Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

pucik
26. mar 2010

ahojky, malej to měl a si ve 2 měsících a i teď mu to občas vyskočí, když třeba bere antibiotika,ale přes léto,když je sluníčko je to vpohodě. Má to málo na loktech, na prdelce, na nožičkách. má jen takový kousky červené a suché kůže. Zatím mi to neškrabal, chce to hodně mazat, aby to bylo promaštěný. My jsme měli od doktorky Balmandol do vody na koupání a Excipial lotion jako mazací krém. Teď mažeme normáoní niveou baby a krásně se mu to ztratilo. Kdybyste měli jen vyrážku po něčem tak se za prá dní ztratí, tohle je běh na delší trať, nám se to zlepší tak po měsíci intenzivního mazání. Taky honě chválí sudokrém a ještě teď je nová konopná kosmetika přímo na ekzém, to bysme chtěli taky vyzkoušet. Tak hodně štěstí, ať to nic není 🙂

mikulka
29. mar 2010

Ahoj holky, dneska nám diagnostikovali atop. ekzem. ☹
Jsem z toho dost vyděšená. Zatím to má jen na obličeji.

Poradíte mi s některýma otázkama?
1. Myslíte, že mohu koupat denně, když to má jen na obličeji a malinkato na nožkách?
2. Mohu dávat jogurty, když už není malý kojený a žádné UM nechce? Bojím se, aby měl dost vápníku.
3. Bazalka je taky alergen?
4. Dostali jsme krém LIPOBASE, znáte, pomáhal vám?
5. Co si myslíte o solné jeskyni, mám s ním zajít, nechytne tam něco?

Děkuji, kočky, jsem z toho vyděšená. ☹

denisenko
29. mar 2010

mikulka, aj nám diagnostikovali atopický ekzém pred dvoma týždnami........ibaže malý to máva od narodenia a pomaly už bude mať 4 roky........tiež sa mu to vyhadzuje najma na tváričke, líčkach....doškriabe si to takmer do krvi aj ked on trvrdí že ho to nesvrbí.....takže, žiadna kozmetika, tiež máme LIPOBASE, ale to ked mu začína hrubnúť pleť na tváričke tak moc nepomáha....máme na to masť AFLODERM, ale to nesmieš používať dlhšie ako tri týždne.....ked bol v porodnici, tiež mu zaberal SUDOKREM, ale detská to nedoporučila a kožná tiež nie....vraj ako prvá pomoc ano....ale ako trvalejšie riešenie určite nie......a do kúpela len OILATUM, ked bol malý mal čosi iné a tiež ten EXPICIAL LOTION.potom dlho nič a teraz sa mu to zas zhoršilo......takže takmer nič sladké, štiplavé, horúce, slano.......hned vidno ked si dá čokoládku aj bez mojho vedomia 😀
moja sestra tvrdí, že z toho vyrastú....tak vela trpezlivosti....tiež som z toho niekedy zúúúúúfaláááá.....držme si palce 😉

mikulka
29. mar 2010

denisko: a taky máte brát fenystil?
A co v létě, může vůbec nějaký krém s faktorem?

mikulka
29. mar 2010

Holky, a co praní, je ok, když peru v persilu sensitiv? A místo aviváže mám dávat ocet a kolik? Nebo můžu dávat aviváž silan?

babullka1
29. mar 2010

Ahojte aj nam bol dnes diagnostikovany atopicky ekzem,sice v lahkej forme-mame ho len na lickach a usku,ale bojim sa aby sa mu to neroznieslo dalej 😔 Dostali sme masticku fucidin a bolo nam doporucene natierat cele telicko mlieckom Atoderm PP od Biodermy,a kupat len kazdy druhy den

mikulka
30. mar 2010

babulka: my to máme taky zatím jen na líčkách.
A myslíš, že sprchovat se může denně?

denisenko
30. mar 2010

mikulka, kupanie sme nemali obmedzené časovo...len rýchle okupkať, nie dlho a nie v moc teplej vode a potom, pretože dávame to Oilatum len jemne osušiť uterákom, už neutierať. pereme normálne, nejako to na to nevplýva.......aspon po sensitive sa to vobec nezmenilo..... 😖 a vlete....no minulý rok sme skončili na pohotovosti, vraj alergia....ae asi to bola len reakcia na krém na opalovanie.......vyzeral ako grahamový rohlík...taký fliačkatý a týžden to nezmizlo....ale vraj by radšej nemali chodiť na slniečko......a fenistil???to je kvoli svrbeniu, že??? no, jeho to nesvrbí.....
ja sa už teším, chceme ísť v lete k moru a to by malo pomocť.....more je všemocnééé

mikulka
30. mar 2010

Jooo, moře pomůže určitě 🙂 My bychom rádi jeli př. rok, pokud budou penízky.

babullka1
30. mar 2010

mikulka mne dr.povedala ze uplne staci kazdy druhy den.

