Dlhodobá hnačka. Stretli ste sa s tým niekedy?

junovka
1. máj 2008

Neviem, ci som to dobre nazvala, ale moja Nelinka ma dnes uz asi 7 den hnacku.Davam jej Hylak 3 x denne , raz denne probiotika, pije cierny caj, papa od Nestle Mrkvovo-ryzovu kasu, ovocie som uplne vyradila, pretoze aj po banane ju prehnalao.Par dni dozadu mala zopar krat aj tuhu stolicu pocas dna, ale potom bola zase riedka-teda parkrat bola ako voda.Dnes mala si 3 x , vcera to bolo 5 x.Neviem co mam robit som z toho zufala.Lekarka mi povedala, ze teraz je crev.chripka rozsirena, ze to prejde.Ja som si myslela, ci to nebude od zubkov, ale zatial nic neviedim, zeby sa prerezavali ☹ Zajtra idem za lekarkou a chcem, aby jej urobili vyter.....dufam, ze bude negativny. ☹ Stretli ste sa niekto uz s tym???Dakujem

livka299
1. máj 2008

Ahoj junovka, moj maly hnackuje s prestavkami 3 tyzdne, mne zas lekarka kazala davat ovocie /jablko, banan/ v akejkolvek forme, absolutne vylucit jogurty a mliecne vyrobky, mliecko rozrabat v ryzovom odvare, cierny caj, horka cokolada na tom teraz ficime....davam mu hilac, a probiotika biogaia.
Zajtra mam volat vysledky vyteru.... 😖 😖 😖

junovka
autor
1. máj 2008

....ja uz som taka zufala, ze ma napada, ci nahodou nebude mat alergiu na krav.mlieko, hoc aj ked ho este nepije.Sme na Nutrilone 3 ☹ ☹

jahodka11
1. máj 2008

junovka, nas maly mal hnacky, pokial pil "obycajny" nutrilon a maju podozrenie na alergiu na kravske mlieko, ale kedze tvoja mala to nemala od zaciatku, tak to nebude alergia podla vsetkeho....moze ist naozaj o nejaky virus... 😒

sranda
1. máj 2008

ahojki junovka, moja milá, ja mám skúsenosti s hnačkou až až. petra ju mala ako 7 mesačná, čo nie je veľký vekoý rozdiel od Neli. Na tvojom mieste by som okamžite vysadila Hylak...../toto zabralo aj na kamoškine 2čatá/, dávaj Neli banán rozmixovaný s vodou do fľašky vypiť, potom vodu, len vlažnú a na obed ryžu s mrkvou, ale nesmie byť tá ryža suchá, musí v nej ostať taký ten ryžový glej, alebo vyzerá to akoby matný sirup.......a samoška že malá vtedy nič nechcela len mlieko, veď ani nemohla, tak som kúpila sunarku tú kašu čo sa dá zarobiť aj s vodou. to jej pomohlo a potom som jej dávala aj sunar alidiar, t.j. proti hnačke, všetkým mamičkám ktorým deti hnačkovali pomohol, ale jej nie. a hnačkovala prosím pekne od 3.12. a stabilizovala som ju týždeň pred vianocami. Viem presne čo prežívaš, je to des-bes. A alergiu na bielk. krav. mlieka určite nemá, nemysli na to najhoršie prosím ťa.

sranda
1. máj 2008

......este som zabudla, urobili jej aj výter, mala tam bakt. nejakého nezmyselného pôvodu, že z piesku, zo zvierat, sur. mäso, pričom Petra nebola v kontakte ani v jednom prípade. Dokonca mi prišiel "líbesbríf" z hygieny, že si žiadajú kontrol. výter. A to je pesnička takmer každej dr., že teraz je to vo vzduchu.........

junovka
autor
1. máj 2008

Sranda, praveze po banane ju okamzite prezene.Co sa tyka jedenia, tak neni problem 😒 😕

sisulik
1. máj 2008

no...my sme to mali..vo february..maly mi z toho aj schudol..nakoniec sme ho odniesli do sukromnej kliniky a tam mu dali antibiotika a hned na dalsi den sa to vyrazne zacalo zlepsovat..sak chudacik mal uz taky vystipany zadocek..

sranda
1. máj 2008

o.k., tak jej vysaď banán, ale dávala si jej ho vlažný, teda studený však? nemyslím tým ľadový. Aha ešte som jej dávala tú vodu po lyžičkách pomaličky, aby to črievka udržali a nešlo to hneď von...Ešte môže byť, že keď to tak rýchlo vytrúbi, črevá to neunesú a už to ide.

