silvestra a vsetko dobre v Novom roku!

lu777
1. jan 2009

Zuzulap: bylil jsme na kontrole, tak pry to snad vypada, ze to byl prosty zanet kuze... mozna z puncochasku ktere nebyly stopro bavlna a dostal je po plavani..

vyrazka je skoro pryc, jen ma okolo jeste sem tam nekdy cervene tecicky.... pristi tyden jdeme na plavani, namazu ho fest pred a hned po plavani a uvidime....

jinak jsem mu do caje zacala davat Bio sirup z Yaconu, to je nejaky kaktus, je to od Lifefood, vyrobene bez tepelneho zpracovani, jakoby to doda sladkou chut, ale je to nizkokaloricke a jsou tam mineraly, zelezo a tak.... lepsi nez dzus snad... no a pije trochu vic, tak tim se snad nic taky nezkazi...

akorat okolo me ted vsichni zacinaji davat mandarinky, rajcata, rybu.... na to ja si teda netroufnu, tohle me vydesilo... ale nevadi, najdeme jine veci, jen kdyz to zatim nevyzaduje... nekdy jsem rada, ze mi ho nikdo krome pani na hlidani obcas nehlida, protoze jsme byli u babicky a ta mu behem minuty davala do ruky horicke trubicky!! jsme s muzem malem meli infarkt, hned jsem mu to trhala z ruky, oni fakt nemaji rozum...

preju hezky Novy rok, hlavne at jsme vsichni zdravi

zuzulap
2. jan 2009

Tak to by bolo super, keby to bol ozaj len zapal koze a nie ekzem!
A dobre si zaplavte, uzite si vodicku.

To s tymi rodicmi, pribuznymi a znamymi je taka klasika. Este pokial su to zdrave veci... U nas to boli moji rodicia, ktori dali prvi malemu sladkosti. Oni to tak dobre myslia, ale mna to uz niekedy az nahnevalo, hlavne, ak mi maly v ten den nezjedol dokopy nic, chcela som, aby teda zostal hladnyl a lepsie mu potom chutilo, a u nasich hned dostal do ruky cokoladu. No a potom zober mu to...! Ale zobrala som, aj za cenu kriku.
Najlepsie je takymto situaciam predchadzat. Treba sa jasne dohodnut, najma ak su to rodicia a pribuzni, co nechces, aby Tvojmu dietatu davali jest. Moja znama to ma napriklad tak zariadene, ze jej vlastna mama, vzdy ked chce nieco dat vnucke na jedenie, sa svojej dcery opyta, ci jej to a to moze teraz dat. Vyzera to mozno smiesne, ale je to asi dobre. V prvom rade ma o strave dietata rozhodovat jeho mama. Ale pripustam, obcasne "rozmaznavanie" starych rodicov patri k zivotu...

No, veru, hlavne nech sme vsetci zdravi...

stalida
7. jan 2009

ahoj, neviete mi poradit? moj 8 roc. syn ma za uchom suchu kozicku plus trhlinku, ktora mu obcas krvaca. Modra indulona a hojivy zazrak (oriflame) nam uz nezaberaju.Kortikoid. maste mu na to nechcem davat. Neviete mi poradit nieco ucinne? Syn je alergicky na pel brezy.Dakujem 🙂

zuzulap
7. jan 2009

ahoj stalida, boli ste uz u koznej? Mozno to nie je ekzem, moze to byt vselico... nenosi Tvoj syn okuliare? Nemoze to byt napr. reakcia na kov, alebo nejake mechanicke podrazdenie? Reakcia na sampon?... Tazko povedat, su vselijake kozne problemy. Ten ekzem sa, samozrejme neda vylucit, ked uz mate nejaku alergiu... Mozes pripadne skusit nejake ine "mazadla"- cistu vazelinu, Infadolan mast /je na regeneraciu pokozky-nemalo by uskodit/ a pod. ale ak to mate dlhsie a neviete sa toho zbavit, zasla by som ku koznej. Inak to je moj laicky nazor, nie som lekarka.

stalida
8. jan 2009

ahoj zuzulap,je to urcite sprievodny znak synovej alergie,pretoze to maval aj predtym, ale po case to po premastovani zmizlo,len teraz sa to drzi nejako dlho a sameho ho to uz trapi.Ku koznej ist velmi nechcem,pretoze ona nas stale odbije nejakou kortikoidnou mastou (ekzem sa mu objavuje aj na inych miestach) a podla mna to nie je riesenie,lebo ekzem sice vymizne a za par dni sa ale objavi a navyse v lete na natretych miestach ostava pokozka po opaleni bledsia. Takze radsej chcem vyskusat nieco ine.

