Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

matahara
20. jan 2013

A co sa tyka koznych masti vziadnom pripade!!!

luthien.k
20. jan 2013

@matahara dietu je třeba držet správně, aby došlo nejen k eliminaci alergenů, ale také k uzdravení střeva, podpoře detoxikace (játra, ledviny), podpoře imunity - možná to vše pan léčitel umí pomocí nějakého energetického působení s výpomocí bylinek atd. - čož je asi určitě fajn - ale jsou i jiné cesty, to mi můžeš věřit 😉

matahara
20. jan 2013

Ten bylinkar je znamy venuje sa specialne na atopicky ekzem pomohol ludom tiez by som neverila,po uzivani sa mu vsetko vyrutilo ano mozno z ladvin a sriev take cierne flaky bolo to neuveritelne,ale od vtedy sme mali pokoj 🙂

luthien.k
20. jan 2013

@matahara věřím a je to skvělé, že tam někoho takového máte, ale jde to i v domácích podmínkách, sice pomaleji, ale jde 🙂

matahara
20. jan 2013

@luthien.k -ano neskutocne rychlo asi preto ze bol ete malicky,ale ked si spomeniem na tie krvave licka ake mal...preto ak by mala mimicka myslim cela rodina tym trpi nech nevahaju a chcem im aspon takto pomoct 😉

terkaaa
20. jan 2013

Ahoj, mému malému se objevil atop. ekzém v létě......má problémy s regulací teplot....a zapařil se v autosedačce a od té doby to vyskočilo....jakmile skončilo teplé počasí, zmizel.....pozor má to jen na nožičkách a občas na ručičkách,.....nikde jinde....teď chodíme k homeopatce, občas se mu něco objeví, nesvědí ho to....koupu ho v ovesných koupelích...

erinka123
20. jan 2013

Ahojte....kocky viem ze toto je otazka lekara,ale neda mi to som taka nervozna i ked idem zajtra s malym lekarovi....je toto ekzem alebo to vyzera skor na alergiu na um.mlieko? Dakujem.

luthien.k
21. jan 2013

@erinka123 děti mívají atopický ekzém právě jako důsledek potravinové alergie.

maruskamolny
21. jan 2013

ahojte, pisem vam prvykrat...nas anjelik ma tiez atopicky ekzem....zacalo to od dokonceneho 3. tyzdna....doktorka nam podporucila vselijake maste...na isty cas pomohlo aspon to teda zmiernilo ale objavuje sa to opat....podla mna treba prist na pricinu....poslala nas ku koznej kde nam tiez odporucila vselijaku drahu kozmetiku ktoru sme kupili..no to mam kazdy tyzden kupovat len tie hlupe masticky?chcem sa toho zbavit a nie stale jej len potierat... neporadite nieco? najprv to zacalo na tvaricke...tam to uz je relativne dobre no rozbehlo sa topo celom telicku... ☹ ake vysetrenia by som mala s nou absolvovat? kozna napisalaodporucenie na gastro...dnes ideme na poradnu k nasej doktorke tak som rozmyslala ci nie je lepsie ist na alergologiu aby zistili na co je alergicka...dakujem za info a rady 😉

luthien.k
21. jan 2013

@maruskamolny bohužel, žádné testy spolehlivě nezjistí, na co je alergická, ale existuje eliminační dieta, která to umí pomoct odhalit. Doporučuju nastudovat si: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

maruskamolny
21. jan 2013

nasa dcerka este papa materske mlieko a prikrmujeme nutrilonom HA, stale mi je zahadou ci to ma z mojho mlieka alebo umeleho..

luthien.k
21. jan 2013

@maruskamolny místo HA mléka bych dala Nutrilon alergy care. Víc viz odkaz.

potulka
21. jan 2013

ja som uplne besna, ked vidim, ako funguje dnesna dermatologia. preco si docerta doktori nemozu nastudovat nieco take jednoduche ako pravidla stravovania a to ucit pacientov? kolko penazi by sa usetrilo! no, mozno prave to je dovod. 🤐 mam potom silne podozrenie, ze takto vlastne funguje cela medicina okrem chirurgie. 🙄

nat28
24. jan 2013

Zeny asi ma aj moja dcerka AE, v pondelok ideme na kozne, ale ked mi predpisu kortikoidy tak recept rovno zahodim do kosa. No tapam v jednej veci. Vsade citam ze AE sa musi premastovat. A co v takom pripade ked to mokva??? Teda niekedy to ma suche, niekedy vysypane, obcas vlhke. Stale sa to meni. Kupem ju v ovsenom kupeli, skusala som holtov krem, pomahal nam tak tyzden, potom nula bodov. Vcera som jej to zacala potierat koloidnym striebrom a tiez som jej prestala davat jogurt. Inak nic mliecne nepapa, ani ja, kedze ju stale kojim. Nie je ani ockovana.

luthien.k
25. jan 2013

@nat28 tady najdeš odpovědi na své otázky: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

matahara
28. jan 2013

@erinka123 My sme mali take iste licka,je to atopicky ekzem...

erinka123
28. jan 2013

@matahara nam kožna povedala žeto je serboroidná dermatitída,ale mne sa to nezda rozširilo sa mu to na bruško,chrbat,ruky stehna,na tvaričke sa to uz hoji ale ked prejdem s rukou stale to tam citim ako taka krupica...a čomu sa mam vyvarovat ak by to bol ten AE. natieram ho biodermou.

luthien.k
28. jan 2013

@erinka123 SD se může rozšiřovat po těle, to je celkem normální. Hojení je možné podpořit ještě léčebnou pastou, například Sudocrem nebo Vitella ichtamo apod. (vše nové mazat jen na kousek kůže, kdyby na to byla alergická reakce).

