Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

hobit
30. mar 2011

@nellina dakujem, dam vediet ako sme dopadli...este s aopyatm, na to nizke zelezo mi v tej lekarni pre maleho poradili biochemické minerálne soli Ferr Phos, nepoznas to?

nellina
30. mar 2011

@hobit nepoznam no nevyzera to zle, podla popisu ktory som vyguglila a tak zbezne prebehla mi pride, ze to funguje na principe bachovej terapie, alebo homeopatie..
skus malemu kupit, stavu od HIPP-ky maju ich v lekarni, su v BIO-kvalite, tak jedna z nich je obohatena zelezom, myslim stava z cervenych plodov, ale nie som si ista, musi tam byt napisane obohatena zelezom..ona aj tak chuti, po zeleze 🙂 skus to malemu davat po lyzickach, do toho mozes dat aj to C-cko, alebo zriedit s vodou..

hobit
30. mar 2011

@nellina ok, skusim, aj cviklu som kupila 🙂

nellina
30. mar 2011

@hobi cvikla je fajn, najlepsie odstavena

sorciera24
31. mar 2011

@hobit presne aj maly malo zeleza.....pol roka urcite....logicky,ked bol kojeny.....kazde dojcene dieta ma malo zelzeza....tiez mu popredpisovali Maltofer a pod. , ale ten hnus som mu nedala, ked sa zacalo prikrmovat....spapal vsetko...hlavne telacie, ovsene vlocky, brokolicu a cviklu a zelezo sa upravilo same.....tazku hlavu si z toho nerob.... 😉 drzim palce

hobit
31. mar 2011

@sorciera24 dakujem, dne sme skusali cviklu, brokolica nam tiez chuti a uz som kupila aj telacie 😉

samulko1
2. apr 2011

po dlhšej dobe som si to tu čítala, ako sa máte aj s detičkami?
my klasika teploty stále pretrvávajú a to má dcéra už 15 mesiacov, dúfala som že po roku jej to zmizne ale nestalo sa..zase sa začínam bát či sa niečo nedeje..ako ste na tom vy?

samulko1
6. apr 2011

Nikto nemá nové skúsenosti??

samulko1
12. apr 2011

haloo maminky
ako vaše deti s teplotkami?
zmenilo sa niečo??

sorciera24
12. apr 2011

@samulko1 u nas po starom....raz teplotu mame, inokedy nie...mam pocit, ze je to hlavne vtedy, ked je nadmieru aktivny a unaveny.......a absolvovali sme imunologiu-alergologiu....vsetko negativne....len ten imunoglobulin zostal stale nizky...ale je to zahada, kedze chory nebyva 😉

samulko1
12. apr 2011

@sorciera24
no aj Dianka má zníženú imunitu protilátkovú, a aj býva chorá často vtedy má teplotu aj 39,5 inak po starom do tých 37,5 keď je zdravá...vo štvrtok ideme na krvné testy tak som veľmi zvedavá ako dopadnú.. ☹

sorciera24
12. apr 2011

@samulko1 no ako u nas....len klop klop, Risko chory vobec nebyva....laduje sa vitaminmi 😉 drzim palce....ako vravim, u nas vsetky alergie z krvi neg......ale chavalabohu

peepka
12. apr 2011

hmm ale ved to je normalna teplota, deti myslim do 2 rokov ci 3 uz nepamatam , ich teplota je niekde v rozmedzi ..no nehc netrepnem odpokial lebo nepamatam ale az do 37.3.......takze to za zvysenu nepovazujem. kazdy clovek ma inu teplotu, moj otec ma normalne 37, ja mam normlane 36.8 brat 36.5.................................................

samulko1
12. apr 2011

@sorciera24 no ja mám staršieho syna ktorý chodí do škôlky a stále niečo donesie takže je to asi aj kvôli tomu že to od neho nachytá..

sorciera24
12. apr 2011

@samulko1 jasne, chapem

@peepka ja som si tiez myslela,ale ked som to vravela doktorkam...tak ze to nemusi tak byt.....treba vysetrenia.....a inak moj maly mal normalnu teplotu do 37, a po 2.ockovani mal zvysenu teplotu do 38 a ostala mu 37,2-3...proste mu uz neklesla......takze nemal ju stale....

