Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

ani3012
22. sep 2011

@maznacik007 s Paťkom som išla prvý krát keď mal 1,5 roka,lebo som myslela,že ho zabijem..fakt,taká som bola vyčerpaná unavená...bola som u detskej a som jej to vravela,dala mu Prometazín, aby bol kľudnejši a viac spal...odporučila nás k psychologičke (ktorej sa teraz aj vraciam,lebo v CPPP radia len ako s učením ) a tá mi veľa vecí vysvetlila,ako s ním robiť,hranice,ale najdôležitejší je REŽIM !!!! a to aj neskôr...ak je narušený,tak aj ADHD je zhoršené-hlavne tá porucha pozornosti....
Ten prometazín bral len 2,5 mesiaca,potom som ho vysadila- to už malý začal spávať v noci...aspoň v noci...do obeda sme chodili do DC ,po obede von na vychádzku a bolo to lepšie...

ani3012
22. sep 2011

@yukki hehe..ja som natankovala do auta a že idem zaplatiť a medzitým toto! Akoby som ho 1,5 min. predtým neupozorňovala,že nemá vystupovať z auta a že nemá sa hrať s autíčkom na benzínke a že nemá chytať pištoľ.....si teraz aj nadávam,že som mu radšej mala dať natankovať do nášho auta a bol by spokojný....prečo som mu to vlastne nedovolila ? 🙄 aj za toto lekárka vravela,že mu nemám dávať nezmyselné zákazy.....

paula80
22. sep 2011

@ani3012 no teda,na prvý pohľad úsmevná príhoda,no v skutočnosti ešte dobre, že nič horšie nevymyslel.

ani3012
22. sep 2011

@paula80 tak ja som aj vytiahla cierny humor, ze len skrtnut 😀 samozrejme nie pred nim 😉

paula80
22. sep 2011

Dievčatá ja vás tu stále čítam,my sa konečne chystáme k psychologičke, prispelo k tomu aj neprispôsobovanie sa v škôlke.Od sept.nastúpil aj to len na 4 hod.,koli jeho problémom s jedením,prvé 3 dni chodil pekne tešil sa,no a potom nastal zlom,prišiel s tým, že mu pani učiteľka dala na zadok,lebo nesedel pri nejakej hre ako mal,stále vyskakoval,tak na druhý deň o školke ani počuť a bojovali sme s hystériami asi týždeň,každý deň sa sám budil skoro ráno so strachom v očiach,že nechce ísť do školky,no a po 2 týž.ostal chorý.S pani učiteľkou som si to išla vydiskutovať,ale samozrejme nepriznala sa,ale aspoň spomenula iný incident,ktorý sa stal po tomto,keď nechcel upratovať hračky,tak ona ich upratovala za neho a vraj jej ich začal rozhadzovať,no a to sa na ňu vtedy nahneval.Musela som jej vysvetľovať,že on je proste trošku ťažšie zvládateľný,neuznáva autoritu,aby s tým rátala.Druhá vec je aj tá,že k jedeniu mu tiež škôlka neprispela,neje tam vôbec a aj doma sa zhoršil,ale asi k tomu prispela aj choroba.
Inak celkovo sa v správaní trocha zlepšil,tie hrozné hystérie a napádanie staršieho brata sa zmiernili,nie je to už také hrozné,skôr neviem,ako postupovať s tou škôlkou a stále s tým prístupom k jedlu a samozrejme ako máme k nemu správne pristupovať my.Trošku som sa rozpísala 😉

maznacik007
22. sep 2011

dievcata v aute treba detske poistky .... vsade okrem sofera.... ale nam sa uz stalo ze vyliezal cez okienko takze tvrdo trvam na priputavani bez ohladu kolko ideme ci stojime a tak...
ja som dnes vyhrala matku dna.. Danko nechcel ist domov zo skolky a chytil tam hysak pani ucitelka ho este obhajovala ze najprv nechcel zaspat nakoniec zaspal a potom ho museli budit ze je zle vyspany...
uz mal aj prvy obrazok na nastenke... take carbanice po papieri .... ale pekne aspon mne sa zdali... 😀 a vieme dalsiu pesnicku...
ako u nas ja neriesim ak mu pani ucitelka dohovara alebo ho da nabok /ak neposlucha/ a tak ... on vie za co to je... a prosto ja verim ze aj ked ma clovek dobre umysly snahu atd.. vzdelanie prosto niekedy tie nervy rupnu... aj tej ucitelke... inak moj lepsie znasa ked musi napr. sediet na lavicke za trest istu dobu /mimo deti/ ako ked na neho niekto krici.... resp. ziape...

