Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

kristi
12. nov 2007

Evi, to jo. To me uklidnuje, ja jsem z toho tak vysasena, pac se nam vsechno zatim vyhejbalo a jsme zdravoucky, takze tohle je takova podpasovka. Snad to proste prejde casem...uz jsem vyslala muze koupit Lovelu a indulonu..

jabber
16. nov 2007

Ahoj, máme taky ekzém ☹ Dr ho poznala okamžitě. Řekla, že máme mazat Endiaronem a pořád a pořád mastit, že prý má být malá pořád jako špekáček. Napsala nám na promašťování nějakou mast, co nám vyrobili v lékárně. Taky jsme dostali Fenistil kapky aby to nesvědilo. Máme prý koupat max jednou za tři dny, žádné mýdlo a koupit si nějaký olej do koupele a že nejlepší je Balmandol. Ten je vážně skvělý, malá je po něm hodně mastná ( a voňavá 🙂 ). Ptala se v čem peru a když jsem jí řekla, že v Lovele, tak prý jí mám vyměnit za nějaký mýdlový prací prášek. Říkala, že má hodně dětí na Lovelu alergických. Takže peru v Hance. A samozřejmě žádná aviváž. Nesmím jíst žádná alergizující jídla, jako třeba ořechy, vejce, kakao, rajčata, papriky, citrusy. Sama jsem vyřadila ještě bílý cukr a banány.Trošku se to pak zlepšilo. Nejlepší to má, když jsme venku v chladu, to to úplně zaleze. Na další kontrole jsme promašťovadlo z lékárny vyměnili za Adermu. Ale po té se mi nezdála dost promaštěná, tak jsem začala používat modrou indulonu. Ta mi přijde fakt nejlepší a jsem s ní spokojená. Teď jsme vyměnili Endiaron za Imazol, dr říká, že ty bakterie se po nějaké době stanou na mastičku rezistentní. Je pravda, že Endiaron už nezabíral tak jako ze začátku. Dohodly jsme se, že kortikoidy nasazovat nebudeme ( což jsem byla ráda, protože spousta doktorů je dá hned - řekla mi, že tyhle masti ten ekzém jen zatlačí dovnitř, že není vidět, ale objeví se znova a znova, tudíž to není léčba). Při brouzdání po netu a věčném hledání informací o atopickém ekzému jsem našla, že homeopatie je v jeho léčbě celkem úspěšná. Přednesla jsem to dětské doktorce a ona souhlasila, že nemá nic proti a že to můžeme zkusit. Sama prý dává svým dětem nějaká homeopatika - nějaké kuličky na posílení imunity. Že jí jde o to, aby Adélka byla zdravá a je jedno jakým způsobem se toho dosáhne. Tak jsem byla ráda, že si nehoní triko, že to zvládne sama apod., protože spousta doktorů homeopatií opovrhuje a klasická medicína to 'vyléčí' takovým způsobem, že se z toho vyvine astma nebo kdovíco. Doporučila mi nějakou homeopatku, že prý když homeopatie tak jedině ona. Když jsem jí volala, tak mi řekla ať se nebojím, že atopický ekzém je velice dobře léčitelný. Taky mě zajímalo, jestli na to není Adélka moc malá, ale řekla, že se léčí i úplná novorozeňata. Takže jsme na 27.11. objednaný. Jsem na to zvědavá a vkládám do toho veškeré naděje, protože přijít na to, na co je alergická je jak hledat jehlu v kupce sena. A taky by mi bylo líto, kdybych třeba přišla na to, že je alergická na kakao, že by si ho v životě nedala. Taky jsme na koupání vyzkoušeli Linolu fett, ale nějak jí nesedí. Za A není tak mastná a za B jí trochu dráždí, voní jako nějaké citrusy nebo co to je, tak jestli je to tohle... 😒

lalaa
17. nov 2007

ahojte, prepacte, nechcem byt drza, alebo sa vnucovat, ale mam cisto prirodne produkty bez chemie na atop.ekzemy,ekzemy, alergie a ine neprijemnosti.Mojim znamym to pomohlo,dokonca upne zmizli atopicke ekzemy, alebo sa to dost zlepsilo. Ak by ste chceli , tak mi napiste na sebinko@chello.sk ahojte, drzim palce.

