Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Diagnostikované choroby pri strate železa

Chudokrvnosť
jespera
24. okt 2019

Mamičky, mám 7 r. syna - ktorý ma Hemoglobín 74, uživa maltofer 4 flašu. Problémy nemá žiadne. Zisťujeme prečo nemá železo. Celiakia vylučená, endoskopia - mikrobiologia negatívna na helikobakter. Čakam este za výsledkami z histologie z endoskopie. Aj napriek tomu by som chcela vedieť vaše skúsenosti..čo može byť príčinou, na čo vám prišli.. Ďakujem

prevenar
24. okt 2019

@jespera nedavaj mu maltofer ..obrovske neziaduce ucinky. kup napriklad Ferrofortis-B ..ziadne NU a vyborny vysledok

jankka1981
24. okt 2019

@jespera Mne pri nízkom hemoglobíne zistili neodstatok vitamínu B12, odvtedy beriem raz mesačne injekcie a výsledky mám našťastie dobré.

prevenar
24. okt 2019

@jankka1981 naco inekcie ..ved si kup normalne b12 tabletky a ber kazdy druhy den dpma 🙂 ..iste by som sa nechal pichat koli B12 :P

asia83
24. okt 2019

@prevenar Intravenózne lepšie vstrebávanie než perorálne.

prevenar
24. okt 2019

@asia83 no hej ..ale naco , ked si mozes dat oralne aj kazdy den 1 tabletku a nemusis nikam chodit ..spenialne nie do nemocnice medzi chorych ludi. zvysenym mnozsvom vyrovnas mensiu vztrebatelnost a este eliminujes pobyt v priestoroch , kam chodia chori ludia 🙂

jespera
autor
24. okt 2019

Dakujem za príspevky, avšak prosím aby reakcie boli také na čo som sa pýtala.."aké príčiny Vám boli zistené , kvôli čomu sa stráca železo.." Nie ako si dávkujete vitamíny...prosím...

prevenar
24. okt 2019

@jespera pricin moze byt milion , na to sa neda odpovedat - od nevhodnej stravy (nie dostatocne pestra strava) , po rozne poruchy ci ochorenia . vo vacsine pripadov sa jedna o docasny ukaz - cize preto zatial nasad dobre zelezo a ak to nepomoze (co podla mna pomoze) tak potom to ries dalej s lekarmi . ..ak to pomoze , tak potom uz nebudes mat co riesit , kedze vsetko bude ok .

jespera
autor
24. okt 2019

@prevenar Ja nemám záujem o filozifocké úvahy o príčinách..pýtala som sa na konkrétne zistené príčiny..diagnozy...

prevenar
24. okt 2019

@jespera ok , vela stastia 🙂

ivusikk
24. okt 2019

@jespera ja som mala nedostatok železa od mojich 14 rokov. Bola som na milión vyšetreniach, pravidelne som chodila na hematologiu. Príčinu a ani diagnózu nemám žiadnu, všetky výsledky mi inak vyšli super. Zrejme to mám vrodené. Vekom sa mi to trosku upravilo k lepšiemu

bibistec
24. okt 2019

U nás neceliaklna forma intolerancie lEpku. Ani na gastro to nevedeli nijako diagnostikovať laboratórne ale po vysadení lepku hodnoty v norme.na sukr

jankka1981
24. okt 2019

@jespera Nedostatok B12 sposobuje nizky hemoglobin. B12 je potrebny pre tvorbu cervenych krviniek. Takze to bola pricina.

zuzana76
24. okt 2019

@prevenar asi preto, ze sa jej B 12 nevstrebava v zaludku ako aj mne, tiez beriem injekcie, tabletky by som mohla jest na kila a nic

zuzana76
24. okt 2019

@jespera zle vstrebavanie, malabsorbcia

prevenar
24. okt 2019

@zuzana76 ty budes nejaka vestica 😀 ..ze poznas jej chorobopis

eliska13
25. okt 2019

@jespera Nemusí byť žiadna choroba pri tom, keď máš málo železa.Kazda rada je dobrá a ty si utocna.V prvom rade strava strukoviny, hovädzie mäso, ......nech to zisťuje hematolog iný odborník na to tam chodis.

asia83
25. okt 2019

@prevenar Nesprávny pohľad. Netreba byť paranoidný. Môže sa stať všeličo. Napríklad si ráno dá tabletku B12, pôjde do roboty autobusom a v ňom chytí vírus, ochorie. Príliš analyzujete a uniká vám podstata. Je lepšie pozerať sa na situácie ako na celok, nerozpitvávať čo netreba.

zuzana76
25. okt 2019

@prevenar nie som veštica, ale ak niekto berie B 12 injekcne, tak tam na to bude dôvod a to ten, že sa tento vitamín danému človeku nevstrebava, inak by brala tablety, inak sú ešte aj spreje, ktoré sa strieka ju do dutiny ústnej pod jazyk, tie môžu tiež ľudia, ktorý majú problém so vstrebavanim, treba obísť žalúdok

zuzana76
25. okt 2019

Ktorí, opravujem

evitka83
27. okt 2019

@jespera boli ste na metabolickych vysetreniach?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli