Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

pavlinakol
11. nov 2013

ahojte, vidím,že nie sme jediní,kt. majú takýto problém. Môj malý 17mes. má už niekoľko mesiacov stále zvýšenú teplotu..od januára mu vyšlo 10 zúbkov, vrátane očných a stoličiek, chýbajú nám už iba posledné 4 stoličky..v lete sme mali infekciu v ústach, vtedy boli teploty 40 a odvtedy má stále zvýšenú teplotu od 37 - 37,7po odpočítaní 0,5 st., kedykoľvek mu dám teplomer do zadočku, vtedy namieriam zvýšenú teplotu..už som myslela,že mám zlý teplomer,ale vždy si meriam tým istým teplomerom hneď po ňom aj ja a ja som si nikdy nenamerala.. robili mu krvné testy, našli iba trocha zníženú imunitu, výtery z nosíka - tam našli stafylokoka, v hrdle nič, v moči mal hnis ale pri opakovaných testoch nemal..najskôr dala dr. pamycon na ten nosík,ale teploty boli stále,tak nám dala atb..berieme ich týždeň a teploty pokračujú..už som z toho na nič, nechcem nič zanedbať, okrem toho nemá vôbec žiadne príznaky nejakej choroby, soplíky vôbec, nekašle,dýchanie, priedušky plúca čisté..papá normálne, kaká normálne, živý je až moc..spinká v pohode celkom..ja už fakt neviem,či ho mám trápiť nejakými ďalšími vyšetreniami ale nechať to tak mi nedá svedomie, aby som niečo nezanedbala..

palomka
11. nov 2013

hlavne teplotu netreba merat po nejakej namahe a po spanku. vtedy je vyssia. moj manzel ma stale 37,1 teplotu a je zdravy. je taky horkorvny :P a synovi (1,5r) od leta ako sa mu zacali prerezavat ocne zuby mal nepravidelne zvysenu teplotu, aj ked nemal ziadne priznaky choroby. na dovolenke 39°C, potom sa mu prerezali, ale kym rasti co trvalo aj 4m tak sme skoncili aj v nemocnici s febrilnymi krcami. a po prepusteni asi 2 tyzdne mal opat teploty do 37,8C a teraz ako mu konecne vysli celkom je ok.... ked sa mu prerezaval prvy ocny horny tam mal 3 dni opuchnute oko 😖 zuby su svina

marcuso
11. nov 2013

Na teplotu je jeden podla mna uzasny liek - zazvor. Mozno pomoze aj pri dlhodobejsej teplote. Sused mal dva tyzdne teplotu a nevedeli mu ju v nemocnici zrazit, a tak moja uz neboha babicka namiesala a chlap bol na druhy den vporiadku.
Bohuzial jeden velky problem pri dietati, ako to donho dostat :( lebo je to dost hnusne
Mam to odskusane aj na sebe, v silnejsich davkach ma po par hodinach postavil vzdy na nohy.

7katka
11. nov 2013

@tinki aj u nam to tak bolo, mala CMV infekciu, tiez mi povedali, ze je zo normalne, ked ma zvysenu teplotu a vraj,preco jej to meriam, mala trav. tazkosti a ked sa zistila infekcia, preliecili, no teploty este boli a i zelene stolice,pomohli sme si prirodnou medicinou

denisienkaf
17. nov 2013

@palomka a potom sa vam tie krce opakovali??my to mame teraz tak isto-maly ma 20mesiacov,pred dvomi tyzdnami mu vybehli teploty a skoncili sme s febrilnymi krcami v nemocnici,odvtedy stale teplotuje-cez den je v pohode,od 17tej do 20tej pravidelne okolo 37,5az 38(bez odratania),vsetky vysledky ma v poriadku,dr hovori,ze su to zubky,ja som vsak na prasky z toho,ze sa bojim,aby sa mu neopakovali tie krce.. 😢

janka969
19. nov 2013

Ja by som sa chcela opýtať ako sa to doriešilo s tou zv. teplotou, či ju váš synček potom prestal mať. Ja mám 4 mesačnú dcérku a tiež má stále zv. tt 37,2 a tak.
Ešte ani zaočkovaná nebola a neviem či ju aj potom zaočkujú, ako to s vami potom skončilo, lebo ako som si všimla príspevok ste písali v roku 2009. tak by som sa chcela opýtať. ďakujem

