Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

yukki
30. jún 2012

@pink_lady v téme o autistoch s ňou majú skúsenosti, pýtaj sa tam

pink_lady
30. jún 2012

momentalne sa ukludnujem lebo tne moj kvietok sa vykakal rano do postielky a porozhadzoval to po izbe...samozrejme rozlizane to mal aj po tvaricke 😖 A ked som robila ranajky, nechala som ho v postielke ze nech urobi za tu dobu coo najmensiu galibu a pridem, to bolo par minut a on stal v postielke, pindur vystrceny cez celo postielky a cikal na stenu...neurobil to prvy krat ale ...som uz napoly sediva 😕 😀

pink_lady
30. jún 2012

@yukki dakujem spytam sa 🙂

princes218
23. júl 2012

Ahoj mi sme objednaný k Dr. Jánošíkovej tá je na zistovanie autiymu tu na slovensku najlepšia odporučii mi ju aj v Symbii v ZV tak uvidíme ako dopadneme v auguste a ako daej so škoou a havne kam mi bude syn chodiť 🙂

luciferkax
28. júl 2012

Ahojte, mám otázku ohladom ADHD.KEdy sa začala prejavovať u vašich detičiek? Môj syn bol odmalička vcelku pokojné dieťa, rozumné, dal svi všetko vysvetliť, že to nesmie, lebo.... vedel ísť po krajíčku cesty, nelietal hore dole, miloval knižky, kreslenie... Teraz má štyri roky a ja ho už asi pol roka nespoznávam. Ignoruje ma, ignoruje moje prosby, niekedy mi pripadá ako hluchý. Už mi trikrát vybehol cez hlavnú cestu, len tak, z ničho nič, lezie hore na stromy, na bránky, na ploty, nevie zísť, neustále skáče hore dole, o knižke ani počuť, resp. čítam mu a on sa neustále vrtí, hryzie si nechty, kope nohou do steny... Som rada, že je živé zdravé dieťa, ale... čo mohlo spôsobiť takú zmenu správania?

pink_lady
28. júl 2012

@luciferkax no moj bude mat o mesiac tri roky, boli sme u psychologicky - jej zaver: znamky ADHD- v popredi hyperaktivita s vyrazne znizenou pozornostou; boli sme u liec.pedagogicky - ona ale nenalepi diagnozu takto malym detom, no vzdala testovanie na pozornost po 5 minutach 😀 ze v tych normovanych testoch by nedopadol dobre ale nie ze nevie ale pretoze je velmi limitovany znizenou pozornostou - ale podla nej ze by mohol z toho vyrast, zhodnotila ho ze je strasne narocny 😀 on proste neudrzi pozornost ale da sa ho zaujat hned niecim insim hoc len na 5 sekund ale proste potrebuje podnety nove a nove, no napr dokaze sa prehrat s prelievanim vody, obtrhanim plysovych hraciek /a je to/ takze kvoli tomuto nam odporucila psychiatra /ale to som len tak okrajovo spomenula ze preco/

luciferkax
29. júl 2012

@pink_lady uuf, máš to ťažké.. my sme bol u psychologičky pred ôsmymi nmesiacmi, chodili sme tam kvôli tomu, žej epredčasne narodený, vtedy bol OK, ale potom sa začla meniť a "šalieť" :D

pink_lady
30. júl 2012

@luciferkax aj moj je predcasnik, ono prave u takyhcto deti je zvysene riziko-vyskyt ADHD a podobnych problemov, pretoze ADHD je vrodena porucha, vznika nasledkom drobnych poskodeni mozgu ked su problemys pri porode a prejavit sa moze az v skole...ale toto asi vies 🙂 😉

abbie
30. júl 2012

Ahojte, potrebovala by som od vás nejaké informácie ohľadom tejto dg.
Je možné, že by sa nejaké príznaky u dieťaťa objavili už okolo 1,5 roka? Prosím, čo ste si všimli v tomto veku u vašich deťoch? Hrali sa napr. s rukami, ze by stále niečo s nimi museli robiť, alebo mali v obľube mechanické činnosti?

pink_lady
30. júl 2012

@abbie moj tocil kolieska stale, otvaral zatvaral dvere, zabavil sa s kablikami atd -take mechanicke - jednotvarne pohyby...A srale lietal, behal, hracky mu nic nehovorili

abbie
30. júl 2012

@pink_lady a co ukazovanie vo vasom veku a zdielanie pozornosti?

pink_lady
30. júl 2012

@abbie myslis ukazovanie kde co je, nostek a pod, zvieratka na obrazku? to nehrozilo, az po 2 rokoch coto zacal...strasne neskoro, knizky ho nebavia doteraz, on ich je - bol schopny ich rozorbat uplne do tych najtensich vvrstiev 😝 pozornost nulova - to aj teraz tak zhodnotili, ze pozornost ma velmi znizenu...

abbie
30. júl 2012

@pink_lady hmmm, no prave pre toto som strasne na rozpakoch ... moj ukazuje vsetko, pozornost zdiela a uz ako 16 mes. vedel ukazat vsetky casti tela ... knizky ho bavia a pyta sa na to, co vidi v nich 😒 po byte mi nelieta a ked sme na prechadzke, tak sa hrabe do kocika, ALE napriek tomu, ze sa hra aj s hrackami, tak sa hra aj dost mechanicky s dverami a suflikami a furt si nieco robi s rukami ....

