Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

strociatka
10. máj 2009

my mame taky co je zaroven do ucha aj celovy. Ten nas stal cca do 800,- Sk treba pohladat na nete, daju sa zohnat aj v akciach. Je spolahlivy a kupu nelutujem, mala byva casto chora.

vanila
10. máj 2009

strociatka ano da nemame stym problem horsie je merat podpazuchou. 😖 Chcem sa opytat lebo ta teplota je dost premenliva to je zle?

vanila
10. máj 2009

myslim ze raz ju ma po odratani 37,5 potom ju ma 37 a za pol hodinu znova 37,3

strociatka
10. máj 2009

viem, ze deti maju vyssiu teplotu ako my dospeli, ale asi by som tiez nebola pokojna. Najnizsia teplota je rano, skus ju zacat merat rano, lebo poobede teplota tela stupa. Tiez by som ziadala aby ma pediatricka poslala na imuno, ci je vsetko OK

vanila
10. máj 2009

Rano som merala bola 36,8 po odratani. Danik na mna posobi zdravo nebadam na nom nejake ochorenie ktore by tu teplotu mohlo zvysovat. Uz raz tak mal niekolko dni teplotu a potom bol chory ale teraz je zvysena uz pat dni a teplota sa mierne zvysuje a viac sa nedvihne. Mozem to este pripisovat zubkom lebo nam nevysli vsetky chybaju nam styri stolicky. Do teraz pri zubkoch sme ziadne problemy nemali. 😒

vanila
10. máj 2009

Este sa chcem opytat ak ma tu teplotu zysenu ci mozme chodit vonku! My chodime ked sme dosli mal ju stale 37,5 a visie uz nesla.

hanule05
10. máj 2009

ahoj, já se taky musím přidat.

Dcerka má také již cca 3 týdny zvýšenou teplotu. Má ji od 37,2 - 37,7 stupňů. Začalo to banální rýmou, ze které se pak vyklubala asi angína, teď už "jenom" občas kašle a zase jí teče z nosu, taky má výtok na spoďárkách. Takže si myslím, že má v sobě furt nějakej bacil, či co.

Máme ty zvýšené teploty na střídačku, třeba v pátek se zdála být už dobrá, teplota se pohybovala jen kolem 36,8 - 37,1 stupně, z nosu už jí tak neteklo, ani moc nekašlala. Ale v sobotu k ránu se počůrala do postýlky (jinak se ještě nikdy nepočůrala) a spala v tom dál a když jsme se probudili, tak jsem jí změřila a měla 38,9 stupně ! a pak celý den se jí ta teplota pohybovala kolem 37,7.

Je to fakt strašný, já už jsem dost zoufalá, nevím jak jí mám pomoci.

Zítra jdeme nalačno k doktorce na krev a s močí. Tak doufám, že už přijdou na to, co jí je a vyléčí ji.

Ven chodíme jen když má teplotu kolem 37, ale jen na zahradu do stínu a snažím se, aby moc neběhala, ale těžko ji udržím.

lucia1901
12. jún 2009

ahoj Mirka... ja mam 5-mesacnu dcerku... zatial chora nebola,ziadny kasel ani sopliky... no uz vyse 2tyzdnov ma tiez zvysenu teplotu 37,2... 37,6... a pocas dna to stale skace.. Od narodenia je kludne babo,v noci sa od 3.mesiaca nebudi.. cez den je spokojna,zlosti sa len ked je hladna alebo unavena. Tiez cakame na vysledky z krvi... Rovnako mam strach ci je vsetko v poriadku...aj vyter jej brali zo zadocka,hrdla a z nosteka...moc sme davali no este neviem vysledky..

lucia1901
12. jún 2009

a zabudla som...stale sa smeje 🙂 .. Neviem ci uz namyslam..ale teraz sa mi zda akasi ospalaaj papa pomenej,ale pribera dobre.

