Dieťa s intoleranciou laktózy. Aké mliečne výrobky môže papať?

kostri
17. júl 2009

ahojte
dnes sme si boli po vysledky na gastro kam nas poslal nas obvodny lekar a mame pozitivny test na laktozu,co znamena intoleranciu laktozy.citala som o tom na nete a dozvedela som sa, ze to ma kazdy siesty clovek..ma niektora mamicka s tymto skusenost?chcela by som sa dozvediet,ake mliecne vyrobky mozu deti papat a ake nie.doktorka mi radila vynechat vsetky mliecne vyrobky vratane jogurtov a syrov ale som sa docitala,ze tvrde syry a zrejuce syry su vhodne,lebo napomahaju stiepeniu laktazy,takisto aj jogurty 😕
ak s tym mate niektora skusenost,prosim napiste
dakujem 🙂

kostri
autor
17. júl 2009

dik gali 😵
dik danu,idem kuk

kostri
autor
17. júl 2009

no obe ste mi poslali to iste 😀 ale je to o bezlepkovej diete,koli alergii na kravske mlieko 😖 ale ja potrebujem vediet nieco o intolerancii laktozy-to nie je alergia ale traviaca porucha 😒 ako som sa docitala

dididi30
18. júl 2009

kostri, ved o intolerancii laktozy nie? 😉 to uz ked sa baby rozkecaju, tak pospajaju jedno s druhym a uz je tam vselico, len si treba nast to, co potrebujem 😉

kostri
autor
18. júl 2009

katka dik,to vsetko som si nasla,ale som chcela nejake reakcie mamiciek 😒 konkretne co maju s tymto skusenost

jana188
19. júl 2009

kostri, nas maly ma intoleranciu laktozy, ale ani jogurty mu nerobia dobre. Jedine co moze je udeny tvrdy syr a maximalne 1 tyzdenne puding z vyrobkov MinusL, castejsie nesmie lebo zase pride hnacka a pokaka sa. Inak treba davat pozor aj na chlieb, salamy, cukriky, lizatka sice vo veku Hanky este taketo asi nepapa.
Zevraj acidko je dobre ale to sme zatial neskusali, nestihli sme ale urcite vyskusame

kostri
autor
19. júl 2009

ahoj,jani
dakujem 🙂
kedy vam zistili intoleranciu a ako dlho ju uz mate?chlebik papa hanka kazdy den,myslis ze ho mame uplne vynechat,alebo len menej davat?alebo davat celozrnny?
salamu moc nepapa,len neska som jej dala chlebik s malokarpatskou a vyvratila ho ☹ som truba 😠
a tie sladkosti tiez nepapa,aj ked babky jej to furt pchaju 🙄
a beriete aj probiotika?a aky ma maly krvny obraz?

jana188
20. júl 2009

kostri,
intoleranciu nam zistili vo februari, ale len ciastocnu (na 70%), casom a skusenostami sa mi vsak zda ako keby to bola uplna. U nas o zacalo s hnackami takto pred rokom, nastastie ziadne bolesti. Chlebik urcite nevynechavaj, len sleduj zlozenie, nas nastastie toleruje skoro vsetky. Salamy tiez iba niektore obsahuju laktozu, tam treba tiez sledovat zlozenie, vlastne treba sledovat vsetko. Este som niekde citala ze kazdy ma tu toleranciu v inom mnozstve, napr. niekto toleruje 1dl jogurtu, iny len 0,5dl, niekto aj viac. Takze treba urobit z dietata nachvilku "pokusneho kralika" (znie to strasne ani mne sa to nepacilo) ale inak sa neda zistit co jej mozes dat a co nie. A hlavne babky vystihaj aby nedavali malej papat hocico, cokoladu uz vobec nie, nech proste sleduju zlozenie aj oni. Vysvetli im ze tym skodia vnucke a vdaka tomu by sa mali uvedomit. Nech davaju len tebou schvalene potraviny a ty experimentuj. Inak este aj na maslo davaj pozor. probiotik berieme dlhodobo, krvny obraz v norme.
Malej vlastne ako zistili intoleranciu a koli comu zistovali? mala nejake problemy?

kostri
autor
21. júl 2009

janka,mala bola na rocnej prehliadke a dr povedal ze neprospieva,ma len osem kilov,tak nas poslal na gastro
dakujem za odpoved,je to dobre dozvediet sa nieco aj od mamiciek,lebo literatura pise vacsinou to iste
sledujem zatial len mliecne potraviny,teda ich zlozenie,uvidime co povie doktorka o tyzden,ideme na kontrolu
hanka kakavala aj styri krat za den a po tych probiotikach raz za den kaka a uz nema taku kasovitu stolicu.dnes som jej skusila dat acidko,zjedla pat PL,uvidime,co bude zajtra

