Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

majobea
12. aug 2015

@dioliana1 jajajj nechcu mi o hltať...mamm to zatiakl v chlade , maju 5r a hruza, boj..dufam že to bude jesť....a aj badáš nejaké zlepšenie čo sa učenia týka alebo čisto badáš iba ukludnenie....kolko ročnemu to dávaš??

dioliana1
12. aug 2015

@majobea aj v učení sa lepšie sústredia, cez prázdniny nedávam je to hned poznať ako "zblbli"... 😝

dioliana1
12. aug 2015

@majobea no to hltanie je horšie, ale najstarší aj väčšie pohlce.... https://www.drmax.sk/dr.max-omega-3-classic/ tieto su dvakrát väčšie

majobea
13. aug 2015

@dioliana1 včera mi to hurááá jeden prehltol druhý vyplul...tak budem skušať zase ťahy na nich...naši maju 5r. tvoji kolko??...ale dufam že neskoršie ked podrastu to zjedia v pohode, nech z nich nevyrastú výrastkovia nejaký..

dioliana1
13. aug 2015

@majobea 9r a 7r, ale beru to už od 6r

majobea
13. aug 2015

@dioliana1 no tak to máme"čas" snad sa zatial naučia to hltať..beru to celý škol. rok:::????paravidelne či nejak hala bala??

dioliana1
13. aug 2015

ked vidím že sú ako vymetení

majobea
13. aug 2015

@dioliana1 zaujímave je že tak rychlo zaučinkuju potom tie tablety????ale neni sú z toho oblbnutý?? akože unavený a tak???

dioliana1
13. aug 2015

Nie, lepsie sa sustredia... , su to vitaminy na mozog

majobea
13. aug 2015

@dioliana1 ok ja len pre istotu

majobea
13. aug 2015

@dioliana1 a ešte otazočka dávkuješ jednu či 2 denne potom???

dioliana1
13. aug 2015

@majobea ja davam jednu rano

vilki
23. aug 2015

Pomahaju u vas nejake vitaminy? Myslim naozaj len vitaminy, nie lieky.

jasanato
23. aug 2015

@dioliana1 Rybí olej je nepochybne pre ľudský organizmus prospešný, no nie je to žiaden zázrak, ktorý by ovplyvnil správanie dieťaťa a už vôbec nie po vynechaní dávky. Na správanie dieťaťa má najväčší účinok dôslednosť rodičov a nie rybí tuk.

dioliana1
23. aug 2015

@jasanato áno, mojim pomáha omega k zlepšeniu koncentrácie a pamäte a tiež ich to ukľudní

dioliana1
24. aug 2015

@jasanato je jasné, že správanie ako také je ovplyvnené výchovou (dôslednosťou a jasnými pravidlami) a vitamíny (omega) môžu tomu iba dopomôcť, ak je to neúnosné a decku nepomáha nič, ostávajú už iba lieky typu Strattera, Rispen, Chlorprothixen, ktoré naozaj pri vynechaní spôsobia zmenu správania (k horšiemu)... máme skúsenosť 😔

pucca144
1. okt 2015

@kamajka náš syn musí mať stále niečo v ruke,keď sa hraje tak má autá v oboch rukách naraz a keď bol menší aj pri jedle musel mať niečo zajmavé v ruke aby obsedel.

pucca144
1. okt 2015

@sakura77 určite pred nástupom do školy aj tak by si to pri zápise všimli i keď sa chvíľku vie ovládať,isto sa tam prejaví. Prosím a nechci aby to niekto tvrdil,že to prejde lebo mne to vraveli od narodenia,a teraz si už aj zvykám. Snažím sa mu venovať čo najviac,hlavne prísť na to ako mu pri prejave citov pomôcť ale správne a to zaberá viac ako tabletky, je to individuálne u každého dieťaťa. Podľa všetkého sa už v škôlke nudí a nemá jej čo už dať a objavovať.

pucca144
1. okt 2015

Bolo by skvelé keby bolo pochopenia pre maminy s takýmito deťmi. Niekedy som zničená tak psychicky,hlavne keď pedagóg povie že hrozné dieťa, a ja musím vysvetľovať dookola, že fakt ?? A to sa od ostatných nelíši,tiež behajú cez prestávky,vyrušujú,keby nemal ten papier ja by som rozdiel nevidela. No na druhej strane je super keď príklady vypočíta prvý aj reprezentuje školu ale to sa už len musím cez to dostať aby som bola silná a bola tu pre neho.Snáď mu nezničia jeho radosť zo školy,kde iné deti plačú že nejdú on sa teší,nechce vynechávať vyučovanie.

