Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

matkaasebko
18. feb 2012

ahoj, aj my mame momentalne problemy so stale zvysenou teplotou, 31.1. sme z horucky dostali febrilne krce, takze maleho teraz stale sledujem a meram mu teplotu, od vtedy mame stale zvysenu v konecniku bez odcitania37,5 - 37,8, mame tak to mozno pol hodku pak je zas ok, ale dnes nam vyskocila az na 38,1(bez odcitania) pak zase klesla...krv sme mali ok, v pondelok ideme zaniest moc...ale ja som z toho uz zufala..

sunnysummer
21. feb 2012

@matkaasebko ahoj, ako ste nakoniec dopadli? my totizto prave riesime to iste, uz presne tyzden ma teploty, inac je ok, CRP ma dobre, hrdlo aj nos v poriadku, na usne pojdeme zajtra ale nema ich citlive. pravidelne kazdych 6h mu stupne, to dame 2,5ml nurofenu, nasledne teplota klesne a vsetko je ok. jest aj pit mu chuti, je vesely kym nema teplotu. ked stupa, tak zacne mrncat, dame lieky a hned je zase ok a tak dookola... stale cakam, ze uz mu viac nestupne, ale je to stale dookola... ako sa to vyriesilo u vas?

matkaasebko
21. feb 2012

@sunnysummer moč dobry, crp čiste, vsetko oka...takze vraj to netreba riesit, ze to kludne môze byt aj zo stresu este z nemocnice, ze to pokial sa da do poriadku tak to bude dlhsie trvat taktiez nam idu aj zubky takze to môze byt tym, nemam to vôbec riesit...a taktiez to môze mat aj zo mna ze vidi ze som v strese...my nebyvame pri tom vôbec mrzuty, my ani ked sme mali 40 sme boli ako keby nic...lieky nedavame, lebo ja sa pak bojim ze nezaberu ked bude mat vysoke horucky....na kolko vam vstupne horucka?

sunnysummer
21. feb 2012

@matkaasebko no ked mu nedame lieky (ako to teraz skusal moj muz 😠 ) tak aj 39 inak mu davame uz ked mu stupa, takze sa snazime do tych 38.

matkaasebko
21. feb 2012

@sunnysummer tak to vy mate vyssie horucky ako my....neni vam co zavidiet...ja sa uz po tych krcoch bojim horuciek ako cert kriza...a vam zubky nejdu?

sunnysummer
21. feb 2012

@matkaasebko nie on uz ma vsetky zuby, ani neviem ako vysli, no nic, dr.uz povedala ze dame atb. tak hadam mu pomozu..

matkaasebko
21. feb 2012

@sunnysummer no pekne ale tak hlavne nech zistia z coho to je ...ale tak hadam pomôzu a bude uz ok...bo neni co zavidiet ked je stale v horuckach ...viem co to je ked sme my v horuckach a nie este tie decka...akurat nas dnes zacali trapit zubky...tak dufam ze nedostaneme horucky...

minnie77
9. mar 2012

Ahoj holky, ja si take zazila febrilni krece minuly rok, takze vim o co jde a jak to mamu poznamena a presne jak pisete "bojite se horecky jak cert krize" - to sedi!! Nicmene zacali jsme take vysokymi horeckami, ktere mel syn asi 3 dny, ktere jsme stravili v nemocnici a byla z toho "Sesta nemoc". U deti clovek nikdy nevi, zacina vse horeckou a musi se cekat, co se z toho vyvrbi. Mimochodem velmi nam zabiral Nurofen - cipky i sirup. Krasne u neho klesala horecka, zabral do 15 min!! a vydrzel bez horecky az 8 hodin!

zuzanaa2
10. mar 2012

moj syncek mal presne takto niekolko zvysenu teplotu. Nevedeli sme co mu je az nakoniec sme zistili, ze su to zubky. Trapil sa, bolelo ho to a cele noci sa budil. Boli to ocne zuby. Mal opuchnute dasienka/dásně. Dala som mu nakoniec Nurofen od bolesti, aby sme sa s manzelom konecne vyspali.

karamel
10. mar 2012

@mirka2710 moze sa jednat o zlateho stafilokoka 😔

poleva
15. mar 2012

@mirka2710 ahojky,tak čo to nakoniec bolo? my to máme teraz...

mirka2710
autor
15. mar 2012

@poleva ahoj. Mojmu synovi to preslo po necelom roku same od seba. Proste uz jedneho dna teplotu nemal. Presiel vsetkymi moznymi vysetreniami, nic neukazali. Len teda znizenu imunitu. Bral ribomunyl rok, vysledky sa zlepsili a teplota klesla. Este som niekde citala, ze takto moze teplota dlhodobo vybehnut po nejakom traumatizujucom zazitku a konkretne tam bolo ako jedno z mnohych spomenute popalenie. On asi mesiac predtym si silno obaril predlaktie, mal popaleniny druheho stupna a dodnes ma jazvu. Mozno to bolo aj z toho.

