Dlhodobé bolesti brucha 8 ročnej. Čo to môže byť?

mirka38
19. feb 2010

dobry den, poradi mi niekto s podobnym problemom? moja 8 rocna dcera ma dlhodobe bolesti brucha, su to skor krce ktore trvaju niekedy dlhsie inokedy len zopar sekund. Mava to aj po jedle, niekedy sa s bolestou uz zobudi. Velmi malo zje, rychlo sa zasyti. Robili jej gastroskopiu aj kolonoskopiu zistili jej plesne, ktore jej preliecili a tiez viac zlce v zaludku. Helikobaktera nema. Nevieme si uz rady nic jej nepomaha. Stolicu ma vacsinou normalnu niekedy ju pri tej bolesti prezenie. Budem rada ak mi odpise niekto kto mal so svojim dietatom podobny problem, popripade co by sme s tym mohli robit, lekari zatial nic nenasli.

samuelka
25. feb 2019

Ahojte, ja mam 7,5 rocnu dceru a podobne problemy s bolestami brucha. Najprv som to brala ako sucast zivota ze niekoho boli brucho, potom som si povedala ze tomu budem venovat menej pozornosti lebo je svedomitou prvackou s velmi autoritativnou ucitelkou. Potom sme skusali zivot bez laktozy a lepku. Mame to v rodine, tak to bola prva volba, no nie je to jednoznacna pricina. Mozno cerstve mlieko a kysnute cerstve pecivo moze byt problemom u nej. Vcera mi vsak kamaratka spominala rodinu kde maju crevne parazity. Mate s tym skusenost? Prejavuje sa to napr. aj ako dlhodobejsie pobolievanie brucha, skrabanie sa okolo konecnika, obcas nechutenstvo, teploty, nocne pomocovanie. Mate skusenosti diagnostikov parazitov? Pripadne aj nefarmaceuticke liecenie/ babske rady.

brckava321
6. mar 2019

@samuelka Zdravím vás, moja 6 ročná dcéra má tiež problémy s bolením brucha, riešime to už 13 mesiacov(!)... Keď sme začali behať po lekároch, tak jediné, čo zistili, bola laktozova intolerancia, ale vraj len mierne zvýšené hodnoty, tak sme nabehli na bezlaktozove výrobky, a hoci mozno nie tak casto, ale brucho bolievalo ďalej. Po polroku bez laktozy sme sa vratili k mliecnym veciam a bolenie brucha sa nezmenilo. Inak tak ako u vás, častokrát ju boli rano po zobudení, ale nie je to pravidlo. Občas ju preženie, občas je nafúknutá. Po dalsom nekonecnom cakani na volny termin sme sa dostali na SIBO test, kde sa zistuje prítomnosť nejakých baktérii v crevach alebo nieco take, priznam sa presne neviem. No a tam jej zistili, ze ma nejaký bacil v tele. A čo s tým, sa dozvieme o dva týždne, kedy máme termín u lekárky. Test jej robili len včera. Ked sa dozvieme viac, doplním info. Kazdopadne v slovenskom zdravotníctve je všetko na strasne dlhé lakte, naviac ked natrafite na lekára, ktorý by ním radsej ani nemal byt, lebo nevie jednat s ludmi a potom su z toho len stresy.

8611
13. nov 2020

@mayak Dobry deň,ako ste prosim skončili so synom s tym bruškom?Aj s dcerkou mam take problemy.ďakujem

8611
13. nov 2020

@brckava321 dobry deň,ako ste dopadli s dcerkou prosim?aj moja ma problemy.Ďakujem