sakura77
2. okt 2015

@pucca144 no zrovna sme včera boli u psychologičky. Tak najprv sa vy trepla cestou tam.po chodníku, takže tam sme došli v štádiu
usmoklena urevana špinava s roztrhnym leginach A s oskretym nosom ,ústami A bradou.prvy dojem jak sa patrí nie?😂potom sa polhodinu tvárila že je hluchá slepá A nemá. Potom horko ťažko na 1585 otázku koľko má rokov tak napísala na papier 😁potom.si len "dopisovala".-že ako sa vola,mama ako sa vola A brat.a potom sa konečne rozkecala.no tak budúci týždeň idem ešte sama že čo A ako lebo to pred ňou o nej hovoriť je naprd že. A uvidíme že čo teda.no ale tak ju pochválila že teda keď ešte do školy nechodí A vie písať že je šikovná. No ved je,nehovorím ale ja by som radšej keby nepíše ešte A miesto toho sa chová jak sa chovať má že.
Inak sme boli pred letom u jednej psychologičky, tá ju po krátkom testovaní poslala vedľa K psychiatričke A tá jej hneď šupla ukludnovaky. Akože som bola V šoku. Tak to je u mňa tá posledná možnosť ak sa inak nebude dať A nieže po jednom sedení hneď ples! Tak uvidim co tu,je to súkromné centrum kde si cvakam vsetko tak dúfam že mi aspoň niečo poradia...A ešte mám zapisovať keď chytí amoky že kvôli čomu, koľko trvalo A akým spôsobom sa ukludnila.
No A dnes už máme za sebou"zapis"-keďže som.jej nedovolila liezť po schodoch ktoré viedli K rozkopanemu kanálu, tak zas nervy ,hneď ma otitulovala všetkými nadávkami ktoré pozna,treskla mi tašku s mobilom o zem ,za hodila kvietky ktoré sme predtým nazbierali A hucala celú cestu domov.no hneď mám krajsi deň!

pucca144
2. okt 2015

Viem je to ťažké,syn zásadne nikomu neodpovedá na prvú,prípadne druhú otázku je to bežné alebo povie neviem aby mal pokoj,ale psychologička išla na neho šikovne s legom a sa rozrozprával,pravdaže sme my s manželom museli ísť vonku. Hneď mala hodinový predslov chváli aký je šikovný a mohol by preskočiť prvý ročník a ja na to že aj piť zabudne keď ho neupozorním a na toaletu keď sa hraje už kričím aby to stihol,že radšej keby mu to netrebalo opakovať, aj veci sú zničené,kolená bežne potrhané. Stále mi pomáhajú rodičia aj psychicky veď niekedy mám aj dosť. Veľmi mi pomohla mamka,mal také stavy aj on ale potom ho nechala tak že ho nechce a on dosť na nej lipne tak takým sistémom sa naučil ísť tam kde má nie kde on práve chce. Treba na to železnú trpezlivosť, preto som prevažne doma a príležitostne robím ale tým pádom je to na manželovi ale je to rozdiel ako keď som bola v práci. My chodíme do Centra pedagogicko-psychol. pomoci v Košiciach a tam zatiaľ zadarmo-
Lieky v žiadnom prípade nezaberajú, ide o to že dieťa je veľmi múdre ale cca o 2 roky chovaním dozadu. Ja som kričala vždy dostal po zadku už aj každý deň a nič, jeden čas aj lieky ale najlepšie to dopadlo keď ho mama brala na pár dní ku sebe bol ako vymenený má úplne iný prístup a hlavne tolerancia že sa musia počas dňa vyvrieskať a vyšaliť,teraz už stačí aj raz do týždňa 🙂 Dúfam že som pomohla keby nejaké otázky tak skúsim pomôcť. Inak ma napadlo pri záchvatoch som ho nechala samého ale potom mi mama poradila nech ho neriešim a obímem ho na začiatku ma nechcel ale potom mi to dovolil on ma neobjal,zúril ale stál pri tom pri mne a veľmi rýchlo to tým ustúpilo a hneď to neriešiť hlavne asi tá dôvera,teraz nič iné nerobí len si hovoríme ako ma má rád a ja hneď musím povedať že tiež ho mám rada 🙂

lucka0122
6. okt 2015

@dioliana1 prosim ta tie omega musi tiez prehltnut?mojnevie take prehltnut da sa to aj rozdrvit?

dioliana1
6. okt 2015

@lucka0122 moj to rozkusne

tomasko27
6. okt 2015

Aj syn ma ADHD a teraz ma dostat aj asistenta ucitela,no tak neviem.Na jednej strane by to bolo dobre aspon by vpohode v skole stihal a doma by sme mali ozaj len to co maju pisat doma,takto piseme este aj to co nestihol v skole lebo ucitelka sa mu moc venuje ale musi sa venovat aj ostatnym ale zase ak by mal asistenta ze ci by chcel chodit do skoly,ako teraz tiez nechce chodit ale ho tam dotiahnem no potom neviem.Citanie?hroza a des,tolko nervov ma to stoji.
Teraz som tehotna a musim odychovat a nerozculovat sa,takze sa mu vela veci teraz prepecie lebo fakt nevladzem s nim bojovat.Este keby manzel chodil kazdy den domov z prace ale nemoze.