ma2712
15. mar 2012

Mamičky potrebujem pomocť, drobec je chorí, strašne kasle a má aj nadchu a dusí sa mi furt z hlienami lebo nevie vykaslať prosím o nejake rady, ako jej mám pomocť prosím

bellablonde
15. mar 2012

ako kašle? ak mokro, že vykašliava, zvýš jej pod hlavičkou, aby hlieny stekali dole a nedusila sa, odsávaj noštek, teraz na večer jej skús dať niečo na utlmenie kašla - aby sa v noci kašeľ potlačil - stoptussin alebo ditustat ak máš. Ráno jej dávaj liek na vykašliavanie, tzv. expektorans - tých je veľa napr mucosolvan, hedelix, urob cibulovy cajik, určite zbehnite k doktorke, nech ju popočúva,

ak sa ti zda, ze kasle nasucho, akoby štekala, ze sa z toho až dusí, musíš dávať pozor, lebo to je príznak laryngytídy. Často vetraj v izbe, kde spí, potrebuje chladný vzduch, ten stiahne opuch hrtana. Alebo ju kludne zamotaj do deky a choď s ňou trebars na balkon, aby sa poriadne nadýchala chladného vzduchu. Neboj sa tým jej pomôžeš. Daj mokré uteráky na radiator, aby mala vlhký vzduch. Existuju cipky rectodelt - ale tie asi doma nemate, su na predpis a okamzite ucinkuju. Keby sa ti zdalo, ze sa ten kasel bude teraz v noci zhorsovat a nebude vladat skrz neho dychat, musis volat pre istotu zachranku.

bellablonde
15. mar 2012
kataatak
16. mar 2012

ma2712, ja som mala podobny problem. niekde som nacitala, ze hlieny sa vytvaraju kvoli nespravnej strave. vraj potom hrube crevo zle funguje. cele to je nejak poprapajane. takze som sa zacala zdravsie stravovat. co najviac zeleniny a ovocia, medzi jedlami trojhodinovy odstup, aby telo stihalo travit. obmedzila som mlieko - neviem, u dietata by som to asi neriskla. uplne som vysadila rafinovany cukor a cierny caj - tie vraj zahlienuju. a urcite nic nepokazis, ak nasadis vitamin C. a tiez nejake detske bylinkove caje. nechaj si poradit v lekarni. u mna to celkom zabralo. ked mi bolo najhorsie, dala som si nurofen. ulavil mi od teploty aj bolesti hlavy. ako som totiz mala hlavu plnu hlienov, boleli ma aj dutiny.

lalia2
16. mar 2012

Ahojte. Nám v pôrodnici povedali, že normálna teplota bábúätka v konečníku je od 36 do 37,5 bez odčítania. Moja trojtýždňová dcérka mala včera 37,2 a dnes 37,1 bez odčítania. Čiže by to bolo v tom limite. Ale nedôverujem tým digitálnym teplomerom. Myslíte teda že je to naozaj v poriadku? S odčítaním by to bolo v norme. No mám trochu obavy. Soplíky nemá ani nič sa mi nezdá podozrivé...

poleva
16. mar 2012

@mirka2710 aha,,,no predstav si moji boli očkovaní,to očkovanie čo je v 15.mesiaci- rubeola...atd + kiahne
a vraj po tomto očkovaní,sa môže teplotovať od 5 dna,,max. do 10 dna ... hm

jana004
2. sep 2012

@mimi198 chcela by som vedieť ako to u Vás nakoniec dopadlo s tými teplotamy, lebo momentálne riešim taký istý problém

paris3
2. sep 2012

my sme mali tiez problem s dlhodobo zvysenou teplotou. dcera mala priblizne vo veku 5 az 7 mesiacov stale zvysenu teplotu asi o pol stupna. chora nebola, len mala sopliky, zo zubkov to nebolo. vytery boli spravene, aj krv.
po vysetreni krvneho obrazu nasadila doktorka zelezo v kvapkach, mala bola anemicka. asi po par tyzdnoch uzivania sa problem upravil a odvtedy uz ma normalnu teplotu.
neviem ci to s tym suvisi, ale to je nas postreh 😉 podla mna nedostatok zeleza ovplyvnuje imunitu, tak si myslim, ze to mohlo byt tym...

mimi198
14. sep 2012

@jana004 Uz si to poriadne ani nepamatam to bolo davno... ale kazdopadne to same od seba preslo , a viem ze som si ani nevsimla ze kedy. Ale trvalo to dlho. Par mesiacov urcite.

