Dieťatko má 6 mesiacov ale nie dvojnasobok pôrodnej váhy

daducha
1. aug 2009

Ahojte maminy,

chcem sa opytat a mozno aj poradit.Nas Timino na nar. s pôrodnou vahou 2950 g.Prve 3 mesiace ukazkovo priberal - 1kg, 900g,800g. Vsetko sa to stoplo po prvom ockovani,asi v polovici 4 mes.Odvtedy maly pribral max. 200g za mesiac,medzi 5 a 6 mes. dokonca iba 100 g. Je plne kojeny, mlieka mam dost, je to spokojne babo,motoricky popredu,krasne spinka.Nasa vaha je teraz po ukoncenom 6 mes. 5640 g. Som z toho nestastna a nasa doktorka tiez,zacali sme davat prikrmy a o 2 tyzdne mame ist na prevazenie.Mali ste niektora takyto problem? Dobehlo to Vase babo po zavedeni prikrmov.Desim sa toho, aby to nebolo nieco vazne.Velmi, velmi tuzim po faldickovych nozickach 🙂 .Este, v piatom mesiaci zistili malemu alergiu na biel. krav. mlieka,odvtedy nesmiem nic kde je akekolvek mlieko.
Dakujem za odpovede.

tin007
1. aug 2009

ahoj, nestresuj sa tolko, prosim. moj maly zacal tak babatkovsky (cize faldikovsky) priberat prave po zavedeni prikrmov (a srotuje poriadne, k tomu si vypyta este vzdy mm). este nie je tucko, ale bradu ma peknu dvojitu a lica ako mensi syslik. hlavu hore 😉

atrami
1. aug 2009

daduska,
my papáme pekne, ale sme chrústik. Má takú stavbu tela.
Ak si Ty alebo manžel boli drobnejší, tak Timko bude tiež.

selavi
2. aug 2009

na dvojnásobok zabudni, to je blbosť. Ak je malý kľudný, tak to vôbec nerieš. Malý priberal od narodenia o ničom. Síce sa narodil veľký, ale priberanie od začiatku prvé tri mesiace 500g na mesiac a potom ani to nie. Ale po zavedení príkrmov sa to zmenilo a dobehli sme aj bratranca, ktorý bol vždy o kilo pred nami 🙂

selavi
2. aug 2009

a ešte, dvojnásobok pôrodnej váhy sme dosiahli, keď mal malý skoro 9 mesiacov

bosoriak
2. aug 2009

Moja mala pri narodeni 3100g a po 6 mesiacoch 5700g a vsetko je OK. Neviem, preco lekarka stresuje, kym je babo spokojne tak nie je co riesit.

krpito
2. aug 2009

daducha, niekedy genetika robí svoje 🙂 Ja keď som rozprávala maminkám, ktoré mali "faldíkove" deti koľko moje bábo spapá, zďaleka sa nechytali 😀 Mám dr. ktorá pokiaľ je dieťa zdravé, nerieši 🙂 Už som to kdesi písala, aj mne sa páčia detičky "také akurát", nie "sumo" deti, ale keď vidím dieťa na vozíku, poviem si ako dobre že je zdravé, hoc aj drobnejšie 🙂 Takže hlavu hore a naozaj pokiaľ ste zdraví, tak sa teš 🙂 🙂 🙂

akejka
2. aug 2009

ahoj daducha, ani jedna z mojich dcérok nedosiahla dvojnásobok pôrodnej váhy v 6 mesiacoch. Nič si z toho nerob, ja mám dcérky "modelky" 😉 Vývojovo sú obe v poriadku, len obe od narodenia menej priberajú...
1. dcérka sa narodila s hmot. 3170 g, v 6 mes. vážila len 5850g a v 12. mes. dokonca 7000g
😕
2. dcérka sa narodila 3100g, v 6 mes. mala 5900g a v 12.mes. len 7900g.

Presne jak píšeš, prvé 3 mesiace obe priberali krásne (cca 1,5 kg) a potom bol u nás úspech, ak pribrali aspoň minimum - 50 g týždenne...chodila som s nimi každý týždeň an preváženie až do 1 roka...
My sme dokonca v 4. mesiaci nepribrali, ale schudli 50 g, tak odvtedy tie preváženia na týždennej báze, častejšie kojenie, a z oboch pŕs, čaje na podporu kojenia, všetko to pomohlo, aby pribrala aspoň to minimum, ale príkrmy - ryžovú kašu sme zaviedli už od ukončeného 5. mesaica a vtedy nastal zlom a začala malá priberať ako nikdy predtým 😉
Uvidíš, po zavedení príkrmov sa to zlepší, hlavne mäsko s ryžou - z toho moja malá pekne priberala...

zuza.m
2. aug 2009

moj maly nikdy nebol faldikovy a preto lebo je tiež alergicky na BKM.zatial čo druhe detičky tlačili pribinačiky ,jogurty a neviem čo ešte moj maly pil iba to otrasne horke mliečko.vždy iba 120ml a dost.a ani pri prikrmoch sme nejako nepriberali.myslim z tej mrkvy a brokolici sa nejako nepriberat ani neda.a teras ked je aktivny už vobec nie.ale zato je pevny sama šlacha.myslim že ak ti nechudne a priberie aspon volačo tak možeš byt spokojna.

sisinka5
2. aug 2009

Mne povedala moja dr.ze dvojnasobok porodnej vahy ma ma az v jednom roku ze tak je to najidealnejsie priberanie pre dieta

briketa
2. aug 2009

Pozeraj sa vzdy na porodnu vahu, nie na to ako vyzeraju ostatne deti.
Syn dodnes nema na sebe gram tuku, na brusku ma normalne kocky. Narodil sa 2830g (po termine), prve dva roky bol na hmotnostnej krvike okolo nuly, par mesiacov aj pod nulou. Chory nebyva (mali sme len jedny zahadne teploty) ATB nikdy este nebral (ma takmer styri roky).
Dnes je z nasho priatelskeho okruhu najsportovejsi, je velmi rychly, mrstny, ohybny. Pekne prospieva. Dodnes je najlahsi medzi chlapcami. Bavi ho gymnastika, plavanie.
Tes sa zo zdraveho babatka.

mami.sk
2. aug 2009

moja dcera tiez nemala v polroku dvojnasobok porodnej vahy a ja z toho ziadnu vedu nerobim 😉 nastastie ani pediater 😉
ked sa narodila vazila 3750 g a v polroku 5950 g 😉
je spokojna, tiez velmi ziva a motoricky popredu - uz chodi okolo nabytku a asi preto tak nepribera kedze ma velky vydaj energie - stale je v pohybe 😀
som rada ze je taka ohybna a ziva 😉 uz priblizne 6 tyzdnov prikrmujeme, uz ma 3 prikrmy, je stale kojena a nevidim zatial ze by nejak rychlejsie priberala 😉 tak primerane 😅