Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

doseti
14. mar 2010

chcem sa opýtať mamičiek čo majú deti s neustále zvýšenou teplotou ako ste to riešili s očkovaním?
my máme zameškané od novembra...ak bude mať malý stále zvýšenú tt tak to ho už nebudem môcť dať zaočkovať asi nikdy 😒

nuninka
20. mar 2010

Ahoj holky, no u nas je stale zvysena teplota taky aktualni tema, je pravda ze driv jsem merila teplotu, kdyz jsem si vzpomnela asi vetsinou vecer a to skoro vzdy bylo po odectu v zadecku tak 37 az 37,2, ale to jsem si myslela, ze je jeste v pohode, kdyz je to vecer. Pred mesicem byl Adamek {pristi mesic mu jsou dva roky} hodne nastydlej a jednou v noci mu teplota vylitla na 39 po odectu. Pak uz se to neopakovala, ale doktorka rekla, ze to ma asi z nastydnuti {kase,ryma}, koukala mu do krku, prohmatala uzliny a poslouchala ho a nic. Od ty doby ho ale sleduju, zacala jsem ho merit vickrat denne a zjistila jsem, ze mu hodne kolisa. Rano je div ne podchlazenej, po noci ma kolikrat sotva 36 po odectu, ale behem dne uz je to vetsinou kolem 37 a vecer v rozmezi 37 az 37,5. Minuly vikend se mu vratily zase vyssi teploty spolu s nastydnutim, ted byl dva dny temer bez teplot, ale treba dneska ve ctyri odpol. jsem mu namerila 35,9 po odectu po spani, kdy byl tedy v klidu. Tak jsem s klidnym svedomim ho vzala ven {asi na 20 min} a premerila jsem ho kolem paty hodiny po navratu z venku a mel 37,5 po odectu, coz mi prijde silenej skok, behem hodiny 1,5 stupne. Tak nevim, co si o tom mam myslet. Jeslti merit teplotu vzdy ve stejnou dobu, nebo jak to resit. Je pravda ze nam roste spousta zubu, protoze on je hrozne dlouho nemel a ted mu lezou div ne vsechny najednou. S Dr. jsem domluvena, ze ho mam tak tyden dva sledovat a kdyz se to nezlepsi,tak ze nam udela tedy vysetreni moci a posle nas na krev. Ale ja tam s nim zajdu asi hned v pondeli, protoze jsem strasne nervozni a uz se mi fakt nechce cekat. Chapu vykyvy behem dne urcite jsou,ale behem hodiny o 1,5 stupne? to mi prijde fakt dost...Mate nekdo podobnou zkusenost? jeste by me zajimal vas nazor na nejaky spolehlivy teplomer, protoze si nejsem jista, mame do zadecku digitalni, ale nevim, jestli je spolehlivy. Omlouvam se za roman:-}

mimi198
21. mar 2010

ahoj nuninka tak my mame taky isty problem. tiez teploty zvysene, niekedy je zasa az ledovy to mu ani teplotu nemeriam lebo viem ze nema. a tiez mu to tak skace hrozne. trva to asi dva mesiace, myslim od vtedy co ho zaockovali v 15mesiaci a hned po ockovani dostal aj zapal pluc sme boli v nemocnici a odvtedy to vsetko zacalo aspon myslim bohuzial neviem ci aj pred tym uz nemaval zvysene, lebo aj teraz v podstate keby som mu to nemerala tak asi ani neviem . doktor vravel ze to moze byt aj s toho ockovania ze sa mohol uplne prehodit organizmus ci co, no vobec som to nepochopila. ale teraz pojdeme v utorok k lekarovi na kontroluu takze mu to poviem ze to stale pretrvava a som zvedava co mi na to povie.