peepka
12. apr 2011

@sorciera24 jj moze sa zmenit 🙂

samulko1
12. apr 2011

@peepka
prosím ťa odkial máš túto informáciu, že to je normálna teplota keď má po odčítani v riťke 37,5?
moja dr tvrdí že to je už zvýšená teplota..

many
12. apr 2011

@samulko1 jo,jo máš pravdu od 37.1 je zvýšená a od 37.5 je teplota a od 38.1 je horečka, tak to teda bylo řečeno mně 🙂 od 38.1 se už mají podávat léky na horečku , do té doby jinak ne, ať se tělíčko stím popere

many
12. apr 2011

@samulko1 jen píšu, že jsem si zrovna všimla tohoto tématu 😉

peepka
12. apr 2011

@samulko1 kupila som si brown usny teplomer, a na letaku bolo pisane aka je normalna teplota pri merani v ritke, pri merani v uchu a pri merani v podpazusi.
a potom tam boli vekove kategorie tiez. akurat som hladala ten letak ale vyhodila som ak chces skusim ti to niekde najst?? 😉

many
12. apr 2011

http://rodina.cz/nazor14911219.htm
to jsem našla, tak na počtení 😉 dost zajímavé

peepka
12. apr 2011

@samulko1 aaa nasla som daco!! 🙂

http://familydoctor.org/online/famdocen/home/ch...

oralne je normalna teplota do 37.0 a do 37.5 v ritke

a ze doktori povazuju za vysoku teplotu teplotu nad 38 meranu v ritke a nad 37.5 meranu oralne

samulko1
12. apr 2011

@peepka no zaujímavý článok...ďakujem
aj keď je toho veľa popísaného o teplotách, škoda že sa to rôzni...potom nevieme čo je normálne a čo nie..

peepka
12. apr 2011

@samulko1 TAK TO MAS pravdu 🙂 ale tak sudim podla seba a okolia ze aj u dospelych sa ta "normalna" teplota lisi 🙂

hobit
14. apr 2011

@nellina ahoj, objednala som si to Ccko co mas aj ty...kolko mam davat malemu, prosim ta?

samulko1
15. apr 2011

@sorciera24
ahoj
tak máme výsledky krvných testov...vraj je všetko v poriadku 🙂 , len má zvýšený počet krvných doštičiek čiže trombocytov ale, že len hranične, a vraj to býva pri infekte, ktorý práve prekonala..tak hádam dobre
nemáte niekto skúsenosť?

sorciera24
15. apr 2011

@samulko1 tak to je super....k tym trombocytom....Risko mal trombocyty zvysene od narodenia...hranica je 400 a on maval stale 500, 600, 700......a vraj to je ok u takych malych deti.....vraj to moze byt tym, ked menej pije.....a ako zacal viacej pit, tak teraz mame tombocyty 419....takze teraz som uz kludnejsia....ale zeby to suviselo s infektom, som este nepocula......moj maly bol stale zdravy a mal vysoke hodnoty.....

samulko1
15. apr 2011

@sorciera24
no neviem tak mi povedala dr, ale že to mala len hranične a je možné že aj málo pila zrovna..
a je pravda že bola po chorobe práve a ešte trocha kašlala...
a to vás sledovala vaša pediatrička alebo ste chodili inam?

sorciera24
15. apr 2011

@samulko1 hej, nam nasa pedina brala casto krv, prave kvoli tej teplote zelezu, elbo toho mal malo do roka...

samulko1
15. apr 2011

@sorciera24
tiež nám kontrolujú tak každé 3-4 mesiace krv kvôli teplotám..a vždy sa bojím aké budú výsledky.. 😒
starší tiež mal teploty zvýšené, ale jemu to trvalo asi 4 mesiace a keď mu vyšli prvé zuby teploty prešli...
som s tým rátala aj pri dcére, ale som sa prerátala