Dieťa zvracia

27. nov 2022

Ahojte mám trochu strach. Starší syn v piatok prišiel zo škôlky s teplotami a kašľom a dnes mladší teraz večer dvakrát vracal asi mu stúpa teplota plus nádcha kašeľ už dlhodobejšie. On berie lieky na epilepsiu asi sirup vyvrátil ale nejdem dávať nanovo keďže vracal asi 40 min od sirupu. Druhá vec minuly týždeň sa stalo že padol z postieľky prekotil sa z nej a padol asi aj na hlavu ja som pri Tom nebola ale moja mama sa ho snažila zachytiť zlomila si pri Tom prst ešte musela aj na operáciu no ale malý aj tak padol na hlavu ale ani nejako neplakal a javil sa úplne normálne tak sme s ním ani nikam nešli. Nemôže mať to vracanie ešte následok z toho ale to už je nejakých 10dni. Len on ako malý mal subduralne krvácanie chodíme na kontrolu robievaju mu mri vstrebáva sa to ale ja už stresujem či nemá niečo zas s hlavou lebo ako malý vkuse vracal a potom mu na to prišli. Ale predpokladám že ochorel od staršieho a on zvykne pri teplote vracať. Čo od vracania?

autor
27. nov 2022

Ale to si zas myslím že keby čosi boli by to skôr a asi by mu nestupala teplota

lenkakravcova
27. nov 2022

Z pádu to po 10 dňoch nebude.
Teraz sa točia rotavirus a norovirusy. Náš minulý týždeň tiež prišiel zo škôlky nejaký divný, vravel ze spolužiačka vracala a ďalší deň už vracal on.. Ďalší deň už aj dcéra vracala.
Iba vodu dávaj (po lyžičkach). Na horúčku čipky (dcéra mala 38C sirup vyvracala). Proti vracaniu naša Dr vravela ze mam dat polovičku Kynedrilu 16kilovemu dieťaťu, 1/4 10kilovej. Pomohlo to. Po 2-3 dňoch bol fit.

autor
27. nov 2022

@lenkakravcova no starší mi nevracal. A neviem či on kinedril môže skrz tú keppru

autor
27. nov 2022

Rotavirusy sme mali minulý rok cez Vianoce hádam to nebude ono. Starší nevracal vôbec ja si myslím či mu aj sople nezatekaju...a on mi pri teplote vie vracat

evkamotka
27. nov 2022

Tiez sme boli s vracackou u dr a predtym par dni dozadu spadol/preletel cez gauc na hlavu. Vylucili to, ze to by vracal hned nie po par dnoch.
Ak zo sirupu vracia tak cipky do zadku
A vracacku vedia zastavit na pohotovosti, injekcne do svalu podaju latku, ktora zablokuje vracanie v mozgu

autor
27. nov 2022

@evkamotka no mojim to nezaberá tie injekcie a keďže má epi nemôžu mu pichnúť degan

drake122
28. nov 2022

10 dní od úrazu je veľa, vracanie nesúvisí, obzvlášť nie keď má teplotu. Keppru ak vyvracal po menej ako pol hodine tak podajte znovu, inak už nie. Za cca 30min sa vstrebe zo žalúdka. Ak aj vynecháte 1-2 dávky keppry úplne, nič sa nestane, drží hladiny v tele aj 24 hodín. Degan kvôli keppre by mohol dostať, to je hlúposť, že nie, ale u malých detí sa preferuje iný liek na vracanie. Akurát keby mal aj hnačky a čierne uhlie mu chceš dať, tak to treba hodinu cca pred alebo keppre, lebo uhlie vyviaže iné lieky. Kinedryl je na kinetózu, pri vracaní pri črevnom infekte nebude účinný. Na pohotovosti mu vedia pichnúť onsetrogen aby nevracal a dať aj infuzie keby bol dehydratovaný a takisto keppru v infúzii ak treba. Teda, za predpokladu, že nie ste niekde v Hornej dolnej ale na pohotovosti v nejakej väčšej nemocnici...