Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

bajciatko
12. júl 2010

@nibiru no nam zacal atopicky tak okolo 3-4 mesiaca a stale s nim bojujeme, raz je to dobre raz je to horsie a inokedy uplne zle...., ale neboj sa, nemusi sa to prejavit vobec...

nibiru
12. júl 2010

@bajciatko to dufam dakujem za info 🙂

bajciatko
12. júl 2010

@nibiru inak tohto jedineho som sa aj ja bala, ale ja som akosi akoby vedela,ze to Danielka bude mat, a tak sa aj stalo, takze nemysli na to, nestresuj sa... uvidis, dobre bude 🙂

bluvatko
12. júl 2010

my mame AE od prveho mesiaca a v rodine nieje nikto ani alergik ani astmatik.Mojej kamošky chlapec ma astmu lebo neliečili alergiu.

mendelka
15. júl 2010

ahojte kočky.Väčšinou je to o dedičnosti.Moja 11ročná dcéra má ľahkú astmu a tiež ju máme v rodine a moja 16-mes. má AE a ja som sa narodila s ekzémom,len vtedy sa tomu nehovorilo Atopický. Ale aj malej to diagnostikovala len pohľadom z 1 metra,čomu som najskôr neverila,ale časom som zistila,že má doktorka pravdu.

No ale aj dnešná doba zohráva veľkú úlohu v alergiách.Veď všade okolo nás je chémia.či už v jedlách (postreky,stabiliz.,...),kozmetike, vode výrobkoch,no proste všade.Takže sa nečudujme,že chorých ľudí pribúda na čokoľvek.

jajkax
16. júl 2010

Ahoj poradil by mně někdo, vy s tím máte určitě spoustu skušeností.Ted v těch vedrech chodím s Kájou (1rok) k babičce do bazénu.Používají do nich běžné udržovací chemikálie.Už se tam koupeme asi měsích a ted asi 5 dní dozadu se ji objevila 1 skvrnka na bříšku a dvě menší nad zadečkem.Jsou takové červené jakoby vysušené že to vypadá jakoby taková spáleninka , ,malinko se ty i loupe.Ale nevypadá že by ji to nějak vadilo, nesahá si na to, teplotu nemá,Na tom bříšku to má skoro 10cm flek.Nevíte jestli by mohlo jít o nějký ekzém.???Do ted celý rok neměla nikde ani flíček.Po každým koupání ji sprchuju, mažu modrou indulonou.
Děkuji za odpověd

mendelka
16. júl 2010

no jajkax , to naozaj vyzerá ako AE, ale ja nie som kožná.ale aj mojej malej sa to najskôr takto prejavovalo,že mala fľaky ako koruna a potom to mala suché-bez horúčky. No neskôr,ked sa jej to objavilo v záhyboch ručičiek a nôh tak som vedela,o čo ide. Môže jej na to vplývať aj veľké teplo.

dalilenka
21. júl 2010

Ahoj, poradil by někdo i mě? Našemu zlatíčku se udělala nějaká vyrážka či ekzém v loketní jamce, jinak nikde nic nemáme. Myslíte si, že je to projev atopického ekzému a nebo je to možné, že je to vyrážka, jak se zpotil? Paní doktorka má dovolenou, takže musíme vyčkávat?

majovka35
21. júl 2010

ahojte, trojmesacnemu synovi vysli pupinky na loktovych jamkach /nie rovnako ale na oboch/ po tom, co som mu zmenila mlieko z HA na normalne. Po dvoch dnoch mu vysli tiez takek pupinky, pripominajuce potnicky aj na kolennych jamkach /na zadnej strane noziciek/ - myslite, ze to moze byt AE alebo je to len reakcia na nove mlieko a zmizne to?

bajciatko
22. júl 2010

@majovka35 ja by som to isla dat pozriet koznej lekarke, nemusit to byt hned AE

majovka35
22. júl 2010

@bajciatko ja som vcera bola u detskej lekarky a hovorila, ze potnicky to nie su, ale moze to byt reakcia na mlieko a utrusila, ze je to atopickeho povodu, ale nikde nas neposlala - som z toho taka zufala trocha.
aky je priebeh atopickeho ekzemu? je pokozka na dotyk hladka, alebo mierne drsna? nam to naozaj vyzera ako malilinkate potnicky, velmi vela pri sebe, cez den cervensie , v noci sa to akoby skludni a na rano je to len naruzovale... malinky je kludnucky, aj my spi dost, dokonca v noci prespinka od 21 do 5 hod...

bajciatko
22. júl 2010

@majovka35 ja neviem co vsetko okrem AE a potniciek by to este mohlo byt, tazko mi povedat, AE ma rozne priebehy, niekedy je koza uplne hladka, potom drsniejsia, ked je to podrazdene, tak je koza taka pupienkova,vypuklejsia a tiez cervena, ale to je asi uz zapal... My mame AE na troch miestach a vsade vyzera inak...., je to hnusota, my sme ho tiez dostali ked sme striedali mlieka, lebo Danielka nam HA odmietala, nechcela ho pit, tak sme skusali ine, od tej istej znacky, ale aj tak kym sme jej trafili a potom uz mala problemy.....