ada085
21. júl 2009

ahojte. aj moja mala ma intoleranciu laktozy a aby sme nemali malo, tak ma aj alergiu na BKM - obe hranicne hodnoty. Takze sme na sojovom, ryzovom a pohankovom mlieku. Trapime sa lebo malej nechutia, uz tri tyzdne prestala pit z flase kvoli novemu mlieku a aj to jej musim zarabat s kasou. Uz sa jej to zacina hnusit. Dr to nezaujima, vraj mame skusat. mala ma len 9kg, som zvedava ako takto priberie. Zistili nam to tak ze nepriberala a sli sme na gastro aj kvoli refluxu. Pomaly to uz aj lutujem, nemala ziadne ine prejavy ani hnacky, proste clovek ide k lekarovi s jednym problemom a zistia mu tri dalsie. krmenie je pre nas hotova trauma.

kostri
autor
24. júl 2009

ada,ja tez lutujem,ze som sa lekara opytala,ci nema hanka malo kilov 🙄 myslela som ze mi povie,ze to je normalne,ze to len tak pomaly pribera..a vidis,uz chodime na gastro,tam ma dr strasi,ze mozno pojdeme aj na neurologiu 😲 brrr
hanka ma len nieco vyse osem kilov a ma rok aj mesiac,ona priberala,ale len pomalinky
tvoja mala nepriberala vobec?

ada085
25. júl 2009

moja mala tiez priberala, pomalinky. raz bola chorucka, to schudla. inak si ide vlastnym tempom. no vo stvrtok ideme na prevazenie, uz teraz mam z toho stresy. zda sa mi ze teraz vobec nepribrala.

kostri
autor
25. júl 2009

a aku mala vahu ked sa narodila?
hanka mala 3200 a vraj ma dieta vahu strojnasobit
ja som malu prevazovala nedavno a mala 8200g
jaj a este som chcela,ze po tom acidku hanka bola ok,stolicu mala vporiadku,takze snad ho moze papat

ada085
26. júl 2009

mala vahu 3050g. vraj by mala mat minimalne 10 kg. preto je podla dr podvyzivena. hladaju problem kde nie je. 😖

kostri
autor
27. júl 2009

ada tvoja mala by mala mat teda 915Ogr,nechapem preco vas dr poslala na vysetrenie 😕 len za to ze pomalicky priberala?vsak to vsetky deticky k roku uz pomensie priberaju.tvojej malej akoze chyba len 150gr,hanke chybalo na rocnej prehliadke kilo a pol 😖

macocha
28. júl 2009

Aj moja malá má intoleranciu laktózy, ale miernu formu - jogurty aj acidka toleruje a veeeeľmi ľúbi. Problémy jej robí tvaroh, čo som nečakala. Tvrdé syry sa zdajú v pohode, ale tých zje pomerne málo. Ale v roku mala tiež len 8,5 kg a nikto to neriešil - skrátka ju považovali za menšie dieťa. Vtedy mala antirefluxné mlieko a problém som si všimla až keď som jej skúsila dať obyčajný Nutrilon. Takže diagnostikovali jej to až v 18 mesiacoch. Nechceli jej predpísať bezlaktózové mlieko, že je už veľká, musela som si ho vybojovať 😒 To jej dosť pomohlo. A dávam jej aj probiotiká.

ada085
28. júl 2009

aj kojenie mi takto pokaslali. tak teraz som fakt nastvana. udajne som mala slabe mlieko, preto kazali dokrmovat. od 5 mes. je na umelom mlieku a rovnako malo pribera. avsak ku kojeniu sa uz zial neda vratit. to by vyriesilo vsetky problemy. som znechutena z niektorych lekarov 🙄

dididi30
28. júl 2009

adi slabe mlieko 😕 to neexistuje, to moze skor byt tou intoleran...
boze ti lekari ☹ 😠
tak aj moja mala je podvyzivena aj maly 🤐 boze az sa mi to zle pise,ze minimalne 10 kilov 😕 to je vadne, chore, mne toto nik nepovedal ani pri malej ani malom 😒
baby drzim palec, mozno sa k vam po auguste pridam 😔

ada085
28. júl 2009

diddi, verim ze budete ok. drzim palce. 😉

kostri
autor
30. júl 2009

ada,teda to su aki lekari?z doby ladovej? 😲 ze slabe mlieko 😲 🙄
ale ved co uz si mala robit,ked clovek si mysli ze doktori sa vo svojom obore vyznaju
gali,neboj,dobre vam to dopadne,davaj tamarke probiotika,vynechaj jogurty a vsetko z coho ju prehana a mozno sa jej to same zacne upravovat
neska som sa rozpravala s jednou maminou a tej dcerka ma dva roky zistenu intoleranciu,trapili sa bezlaktozovou dietou pol roka,ze naozaj poctivo to dodrziavali,na kontrole-ziadne zlepsenie 😖 a ups!-zistili ze nema intoleranciu ale alergiu na BKM 😠 🙄