ani3012
22. sep 2011

@maznacik007 Patrik ak nemôže von,tak sa pohne autom...ako pred rokom...nabúral do steny...som mala jednotku + ručnú (bola som trocha dolu kopcom ,tak aby sa auto neposunulo) išla som do lekárne vzdialená od auta cca 10 m ? a on si sadol za volant a naštartoval...že prečo som nechala v aute kľúče ? Inak by neišla klimatizácia(a rádio) a vonku bolo veľmi teplo no dosť fúkalo a malá spinkala-tak reku nech ostane v aute a postráži ju...

yukki
22. sep 2011

@ani3012 ježiškukriste.....ty sa....nenudíš, však?

ani3012
22. sep 2011

@yukki 😀 ale vieš čo ? Ja som v jeho veku mala už dve otravy liekmi za sebou..raz u nás doma a raz som našla na ulici 😝
po kom to dieťa je.... 😅

yukki
22. sep 2011

@ani3012 no hotovo. Ta to konec sveta. Skrátka žijete naplno, nestrácate čas.....

ani3012
22. sep 2011

@yukki navyše je aj malá živá,ale ADHJD to nie je.....ak porovnám Paťka a Evičku tak je tam dosť rozdielov ...chvalabohu 😀

lejja
22. sep 2011

Ahojte,tak ja som uz dnes bola na pohovor v skole.Dnes uz prva poznamka,tak som dufala,ze mozno vydrzi aspon jeden mesiac bez poznamky. ☹

ani3012
22. sep 2011

to J sa mi v ADHD priplietlo ,nehľadajte nikto novú diagnózu 😀

yukki
22. sep 2011

@ani3012 no šak to aj u mňa, mladšia je tiež živáň pohyblivý to behá jak škorpión, všade jej je plno, ale teda tiež je to len riadne živé dieťa ale ADHD nepredpokladám..už len toľko že dokáže chvíľu v izbe sedieť pri nejakej hre, pri staršej sa mi to ešte nepodarilo vidieť...ale to na mladšej poznať že nereaguje tak predráždene na podnety, že dokáže zastať keď vidí niečo zaujímavé, obuť si obe ponožky a dokonca sa aj obliecť komplet často-bez prerušenia! odložiť po sebe topánky....

ani3012
22. sep 2011

@lejja minulý rok o takomto čase sme mali už asi 3 😉 po čase prišiel:
Poznámka!
z čoho ?
z telesnej
ukáž? podpísala som a už som ani neriešila.....väčšinou to isté : behá!

ani3012
22. sep 2011

@yukki presne tak aj my doma ....ak vie človek porovnať tak vidí ten rozdiel 🙂

lejja
22. sep 2011

no jeho slovencinarke vadi,ze sa kolise na stolicke 😒

yukki
22. sep 2011

@lejja malý má ADHD? Tak buď jej to prestane vadiť alebo jej to bude vadiť ešte veľmi dlho lebo pravdepodobne nie je v jeho silách to ovplyvniť. Nebude sa kývať, začne kopať...nebude kopať začne klopkať perom alebo krútiť hlavou....

ani3012
22. sep 2011

@lejja myslím,že na tejto by sa nehojdal..aj som uvažovala aj ja,že by som kúpila Paťkovi do školy jeho vlastnú..... http://www.jolin.sk/sk/vyrobok/nora-studentska-...

lejja
22. sep 2011

@yukki ano ma ADHD.12.9.bola za triednym aj za slovencinarkou aj psycholog.z CCCP vysvetlila im co a ako a aj tak to nechape.Zmenili sme skolu tak sme nejako dufali,ze sa to mozno aspon trosku zlepsi.Minuly rok sa nekolisal,ale sa hral s perom,opravoval stale nieco,hladal v aktovke a...Ale aspon ostatni ucitelia to zatial toleruju,ze je proste taky.