potulka
28. jan 2013

@luthien.k inak, aky je rozdiel medzi AE a SD?

erinka123
28. jan 2013

@luthien.k vdaka,biodermu davat nebudem ma to po nej cervene,sudocrem tiez som skusala ale nepomaha,zatial sa osvedcil bepanthen ale on to ma tusim uz vsade. Chudatko moje. Lekarka mi este dala fenistil kvapky a na noc mam dat 8 kvapiek lebo sa strasne skrabe a hlavne uska,uz neviem co mam robit aby som mu pomohla.

luthien.k
29. jan 2013

@erinka123 pokud nevyhovuje bioderma, ještě jsou dobré značky A-Derma Exomega nebo není špatný Protopan nebo z levnějších a přírodních Alverde ultra sensitive tělové mléko z DM drogerie. Bepanthen existuje také tělové mléko, které se snadněji roztírá, klasickou Bepanthen mast bych spíše nedávala, je dost mastná a když je kůže červená, je to známka zánětu a radím spíš lehčí hydratační mléko a na něj léčebnou pastu.

@potulka, ahoj 🙂 Někdy je ten rozdíl minimální a u malých miminek ani kožní často neumí rozhodnout, zda jde o SD nebo AE a často to taky bývá kombinace. SD vzniká u dětí na základě hormonální nerovnováhy (roli hrají hormony kůry nadledvin), také zde hrají roli kvasinky, kterými je kůže často osídlená. Obvykle se spontánně upraví kolem roku věku, ale může se vyskytnout opět v pubertě i v dospělosti. AE vzniká na základě jiného mechanismu, o tom už ale něco víš 🙂 U obou je prospěšné udržovat v pořádku střeva a i ošetřování kůže je podobné (pokud není SD v té formě nažloutlých mastných krust nejen ve vláskách, ale často i na obličeji - kolem uší, v obočí..., tam se používá na změkčení většinou olej nebo jiné látky na změkčení - urea, výjimečně kys. salicylová v oleji a jemně se to odstraňuje; u AE se olej spíše nedoporučuje, jak víš 🙂).

erinka123
29. jan 2013

@luthien.k Ďakujem za rady 😉

matahara
29. jan 2013

@erinka123 erika pozri si moje forum co som pisala o atopickom,to ti ziadny krem nepomoze ono to ide znutra ,nam pomohol pan Dedik...

potulka
29. jan 2013

@luthien.k ahoj. 🙂 dakujem za informacie. mamina mi pozicala svoj dennik, ktory si pisala, ked som bola mala a nasla som tam, ze coskoro po narodeni mi bola diagnostikovana SD, nie ekzem. ale potom neskor sa uz hovorilo len o AE. ale niet divu, ze sa mi rozvinul, ked mi - podla vtedajsich "vybornych" vyzivovych zasad - davali napriklad stavu zo surovej mrkvy od 11. tyzdna... 🙄 no, co uz. zbavila som sa ho az s odznievajucou pubertou, este si pamatam, ako sme si s podobne postihnutou kamoskou porovnavali mokvajuce chrasty medzi prstami. potom sa to upokojilo, ostala len sucha pokozka, hlavne v zime. verim, ze moje vcas a spravne podchytene dieta bude mat krajsie dospievanie. 🙂

meg_junova
2. feb 2013

@luthien.k Ahoj, chcem sa opytat, maly mi uz tyzden pije NEOCATE a ako jediny prikrm ma jablcko, to akotak znasa. Zatial sa mu ekzem nezlepsil, za aku dobu asi mozeme cakat, ze sa zacne ztahovat?
Dakujem za odpoved, vopred 🙂

meg_junova
2. feb 2013

@erinka123 u nas presne to iste. potvrdena alergia na kravske mliecko

meg_junova
2. feb 2013

Z trochu ineho uhla...... na mna to sedi 😖 😢 😀 😀
Ekzémy z hľadiska duchovnej príčiny vyjadrujú zápas - človeku sa nepáči, čo vidí, počuje a v čom žije. koža

Dávajú nám najavo, že ak niečo očakávam a nedostávam to, aj tak to niekde vyjde na povrch. Mnoho detí sa narodí do manželstva, kde sa žena podriaďuje manželovi. Prepracované a nepohladené ženy trpia a vo vnútri plačú. Potom ich deti, ktoré žijú v takýchto manželstvách často postihujú ekzémy. Hlavným dôvodom atopického ekzému býva teda neradostná atmosféra doma, ktorú dieťa vycíti. Pomôže pokoj, radosť, prijatie samého seba, u dieťaťa plné prijatie matkou. Veľa lásky, maznania, dokázať diaťaťu, že je chcené. Pokiaľ sa ekzém vytvorí hneď po narodení, hovorí to o nesprávnom vzťahu matky k dieťaťu v tehotenstve. Významnú rolu v období zhoršenia detských ekzémov hrá aj to, že sa utrápené ženy veľmi upnú na svoje deti, ktoré sú pre ne jedinou radosťou, ktorú v manželstve majú. Tým sa s nimi energeticky až nezdravo prepájajú.

meg_junova
2. feb 2013

@bluvatko Ahoj, zaujimalo by ma, za aku dobu vam po piti NEOCATE zacal miznut ekzem?

bluvatko
2. feb 2013

@meg_junova ahoj,tak nam po neocate vobec nezmizol ekzem ani troska,ziadna zmena ☹

meg_junova
2. feb 2013

@bluvatko neblazni,ja som bola v tom,ze sa to zlepsi aspon.Co vam
teda zabralo?