nuninka
22. mar 2010

Ahoj mimi, tak my mame aktualni zkusenost, dneska v noci mel po odectu 39,5 a tak hicoval, ze jsme ho vzali na pohotovost, tam ho ale prohlidli taky jen zbezne jako poslech, prohmatani uzlin a krku a konstatovali, ze je to asi viroza, ze nema cenu brat mu krev a napsali mi pro nasi doktorku zpravu, ze pokud se to nezhorsi, tak at jdeme tak do 2 dnu na kontrolu k ni. Coz udelam, ale rozhodne se nenecham odbit a chci jit na ty krevni testy. Od zubu to pry asi neni rikala ta Dr. v nemocnici, to by pry nebylo tak vysoke. Ale co je nejdivnejsi, ze po takovyhle noci, kdy mel 40tky, tak se rano probudil a nemel asi 36. Vlastne po odectu mel 35,5 a ted jsem ho premerovala a ma normalne 36,5 po odectu. a to mi prijde fakt veliky skoky...holt jako laici se musime spolehat na doktory a kolikrat to trva dlouho, nez se na neco prijde. nektere deti maji pry stale teplotu kolem 37, coz chapu, ale tyhle skoky na 39 a pak na 36 mi prijdou fakt divny. Tak dam vedet, jak jsme dopadli na kontrole, pujdeme asi ve stredu

verja
22. mar 2010

Ahoj, tak my máme také často zvýšené teploty do 37,5 po odečtu už tak od 6 měsíců. Doktor dělal pro jistotu testy jestli něco nemáme v krvi a nic, tak závěrem bylo konstatováno, že to jsou zuby. Je pravda, že by to tím být mohlo protže ty nýs od těch šesti měsíců trápí pořád, rostou nám šíleně pomalu:(. Pokud už nemá víc jak 37,5 a nevypadá, že by ho to trápilo, tak už to neřeším, protože bych se z toho zbláznila. Ondra má ještě ke všemu špatnou imunitu, tj. otestovaný jsme. Pokud si nejste jisté tak si nechte udělat od pediatra rozbor. Ať je klid🙂 Jo očkování stále posouváme kamsi, už máme domluvu s doktrem, že když pár dní teplota není, tak voláme a domlouváme se na co nejdříve. Náš pediatr je na tohle děsně opatrný, jednou takhle měl Ondra zvýšené teploty 2 dny před očkováním a byl toho zánět středního ucha.

mimi198
22. mar 2010

nuninka , nam jedna doktorka povedala ze vela sa vyprava o tom ze vysoke teploty so zubkov nie su ale ona mi prave potvrdila ze su aj tie vyjimky ze moze sa stat ze aj tak vysoka teplota moze vyskocit. A ze pri teplote prave su taketo teploty velmi skakave a premenlive, ze vacsinou ak sa jedna o virozu alebo nejaku chorobu, tak tie teploty su v kuse a idu horsie zrazit aj ked sa zrazaju vzdy klesne len o nejaky stupen a zase sa zvysuje. Ked ide o zubky tak pokial je ta teplota nizsia do 38 a tak tak sa znizi aj sama bez sirupov. a ked je vyssia aj ked sa poda sirup tak by mala hned klesnut rychlejsie dokonca az na nulu, tak mi to raz vysvetlovala, ale aj tak mam stale obavy ze su stale tie teploty uz tak dlho, ale stale mu aj idu zubky som zvedava ked bude mat vsetky zubky vonku ci to bude pokracovat ale este to bude dlho trvat ma len 7zubov a stoho este jeden ma uz asi dva mesiace na hranici dasienka a nie a nie von. velmi tazko mu idu zubky von a pomaly ako pisala tu verja.

zlatat
24. mar 2010

nuninka, detičky mojich niekoľkých kamarátok mávajú pri každom zúbku horúčky okolo 39 st. ...

Doseti ... my máme posledné absolvované očkovanie v roku ( a to má malý skoro 3,5 roka ). To 15.mesačné očkovanie nemáme ( kôli zvýšeným teplotám ), chýba nám ešte tretia dávka /revenaru a vyzerá to tak, že ju už ani nedostane, lebo ju mal dostať v druhom roku života.

My stále nevieme, z čoho tie teploty má ... a to už 2 roky kôli tomu chodíme po lekároch ... vyzerá to tak, že sme sa s tým už všetci ( vrátane pediatričky ) zmierili.