meggyy2
19. nov 2007

Ahojte kočky
ja mám dvojčatá, teraz už skoro 5 ročné a dcérka má tiež atopický exzém, momentálne je to ulne vporiadku, ale dva roky dozadu to bolo hrozné. Ekzém sa nám opakuje pravidelne na jeseň a jar, ale tohto roku sme ho zvládli super mali sme problémy asi len týždeň....možno pomohla dovolenka pri mori.
Dcérka máva exemik na ručkach, lakťoch a kolienkach, vyskúšali sme už hádam všetko, ale najviac jej pomohla rybia masťička( tá čo sa dáva na ritku), ktorou sme večer rúčky natreĺi a zaviazali (aby sa v noci neškriabala), niekedy sme to nechali aj cez deň. Ked sa exem trošku ukľudnil tak som používala na len niveu aby pokožka nebola suchá.
....a papamé všetko 🙂)...prišla som po experimentovaní na to čo jej robí zle, najviac čokoláda, tej sa snažíme vyhýbať.

eva265
20. nov 2007

Jabber, az navstivite tu homeopatku, tak napis, jake to bylo. Taky uvazuju, ze bych k nejakemu h. zasla, ale zadneho neznam.
Me se osvedcil vic nez modra indulona, kterou mi doktorka taky hrozne doporucovala, cisty bezvody lanolin. Jeden den jsem zase mazala indulonou a hned se to zhorsilo. Nevim, jestli to byla nahoda, ale po par namazani lanolinem se to zase dost zlepsilo. V pediatrickem casopise psali, ze vyborna je i obycejna vazelina z lekarny, ale jeste jsem ji nestihla vyzkouset. V jedne studii take vyslo, ze pomahaji probiotika i u kojenych deti (kdyz je ji maminka). Zacla jsem kvuli tomu jist hodne jogurtu a prijde mi, ze se ekzem opravdu zlepsil. Ted se mu to tedy zase asi zhorsi kvuli antibiotikam, ktere beru na mastitidu, ale doufam, ze se to pak zase rychle srovna.

jabber
20. nov 2007

eva265, jasně, dám vědět 🙂. Já jím jogurty hodně, několik denně, doktorka mi říkala, že nejkvalitnější z jogurtů co se tady dá sehnat je Hollandia. Lanolin ani vazelínu jsem zatím nezkoušela, ono se jí to vždycky po té induloně hodně zlepší. Mažu jí ve dne v noci, při každém přebalování úplně celou. Prostě dělám špekáčka 😀

eva265
21. nov 2007

Jabber, ja taky mazu pri kazdem prebalovani az se cely leskne. Jemu se to ale strasne meni v prubehu dne. Treba vcera vecer to mel uplne hrozne a dneska rano to zase skoro nebylo videt. Tu vazelinu se chystam vyzkouset, protoze od lanolinu mame pak vsechny oblecky zlute a musim je predpirat zlucovym mydlem, aby se vypraly. Ta Hanka Adelce nevadi? Koukala jsem, ze obsahuje opticka belidla. Ja peru v mydlovych oresich nebo Lovele. Orechy perou trosku hur nez Lovela, tak premyslim, ze budu misto nich a Lovely pouzivat nastrouhane jadrove mydlo.

jabber
21. nov 2007

eva265 - myslím, že jí ta Hanka nevadí, nezpozorovala jsem, že by se to nějak zhoršilo, ale ani zlepšilo, takže to Lovelou stejně nebylo. My jsme měli zase všechno žluté od toho Endiaronu, to byla hrůza, taky jsem to musela pořád předpírat a stejně to nechtělo moc pustit. Ádě se to taky během dne strašně mění, jednou to má strašné a za půl hodiny docela dobré. Vůbec nějak nechápu, čím to je 😒 . Ale dobré to většinou má, když je chladno, jakmile je v teple nebo se nějak zahřeje, třeba brečením, tak to okamžitě vyskáče. Včera večer byla taky úplně strašná a ráno skoro čistá. Taky je zajímavé, jak se mění i ty samotné fleky, někdy jsou to takové větší rudé pupínky a mezi nimi je normální čistá kůže a vzápětí se to změní a je to jeden obrovský jednolitý rudý flek. Naštěstí jí to moc nesvědí, sem tam se podrbe, ale jinak spí přes den i v noci úplně klidně (ťuk ťuk ťuk) 🙂