majovka35
22. júl 2010

@bajciatko A ked ste natrafili na mliecko, co jej vyhovuje, nepreslo to? pises niekde vyssie, ze niekedy je to dobre, niekedy horsie, kedy sa to zhorsuje? vobec je sanca, ze to niekedy zmizne?
ja mu to teraz umyvam repikov, to mi kazala lekarka
a este otazka, mozu sa potnicky podobat atopickemu ekzemu?
prepac za tolko otazok, ale je to pre mna novinka, dcera to vobec nemala

bajciatko
22. júl 2010

@majovka35 potnicky asi nie su tak blizko pri sebe, atipicky ekzem to je doslova vyrazka na vyrazke, take hrbolceky... akonahle uz raz mas AE uz sa toho nikdy nezbavis, Danielka to zdedila po manzelovi, ona to nema z jedla, ja jej to nonstop niecim natieram, ked je to kludne, tak lipobase, ked vidim, ze uz nastupuje AE, tak Locoidom, ten zaberie hned, potom zase lipobase, kazdy den, kazdu chvilku ked mi napadne, aj v noci.... premastujem to ako sa da... Uz s manzelom vravime, ze nasa mala bude vsetkymi mastami mazana, lebo kym sme prisli na to co jej vyhovuje sme vyskusali neskutocne vela masticiek....

bajciatko
22. júl 2010

@majovka35 neda sa ti to odfotit a poslat to sem?

majovka35
22. júl 2010

@bajciatko ale ano, odfotim to a poslem zachvilu

majovka35
22. júl 2010

@bajciatko lepsie sa mi to nepodarilo odfotit , maly sa aj dost hybal... a je to fotene len mobilom, lebo dcera zobrala fotak do tabora 😒

bajciatko
22. júl 2010

@majovka35 no z tohto by som povedala, ze je uplne v poriadku drobcek malicky 🙂

majovka35
22. júl 2010

@bajciatko jaaaj to si ma ukludnila - mala som uz taký hysak - v kuse ho sledujem chudatko moje 🙂

bubinko83
22. júl 2010

@majovka35 ,my mame podobne len ružove suche fliačky take ako na foto a mame to AE ☹ Tak chod radšej k dokine ukazat a uvidiš čo ti povie.

majovka35
22. júl 2010

@bubinko83 prave, ze som vcera bola u lekarky a neposlala nas nikde...☹

bubinko83
22. júl 2010

@majovka35 ,tak to potom neni nič važne.Ked to lekarka už videla.

siska76
22. júl 2010

Ahojte, tiež Vám popíšem trošku o našich exémoch ☹ ...No A topická dermatitída/exém predovšetkým veĺmi svrbí, dieťatko sa škriabe...So synčekom sme boli v 8mes. u kožnej lekárky,dostali sme hormonálne masti...do 3 rokov sme sa trápili, potom sa to zlepšilo 🙂 . Dcérka býva tiež vyhádzaná" od roka, horší a lepší sa to podľa počasia...mastíme predpísanými masťami a pridávame do kúpeľa olej Oilathum.(odporúčam, je veľmi dobrý) Takže nezúfajte, snáď z toho vyrastú"...

majovka35
22. júl 2010

@siska76 dakujem aj za vsetky mamicky, ktore este nemaju skusenost s AE.
A svrbi kazdy AE? lebo mne sa zda, ze maleho to nesvrbi, je kludny, spi aj cez den, pohra si, neplace a ani nie je nervozny, v noci tiez spi bez prerusovania aj 8 hod...

bluvatko
22. júl 2010

majovka35,naš maličky zo začiatku to mal strašne,tie vyražky čo vyzerali ako potničky mal najprv na brušku,potom už aj na tvaričke vôbec sa neškriabal,aj pekne spinkal,ale potom ked asi zistil,že mu pomaha škriabanie tak už nam pomahaju iba rukavičky a fenistil

majovka35
22. júl 2010

nasla som to na nete aje to velmi zaujimavy clanok o AE:

http://www.piskac.cz/Pavel/AtopickyEkzem.htm

siska76
23. júl 2010

... tu je pekná rozprávočka, ak sa dieťatko nechce nechať namastiť 🙂
http://www.atopickadermatitida.sk/

bajciatko
23. júl 2010

@siska76 krasny pribeh

lussy23
23. júl 2010

Milá rozprávočka.

zuzka82
1. aug 2010

Pekny vecer kocky..prosim Vas..nemate nahodou niektora skusenost s kremikom aj na AE ktory sa vola skin-kap???
vopred dakujem