samka
17. júl 2009

Ahoj,
nas syn ma zvysenu teplotu uz rok. Prvykrat sme si to vsimli po ockovani, ktore absolvoval ako 18 mesacny. Teploty neklesali, tak sme zasli k pediatricke, ale vravela, ze si maleho prilis vsimame.
Nakoniec sa zistilo, ze ma mononukleozu. Je sledovany u imunoalergologa, kvoli znizenej imunite, hoci podla mna 90% deti ma taku istu imunitu ako on. Taktiez u gastroenterologa kvoli neznasanlivosti kravskeho mlieka - to ukazali testy, ale vzhladom k tomu, ze sam zacal selektovat potraviny a v rodine mame niekolkych clenov, ktori maju zapal creva, myslim, ze to nebude len ta neznasanlivost.
V aprili sa mu ustalila teplota na 37,2. V maji bol operovany a dva tyzdne na to mu imunoalergolog nasadil Ribomunyl. Od vtedy ma neustale 37,6 /37,4/.
Opat sme zacali naliehat, aby nas niekde poslali, tak sme sa dostali na gastro, odtial na ORL. Vsetko v norme, vraj si dieta prilis vsimam. Ich rada - dalsie dieta, aby som nemala cas na hluposti.
Ale jednu mudru vetu predsa len povedala pani doktorka, a to - Ribomunyl moze zvysovat teplotu, lebo je to akasi pravidelna "vakcinacia" a organizmus bojuje s cudzorodou latkou.

xsuzzi
17. júl 2009

Ahojky maminky,jdu Vás uklidnit🙂

Všechny maminky,které tu píší a mají malé miminka do jednoho roku a jejich mrňousci mají teplotku v rozmezí 37-37,ř se nemají čeho obávat.To není teplotka.Teplota do 37,5 u malých miminek se považuje za zcela normální.Teprve u batolátek se už považuje teplota od 37-37,5 za zvýšenou jako u dospělých.Normální je do 36,9.Takže maminky pod jeden rok se nemusí ničeho obávat....vůbec! 😉

mirka2710
autor
12. nov 2009

Ahojte....skusim to tu trosku obnovit.
Prva ribomunylova kura sa skoncila v juni, teploty vsak neklesli. A tak nam dr. na imunologii naordinovala dalsiu polrocnu davku. Druhy den uzivania sa Tominovi spustila nadcha a teplota stupla. Ma teplotu uz treti den, z toho dnes neustale zrazame. A opat ziadne ine prejavy choroby. Takze na nas ribomunyl posobi takto zvlastne. To len pre zmienku, zeby to niekoho tiez trapilo a v pribalovom letaku nieje nic take spomenute.

eppik.m
13. nov 2009

Většina rodičů malých dětí tento problém zná - dítě začne být neklidné, plačtivé, chová se jinak než obvykle, prostě je jasné, že se něco začíná dít. Po kontrolním měření teploty již není pochyb - dítě má horečku. Horečka sama o sobě není nemoc, je jen příznakem onemocnění a patří k obranným mechanismům v těle, proto není třeba se jí za každou cenu a ihned od nástupu bránit. Při zvýšené teplotě se nemohou choroboplodné zárodky dobře množit a zároveň také vyšší teplota podporuje prokrvení orgánů a tkání, a umožňuje tím tělu přenášet obranné buňky k zánětlivému ložišku. Třeba dbát na to, aby jsme však zbytečně nezasahovali do přirozeného obranného procesu malého organizmu !!!
tělesná teplota (měřená v konečníku)
více než 41C - okamžité vyhledání lékařské pomoci
40C 24 hodin - vyhledání lékařské pomoci
více než 38,5C - podání léků proti horečce, fyzikální opatření
37,5 - 38,5C - klid, pohodlí, vhodné oblečení, pitný režim, monitorování situace

danka2612
21. nov 2009

ahojte.moj syncek ma od narodenia bacila v moci.koli tomu chodime na nefrologiu,ale je z dr.hladiska je v poriadku.tri tyzdne ma zvysene horuciky aj pocas uzivania antibiotik urceny podla citlivosti na bacila.krvne testy ukazali vyzsiu sedimentaciu,ostatne testy v poriadku.toho bacila ma tiez aj v ritke,to mu tiez zistili teraz.rtg pluc vporiadku,ladvinky v poriadku,krcne vysetrenie tiez vporiadku a teplotky zvysene vzdy.este cakame na viter z nosteka a pusky.som znepokojena pretoze ked je sedimentacia zvysena to znaci ze je niekde zapal to potvrdila aj lekarka ale po tychto vysetreniach vravela ze si to nemam vsimat a ja si to vsimam este viac.mam sa pytat este na neake vysetrenie?co by ste roboli vy na mojom mieste.

bramburka
22. nov 2009

my meli porad zvysenku, ale u nas ukazali krevni testy zanet v tele, pritom na pohle d ji nic nebylo. Takze určitě, kdo mate i teplotlu okolo 37,2 bezte na krevni testy

sipcek
24. nov 2009

ahojte,tak my mavame tiez zvysenu teplotu velmi casto,ale budu nam brat krv,tak uvidime co z toho vyjde,lebo berieme aj atb hodne casto a mam pocit,ze jej prestavaju zaberat.ja vobec neviem z coho sa to stava,ale som uz z tej teploty v rozpakoch,lebo neviem ci s nou mozem chodit vonku alebo na plavaren,medzi ludi,ci byt stale doma,ci co?doteraz som to robila tak,ze ked mala 37,4 uz sme radsej nesli von,no prestava ma to bavit.