cairka
10. apr 2010

ahojte maminky.
ja sa vás chcem spýtať, či ste mali podobnú skúsenosť - už 2x sa stalo, že malá mala úplne horúcu pokožku (prvýkrát som jej 3x merala teplotu, lebo som mala pocit, že musí mať apsoň 39, ale nemala ani len zvýšenú ) a pár hodín na to sa začali objavovať nové mapy ekzémov...dnes už teda vstala s novým ekzémom, na mieste kde ešte nikdy nemala ☹ , ale zasa je taká horúca na dotyk, teplotu zas nemá, ale pri dotyku "koža na kožu" fakt "páli", na hlave nie, ale brucho a chrbát . nie je naobliekaná viac ako ja, takže nemá to iné vysvetlenie, ako že to súvisí s ekzémom 😕 stalo/stáva sa vám to niekomu?

zuzin78
12. apr 2010

ahojte
dcerka ma tiez ekzem, a teraz ho ma viacej. asi zo slniecka ,alebo z jedla, ja uz fakt neviem z coho. natieram ju s lipobase kremom, a do kupela davam olej co dala kozna.
hadam rjej to raz prejde.

bodka13
12. apr 2010

ahojte
aj náš mladší syn je alergik a má atopický ekzém...a boli nám odporučené kúpele pre deti v Trávnici - vozia im tam vodu
z kúpaliska na Podhájskej...chcela som sa opýtať,či ste tam niektorá nebola a či to vašemu drobcovi pomohlo

bajnokova
12. apr 2010

Ahoj holky já teda takový problém nemám ale mám s tím zkušenosti od kamarádky která ma malího od narození s atopickým exemem, já jsem měla problém s píš že moje 2 dcery bývali neustále nemocné objevila jsem přírodní produkty které nám obrovsky pomohli a ta moje kamarádka nasadila malímu také a asi po 3 týdnech což jsme nechápali se mu to pomalinku začalo ztrácet berou to asi od listopadu a jsou skoro bez exému.Kdyby jste chtěli vědet víc napište do I.P.

bobocka
14. apr 2010

ahojte maminky.ked mal moj misko tri meiace,tak sa mi cely vyhadzal,sla som ku koznej a ona po10sekundach vysetrenia povedala,ze je to AE.hned na mna sla s ARMAGEDONOM,ze to je na cely zivot,ze bude brat silne lieky ☹ .no revala som ako dazd.ked som prisla domov ,tak som zacala hned surfovat na nete a informovat sa o AE.pozrela so na pribalove letaky z liekov co mi dala a tam,ze su to kortikoidy a stereoidy-no a povedala som si DOST!!!ako matka som citila,ze pre trojmesacne dieta co sa prave vyhadzalo su kortikoidy nevhodne.kortikoidy totizto neliecia-len utlmuju symptomy a po case sa ekzem vracia.tak som sa spolahla na staru dobru indulonu nodru a premastovala som maleho tri krat denne a kupala ho kazdy den v cistej vode (39stupnov max).do tyzdna sa mu poriadne polepsilo.tie miesta co mal najhorsie som premazala asi dva krat vitellou ictamo a bolo.maly ma pokozku krasnu.stale ho vsak tri krat denne natieram indulonou a ked ma nahodou drobne vyrazticky tak to vitellou a nemame ziaden problem.ja by som poradila kazdej maminke nech sa sice poradi s dermatologom,ale nech i zisti viacej moznosti a potom nech usudi akou liecbou pri svojom dietatku zacne.na AE je strasne vela liekov-homeopaticka cicaderma je tiez fajn.hlavne treba pozitivne mysliet.nie kazdy dermatolog je dobry.maju zmluvy s vyrobcami liekov aradi predpisuju tie najsilnejsie a najdrahsie.ked som sla s malickym na kontrolu a doktorka videla,ze pokozku ma krasne cistu ,tak namiesto pochvaly hned zacala,ze on je ekzemalik,ze on to ma na zivot,ze ked teraz je mu lepsie to neznamen,ze sa uz nevyhadze...tak som sa len otocila na pate a odisla.k neu uz nikdy nepojdem.v dnesnej dobe mame moznost si vybrat lekara a liecby na AE je habadej.drzim vam kocky palce nech s vasim miminkam polepsi tak ako mojmu malemu😉

lucik77
15. apr 2010

Ahojte! Aj nám "diagnostikovali" AE ale zatiaľ z toho nešediviem, hlavne po tom, čo som zažila po pôrode je toto asi malina. My sme vyhádzaný väčšinou na zadočku, od narodenia používame Balneum Hermal do vody a na sprchovanie a krém Excipial. Občas nám doktorka predpísala bielu mastičku zarobenú v lekárni (neviem ako sa volá, nikdy tam nebol názov) a tá nám zvykla pomôcť. Teraz som bola u novej kožnej, tá nám predpísala LINOLU (jedno do kúpela, druhé ako krém) a odporučila mi mastičku Lipikar Baume AP (to mi dala len takú vzorku, lebo krém stojí cez 20eur). Úprimne poviem, že raz sa nám ekzém stratí úplne, niekedy opäť "vyraší" a to jedávame aj jogurty, aj syry, aj sladkosti, aj mliečne polievky a koľkokrát nemáme ani Ň. Čo je na tom najhoršie, neviem odsledovať z čoho sa mu to objavuje, lebo to máme zatiaľ iba v minimálnom množstve a našťastie si to neškrabeme. Čo ma však občas dorazí je, keď ktorákoľvek mamička ide kožnej a automaticky je to AE. Troška na zamyslenie....