westina
9. mar 2013

ahojte, potrebujem sa podeliť: Naša malá mala pred dvoma týždňami silnú angínu(atb)Ďalej silný kašel, soplíky a dva dni horúčky do 40. potom ešte 4 dni zvýšené teploty, tak sa nám to nepáčilo a išli sme na pohotovosť tam nám povedali, že má slabý zápal pľúc.nové antibiotiká, vraj tie teploty môžu pár dní pretrvávať. výsledky krvi boli dobré. len dnes je už 12 deň, teploty stále zvýšené do 37,5 ale dnes až 38,8. Je to normálne, už som z toho úplne vystresovaná, či nejde o niečo vážnejšie!!!!!

bububu123187
9. sep 2013

@westina Ahoj,este vam pretrvavvaju teploty?? My sme tiez mali anginu, chytili sme od jedneho chlapceka a odvtedy ma teploty uz dva tyzdne vkuse, ale len 37,2 stale, dr mi vravela, ze to bude zubkami, ale zajtra tam zase idem, endam sa odbit, ved predsa zo zubkov tak dlho teplota byt nemoze:(( Som z toho nestastna:(

westina
9. sep 2013

my sme tiet teploty mali tiež dva týždne. neskôr sa zistilo z krvi, že malá má chlamýdie a mykoplazmi. Dali antibiotiká a bolo po všetkom. Tak hlavu hore, nech urobia rozbor krvi, tam sa všetko zistí.Držím palce, nech vám to skoro prejde

zlata2
26. sep 2013

ahojte my sme prišli pred týždňom z nemocnice - zápal priedušiek, urobili všetky vyšetrenia, aj na chlamýdie a mykoplazmi..všetko bolo ok, v stabilizovanom stave nás prepustili do domáceho liečenia..aj v nemocnici mával večer zvýšenú teplotu, ale keď zaspí tak mu klesla, odvtedy má teplotu stále zvýšenú 37,5..ja som sa na to zamerala večer, že mu premeriam, cez deň som skúsila len dnes a mal 37,2..tiež neviem čo s tým, či ísť ku lekárke zajtra..ale do tých plných čakární sa mi s ním nechce medzi tie choré deti, predsa sme ešte doma v liečbe a je oslabený.. ☹

kdm
29. sep 2013

mojmu malemu je 3 ,5 roky a uz vyse dvoch mesiacoch mava zvysenu teplotu 37,1 a niekedy len 36,9 ale doposial to takto nikdy nemal, podla mna ak dieta je zdrave, nemala by takto skakat teplota hmm.. chcem sa spitat ci je to normalne ak nieje chory a teplota mu niekedy takto stupne a o par minut klesne ,raz hore raz dole pripada mi to cudne a aj sa bojim ze ci je to normalne alebo nieje , tak sa pitam ci ste sa stym uz niektora zvas u deti stretla :-/

tinki
29. sep 2013

@kdm ahoj, moja dcéra staršia to mala dlho..Najprv som to neriešila, potom som to občas spomenula doktorke, potom som jej doma merala, ráno, na obed a večer a zapisovala som si. Potom doktorka urobila nejaké vyšetrenia, všetko ok. Potom sa rozhodla nás poslať do nemocnice, lebo tam môžu porobiť viac testov..Aj tam porobili testy, ale tam na ich teplomeroch moja vôbec nemala teplotu..tak sme vyšli s tým, že ona je ok, ale na mňa pozerali ako na hysterku...
Neskôr sa ukázalo, že kedysi prekonala jeden typ mononukleozy, ale na toto jej nikto testy nerobil..takže možno to bolo ono..
Takže možno to nič nie je..ale ak ti môžem poradiť, meraj a zapisuj, aby si vedela povedať. A meraj aj pod pazuškou, ale aj na čele, dokonca som musela merať v zadočku a to už bola veľká...Ak by sa ti to zdalo dlho, tak zájdeš za doktorkou aj s papierom a spomenieš to. Spravia vyšetrenia a budete spokojnejší..Aj tá mononukléoza, ak nemá vážnejšie prejavy, tak na to ani lieky nie sú, takže tam len pokoj aby sa telo zregenerovalo, lebo je to vírusové ochorenie. Posilni imunitu a sleduj ďalej.. 😉

kdm
30. sep 2013

@tinki dakujem ti za radu 🙂 meriam mu stale pod pazuskou ,mas pravdu budem zapisovat kedy a kolko mal a tak stym pojdem k lekarke

abika26
30. okt 2013

Nakukla som sem,lebo mala(6m) ma tiez uz niekolko tyzdnov zvysenu teplotu najma vecer okolo 37,5.lekarka tvrdi ze je to normalne tak sme to velmi neriesili no teraz odchadzam s pocitom ze by som s nou mala ist lahnut do nemocnice a dat jej urobit vsetky vysetrenia no neviem co si o tom mysliet....

mamjka
30. okt 2013

ahoj moja mala ma od juna permanentne teploty nad 37°dr nas poslala na vysetrenia na imunologiu na ultrazvuk bruska....na rentgen pluc a neviem čo všetko a všetko ma ok.....takže to zrejme spôsobujú očne zubky ktoré sa nie a nie prerezať.....