junovka
autor
1. máj 2008

banany skladujem v kosiku pri izbovej teplote, takze nebol studeny 😕

Sisulik, preveze sa cudujem, ze nema vystipany zadocek 😕

zrzulka
1. máj 2008

junovka a co ti dala na to doktorka? nasa ma teraz tiez hnacky aj teplotu a tiez nam nic nedali:((( my mame zatial prvy den, varim jej ryzovy odvar, davam probiotika. no snad to prejde. asi je nejaka viroza vo vzduchu a naco je dobry ten hylak? mala pekne papa. kojim castejsie tak to musim davat? ako zistim ze je dehydrovana?

kiwuska
2. máj 2008

ahojte, skuste dat ORS 200 od Hipp. dostat v lekarni. je to v malej flasticke a da sa na nu dat aj dudel. je to mrkvovo ryzovy odvar obohateny o vitaminy a elektrolytty proti dehydratacii. aj banan potlaceny v slabom cernom caji je dobry.

junovka
autor
2. máj 2008

ahojte 😉
Dnes sme boli u dokiny, tak na 99% mame odhalene, preco mame take hnacky.....lebo sa nam tlacia ocne zubky 😀 😀 😵 .Robila nam vyter, v utorok budu vysledky.dUFAM, ZE BUDU NEGATIVNE.Pokial sa uplne neprerezu, tak asi dovtedy budu trvat hnacky, pretoze vraj je to dajako v tom tele s ocnymi zubkami prepojene 😕 Berieme nadalej Hylak, probiotika, dnes som jej dala Activiu s bananom, na travenei, tak udrzala to v sebe minimalne hodinu, nadalej jej budem davat Mrkvovo-ryzovu kasu a cierny cajik...aspon do utorka urcite. 😉 Drzte palce, aby vyter bol negativny ☹

Zrzi, Hylak je na hnacky 😉

susika
2. máj 2008

a neskúšali ste na hnačku vývar z ryže? malej to pomohlo. mala hnačky, tri dni a napadla má tá ryža. normálne som do toho odvaru aj mleiko zarábala a už na druhý den bolo vidieť zlepšenie a na dalsí ešte lepšie.potoms a to upravilo, lebo som sa to bála prehnať, aby ju zasa nezapekalo🙂)takže sme skoro týžden fičali na ryži.

my sme to ale nemali zo zubov, tým sa akosi nechce von. asi čakajú a pojdu všetky naraz🙂)))

zrzulka
2. máj 2008

junovka drzime palceky nech je tvoje babo ok🙂)
no my davame ten hylak uz ale mala take ksichty pri tom hadze:((( kysle to je strasne (som chutnala ze co jej to davam)
ryzovy odvar mi vyvratila. muz mi prinesie tu hippku tak dufam ze to jej chutit bude. to je strasne ked sa musia deti tolko trapit:((( junovka a davala si ked mala hnacky vigantol a vitaminy? ja neviem ci mozem. ked sme boli v nemocke tak neodporucali vigantol. nemam sa ani s kym poradit lebo dokyna ma dnes volno.
a moze to mat zo zubkov taku vodnatu, spenenu a miestami akoby krvave hlieny??? nejako sa mi to nevidi. no uvidime ako sa vyvinie situacia a ked to neprejde pojdeme zase na pohotovost nech si myslia co chcu ze tam chodime ako na hodinu klavira...
ked maju vase deti hnacky tak najprv sa snazite bez pomoci lekara to riesit alebo hned idete k lekarovi? lebo nechapem preco tak vcera na tej pohotovosti na nas tak pozerali ze sme prisli...

susika
2. máj 2008

zrzulka....hnačka je hnačka...ale krvavé hlieny, to by som nenechávala len tak.s tým treba k dokymu, speciálne ak je to malé dieťa....ale može to byť aj z toho, ak už vela hnačkuje....veru, chudatá detičky

junovka
autor
2. máj 2008

Zrzi, tak ako pise Susika, krvave hlieny nie su obvikle pri hnackach a uz vonkoncom nie pri zubkoch.Skor by som povedala, ci nejde nahodou o dajaky zapal.....ale nechcem ta strasit.Pokial kojis, tak Vigantol sa nepodava.Ja davam.Vitaminy ziadne.....ale rozmyslala som nad B-Komplexom 😒 Ja som si pomahala svojpomocne asi takych 5 dni a potom som kontaktovala lekara.

junovka
autor
2. máj 2008

.....vies co, Zrzi, teraz ma napadlo, ci nemas nahodou nejake krvave trhlinky na bradavke...to moze sposobovat, ze vidis krvave stopy v stolici.