marsys
30. júl 2012

ahojte ..mam 4,5r synceka ..do 4r nerozpraval..od 2,5r navstevujem logopeda,neurologa a psychologa...v zaznamoch ma napisane prejavy ADHD s poruchou pozornosti, ORV (oneskoreny recovy vyvin) Do skolky chodi od 3r na 4h no so ziadnym pochopenim ucitelky som sa este nestretla...skor je prestastna,ked maly ochorie a nechodime tam...nakolko byva po dvoch dnoch stravenych v skolke ochory..mam pocit,ze robi vsetko pre to,len aby ochorel..naustale sa stazuje na jeho hyperaktivitu..udajne ju vobec nerespektuje..Mala som pocit,ze maly sa tam tesi.. az v maji t.r. mi tam odmietol ist vraj ho deti biju (vsimla som si ,ze sa mu vysmievali,ze nevie rozpravat),ked som sa na to pytala ucitelky,vraj to neni pravda...maly sa priecil,ze do triedy nejde a ucitelka mi ,,zapotila,,tak ked nechce ist..chodte s nim domov....dobra podpasovka...som zhnusena jej pristupom a mam nechut ho tam nadalej davat...................................

pink_lady
30. júl 2012

@abbie uvidis, mozno je len nadmieru zivy 😉
@marsys njavyssi cas stazovat sa na ucitelku na obecnom urade minimalne 😠

marsys
30. júl 2012

@pink_lady uz som to skusala..ucitelka je zaroven riaditelka..tak som neuspela..poslali ma s malym do SPPPcentra (specialne psychologicko-pedagogice centrum) kde mi do posudku napisali ze som hyperprotektivna matka....tak sorry ze mam zaujem sa starat o moje dieta!

abbie
30. júl 2012

@pink_lady no on praveze nadmieru zivy nie je ....

pink_lady
30. júl 2012

@marsys kokso nemam slov 🙄

pink_lady
30. júl 2012

@abbie tak potom to hyperaktivita asi nebude, ved uvidis 😉 prpadne to povedz doktorke, ci behnite k neurologovi 😉

pink_lady
30. júl 2012

@abbie pozeram ze uz ste aj u logopeda boli? v tak malickom veku? pomohlo to?

denisocka
30. júl 2012

@pink_lady v tej knihe je aj o cikani - nemoc ako rec detske duse ... potom ti napisem do skype

pink_lady
30. júl 2012

@denisocka no pis, zapinam sa

abbie
30. júl 2012

@pink_lady boli sme u logopeda a aj u 3 psycho, boli sme v Dialogu na logo a maleho vysetrili formou hry, sledovali pozornost, reakciu na pokyny a dopadol velmi dobre, ze mu nechyba komunikacny zamer a preto by rec mala onedlho nabehnut

pink_lady
30. júl 2012

@abbie a z akeho dovodu u toho logopeda? ved v 18m este nemusi rozpravat, mne neurolog ked mal maly cez dva roky povedal, hovorim mu, maly hovori mama, baba, dedo- a on ze co chcem viac, ze niektore deti zacnu skor niektore neskor 😉 dokonca ze k logopedovi nech ideme az po 3.roku - ze casto sa rec zlomi az v tom 4.tom roku...

abbie
30. júl 2012

@pink_lady tak to je nazor neurologa, ktory ma zastarale nazory ... logopedi su nestastni z toho, ako pediatri a neurologovia zasielaju deti az v 3-4 rokoch (casto je uz neskoro)... ked dieta nevie povedat r, alebo nepouziva makcene, tak prosim, ale dieta, ktore nerozprava v 2r. uz ma byt u logopeda!
moj ma 18 mes. a nepovie ani len jedno slovo

pink_lady
30. júl 2012

@abbie tak to je tvoj nazor, ze "nazor neurologa je zastaraly" 😉 ja mu verim, pretoze maleho sleduje uplne od babatka a vie cim si presiel a je jeden z velmi dobrych odbornikov na slovensku 😉 a mimochodom, kamaratke sama logopedicka toto povedala ked tam sla s 3,5 r synom a ten mal podla mna fakt zlu rec...No ale kto chce, hlada diagnozy tam kde su neni 😉

sakura77
30. júl 2012

baby,ahojte,mam dost problem so starsim synatorom,od narodenia je to taky certisko a cim dalej tym viac mam pocit ze to nebude len povahou....ma 5,5 roka a asi by bolo dobre navstivit psychologicku,myslim...lebo inak som v koncoch a mam zo seba pocit ze neustale po nom len vrieskam a nejak ho trestam,lebo nonstop robi zle....si pripadam total neschopne....chcela som sa spytat,ako prebiehalo sedenie u psychologa,mozem byt pri tom,ci tam bude sam?

marsys
30. júl 2012

@sakura77 ahoj..ja chodim s mojim certikom(4,5r) k psychologicke od 2,5r koli udajnej hyperaktivite. Sedenia su super,som tam ja ,maly a psychologicka.Nikdy s malym neostava sama.Vysetrenia sa robia len za mojej pritomnosti.Na prvom sedeni spravila diagnostiku (co vie a v com je problem) Vacsinou travime 45min formou hry..kreslia,srtihaju,hraju divadielko.Niekedy ma pripravenu ulohu na papieri-co tam nepatri,ktory obrazok je rozdielny ,zadelovanie obrazkov do skupin a podobne.Pomedzi pracu sa ropzpravame. Mne sa sedenia celkom pozdavaju,pocas uloh mi povie ako reagovat na urcite situacie,trocha nasmeruje k sebaovladaniu...Postupom casu sa na nu maly tesi..vidim aj pokroky,jej rady su k nezaplateniu..

sakura77
31. júl 2012

@marsys dakujem🙂 veru musim aj ja,pozistujem ake tu mame a objedname sa veru🙂

sakura77
31. júl 2012

@marsys a este som chcela,pytala si sa k nej na vlastnu ziadost,alebo na zaklade odporucenia od detskej lekarky?