kdm
10. feb 2014

ahojte moj maly zacal mat tu zvysenu teplotu ked mal 3 roky a trvali vyse pol roka,zacali len ako 36,9 a pomaly sa stupnovali pred dvoma tyzdnamy mal 37.4 vraj to bola jeho telesna teplota na ktoru si bohuzial trebalo zvyknut aj napriek tomu ze som mu neustale meriala a bala som sa ze co dalej ...uz mu nemeriam tak casto lebo naposledy mal len37 , a niekedy ju ani nema ..takze dufam ze uz to bude len dobre 🙂

dietenka
18. feb 2014

@doseti Dobrý den,viem,že táto téma už je dosť starááá🙂..ale chcela som sa spýtať ako tie vaše teploty pokračovali,či prešli alebo sa zistilo čo to sposobovalo?...moj syn(15 mes)má stálu teplotu 37,1-37,3...a velmi ma to trápi:( dakujem pekne

dietenka
18. feb 2014

@pavlinakol ahoj,tiež máme tento problém..moj synček(15 mes)stále telesná teplota 37,1-37,4..velmi ma to trápi,či to je normálne:(...vám sa teplota upravila alebo ako?...moj ju máva stále.ako ste to riešili s očkovaním,dakujem

pavlinakol
18. feb 2014

@dietenka ahoj, no my sme ju dostali, teda ja som ju začala pravidelne merať práve pred mmr očkovaním..to bolo v septembri,ked mal 15mes. a odvtedy to má stále..prvé tri hexy má ale mmr som nedala a nedám pokým nebude teplota v poriadku..boli sme na internom v detskej nem. na Kramároch,tam sa mi pani dr. div že nevysmiala, že mám zahodiť teplomer..?! no mňa to tiež neteší merať mu furt teplotu ale nezdá sa mi to ani normálne aby polroka chlapec mal každú chvílu zvýšenú a kolísavo..on má raz 37,1 až do 37,8 ale inak mu nič nie je, zub mu nevyšiel žiadny už od septembra..má ich 16, chýbajú iba posledné stoličky..no a sú dni,ked nemá vôbec zvýšenú..krvné testy mu vyšli viacmenej ok, výtery, moč - ok..boli sme na ORL teraz,či nemá niečo na mandliach,čo by mu to spôsobovalo a to je tiež ok..dnes sa práve idem objednávať na imunoalergologiu..a ked ani tam nič, tak ja už fakt neviem..ja vôbec nie som ten typ ustráchanej maminy, čo furt hladá choroby,ale toto mi furt vrta v hlave,že prečo mu to tak blbne..a tebe čo povedala doktorka?

matkaasebko
19. feb 2014

@pavlinakol my sme si tymto presli skoro pred dvoma rokmi...po feb. krcoch som malemu stale kontrolovala teplotu...skakala od 37,1-37,6 po odratani...a casto maval aj vyssiu ako 38 skoro kazde 3 tyzdne...co pre mna po tom co sme prekonali krce bolo ako za trest...riesili sme to s doktorou...to ze maval tak casto vyse 38 teplotu, som mu spôsobovala ja...mala som v tele bacila pravdepodobne z nemocnice co jemu spôsoboval horucky...bol to nejaky anginoidny alebo aky...nafasovala som penicilin a bolo ok...a co sa tyka tych tepllôt do 37,6...v prvom rade treba vyskusat odmerat aj inym teplomerom...kedze stale meranie tym istym, tipujem ze ak merias v zadocku tak ho niecim natieras, dokaze to teplomer poskodit a potom ukazuje bludy...a hlavne si treba vsimat kedy je taka teplota...po zobudeni je vzdy vyssia...po hre, smiechu, placu, po hocjakej namahe sa tiez zvysi...

pavlinakol
19. feb 2014

@matkaasebko vidíš, to ma nenapadlo,žeby som mu to mohla spôsobovať aj ja..a mala si aj nejaké príznaky niečoho ty? lebo ja som úplne zdravá, odkedy sa narodil tak som bola tuším 2x prechladnutá a raz som mala črevnú virozu,ale to už tie teploty boli..ja viem, meriam mu to vo všeliakých časoch, ráno,ale nie hneď ale takých cca 30min. po prebudení,keď je ešte v klude, väčšinou sedí a pozerá rozprávku, no on moc v klude nie je nikdy 🙂 ano, meriam v zadočku aj natieram..skúšala som aj iný teplomer, no a kúpim ešte jeden pre istotu..ale určite idem na krv, aj tak som dlho nebola na preventívke,tak poviem lekárovi,čo je vo veci a nech ma otestuje na všetko,čo môže..ďakujem