jabber
21. nov 2007

Taky jí doktorka zatím nechce naočkovat 1. dávku Hexa, že prý když se s tím takhle potýká, tak jí nebude ještě zatěžovat očkováním. Že prý se nic neděje, že měla děti, které se kvůli tomuhle očkovaly až v půl roce a že pokud je kojená, tak má všechny protilátky ode mně. Říkala jsem jí totiž teď naposled, že už jsem z toho celkem nervózní 🙂

eva265
22. nov 2007

Ta promenlivost je opravdu zajimava. Uz jsem si rikala, ze si snad budu vest podrobny denicek, co jsem kdy jedla, delala, mazala, jak jsem D. oblikala apod., jestli nevysleduju nejakou zavislost. Moc se mi do toho nechce a asi to udelam, az doberu antibiotika. S teplem mi to rikala doktorka. Pry je lepsi co nejvic otuzovat a malo oblikat. V teple se pry zhorsuji vsechny kozni nemoci. Ale ja jsem takovou zavislost zatim nevypozorovala. Z drbani mam strach a myslim, ze si ho jeste uziju, az se bude umet poradne podrbat.

Davidovi doktorka odlozila ockovani dokud se uplne nezahoji jizvicka po TBC, protoze mel trosku vetsi reakci. Uvidim, co rekne na zacatku prosince, kdy jdeme na kontrolu. Ale kdyz jsem se ji ptala na ockovani proti Pneumokoku, tak na me vyjela, ze pry ho chci zbytecne jeste vic trapit.

kristi
22. nov 2007

Ahoj,tak u nas se nic nedeje, ty pytiriasu jsme vylecili Imazolem,tak snad to uz bude v poradku...

jabber
22. nov 2007

eva265 - no o deníčku jsem přemýšlela taky, jenže problém je, že každé jídlo co sníš se stráví a do mléka dostane různě rychle, něco za 2 hod něco za 12 hod, tak jsem to nakonec zavrhla. Taky se mi stalo, že jsem si třeba dala rajče, Adéla se strašně osypala, tak jsem si říkala HA už to mám. Pak už jsem si rajče nikdy nedala a osypala se tak jako tak, takže jsem věděla stejně prd, jestli to rajčetem teda nebylo anebo jestli bylo, ale není to jediná věc na kterou je alergická. Nebo jsem třeba 3 dny jedla úplně to samé a stejně vypadala pokaždé jinak. Je to jako detektivka 😒

Když jsem se ptala naší dr na pneumokoka já, tak mi řekla, že je to jen reklamní tahák. Že je to velké zatížení, má to prý dokonce snad i nějaké vedlejší reakce a že to doporučují jen dětem nějak imunitně oslabeným. Debatujeme o tom taky na kojencích 😉 A hlavně mi řekla, že dokud máme ekzém, tak na to můžu stejně zapomenout, jakož i na náušnice.

jarmilka007
24. nov 2007

ahojte 🙂
...tak u nás je to momentálne ok,..neviem sice dokedy 😒 ...neustále premastujeme Lipobase kremom a modrou Indulonou-ale ta Indulona je fajnova,normálne sa sama čudujem 🙂 ...stará klasika, ale dobrááááá 😀
....ved uvidíme,čo ukáže čas.... 😉
Príjemný zvyšok večera prajem 🙂

jabber
26. nov 2007

Ahoj mamky,
setkala se někdy některá z vás s tím, že by ekzém zhoršovaly brambory??? Já jsem si teď 3 dny nedala ani bramboru a Adélka je skoro úplně čistá...? 😕 Předtím jsem je jedla skoro pořád, protože mi to dr doporučila jako jedno z nedráždivých jídel (ještě rýži a mrkev) a teď jsem z toho teda jelen 🙂

nenka83
26. nov 2007

jabber ano! zaloila som tu aj temu... ci moze zemiak vyvolat alergicku reakciu...moja sa vzdy vyhadzala... no ja som jej do jedla vzdy pridala kusocek zemiaciku.fakt malinky...aby si nam zvykla.moja pediatricka mi povedala ze musim, pretoze bez zemiaku byt nemoze.ze je to zaklad stravy pre malinke deti.ze jej ani nemusi vadit zemiak, ako hnojivo.. ak mas moznost skus dat domaci zemiak...nie kupovany.skus ak sa da.moja mala si pomaly na zemiak zvykla.no este jej ho opatrne davam.tak polku zemiaciku k tomu inu zeleninku a masko.