habibi78
24. nov 2009

moja malá má bežne zvýšenú teplotu okolo 37,9 aj týžden vkuse.... priebezne chodíme na krvné testy a iné vyšetrenia, všetko je ok..... možno je to podla lekárov aj tým, ze jej idú zúbky.....

danu
6. feb 2010

ninkabinka • Dnes o 22:07
ahojte, mam taky problem. moja 22 mesacna dcerka ma uz asi tri mesiace stale zvysenu teplotu, cca 37, 3 az 37, 5stupnov. boli sme uz aj na mnohych vysetreniach, doktorka jej brala aj krv, nic nezistili. uz sa zacinam trosku obavat co to je - malinka pije dostatocne, je ziva, hyperaktivna, spinka aj poobede stale okolo 2 hodiniek, takze je aj oddychnuta, nebyva chora....len ma stale zvysenu teplotu...mate s tymto skusenosti?

petinka11
15. feb 2010

ahojte ,tak s tymto mame aj mi skusenosti,uz asi 3 mesiace,stale nad 37,a vecer aj 37,7....dr hovori ze to su zuby ale ziadne mu nejdu,ma 2 krat nadchu inak uplne zdravy,a asi pred 2 tyzd.mi zazu tak na pol dna prestal chodit,to som sa zakla a zacala som konat,isla som na 2 pohotovosti ci sa zhodnu na jednej ma poslali na neurologiu,a na druhej k internistke ta povedala ze je to zapal klbou,ale to si nemyslim lebo nemal bolesti,a poobede uz krasne opet chodi a zapal tak rychlo neprejde,a neurologicka nas poslala na ortopediu a imunologiu....sme este len objednani,vytery ,moc ok,ale krv ze ma nejeke polovicne hodnoty neviem coho a moja dr usudila ze to vsetko preto lebo ma zizenu imunitu.....a mame 6 mes.cakat ci sa to same nespravi....a teploty stale pokracuju...................

balisek
1. mar 2010

Ahoj holky,máme ten samý problém, máme pořád zvýšenou teplotu,jednou 37,2 pak zase 37,3 někdy máme i normální, ale zvýšená prostě převládá, už asi dva msíce, byli jsme na krvi i na výtěrech z krku a nosu, i na moči a vše je v pořádku,rostou nám teďd zoubky, máme už osmý, dneska ráno jsem našla tři najednou..Dokonce jsme doma i snížili teplotu na 22 stupnů a taky nepomáhá, jsem už zoufalá,máme mít další očkování a s tímhle to asi nepůjde,navíc mám strach,aby prckovi něco nebylo:(

zlatat
1. mar 2010

mirka, môj tomáško má už 2 roky zvýšené teploty od 37,2-37,8 ... a zatiaľ nikto neprišiel na to z čoho. 😖

zlatat
1. mar 2010

Ešte som zabudla napísať, že sa to začalo vtedy, keď mu nasadili Ribomunyl ( myslím si, že tam nejaká spojitosť bude, hoci ani jeden lekár to nepotvrdí a neuzná ), za tie 2 roky sme obehali toľko lekárov, že to už asi ani možné nie je - medzitým sa mu zistila celiakia ... tak vraj teploty sú z toho, že má zapálené črievko ... už rok aj štvrť drží diétu a teploty sú stále.

Očkovanie sme s pediatričkou odložili na neurčito - kým mu teploty neklesnú, lebo obe sa ho bojíme zaočkovať. Čiže z povinných očkovaní nemá to 15-mesačné.

Okrem toho má alergiu na BKM, a sóju, neznášanlivosť laktózy, chýba mu IgA - teda imunita v háji, no a teraz od októbra ho bolia kĺbiky, takže ideme už k 3. reumatologičke, nakoľko dve predchádzajúce nás odflákli. 😠

Minulý týždeň sme boli na hematológii, lebo ma jeden lekár nastrašil, že takto sa môže prejavovať aj leukémia - no krvi by ste sa mi nedorezali od strachu, takže s napätím čakám výsledky, budú až koncom budúceho týždňa.