matkaasebko
19. feb 2014

@pavlinakol nie mne nebolo nic...a ja som dala otestovat aj priatela aj svokru kedze byvame vsecia spolu...nalez mala dokonca aj svokra takze ta brala az dvoje atb...brali nam krv a robili stery aj z hrdla aj nosa...my sme si to museli doniest len z nemocnice...ale tak clovek nikdy neviem kde sa na nho co chyti...ja uz som tiez bola zufala...vtedy ze co vlastne...a ako sa to mne preliecilo tak bolo ok...ale niektore deti napriklad aj maju takto stale zvysenu teplotu a potom z toho vyrastu...stava sa aj take...len u nas to bolo hlavne to ze mu kazde 3 tyzdne vyskakovala vyse 38...

doseti
20. feb 2014

@dietenka no nam to preslo same z nicoho nic...pricina sa nezistila a trvalo to asi 9 mesiacov...

hanelienka
23. apr 2014

Dala by som polovičnú dávku Nurofenu na zaspanie, keďže by nemalo dieťa iné príznaky.

zuziacikcik
20. máj 2014

ahojte, my mame rovnake problemy. Syncek ma 9,5m a od novembra ma stale zvysene teploty (pri merani v zadocku max.38,2 t.j. 37,7). Pediatricka nas poslala uz kade-tade (kedze ho nemoze ockovat) - imuno-alergol, nefrolo, neurolo, orl, gastro, urolo...vsade sa par veci ukazalo, ale ani v jednom pripade nam nepotvrdili, ze tie zvysene teploty s tym suvisia. Zubky zatial este nema...ja to uz pomaly prestavam riesit a hovorim si, ze asi z toho musi len vyrast...neviem, aky postoj k tomu zaujat...isto by som vsak nechcela nieco zanedbat, co by ma raz mohlo mrziet, kedze kazde dieta je induvidualne...

tamaram283
29. jún 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my sme mali tiez obdobie kedy sme mali zvysenu teplotu stale... to potom vymenilo bolest bruska.. a stale dokola..lekarka nam neskor nasadila ATB a probiotika Actibax.. na upravu crevnej mikroflory a na posilnenie imunity.. probiotika uzivame dodnes..a sme s nimi velmi spokojni.. choroby nas obchadzaju velkym oblukom.. dokonca aj pocas chripkoveho obdobia aj v skolke 🙂

betka999
30. jún 2014

probiotika actibax pouzivame aj my.. som s nimi naozaj spokojna.. hlavne teraz ked ide leto.. nemusia byt v chladnicke takze ich mam so sebou vsade ci uz dovolenka.. vylety 🙂

amandas
6. júl 2014

aj ja mam vyborne skusenosti prave s probiotikami Actibax.. skusila som rozne pripravky.. rozne lieky, probiotika.. ale jedine co nam zabrali boli prave Actibax.. mala nastupila do skolky..prvy rok sme boli viac doma a chory ako v skolke..potom mi lekarka odporucila prave Actibax na posielnenie imunity..a druhy rok mala nebola ani raz chora. dokonca aj chripkovu sezonu sme prezili v zdravi 🙂

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

ja mam vyborne skusenosti na podporu imunity probiotika actibax.. odporucila mi ich detska lekarka... ficia na tom obidve moje deti.. mensia ma kvapky. a starsi klasicke tabletky s prichutou cokolady 🙂 tize sme byvaly casto chory.. hlavne pri nastupe do skolky.. ale teraz uz ani nevieme co to je kaslik 🙂 vyborne hlavne v tomto obdobi. nemusia byt ani v chladnicke a mozes ich mat kdekolvek pri sebe 🙂

jaj7
9. sep 2014

Ahojte mamicky moja mala ma 19 mesiacov a niekolko tyzdnov ma stale horuce celo a ma 37,5 stale a koncatiny ma relativne studene oproti hlavicke nasa dr. Povedala ze jej blbne imunita a poslala nas domov ale z coho jej blbne imunita ? Brali jej moc aj krv vsetko v poriadku zubky ma vyrastene , moze to byt z ockovania ak sa v tele nachadzaju stale zvysky virusov alebo adjuvantov a to jej drazdi imunitu a telo s tym takto bojuje prosim poradte