Ešte budúci štvrtok ideme na Kramáre na hematológiu - ale to kôli inému, nie kôli teplotám

mimi198
24. mar 2010

ahojte, no nam lekar na kontrole povedal ze je pravdepodobne nastaveny na taku teplotu vyssiu a ze to prerostne. Tak neviem, ale tiez sa s tym uz zmierujem. No pokial ma lekar pravdu ze je to len to a nic vaznejsie tak je to v pohode. Dufam ze to bude aj nadalej.

doseti
24. mar 2010

zlatat dík za odpoveď
ja sa už aj bojím dať malého očkovať keby mu aj tá tt klesla,lebo neviem či to nemá aj z toho
inak posledné 2 razy mal tt už len 37,0 st C meriam mu tak raz do týždňa...teraz je prechladnutý ale má len pamykon na nádchu tak uvidím ked vyzdravie,či bude mať ešte tú teplotu vyššiu
ináč som rada,že je tu takáto téma,lebo som si myslela,že len ja mám takýto problém s dieťaťom ale vidím,že nás je veľa

nuninka
28. mar 2010

Ahoj holky, tak mi byli ve ctvrtek rano na krvi a s moci a zitra dopol. mam volat doktorce, ze tam bude mit vysledky. Tak jsem zvedava a dofam, ze vse bude ok. Od pondeli, co jsme byli na pohotovosti byl bez teplot,ale ted jsem mu zase namerila 37,3 po odectu,ale je pravda, ze chvili pred tim kakal a jeste se vztekal a plakal, tak to mohlo vyskocit z toho.

mimi198
28. mar 2010

ahoj nuninka, tak daj vedet ako ste dopadli, dufam ze to bude ok. vsetko.

doseti
28. mar 2010

tak môj malý sa vyliečil z prechladnutia a tt má zas 37,3...takže žiadna zmena...všetko po starom...

nuninka
29. mar 2010

Ahojky holky, tak testy dopadly dobre,nic tam nenasly, byly to samozrejme jenom nejaky nejzakladnejsi testy, ale i tak se mi trochu ulevilo.Nicmene co bude dal, kdyz to bude mit porad zvyseny, tak to nevim, asi ho poslou na nejaky podrobnejsi testy, nevim. Ted docela se nam dari byt pres den bez teplot, az na ten vcerejsek odpol., ale jen se bojim pri kazdym merenim, co mu zase namerim...tak uvidime, jak se to bude vyvijet. Jo taky jsem rada, ze je tady tohle tema, clovek se trochu uklidni, ze v tom neni sam, tak zatim.....

piska
13. apr 2010

Ahojte dievčatá.
Som veľmi rada, že som tu našla túto tému, pretože aj my máme podobný problém. Náš 5 - mesačný synček má už tri mesiace každý večer teplotu v zadočku 37,0 - 37,5C. Možno ju mal aj predtým, ale vtedy som to ešte nesledovala. Začalo sa to soplíkmi takmer od narodenia, potom mal slabší zápal pľúc, ktorý bol 2x liečený antibiotikami. Aj keď sa z neho vyliečil, zvýšená teplota pretrvala. Má za sebou už asi 10 odberov krvi, výsledky sú vraj stále dobré, aj zápalové CRP testy v poriadku. Ukázali sa nám zvýšené lymfocyty, tak sme boli na sono celého tela, všetky vnútorné orgány v poriadku, ale našli mu zapálenú uzlinku na krku. Takže mu pred týždňom nasadili ďalšie antibiotiká, teraz už tretie. Ani po týždni však teplota neklesla. Je zaujímavé, že ten zápal v uzlinke neukázal ani jeden zápalový test. Tak sme dnes ráno zase navštívili lekárku s tým, že tie antibiotiká zrejme nezaberajú - moč v poriadku, ďalší CRP test v poriadku a do piatku ešte čakáme na výter z hrdielka a výsledky ASLO testu. Lekárka povedala, že keď aj toto bude v poriadku, tak už nevie, čo by mu mohlo by a pošle nás do nemocnice. Možno som nejaká divná, ale ja už si aj želám, aby mu konenčne niečo zistili a aby sa to začalo liečiť, pretože tá neistota nás všetkých ubíja... Tiež už mám pomaly strach z merania teploty, že čo tam zase uvidím. Malý je inak úplne v pohode, pekne papá, je veselý a hravý, nič na ňom nebadať. Už mu vyšli aj dva zúbky, ale to sme si na ňom ani nevšimli, ani teplota nijako nevyskočila, je to stále rovnaké.

