Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

bluvatko
7. júl 2010

@bajciatko moj maly ma rukavicky aj cez den aj v noci lebo by sa strasne doskriabal,teraz mame nejaku masticku s locoidom uz je pekne cisty az na tie ruky,ale to sme brali antibiotika a antimikotika lebo mal na kozi zlateho stafilokoka vam nebrali vyter?

bubinko83
7. júl 2010

baby a tou mastou z kyseliny mliečnej možem ako často natierat?

bajciatko
7. júl 2010

@bluvatko nie, nam nebrali nic, no ja som pevne rozhodnuta zmenit koznu lekarku, musim zavolat jednej, uz som sa s nou rozpravala, ze nas vezme, len mi treba odporucanie od nasej detskej, ku nej ideme zajtra, tak si budem pytat, ze chcem zmenit koznu....

talinka
7. júl 2010

@bubinko83 tak casto ako ta len napadne, nam povedali, ze aj 6-8x denne...ale to sa neda zmaknut, teraz natieram rano a vecer urcite po kupani a sem tam aj cez den,ked sa zadari...

bajciatko
8. júl 2010

@bubinko83 a ako sa vola ta mast z kyseliny mliecnej?

bubinko83
8. júl 2010

@bajciatko ,ja neviem mam to zarobene a je tam napisane mast z acidi lactici,prečo?

bluvatko
8. júl 2010

@bajciatko a tebe nedala kozna ziadnu inu masticku okrem kortikoidou?nam dala locoid asi po dvoch mesiacoch ked nam nezaberali tie obycajne napr.miesanu taninovu masticku,ichtamol masticku,aj my sme zmenili koznu chodime ku primarke do Svidnika

bajciatko
8. júl 2010

@bluvatko najprv sme dostali lipobase, ked sa to zhorsilo, tak locoid a este nieco do kupela, ale to nedavam a po kupeli ju natieram z Biodermy - Atodermom

bluvatko
8. júl 2010

@bajciatko nam dala teraz do kupela aj na premastovanie linolu feet,ja som tiez natierala biodermou atoderm pp,ale kozna mudra mi povedala,ze nam treba inu atoderm po tak som sa nato vybodla zbytocne vyhodene peniaze

bajciatko
8. júl 2010

@bluvatko ano, ta bioderma teda vobec nie je lacna a ja nevidim nejaky velky vyznam, ze ju tym natieram po kupeli, podla mna by ten isty ucinok spravilo aj ine mliecko po kupeli, ale ked ju uz mame, tak co s nou, tak natieram, to kym miniem.....
a uz mam vymenny poukaz k inej koznej, tak uvidime, hoci som sa s nou uz bavila predtym, no ale este nevidela Danielku, tak som zvedava, ze co bude dalej....buduci mesiac sa nam hadam ku nej podari ist 😉

berunka
8. júl 2010

ahojky jdu si pro radu.Malá má cca od listopadu na nožičkách pupínky připomínající potničky.Teď to má nejvíce na lýtkách,zadečku a tvářičkách.Dětská doktorka i kožař řekli,že to atopický ekzem není,ale mě se to moc nezdá.Jak vypadají fleky atopického ekzému?je to spíše suché a na dotyk nevystouplé nebo to může bát i jakoby "hrbolek"?

mendelka
8. júl 2010

bajciatko až teraz som si prečítala tvoju otázku, ale nevidím,že by mi malá bola ospalá po fenistile. Chová sa rovnako ako predtým,myslím,že to s tým nemá nič spoločné.Možno tvoje dieťatko ubíja teplo.

bajciatko
8. júl 2010

@mendelka asi ano, uz to preslo to obdobie spanku... Naco je vlastne dobry ten fenistil? Berieme ho stale, ale neviem ci vidim nejaky rozdiel v tom ekzeme...., no vraj ho mame brat, ze tym nic nepokazime, ze sa nemame bat 🙂

lussy23
9. júl 2010

Držím palce vašim detičkám, nech tie ekzemy zmiznú ☹

mendelka
10. júl 2010

ahoj bajciatko.Toto som sa pýtala aj našej kožnej a ona mi povedala,že nevylieči ekzém,ale je dobrý pre takéto dlhodobé používanie kôli vnútornému liečeniu a dieťa sa potom neškriabe.

No viem to aj z vlastnej skúsenosti,lebo na začiatku som jej to nedávala-považovala som to za zbytočné a bála som sa jej toľko kvapiek dávať, ale ked sa jej zhoršil ekzém tak som jej to nasadila pekne 3x10 kv.denne a môžem ti povedať že ten rozdiel je obrovský.Teraz sa toľko neškriabe a hlavne v noci sa vyspí a je pokojnejšia,čo vplýva aj na ekzém.
No skrátka-som rada.