dioliana1
6. okt 2015

@tomasko27 asistenta učiteľa alebo osobného asistenta? ak osobného asistenta je to iba jeho asistent a iba jemu sa bude venovať, ak asistent učiteľa ten je pre cca 20 detí a striedavo pomáha v rôznych triedach... držím prsty nech sa vám zadarí, je to velká pomoc.... poruchy učenia sú u detí s poruchami správania bežné... náš čítal v prvom najkrajšie z triedy aj písal a teraz des, horšie ako jeho mladšia sestra... nasadili sme ku liekom od psychiatra ešte Esprico 2x denne po 2 tobolky na dva mesiace tak uvidíme výsledok... chodíme aj ku liečebnému pedagógovi na arteterapiu, baví ho to... chodil aj na biofeedback, jemu to však nepomohlo v tých oblastiach, ktoré sme chceli...ale aspoň trochu tú pozornosť zlepšilo, všetko sa dá aj zadarmo, niektorým lekárom toto hradí poistovňa až 30 sedení len treba pohľadať ktorému...

pucca144
6. okt 2015

@sakura77 Viem je to ťažké,syn zásadne nikomu neodpovedá na prvú,prípadne druhú otázku je to bežné alebo povie neviem aby mal pokoj,ale psychologička išla na neho šikovne s legom a sa rozrozprával,pravdaže sme my s manželom museli ísť vonku. Hneď mala hodinový predslov chváli aký je šikovný a mohol by preskočiť prvý ročník a ja na to že aj piť zabudne keď ho neupozorním a na toaletu keď sa hraje už kričím aby to stihol,že radšej keby mu to netrebalo opakovať, aj veci sú zničené,kolená bežne potrhané. Stále mi pomáhajú rodičia aj psychicky veď niekedy mám aj dosť. Veľmi mi pomohla mamka,mal také stavy aj on ale potom ho nechala tak že ho nechce a on dosť na nej lipne tak takým sistémom sa naučil ísť tam kde má nie kde on práve chce. Treba na to železnú trpezlivosť, preto som prevažne doma a príležitostne robím ale tým pádom je to na manželovi ale je to rozdiel ako keď som bola v práci. My chodíme do Centra pedagogicko-psychol. pomoci v Košiciach a tam zatiaľ zadarmo-
Lieky v žiadnom prípade nezaberajú, ide o to že dieťa je veľmi múdre ale cca o 2 roky chovaním dozadu. Ja som kričala vždy dostal po zadku už aj každý deň a nič, jeden čas aj lieky ale najlepšie to dopadlo keď ho mama brala na pár dní ku sebe bol ako vymenený má úplne iný prístup a hlavne tolerancia že sa musia počas dňa vyvrieskať a vyšaliť,teraz už stačí aj raz do týždňa emoticon Dúfam že som pomohla keby nejaké otázky tak skúsim pomôcť. Inak ma napadlo pri záchvatoch som ho nechala samého ale potom mi mama poradila nech ho neriešim a obímem ho na začiatku ma nechcel ale potom mi to dovolil on ma neobjal,zúril ale stál pri tom pri mne a veľmi rýchlo to tým ustúpilo a hneď to neriešiť hlavne asi tá dôvera,teraz nič iné nerobí len si hovoríme ako ma má rád a ja hneď musím povedať že tiež ho mám rada emoticon

pucca144
6. okt 2015

@pucca144 PS písala som to skôr ale som to zle odoslala,až teraz som si to všimla :(

tomasko27
6. okt 2015

@dioliana1 Asistent ucitela.No ma ho mat na cele vyucovanie aj cez prestavky,lebo psychologicka tam napisala ze cez prestavku ked sa bude nudit( on sa nudi stale,aj ked ma co robit) mize ohrozit/ ublizit inym detom.Co sa ma troska dotklo lebo on cez prestavky sedi, nezapaja sa do triednych sporov a bitiek lebo oni su riadne cisla,on tak chodi zalovat a zapchava si usi lebo mu vadi hluk a teraz pozera z okna kedy bude sneh.skor jemu deti ublizuju.

pucca144
7. okt 2015

@tomasko27 tak to vám dávam za pravdu, neviem prečo sú deti škatulkované ako problémové, keď tam tak cez prestávky chodím sú tieto deti oveľa milšie a slušné aj keď majú potrebu hýbať sa a niečo robiť rukami, naopak od ostatných detí ktoré sú nevychované, drzé, zákerné veru až také extrémy už v prvom ročníku. Takže by som zvážila na úsudku kto potrebuje asistenta. Všimla som si to hlavne na zdravých deťoch ktoré majú mladších súrodencoch,ale zas to sa nedá škatuľkovať všetkých. Držím palce.

tomasko27
7. okt 2015

@pucca144 Presne ako pisete,hned ked som si to precitala ma napadlo ze na to spravanie by skor ostatne deti potrebovali asistenta a ta psychologicka keby videla ake tie deti su v triede v kolektive tak by sa jej vlasy stavali.Lebo je ine ked je dieta vo svojom znamom prostredi do ktoreho trieda patri a ine ked je u nej v kancelarii, myslim ze vacsina deti sa sprava vsade inak.A este keby si rodicia videli svoje deti v triede v akcii tak by nadseny neboli.som casto v tej triede tak viem ako to tam chodi.