Ešte by ma zaujímalo, či majú Vaše deti zvýšenú teplotu po celý deň alebo len popoludní a k večeru, keď je najvyššia - tak ako môj. Ďakujem 🙂

mimi198
13. apr 2010

ahoj piska, tak mate toho dost po lekaroch stale chodit viem co to je. Ale je zaujimave ako kazdy lekar k tomu inak pristupuje, nam s toho zasa ani vedu nejaku nerobil. Mozno je to preto ze je este taky malinky 5mesiacov ale urcite je to lepsie nech sa len staraju nez by sa nieco zanedbalo. Nas maly to maval niekedy tak ze ju mal zvysenu dokonca aj rano alebo dopoludni a vecer zasa nemal co by malo byt naopak skor nie? alebo ju mal odpoludni a potom ju zasa nemal a vecer mu este stupla a za par hodin zase ziadnu no skratka vselijako ani som nikdy nevedela presne doktorom povedat ze ako to ma, lebo naozaj skakave. ale ja som inak pocula ze vraj taketo male deticky ked maju vecer teplotku, pokial len vecer, tak je to vraj normalne , myslim ze to tu uz aj niekto pisal ze deti do jednoho roka to mavaju. no ale mavaju to aj starsi ako vidno uz. Ma ju stale ale nemava to kazdy den. a vobec mu to uz nemeram pokial vidim ze je ok. Inak pokial aj mal nejaky zapal nebolo ho vidno na crp ze sa mu urobil az potom. Nasmu malemu zistili nejakeho bacila v hrdle robili mu vytery o tyzden a bacil nikde, a nebral nic ani atb ani ziadne lieky soms a pytala lekara ze ci to moze takto same od seba zmiznut akorat mi dal odpoved ,,imunita.,, Proste si s tym sama poradila. Ale to sa netykalo tych jeho zvysenych teplot tie ma stale.ja neviem mozno za niekolko rokov zistia ze aj zvysene teploty nie su zle. je to vlastne ze telo stale s niecim bojuje, si myslim ze to nemusi signalizovat v niektorych pripadoch vzdy zapal v tele. Pretoze ked robia komplex vysetrenie a nic nezistia tak to nechapem s coho, uz jedine fakt ako lekar povedal ze moze byt nastaveny na vyssiu teplotu, a neockovali ti teraz niekedy maleho?

doseti
13. apr 2010

piska ja meriam malému tt hocikedy...raz ráno inokedy poobede...večer sa snažím nemerať lebo to býva vyššia....
môj malý bol teraz chorý akurát zajtra doberie atb...cefzil...tak mu chcem odmerať...dnes som mu zabudla odmerať...
aj moja dr nás chce poslať do nemocnice,lebo tiež nevie už čo má s nami robiť...ale s tým asi nebudem súhlasiť...to by som neprežila...