A premasťujem-hocikedy.

lojzina
10. júl 2010

@berunka ahoj,i my mame tu ,,cest" s atopakem 😒 .ten ekzem muze byt suchy,nekdy se udela i jakoby nad povrch vystouply,u nas mel teda mnoho podob...ale zas kdyz ti rika dr ze to neni... 😉 ,nekdy u mokva...

mendelka
10. júl 2010

ahoj berunka.A malá sa aj škriabe?
Lebo AE by si podľa mňa spoznala aj keď si laik.
Možno sa jej to tvorí pri zmenách tepla.

bajciatko
12. júl 2010

@mendelka mendelka, ja davam fenistil, sice len 2x denne, ale skrabe sa, nie casto, ale urcite parkrat za den, no v noci je to lepsie, vyspinka sa, niekedy kvoli ekzemu doslova nespavala.... Ja teda davam tiez, s vierou, ze to pomaha 😉
A premastujem aj ja hocikedy, niekedy nevyhnutne musim dat aj kortikoid, no co uz 😢

bubinko83
12. júl 2010

baby a je možne že maly by nakazil nejake deti ekzemom? Neprenaša sa to? 😒

beruska2x
12. júl 2010

@bubinko83 to ne, on si to skrabanim muze po tele roznest - ale jine deti ne, to jsme teda nikde nikdy neslysela.... 😉

bubinko83
12. júl 2010

@beruska2x ,vdaka.To len aby mamičky vonku po mne nezazerali,keby im to poviem.Lebo na Filipkovy to nieje (chalabohu) ani vidiet.Ale čo som o tom ekzeme čitala,je to dost obmedezene stymi detmi ,žiadne kupko ani pieskoviska,to čo mame preboha robit? ☹

bajciatko
12. júl 2010

Nie, neda sa nakazit ine dietatko, toho sa nemusia ine mamicky bat

beruska2x
12. júl 2010

@bubinko83 my teda na piskoviste , hriste chodime normalne bezne skoro kazdy den 😉 koupe se teda kratsi dobu jen v ciste vode na balkone nebo na zahrade, do koupaliste nebo tak bych s nim nesla... ale jinak fungujeme docela normalne 😉 na cviceni, do MC....

geegee
12. júl 2010

mladsiemu synovi sa okolo 1roka vyhodil taky cerveny flak v zhybe na ruke. Nie su to vyrazky, ale flak, ktory evidentne svrbi. Som si mnajskor myslela, ze je to zaparene, ale nemizlo to. Kozna sa pozrela a ze AE. To sa naozaj l takto lahko diagnostikuje AE? Jeden pohlad a je to?

nibiru
12. júl 2010

kocky je atopicky ekzem dedicny alebo astma? moji nevlastny bratia z otcovej strany jeden ho mal do 3roch behal po lieceniach...druhy brat tazky astmatik ma syna ktory ho mal tiez asi do 3-4r. a sestra je tiez astmaticka ja som zdrava asi mam viac genou po svojej mame ..lebo sa strasne bojim ze nase male by mohlo mat atopicky ekzem kedze viem co to vsetko obnasa ☹ da sa proti tomu pouzit nieco ako prevencia dakujem

bubinko83
12. júl 2010

@geegee ,to by aj mna zaujmalo,či sa to da takto diagnostikovat.Lebo nam to diagnostikovala kožna a maleho videla asi na meter .Asi sa bala že niečo od neho chyti ak by to bolo niečo važnejšie. 😠

bajciatko
12. júl 2010

@nibiru aj ekzem aj astma su dedicne, nam kozna povedala, ze danielka atopicky zdedila po manzelovi 😒

nibiru
12. júl 2010

@bajciatko dakujem a kedy sa to zacne prejavovat?priatel je zdravy ako ryba ja tiez len sa bojim ked s mojej otcovej strany tolko astmi a ekzemu aby aj to nase chudatko tak nedopadlo ☹

beruska2x
12. júl 2010

@nibiru AE, astma, alergie to vsechno spolu dost souvisi a dedicnost v tom hraje velikou roli - kdyz je nekdo v rodine alergik, dite muze mit AE, alergie se muzou v prubehu zivota "zhorsit" na astma, ...

prevence asi neexistuje - krome opatrneho zavadeni prikrmu, pokud je dite potencionalni alergik tak se na spoustu veci jde mnohem opatrneji ale zarucene neni nic 😅

beruska2x
12. júl 2010

@nibiru vetsinou kolem 3 - 6mesice veku....