nenka83
26. nov 2007

nam nerobi dobre banan ☹

jabber
26. nov 2007

nenka83, díky 🙂 já se snažím kupovat bio brambory, ale je pravda, že ne pokaždé je seženu. Zatím pořád ještě pouze kojím. Jestli je to tak, tak já jsem jí to doteď v dobré víře, chudince, jen zhoršovala ☹ . Taky jsem myslela, jestli nemůže třeba nějak vadit ten škrob? Hnojivo mě nenapadlo. Tak jako tak bych jí té alergie ale chtěla zbavit, uvidíme jak dopadneme zítra u homeopatky

jabber
26. nov 2007

banány - to je pravda, někde jsem našla, že můžou taky vadit, tak jsem je vyřadila hned. Ale malá to měla pak stejně, takže je asi zase zařadím, protože je mám hodně ráda 🙂 Taky jsem našla, že může vadit bílý cukr, takže kupuji už jen přírodní - ale to se taky neprokázalo.

jiji
26. nov 2007

Ahoj holky, tak jsem pátrala po nějaké diskusi na tohle téma, konečně jsem ji našla. Musím ji vytisknout a přečíst, snad se dozvím něco užitečnýho 😵

jabber
28. nov 2007

eva265 - tak jsme včera byli na té homeopatii. Malá to měla zrovna dobré, takže jí neviděla v plné parádě, ale to vůbec nevadilo. Vyptávala se nás na všechno možné. Jaká je, veselá, vzteklá nebo ubrečená, jestli má ráda společnost - prostě na povahu, co se tak zatím dá říct, jestli je dobrý jedlík, jak dlouho trvá kojení a kolikrát denně kojím. Jestli se potí, jestli má nohy studené nebo teplé, jestli když jí dáme do ruky hračku jí vzápětí zahodí, jakou barvu má stolice a spoustu dalšího (o prášku na praní nepadlo ani slovo). Pak se ptala na samotný ekzém - kdy nám ho diagnostikovali, kde začal, kam se pak šířil, jak vypadal, jestli svědil a čím jsme ho doteď léčili. Pak jí zajímalo těhotenství, jestli byly nějaké problémy a jaké a porod - jaký a v kolikátém týdnu. Všechno si pečlivě zapisovala. Ptala se jestli měla malá vlasy už když se narodila. Takže jsme tam hodinu na ní chrlili naše postřehy (šli jsme s manželem oba, což bylo dobře, sama bych si na všechno asi honem nevzpomněla), Adélka se na ní celou dobu smála a skenovala místnost 🙂. Napsala nám recepty na 3 léky, které jí budeme dávat různě na střídačku podle toho jak nám to naplánovala. Vždycky 1 čajovou lžičku rozředěného léku. Musela jsem je v lékárně objednat.

Jinak říkala, že neléčený (o kortikoidech ani nemluvě) ekzém se časem sice ztratí, ale jsou napadeny jiné orgány a že z toho vzniká astma na 100%. Předpokládá tříměsíční léčbu. Prý čím menší děti, tím se léčí lépe a rychleji. Takže neváhejte 😉 .
Říkala, že by se to nemělo ze začátku zhoršit, jak někdy u homeopatie bývá, ale že kdyby cokoli, tak zavoláme a nějaký z těch léků se třeba vymění. Kdyby to svědilo, máme dávat obklad z kořenu rudbekie, fenistil máme zahodit.
Jo a teď pozor 🙂 - říkala, že velkou útěchou nám může být, že tyhle děti bývají nadprůměrně inteligentní 🙂

Celkově jsem z toho měla dobrý pocit, snad s tím někam pohneme, zítra budou léky, tak se do toho dáme.