piska
14. apr 2010

Ďakujem Vám, ono je to takým zvláštnym spôsobom dobré vedieť, že v tom človek nie je sám. Ja som dnes hovorila s jednou kámoškou, ktorá má ročnú dcérku a tá mi povedala, že jej malá má zvýšenú teplotu takmer po celý čas. Vraj jej začala asi dva mesiace pred prerezaním prvých zúbkov a s menšímí prestávkami pretrváva doteraz. Podľa nej je to sprievodný jav pri raste zúbkov, pretože aj im všetky testy vyšli dobre. Tak ma to trošku upokojilo a tiež to začínam pripisovať zúbkom, malému vyšli prvé dva pred týždňom. Tiež sa o mojom malom rozprávala so svojou známou mladou lekárkou z iného mesta a tá že sa veľmi čudovala, prečo to naša lekárka vôbec riešiť. Vraj je to naozaj tak, že do jedného roka je to normálne - tak ako si povedala Ty, mimi. je to nejaká "rastová teplota" či čo a ja som ochotná tomu uveriť. Že sa to nemusí týkať priamo zúbkov, ale celkovo rýchleho rastu dieťaťa v prvom roku života. A tiež povedala, že keď má všetky výsledky v poriadku a ja na ňom nič nevidím - ako som písala - malý je úplne v pohode, pekne a veľa papá, nie je malátny, ani nejako extra nervózny, tak že to mám nechať tak. Tiež som už myslela na to, že možno sa raz naozaj príde na to, že takáto teplota bude normálna. Tak mi to akosi vychádza, keď vidím, že je nás s podobným problémom viac.

doseti - náš malý bral Cefzil už dvakrát, ale zatiaľ ani raz nezabral, teraz som mu ho po týždni prestala sama dávať. A celkovo sa mi zdá, že antibiotiká nemajú na teplotu nášho malého žiadny vplyv, takže mi to pripadá, že ho nimi dopujem úplne zbytočne. Ja, keď to bude nevyhnutné, s malým do nemocnice pôjdem, aspoň budem kľudnejšia.

doseti
14. apr 2010

ahoj piska
môj malý bral cefzil lebo bol teraz chorý na priedušky a tt mal nad 38st...tiež si myslím že mu moc nezabral lebo dnes ho dobral a stále má sople a kašle...mudr mi povedala že môže kašlať až 3týždne...na kašeľ som dávala Trifed sirup...

dnes som mu merala tt večer...mal 36,8 a 37,0 po odrátaní...tak uvidím ako zajtra...
ja mám akurát problém s tým že neviem či ho môžem dať zaočkovať keď bude mať stále tých 37,2-3 ako máva...doktorka povedala že nie...ale sa bojím že bude chcieť a sa mu čosi stane...lebo má zameškané čo mal mať do roka tú tretiu dávku...
a zvýš.tt má od novembra čo je už pol roka...

sorciera24
15. apr 2010

ahojte, mam podobny problem ako vy...maly ma uz asi 4 meisace navecer zvysenu teplotu..tak 37,2-37,3 po odratani....Dr. mu robila vysetrenia, aj brala krv, ale akurat z vyterov zistila, ze ma v nose a hrdle zlateho stafylokoka...tak vravela, ze to je z toho....preliecili sme, o tyzden stafylokok vo vyteroch nebol a teplota pretrvava....stale...takze tym to asi nebude, ja uz to popravde moc neiriesim,lebo vraj to deti zvyknu mat,....ale ockovat urcite nedam!!!!....zhodou nahod mu tie teploty zacali po 2 davke hexy....ak bude mat teploty, ockovanie len cez moju mrtvolu! 😉

doseti
15. apr 2010

sorciera tak u nás je to úplne rovnako...tiež máme 2dávky očkovania a tretie sme nestihli lebo má tie tt a tiež mám podozrenie či to nemá z toho očkovania...
výtery mal tiež zlé a potom zas dobré...mal aj zlatého aj pseudomonas...a po preliečení mu tá teplota ostala...

doseti
15. apr 2010

a iba teraz som si všimla že si z mt...nepoznáme sa?

sorciera24
16. apr 2010

neviem, ale podla foto ta nepoznam... 😉 ale podla popisu mame mozno rovnaku pediatricku...