junovka
autor
6. máj 2008

baby, takze predsa Nely mala vo vytere nejakeho bacila.Chcela jej dat ATB, ale ked som povedala ze uz hadam 4 dni nema hnacku, tak vravela, ze netreba.Ked som sa ypatala z coho mohla dostat, tak povedala ze z hocicoho, a ze ten bacil uz v nej ostane ☹ ☹ ☹

mate
15. dec 2009

Obnovujem tuto temu, lebo moj dvojrocny drobec uz cez dva tyzdne hnackuje, sice nie nejak hrozne, su dni ked nekaka vobec, potom dni ked kaka 1-2 x redsie, obcas uplne vodovu stolicu... Uz som z toho na prasky, docitala som sa, ze podobne priznaky ma aj intolerancia laktozy, ale mlieko som mu vysadila hned v prvy den hnaciek a dokonca aj celiakia... Zajtra idem po vysledky vyteru, tak som zvedava a priznam sa, ze sa bojim 😒

zuza.m
15. dec 2009

no mlieko nesmieš davat ani keby nieje alergicky,to sa pri hnačke musi vysadit stale.aspon tak nam hovorili.ale s ryžovou kašou sme mali povolene.možno ma nejakeho parazita určite su tie vytery doležite.ale dala by som mu probioticku kulturu.bd kvapky biogaja alebo prašok inflacs dophilus 😅 neviem ako sa to piše.tie tiež velmi pomožu.ak maš podozrenie na intoleranciu laktozy tak hilak forte určite vynechaj tie obsahuju laktozu (my sme skončili v nemocke)aj nutrolin obsahuje laktozu aj ked v menšom množstve.tak že si prečitaj radčej zloženie než niečo daš.inak nam velmi pomohla horkka čokolada.ked ma hnačku dam len jednu kocku rano a poobede a hned ma tuhšiu kaku.a to sme mali hnačku dva krat (obe z virozy črevnej)tak držim palčeky.

saska.t
16. dec 2009

mate, my takto hnackujeme vyse 4 mesiacov a viem ze su to zubky, mam to potvrdene aj vytermi takze uz nestresujem, na intoler. KB a celiakiu by ste uz davno prisli tak nestresuj urcite to bude dobre 😉

alca85
17. dec 2009

..chcem sa opýtať, že či je normálne keď dieťa (4 mesiace), kaká pri alebo po každom papaní...máme to už dlhšiu dobu vodovejšie a zelené , ale už 3 dni dávame kvapky biogaia..predtým mala stolicu každé druhé papanie.... hádam sa nájde niekto kto mi odpovie, lebo doteraz všade kam som napísala sa už nikto neozval...

zuza.m
17. dec 2009

alca ja si pamätam že aj mne maly dost často kakaval ale už si nepamätam či to bolo každe jedenie.ale myslim že už 4mes asi ani nie.je na UM alebo MM??

alca85
17. dec 2009

no už týždeň ju dokrmujem UM pretože mne málo vytiahne. To bolo na odporúčanie detskej lekárky...

fide
17. dec 2009

prepacte mamicy potrebujem radu ..moje 2 tyzdnove bábo ma koliku .. doktorka nam odporucila espumisanL .. no na pribalovom letáku nie je napisane kolko krat denne ich mozem babu dat... je tam napisane ze pre dojcata 25 kvapiek do flase s mliekom alebo pred kojenim ale nepise sa kolko krat dennne .. nemate s tym skusenost prosim....

alca85
17. dec 2009

na nete som pozerala príbalový leták a je tam napísané:
25 kvapiek do každej fľaše s jedlom, pred alebo po dojčení.
Tu to vyzerá tak akoby si tie kvapky mala dávať pri každom papkaní.
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/e...

fide
17. dec 2009

dakujem ... aj moja sestra mi citala svoj letak to iste tam bolo ... nechapeem preco na tom mojom nie je do kazdej flase ... to by som uz bola ista ....verim ze mas pravdu ... skusim to teda takto...dakujem ze si sa namahala ...

alca85
17. dec 2009

aj na tej stránke sú 2 letáky, na jednom to je a na druhom nie...

mate
18. dec 2009

tak u nas zatial vsetky vysledky negativne, je to o kustik lepsie, ale stale nie ono. vraj sa moze jednat o iny virus gastritidy s dlhsie trvajucimi traviacimi problemami. ak by to trvalo aj po sviatkom, tak nam treba ist na krv... tak snad to prejde.

fide, ja som malemu davala len pred vecernym kojenim a myslim, ze to pomahalo. ono najviac sa koliky ohlasuju prave vecer a pocas prvej polovice noci.

m55
6. nov 2011

ja mam dobru skusenost pri hnačkach mojich detoch /piatich/ ked dam obyčajne maslo spražit na svetloružovo ,necham trocha vychladnut a davam najlepšie rano nalačno 1čajovu lyžičku a potom ešte asi 3x cez den až kym sa upravy stolica.pomože to aj dospelym 3x 1 polievkova lyžica dufam že rada nikomu pomože.