eva265
28. nov 2007

Jabber, diky moc. Muzes mi prosim te napsat kontakt? Jeste se s manzelem dohodnu a uvidime, jestli tam zajdeme. Ta nadprumerna inteligence ho urcite nadchne 🙂. Moje babicka mela cely zivot astma, takze bych se ani nedivila, kdyby ho maly dostal i bez ekzemu. A ten prazsky vzduch k tomu asi taky moc neprida. Ta homeopatka je vystudovana doktorka a k tomu dela homeopatii? Nerikala, co za leky vam predepsala?

jabber
28. nov 2007

eva265 - klepnu ti IP 😉 Ty léky nevím co jsou přesně zač, to si přečtu až na příbalových letácích, ale počítám, že každý dostane stejně jiné podle toho, co se o něm dozví. My jsme jí třeba včera říkali všechny ty věci a ona se najednou zeptala na tu stolici - já řekla, že hnědá, ale občas zelená a ona pokývala hlavou jako že to si myslela, že to souhlasí, že to zapadá do toho co si myslí a řekla, že to je dobře, protože je to další z indikací k jednomu z těch léků. Takže ty léky by měly být vlastně každému ušité na míru 🙂

K tomu astmatu - my jsme se teď o tom nedávno bavili s manželovými rodiči a oni si vzpomněli, že jejich synovec (manželův bratranec) měl jako malý strašný ekzém, prý byl osypaný pořád a přešlo ho to najednou asi v 15 letech. A pak řekli: no a teď má astma. A když jsme se jich ptali od kdy asi tak, tak z nich vylezlo, že asi tak od těch 15-16 let. Takže ten přerod v astma máme nakonec potvrzený i z vlastní rodiny.

hedunecka
28. nov 2007

kupte v odvare z orechovych listov mojej malej to uplne zmizlo 😉

jabber
28. nov 2007

hedunecka - my jsme teď zrovna taky čistí 🙂, ale já chci malou zbavit toho důvodu proč to vůbec má, jednou provždy, ne se jen zbavit projevů. Ta příčina žádnými mastmi ani koupelemi nezmizí, tu má prostě v sobě 😉

hedunecka
28. nov 2007

jabber ano ja mam atopicky od malicka a teraz som bola u dedika a ten mi pozrel do oka a povedal mi co mi je a to ziadny lekar nevedel..tak mi nasadil kvapky ktore uzivam tak snad ma z toho vylieci a tym som chcela povedat za malu mi nemoze este liecit lebo je mala zevraj az ked bude mat pol roka a az potom mi povie kde je pricina jej ekzemu a nasadi jej kvapky zatial som ju mala kupat iba v tom odvare a to som si myslela ze je blbost lebo to mala v hroznom stave tvrde, supinate, cervene no proste hruuuza a teraz ma uplne krasnu cistucku pokozku

jabber
28. nov 2007

hedunecka - to je dobře, že vám to zabírá, my zase koupeme v Balmandolu a mažeme indulonou, ale kdyby se nám to zhoršilo, tak to určitě vyzkoušíme 😉 ořešák máme. Naštěstí výhoda homeopatie je, že ty léky můžou dostávat i úplná novorozeňata. Držím ti palce, ať vyléčíš sebe i malou!

hedunecka
28. nov 2007

jabber dakujeme 😉 no sak ono to asi tie kvapky prexadzaju aj do mliecka a este mi dal nejake vitaminy nutra bona sa to vola a je to aj na atop.ekz.
indulonu pouzivame aj my no a ja osobne aj 20x za den hlavne teraz v zime sa mi to zhorsi a cez leto nic nemam

chruminka
28. nov 2007

Caute maminky,
ja viem ze tu je ina tema len by som sa chcela spytat ci nahodou neviete keby som si chcela otvorit sukromne jasle trba mat zdravotnu skolu?

f.nina
28. nov 2007

Ahojky sice nepatřím k vám do diskuze,ale taky jse mívali problém s atopickým akzémem až jedna milá starší mudr nám poradila přes den omývat plnotučným mlékem a do koupele přidávat bramborový škrob na praní a od te doby má melaj pleť jako broskvičku je to fakt učiné a od té doby co to dávám jse malému nikde tento ekzém neukázal 😉

jabber
28. nov 2007

chruminka - to teda netuším 😒 , ale já bych myslela asi spíš nějakou pedagogickou nebo vychovatelství, ne?