denisenko
15. apr 2010

baby, my už zas máme červené líčka...ani ten krém až tak nezaberá...asi naozaj čokoláda, alebo tropické ovocie, mávajú v školke...alebo možno antibiotika, už vystriedal tento mesiac tretie.....tak a teraz nech mi nejaká múúúúúdra MUDR poradí.....

hena55
15. apr 2010

Nam tiez hned kozna "zdiagnostikovala" AE. Nabalila nas tolkymi mastami a antialergikami az mi zle doslo.Zavolala som hned znamej o ktorej som vedela ze sa s tym trapia uz velmi dlho. Uz bola aj u liecitelov aj vsade. N akoniec nasla krem Skincap. Asi takto sa to pise. Sla som ho kupit a fakt do par dni sme mali po egzeme. Asi kazde dieta reaguje inak ale nam to vanze pomohlo. Je sice z tych drahsich ale....
Dufam ze sa nam to zas nevrati.Drzim palce vsetkym 🙂

hena55
15. apr 2010

fakt ten fenistil je prave antialergikum takze to treba dat. A hlavne dieta asi aj utisi a pomoze aby sa tak neskrabalo. Nic sa tym nepokazi.

safron1
15. apr 2010

hena, skincap obsahuje malinke mnozstvi kortikoidu,proto to pomohlo...

helcenka
16. apr 2010

Ahoj děvčata,
u našeho malýho se také atopický ekzém objevil, bylo to kolem 15 měsíce, kdy jsem mu začala zavádět do jídelníčku nejvíce nových potravin. Dostali jsme nějakou mast a také mléko (už nevím, jak se jmenovalo) na promaštění. My jsme ho ale neměli tolik, jenom něco málo na tvářičkách a krčku a hrudníčku. A na kožním jsme nebyli, stejně by nám dali prd. Tohle nám napsala normálně pediatrička. Postupně jsem mu vyřadila z jídelníčku největší alergeny (jak je kakao, rajče, celer, cistrusy, jablka) a když ekzém zmizel, tak jsem mu je začala jednu po druhé zase zařazovat. Dala jsem mu třeba tři dny po sobě rajče, abych věděla, po čem ekzém má. Zjistili jsme, že ho má po kakau a celeru, takže tyto potraviny jsme z jídelníčku úplně vyřadili.
Teď mu je zařadím jen občas - tak jednou, dvakrát měsíčně v malém množství a jsme v pohodě.
Takže to chce fakt vysledovat, po čem to dítě má. A na kožním se na vás tak akorád vykašlou, napíší masti a konec. Lepší je zajít si na alergologii, kde vezmou krev a udělají testy. To budete vědět přesně, na co je dítě alergické.

denisenko
17. apr 2010

helcenka, díky za tip....asi tak to bude najideálnejšie..... 😉 ale malemu sa to zhoršuje aj po antibiotikách a stým asi nenurobíme nič, však? lieky brať musí,ked je chorý... ☹

helcenka
17. apr 2010

Léky ano, ale i z antibiotik se dá vybírat. Já mám např. intoleranci na penicilin, takže nesmím žádná antibiotika s penicilínem. Myslím, že ten ekzém bude jenom po nějakém druhu antibiotik.
Jo a akorát se píše samozřejmě s t a ne d. Už blbnu.

mirell
10. máj 2010

Ahojte, modrá indulona a kúpeľ z ovsených vločiek nám pomáha!!!!

chiwule
10. máj 2010

a nám ne 😉 😀

bodka13
10. máj 2010

na začiatku pomáhala indulona aj nám ale teraz už nie ☹

pavucsinka
11. máj 2010

Ahoj dievčata.
Aj môj syn ma exem,môžem Vam poradit jeden super krem AQUEOUS CREAM BP.Pred kupanim treba dieta natriet tymto kremom,trochu nechat a potom ho okupat,ale nepouživat žiadne mydla.nam to velmi pomohlo.

daducha
11. máj 2010

ahojte,

ja keby ze mam doma drobca s AE vysadim v prvom rade vsetko mliecne.Nedala by som mu nic kde je iba stopa mlieka,o vapnik sa bat nemusite, da sa v pohode nahradzat ovela hodnotnejsimi potravinami.Moje deti sice AE nemaju, no u nas doma mlieko nenajdete ani ziadne ine mliecne vyrobky.Mlieko dokaze narobit v organizme deti obrovske skody a tym ze sa pokozka iba natiera neriesi sa zaklad ochorenia iba symptom.Pôvodca ostava.
Drzim palce a zelam vsetkym detickam cistu a zdravu kozicku 😉

chiwule
12. máj 2010

daducha, přesně tak, AE je jen kožním projevem hlubší tělesné nemoci, většinou potravinové alergie. Může se jednat ale také o alergii na roztoče, pyly, atb, mýdla, prášek na praní.... no prostě cokoli

frog
12. máj 2010

daducha,proč myslíš že mlíko je pro děti nevhodné?