sorciera24
9. sep 2014

@jaj7 samozrejme a pravdepodobne, moj syn sa trapil prave so zvysenou teplotou 37,3 rok a pol od ockovania....predtym tu teplotu nemal, po ockovani mu vyskocila a ostala takato.....lekari si nas prehadzovali.....krvi, vytery, imnuglobuliny znizene....hoci dieta chore nebyvalo...no rok a pol trapenia..... 😒

jumama
9. sep 2014

@jaj7 Aky teplomer pouzivate? Celovy alebo pod pazuchou? My sme takto sledovali nasu, teplotu sme merali na celovom teplomeri a mala ju dlhodobo zvysenu. Inak ziadne priznaky. Takze sme zasli k lekarovi, tiez mala odbery ok, odporucil viac sa spoliehat na podpazuchovy teplomer. A merat aj na cele aj pod pazuchou a porovnat. Hoci my sme s muzom vzdy premerali tym celovym aj na sebe a mali sme normalnu teplotu, jej na cele vzdy vyletela na 37,5. A pod pazuchou nic, normalna 36,2. Citala som si potom recenzie na celove teplomery (aj tu na koniku je taka tema o celovych teplomeroch, skus pohladat) a upokojila som sa, lebo presne to vacsina bab pisala, ze celove teplomery su hodne nepresne. To je len taka nasa skusenost, hoc ja by som odprisahala, ze mala cielko teple 🙂

jaj7
9. sep 2014

Nasa ma taktiez celo horuce oproti telu a meriam pravidelne aj celovym teplomerom aj pod pazuchou na tom celovom je vzdy o pol stupna viac ale len nad slychami v strede cela bez teploty co je divne a pod pazuchou merane nie digitalnym vzdy teplota 37,0

jaj7
9. sep 2014

@sorciera24 a ako sa to u vas doriesilo nakoniec zmyzlotosame , nezanechalo to nejake nasledky ? My koli tomu uz treti krat odkladame ockovanie priorixom vsetky predtym mame absolvovane

sorciera24
10. sep 2014

@jaj7 pomohla az detoxikacia organizmu (proste to telo cely cas bojovalo s tym hnusom)...pomohli homeopatika a cviklova stava a myslim, ze aj more.....same to rozhodne nepreslo....odvtedy neockujem....

nutrimas
10. sep 2014

Dlhodobo zvysenia telesna teplota moze byt jednym z priznakov prekonanej mononukleozy. Vtedy je velmi dolezite setrit organizmus, dodrziavat predpisanu dietu, ziadne vyprazane a travenie zatazujuce jedla, len lahku stravu bohatu na vit., stopove prvky a vlakninu. Obmedzit je nutne aj pohybove aktivity, nakolko po chorobe byva zväcsena slezina a pri prudsich pohyboch moze dojst k jej pretrhnutiu.
V ramci doliecenia je dolezite zamerat sa najmä na regeneraciu a ocistu pecene, ktr.ochorenim utrpela najviac.Velmi ucinnym prirodnym prostriedok na posilnenie a ocistu pecene je bodliakovy olej, najlepsie 100% prirodny za studena lisovany. Mozu bez obav aj mensie deticky, prip. dojciace mamicky ho mozu konzumovat a cez mat. mlieko zabezpecia jeho prisun pre dietatko.
U starsich deticiek je samozrejme najidealnejsia prirodezna ocista stravou - cvikla, mrkva, brokolica, fazulk. struky, zeler, jablcka,listova zelenina - skratka prijimat vela ovocia a zeleniny, ktr. su bohate na vlakninu. Tato ma unikatnu schopnost na seba viazat toxiny a vyluci ich z tela von stolicou.
Ak uz strava nepostacuje, vtedy mozu byt napomocne prirodne vyziv. doplnky, najlepsie prirodne, medzi ktr. patri aj znama Chlorella, prip. vyzazok z kaktusu Nopal.
V pripade zaujmu navstvite nasu online poradnu, radi Vam poradime, v nasej ponuke okrem spominaneho najdete mnoho zdraveho, zdravu vyzivu, jej doplnky, prirodnu a bio kozmetiku, ekodrogeriu....

jaj7
11. sep 2014

@sorciera24 a ake homeopatikA ste uzivali daju sa objednat aj do lekarne?

jaj7
11. sep 2014

@nutrimas dakujem za info urcite si pozriem vasu stranku

sorciera24
12. sep 2014

@jaj7 priamo od homeopatky, ta ti namiesa a objedna presne na to, na co potrebujes.....