8611
13. nov 2020

@ladka7 dobrý deň prosim,ako ste pochodili s dcerkou?mame to iste.ďakujem

8611
13. nov 2020

Ahojte dievčence,ako ste prosim pochodili s deťmi?Riešime podobny problem s dcerkou už rok .ďakujem

samuelka
14. nov 2020

Ahojte, nas stav sa vyvija tak, ze smerujeme k antihistaminovej diete. Vidim paralely medzi dcerou a jej ockom, maju rovnako prejavy. Citam teraz o histaminovych bombach a sledujem ktore kombinacie jedal vramci dna jej robia zle. Napr. mliecne (sladke) jedlo a strukoviny pocas jedneho dna. Osvedcilo sa nam nechat stravit jedlo a az po traviacej pauze doplnit nieco dalsie do zaludka. Snazim sa tiez aby obedove 'menu' nemalo prilis vela zloziek, napr. maso aj kapusta aj knedlik. Zjednodusene povedane delena strava. Ked uz sa stane ze opat boli brucho, snazim sa aby sa dcera rozhybala co najskor, nech nelezi napr. dva dni v posteli. Drzim Vam palce.

samuelka
14. nov 2020

Medzitym sme este nasli nasim detom mrle okolo konecnika. Mam tri deti, vsetky to mali pred 1,5 rokom. Iba dcera mala prejavy, napr. v noci sa budila ze ju to svrbi a celovkou som uvidela biele cerviky. Nakazili sme sa pri konoch (chodievali sme vtedy jazdit). Dali sme si prisnu dietu na tyzden a asi vsetky odporucane prirodne prostriedky. Napokon aj lekarka nasadila trojnove tabletky vsetkym v rodine.

8611
14. nov 2020

@samuelka aj dcera ma zistenu hit aj bkm.aj ja😢

zuvra
18. nov 2020

@8611 dcéra mala bkm, alergologicka kázala brať probiotiká. Brali sme z Forever.. Rok po užívaní, bkm nemáme.

8611
18. nov 2020

@zuvra
Ake presne prosim.viete mi povedať ci su vhodne aj pre histamincov?ďakujem

zuvra
21. nov 2020

@8611 Forever Active Pro-B ™. Bohužiaľ Vám neviem povedať, či sú vhodné pre histamincov, ale ak máte vo svojom okolí predajcu Forever, určite Vám poradí.

8611
21. nov 2020

@zuvra ďakujem Vám veľmi pekne

evina2
28. dec 2021

Ahojte. Prosím vás viete mi poradiť? Dcérku 5 ročnú boli už mesiac bruško. Začalo jej to v škôlke. Ani už potom nechcela ísť do škôlky. Malo spapá a v podstate keď sa jej spýtam stále ju to bruško bolí. Doktorka ju vyšetrila a nič nezistila. Aj stolicu na parazity aj výter. A všetko negatívne. Ja som si pár dni pred tým ako ju začalo bolieť bruško zlomila nohu. Ona videla ako som spadla potom ako ona zhasla svetlo. Myslite, že tá bolesť bruska môže byť aj z toho? Všimla som si, že si to dáva za vinu a je jej to ľúto. Ďakujem.

8611
28. dec 2021

@evina2 ano ,moze to byt stresoveho povodu..U nas dlhodobe stresy,z toho ze som bola hospitalizovana v nemocnici..jej spustili histaminovu intoleranciu..Drzim vam palce,skuste zaradit pit medovkovy cajik malej,dobre probiotika pravidelne..a hlavne jej vysvetlit znova a znova,ze to nie je jej vina..drzkajte sa👏

evina2
2. jan 2022

@8611 ďakujem pekne. Ona takto vyzerá akoby ju to bruško nebolelo lebo sa hra aj smeje sa aj vystrája. Len sem tam si chytí bruško alebo menej papá. A hovorí že má plne už bruško. Tak ja vôbec neviem už. Už sa aj trochu bojím. Ale asi keby to bolo niečo vážne tak by asi plakala od bolesti a nevedela by sa hrať. Dúfam že sa to dá do poriadku.

martina8995
29. máj 2023

@mirka38 Dobry den. Prosim o radu moja 2,5 rocna dcera je nafuknuta bolesti brucha riedsie stolice. Plesne vo vytere Candida. Aku liecbu na plesne mala Vasa dcerka?