lejja
22. sep 2011

@ani3012 tak moj Matus,by sa dokazal asi aj na tejto stolicke hojdat 🙂

yukki
23. sep 2011

Hyperaktívne deti neexistujú !
Pokial do dietata napcháte denne veľa CUKRU /aj skrytý cukor v džúse,ovocí,pečive.../ tak sa nečudujte, že vaše dieťa to nevie inak zvládnuť,ako nadmerným pohybom, ktorý nedokáže ovládať. Ja viem, že je jednodukšie mu dať nálepku, že je hyperaktívne, príp to skúsiť potlačiť liekmi,ale to nie je riešenie.
Pokilaľ nedokáže odolať chuti na sladké, tak sa mu len premnožili v tele kvasinky a tie si žiadajú čoraz viacej sledkého. Aj toto sa dá zvládnuť.
A súhlasím s Gzzzl " čo dáš, to dostaneš naspäť"
Zúfalým rodičom doporučujem navštíviť kurz Akadémie praktického rodičovstva - info v Materských centrách.
Ja som bola ,ale velmi mi pomohla aj knižka :
5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa
Kevin Leman · Vydavateľstvo: Porta Libri
s praktickými návodmi ako zvládnuť nezvládnutelné deti.
Vela trpezlivosti ...

No, mamky....tu to máme, málo sa snažíme a veľa pcháme deti cukrom!
toto je skopírované z témy o pár poschodí vyššie...tak si prestaňme vymýšľať ADHD a Dysporuchy a hurá krájať kapustu na večeru v mihibisťu sa z ADHD dieťaťa stane pokojné usmiate poslušné....prinajhoršom za 5 dní. Už žiadna vyčerpaná nafta za 25 eur! Už žiadne mimovoľné hojdanie na stoličke! 😉

lejja
23. sep 2011

@yukki aj ja som si to precitala,a ani neviem co k tomu povedat.Kto nema take dieta,tak nevie co to je.Mam aj dceru ma 12 rokov a je Matusov opak.Vobec to nieje o strave,a tom kolko sa tomu dietatu venujes.Detom sa venujeme kolko sa da.Nam povedali,ze je hyperaktivny uz ked mal 2mesiace.A vtedy to urcite nemalo so stravou nic spolocne.

ani3012
23. sep 2011

@yukki Paťko napr. do 2,5 roka nejedol skoro vôbec sladké....ale nevadí! Ja vravím,že každému sa všetko raz vráti ...... Každý jeden,čo mal nejaké námietky na Patrika sa mu to vrátilo na jeho dieťati....kamoška sa pýtala: čo s ním robíte,keď je zas chorý ?
no a ona ,keď sa jej narodila malá,tak behala kade tade po lekároch,čo bola stále chorá...aj som jej povedala,že sa jej to vrátilo...
ono to tak je,keď niekto povie: moje dieťa toto robiť nebude ta sa stáva,že je koľkokrát oveľa horšie 😉

ani3012
23. sep 2011

@lejja ja som nečítala..ktorá téma to je ? Že by som pozrela ,kto to napísal a podľa toho sa nad príspevkom aj troška zamyslela 🙂

lejja
23. sep 2011

@ani3012 deti,ktore nepocuvaju a su hyperaktivne.Myslim,ze taky nazov temy.Hlavne tie posledne prispevky si precitaj.

dianka3
23. sep 2011

@mracik ahoj,ako pozeram bbudes mat 4 dieta a samych chlapcov no to je uzas 😵 😵 😵 aj ja som velmi chcela ale nevyslo to, a este jedna vec nemala si problem s krckom?

ani3012
23. sep 2011

@lejja tak som čítala a myslím,že ani netreba reagovať 😉 presne ten druh maminky: moje dieťat aké nebude 😉
ja vlastne ani neviem,nad čím stále všetky polemizujeme,vysadiť cukor a bude všetko fajn....😀 😉
ADHD dieťa má nedostatok dopamínu , čo nemá s cukrom nič spoločné.... 😒

yukki
23. sep 2011

Baby akože ani ja nemám rada keď mamky hneď na takých ročných drobcov že "on je hyperaktívny", ale teda hyperaktivita ako syndróm podľa mňa NIE JE VYVOLANÁ množstvom cukru-áno, iste, farbivá, É-čka a cukor v sladkostiach môžu zvyšovať aktivitu dieťaťa, ale keď raz EEG vykazuje krivky nie normálne, tak len obmedzením cukru a venovaním sa sa to nevyrieši....

ani3012
23. sep 2011

@yukki tak ako mne keď lekárka v roku povedala,že má podozrenie na ADHD,tak som sa ešte aj nahnevala....
nie som rada,že má ADHD,radšej by som mala neposlušné dieťa,ktoré by sa dokázalo ovládať a je len zmenila spôsob výchovy.....a v 1,5 roku som prišla za ňou sama,že pomooooc ! ☹