geegee
9. jan 2009

stalida, aj my sme mali nieco take, natrela som kortiko.mastou 1x a bolo hotovo 😉

zuzulap
10. jan 2009

Stalida, a co na to vasa alergo? Iste chodite aj tam, ked mate alergiu na pel a ekzem na viacerych castiach tela. Nezistovala, z coho to ma? Nema nejaku potravinovu alergiu? Mozno by stacilo vylucit zo stravy to, co mu vadi. I ked zistit to je velmi tazke... ☹ Inak neviem, co by som Ti poradila. Asi by bolo dobre dodrziavat celkovu zivotospravu atopika, ale to uz asi robite- ziadna avivaz, detsky praci prasok, co najmenej chemie, na umyvanie Oilatum alebo aspon nejaku setrnu cistiacu emulziu- napr. Johnson s 5,5 extra soft bez mydla. Bavlnene spodne pradlo svetlych farieb, vylucit drazdive potraviny- kakao, citrusy, korenene, kysle... Uz sa tu toho dost popisalo.
Taku nejaku "zazracnu" masticku- tazko povedat co, niekomu pomaha Elidel, inemu Ichtyolova mast, inym modra Indulona...

silvinka
12. jan 2009

ahojte maminky, chcela by som vas poprosit o radu , zial pri mojich troch certoch nemam velmi cas citat vas dozadu , moj dvojrocny syncek ma uz asi pol roka velmi skaredu ranku pod kolienkom , davali sme mu tam ichtyolovu masticku ale velmi to nezaberalo, teraz za posledny mesiac sa mu to rozsirilo na chrbatik a chuda to ma aj na pindikovi :(((((((((((( velmi ho to svrbi, dvaja dr. nam povedali ze je to atop. ekzem, jeden ze je to zparenina ze ho moc obliekam a sa spoti a potom sa vyhadze. Kedze mam zakazane svoje albumy musela som poprosit baby z oktobroviek 2008 aby mi docasne fotky umiestnili tam , tak ak si najdete chvilku babule mrknite sa na to , ci to maju aj vasi drobci podobne.

Zaroven ak je dg. spravna a je to atop. ekzem co vam na to predpisali a taktiez ak mate niektore nejake recepty pre atopikov /nemyslim zoznam alergenov o tom ako taky prehlad mam ale mam na mysli skor konkretne recepty/ dak vas poprosim o pridanie lebo ten moj 2 rocny drobec je velmi malo a vzdy si vybera a tak mam so stravou s nim dost velke problemy

tu su fotky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

velmi mi pomozete dakujem

este napisem ze pouzivam veci len 100 perc. bavlna, periem v lovele a necham 2x vyplachat a potom do susicky, vyhybam sa alergenom ako su orechy, exot. ovocie, cokolada , mlieko tiez nepije , uz neviem co robim zle , :( podla nasej dr. by som mala z jeho jedalnicka vyhodit este 80 percent z toho co je teraz a potom mi bude zit asi zo vzduchu ☹ ☹ ☹

zuzulap
12. jan 2009

Ahoj. Tomu verim, ze pri troch tak malych detoch nemas cas... Diskusia je ozaj dost dlha.
Ta adresa s fotkami akosi nefunguje, asi to vymazali aj tam. ? Takze to neviem posudit.

Nie som lekarka, pisem len z vlastnej skusenosti. Moj 5-rocny syn je atopik. tiez to ma pod kolienkami, v laktovych zahyboch, okolo genitalii a konecnika a aj na pindikovi a na zapasti. Su rozne fazy, kedy to ma lepsie a kedy horsie. Zhorsuje sa mu to, ak porusi "dietu", ktoru mame zavedenu /to, co si spomenula- ziadne kakao, citrusy, orechy, mak, pikantne, kysle, paradajky a vyrobky z nich, farbene sladkosti a dzusy- t.j. vacsina sladkosti/. Ze vraj sa to zhorsuje aj stresom /aj deti mozu mat stres/, pocula som, ze niekomu pomohlo nepouzivat mikrovlnku pre dieta. Inym zase, ked zmenili prostredie a tym aj vodu z vodovodu na umyvanie dietata.

S tym pranim a bavlnou robis dobre. Inak pokozku treba premastnovat nejakym "cistym" mastnym kremom, idealne rano a vecer a medzitym podla potreby, cervene miesta, pokial su cervene, sa liecia tou ichtyolovou mastou, Elidelom a pod. Zabezpec, aby sa neskriabal- stale ostrihane nechtiky. Citala som niekde, ze sa da zohnat specialne pradlo na spanie, ktore zabezpecuje, aby sa dieta v noci neskriabalo, a zaroven je velmi prijemne a ukludnujuce /a asi drahsie/.

Konkretne recepty Ti neviem povedat. Ja varim takmer normalne, niektore jedla som vylucila /paradajkova polievka, pizza- kvoli kecupu, segedinsky gulas- kvoli kyslej kapuste, makove a orechove kolace a ine/, a ak ich robim, tak vzdy malemu spavim nieco ine. Inak nastastie je dost disciplinovany, takze potajomky neujeda. Sladkosti ma specialne pre neho- bielu cokoladu, biele disco keksy s bielou plnkou, z limonad len Vinea, z dzusov len domace ovocie a 100 %, z cukrikov len PEZ /nefarebne a prichut domaceho ovocia/, lizatko z hroznoveho cukru z lekarne /domace ovocie/, napolitany s bielou plnou- Vesna, Bebe Dobre rano modre a zlte, musli tycinky bez cokolady a exotickeho ovocia, nekakaove, neorechove susienky /Bebe, Albert, Marina.../ karamelove lizatko... Ale Teba asi skor zaujimaju normalne jedla, nie sladkosti, vsak?