kacir
19. apr 2010

zdravím, já mám s teplotou špatnou zkušenost, muj 8 letý syn po dobání atb. permanentně zvýšené teploty mezi 37-38st. asi měsíc, celý srpen, takže nemohl nastoupit podle dr. do školy, ale když jsem po ní chtěla vyšetření, tak mu jen nabrala krve a tam nic nenašli, až jsem si vydupala vyšetření v dětské nemocnici, tak mi mrskla papír, at s tam domluvím sama, že mu vlastně nic není, kromě teploty neměl příznak žádné nemoci, tam mu nasadili atb. ve čtvrtek a poslali ho domu s tím, že máme měřit teploty a pokud to nepřejde, tak ho v pondělí přijmou, v pndělí jsme přijeli a šel na příjem s teplotou 37,9, začali mu píchat penicilín do stehna a za čtyři dny ho chtěli poslat domu, teda v pátek, pak teda řekli, žeradši do pondělí, teploty přetrvávaly, v sobotu se jeho stav zhoršil na 39,9 a zvracel, tak ho vzali na vyšetření, tam zkolaboval, pak šel na kapačky, prostě se ten jeho pobyt protáhl na tři týdny, byl to nedoléčený nějaký zánět, víc mi neřekli a dnes má teplotu uplně normální 36,5, celou dobu ze mně dělali blbce, že má teplotu normální, nedej bože, kdybych ho posílala hrát fotbal a honit se, jak by to všechno ještě mohlo dopadnout, to je má zkušenost a s doktory ji moc dobrou nemám

kacir
19. apr 2010

vím, že to není přímo k tématu, ale maminky, nikdy teplotu nepodcenujte a žádejte vyšetření, mám děti čtyři a vím, o čem mluvím, ne jen teplotách, dá se zanedbat spousta jiných věcí 😉

doseti
19. apr 2010

kacir tak nakoniec čo mu vlastne pomohlo?...tie antibiotiká?

však práve preto nechcem ísť do nemocnice,lebo viem ako to tam chodí...robia len pokusy na ľuďoch keď si nevedia rady...

kacir
20. apr 2010

jo, ale dostal jich strašnou dávku, snad čtvery, než mu zabraly, jako ale nevím, co bych si s ním počala doma, jen prostě se mi snažili namluvit, že ta teplota je normální a nebyla, ještěže se to projevilo, než ho pustili domu, on měl před těma teplotama hnisavou angínu, takže asi nedoléčený, i když ve výtěrech nic neměl, ale pak mu vyletělo crp a ty zánětlivý hodnoty v tom těle prostě dřímaly...., mohlo mu to klído sednout na srdce, jako žádná sranda, t doktoři se mnou fakt mluvili, jak kdybych se snažila ho v nemocnici odložit a nestarat se o něj, jako přístup otřesný.....

kacir
20. apr 2010

ta jejich jistota- jeden doktor mi dokonce řekl, že něco vyhledávám,de nic není, jako aby mělo dítě permanentně kolem 37,3- 37.9 není normální teplota těla, jak se mně snažil namluvit, pak mi řekl, že teda tam musí být přijat, když už jsem teda přijela, ale jakým tonem to řekl, kdyby se nedej bože opravdu něco stalo, kdo by nesl odpovědnost? Když jsem volala do dětské, jestli jsou ty teploty takovou dobu normální, paní dr. mi řekla, že není věštkyně s křištálovou koulí a odmítla se se mnou o tom bavit, byla jsem tenkrát opravdu zoufalá

kacir
20. apr 2010

jo a když se ty atb. píchají, mnohem větší je ten učinek, dostává se přímo do těla

doseti
20. apr 2010

no tak doktori to sú páni...robia si čo chcú...oni vedia že my ich potrebujeme...aj včera bola som objednaná so synom na 10:50 na vyšetrenie a prišli sme na rad o 13:00 pretože doktorka si prišla o 10-tej do práce...no ale k veci...

dnes som merala malému tt a stále má 37,2 ...zajtra chcem ísť na kontrolu čo bol chorý...a s mojou dr. je to zas tak že ona ma chce poslať do nemocky ale ja som vtedy ticho a nevyjadrujem sa k tomu...nepoviem jej že nie ani áno...takže ona si asi myslí že mi je to jedno ...ale mne to neni jedno ja sa trápim...

ja sa bojím,že v nemocnici nachytá nejaké choroby....a bude na tom ešte horšie...však tam je toho plno!!!

sorciera24
26. apr 2010

doseti a koho mate pediatra?