Podotýkam, že predtým jeho normálna teplota bola 35,8 - 36,0 ...

balisek
2. mar 2010

No to je síla.....to b přeci zjistili už z krve nebo ne?

zlatat
2. mar 2010

Tiež si myslím, že by sa to ukázalo už skôr, ale už mu 4 mesiace nebrali krv, tak vraj za ten čas sa kadečo mohlo zmeniť, nakoľko aj bolesti kĺbikov sa mu odvtedy zhoršili.

Ale ja si myslím, že je to blbosť na N-tú, že to nie je náš prípad a teploty sú z niečoho iného - hoci netuším z čoho ... len si myslím, že telo neustále proti niečomu bojuje.

doseti
5. mar 2010

bože teraz som tu našla túto tému...aj my máme problém so zvýšenou teplotou už asi 4 mesiace má 37,2-37,3...malý má 1.5 roka a zistila som to tak,že vždy keď sme mali ísť na očkovanie tak som mu pre istotu odmerala teplotu,lebo však dr.sa vždy spýta či nemá...no a keď mal takto 3x odložené očkovanie tak to bolo divné...tak som mu merala 1x za den a vždy mal zvýšenú...teraz meriam 1x za týždeň,lebo som z toho nervózna 😢 tiež máme zameškané očkovania a boli sme na rôznych vyšetreniach vrátane krvi(3x),výtery,sono všetkých orgánov,kardio.,rôntgen,ORL,...ešte nás čaká imunológia 😒

zuby má už všetky(išli mu od 3mesiacov v kuse)...a mudr.vravela,že tak dlho nemôže mať zo zubov teplotu
tiež som z toho už na nervy 😒 psychicky ma to ubíja

čo sa týka výterov,raz má dobre a raz zas zle...najnovšie výsledky budem mať o týždeň

doseti
8. mar 2010

zajtra ma čaká imunológia tak uvidíme 😉

zlatat
10. mar 2010

My máme výsledky z hematológie - vraj má málo neutrofilov, veľa monocytov a veľa leukocytov... vyzerá to tak, akoby stále mal v sebe niečo, proti čomu telo bojuje... ale nikto nevie čo to je. Ale vraj leukémia to nie je ...

hematologička nás posiela na Kramáre na detskú hematológiu.

Budúci týždeň nás čaká reumatológia.

anke
10. mar 2010

Ahojte, ja teda nevim, jak u deti, ale ja jsem cca od druhe tridy na zakladce mivala zvysenou teplotu. Nakonec mi vytrhli krcni mandle a zjisitili pomerne slusne alergie, coz moje rodice nenapadlo, tak me na alergo nikdy nevzali. Od kompenzace alergie mam teplotu spis nizko.

andy80
10. mar 2010

Normální teplota se u dítěte mění s věkem, tělesnou aktivitou a denní dobou. Kojenci mají obvykle vyšší tělesnou teplotu než starší děti. Během dne je teplota u dětí i dospělých nejvyšší k večeru a naopak nejnižší nad ránem. U kojenců a batolat je za normální teplotu považována teplota do 38 °C naměřená v konečníku

Teplotu do 38 °C není obvykle třeba nijak snižovat (výjimku tvoří děti s chronickým onemocněním nebo děti, které dříve zažily febrilní křeče). Při horečce nad 38 °C se pro snižování teploty rozhodujeme na základě celkového stavu dítěte. Pokud dítě normálně spí, bez problémů jí a pije a má chuť ke hře, není snižování horečky nutné. Pokud se však dítě necítí dobře, je podrážděné nebo unavené, je tlumení horečky na místě.

I za normálních okolností tělesná teplota kolísá - nejnižší je po půlnoci, nejvyšší bývá kolem 17. hodiny odpoledne. Proto i při horečnatém onemocnění můžeme čekat nejvyšší vzestup teploty v odpoledních hodinách.

Normální tělesná teplota, měřená v podpaží, se pohybuje mezi 36,0-37,0 OC. Jedná se o tzv. kožní teplotu a lze ji měřit i některými jinými typy kontaktních teploměrů, například na čele. U malých dětí - kojenců a batolat - měříme teplotu teploměrem (tzv. rychloběžkou) v konečníku. Jedná se o tzv. teplotu jádra těla a od naměřené hodnoty odečítáme 0,5 OC. Stejně tak postupujeme, měříme-li teplotu v ústech pod jazykem nebo ušním teploměrem.

doseti
10. mar 2010

tak ja som absolvovala s detmi imunologiu včera...Tinkovi(čo má zvýš.teplotu) dala lieky na imunitu,a mám mu dávať pyridoxin tbl.,a vigantol kv.
no a ak sa nám to do 2mes.nezlepší tak na krv...podrobný rozbor na imunitu 😉