Lekarka nam povedala, ze z citrusov moze len ananas, no a banany. Jogurty len biele- activia sladka, vanilkove, vanilkovy a karamelovy Danette alebo Zvolensky mliecny krem, vanilkovy pribinacek, pripadne s domacim lekvarom. Kolace len tvarohove, kokosove alebo s domacim ovocim /pod domacim ovocim myslim tuzemske ovocie, co u nas rastie, mne sa velmi nechce zavarat- i ked to by bolo najzdravsie/

To som Ti napisala, keby ste neboli alergicki na kravske mlieko ani na nejake specialne potraviny- napr. jahody.
Podla mna by bolo dobre navstivit alergologicku, neviem, ci ste u nej uz boli. Mozu tam ist aj taketo male deticky, i ked sa im este nedaju robit napr. kozne testy. Moze malemu vysetrit krvicku a zistit potravinovu alergiu a ako je na tom s imunitou. Na tu pokozku tiez moze predpisat alebo doporucit nejaku mast a lepsie poradit s tou zivotospravou- aj konkretne pre vas, lebo mozete byt na nieco celkom ine alergicki ako my.

My inak mame aj pelovu alergiu, berieme celorocne sirup Xyza a ked sme to mali dost zle, dala nam aj kortikoidy na preliecenie /tym sa snazim vsemozne vyhnut, ale niekedy to nejde/. Naposledy nam dala Denerel tabletky, ked sme to mali zhorsene, pomohlo aj bez kortikoidov.

A este jedna vec- kazde dieta reaguje inac na tu istu liecbu, aj na tie alergeny, takze najlepsie je sledovat svoje dieta a skusat, co zaberie. Dokonca u toho isteho dietata moze nejaky liek, mast nejaky cas ucinkovat a potom uz ani nie.

Dufam, ze som Ti aspon trosku pomohla a velmi Ta neznechutila. Drzim palce, aby ste sa toho rychlo zbavili.

zuzulap
12. jan 2009

Inak ten sirup je Xyzal, nie Xyza. Na predpis. A k tej alergo sa ide s papierom od detskej.

zuzulap
12. jan 2009

Dievcata, asi sa s vami na nejaky cas rozlucim. Pomaly sa chystam spat do prace a nestiham pisat. Papa

ladohen
12. feb 2009

Ahojte maminy,

pisem sem, lebo si velmi zufam...moja mala ma ekzem este len kratko, ale ma ho takmer po celej ploche telicka a stale sa to zhorsuje. Lieky mame a pouzivame od vcera. Ibaze nam predpisali aj kortikosteoridy: imazol plus a locoid - dermalny krem (hormonalny), z coho som tiez dost nestastna. Malicka (bude mat 9 mesiacov) mala inak peknu plet...myslim, ze zareagovala na prisadu do kupela. Prisla som na to az po tretom okupani, lebo po druhom to vyzeralo len ako alergia a nevedeli sme, ze na co...po tretom raze som ju este aj natrela mliekom z tej istej rady (Penaten na dobru noc - parfumovany) a ostalo to strasne...a co je horsie, stale sa to zhorsuje...Chcem jej velmi pomoct, citam, co vsetko treba vynechat, ako sa starat o bielizen...mna trapi najma to, ze ju mam natierat steroidmi a hormonalnymi mastami - vraj loziskovo - ale ved ked to ma takmer na celom telicku....neverim, ze sa to na nej v buducnosti neodrazi, keby ju tym natieram vsade, kde to ma....(tvaricka, krk, hrudnik, brusko, chrbatik, rucicky, aj nozicky (okrem chodidiel...po rucickach tiez mensia plocha, ale o to silnejsie postihnute)....
Prosim, poradte mi nieco, niekoho, ze co mam robit...

Vdaka

dadulka19
13. feb 2009

ladohen,skús malú vykúpať v pšeničných otrubách(kúpiš v potravinách,keď nie,môžem ti poslať)..to len zaleješ vriacou vodou,necháš vyluhovať,precedíš,vodu ochladíš a dieťatko okúpkaš.Len sa nezľakni,po kúpeli môže sčervenať,treba ju potom dobre ponatierať modrou indulonou alebo Excipialom.Po kúpeli nešúchať uterákom a le len dotykami osušiť.Malo by to ekzémik ukľudniť,ale nezmizne jej hneď.Taktu sa kúpu atopici aj v kúpeľoch.
Tie kortikoidy by som sa tiež bála dať 😖 ,keď je tak malinké.