Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

samulko1
17. nov 2010

@cacarinka a mimochodom tiež stále počúvam, že načo jej stále meriam teplotu a hladám na nej niečo 😒
ale tiež to už trvá viac ako 5 mesiacov aj keď mi už viac doktorov povedala že mám zahodiť teplomer stále s tým nie som vyrovnaná...

mates22
17. nov 2010

ahoj holky, tak já už se pomalu smiřuju s tím, že prostě má teplotu, navíc už jí měsíc má i malej (8 měsíců), ale ten má rýmu. Dcera na ORL v pořádku, dostala kapičky a aerius a radu, neměřit.......občas ještě měříme...co mě ale deptá, že doktorka na jednu stranu tvrdí, že to je prostě u některejch dětí normál a na druhou stranu mi jí odmítá oočkovat na meningitidu i klíšťovku, takže mám pocit, že tak úplně o jejím zdraví přesvědčená není ☹

sorciera24
17. nov 2010

@mates22 nechcem ti brat iluzie,ale pravdepodobne tvoja dr. tusi aky bordel sa nachadza vo vakcinach, tie by mohli viac uskodit aj zdravemu dietatu,nieto este napr. takemu, co nie je uplne ok....bud rada, ze ti ho nechce zaockovat...

cacarinka
18. nov 2010

Samulko1, tak na kardiologii jej robili aj EKG a potom sono srdiecka. najlepsie bolo ze pri tom musi byt dieta v klude a neplakat. to EKG sme zvladli ale to sono bol des. ale na chvilu sa dcerka ukludnila tak jej to spravili.

cacarinka
18. nov 2010

Mates 22, ja chcem dat tiez zaockovat dcerku na meningitidu a tiez mi ju dr. nechce, vraj pockame este, ze nech ju nezatazujeme. kedze ma teraz este aj zvysene tie svalove enzymi. mam hrozny strach aby to nebolo nieco vazdne. i ked dr. sa k tomu postavila,ze to deti mavaju, ale citam tu na nete rozne hororove pribehy. asi si odpijim internet. uz aj manzel mi nadava, ale ked ja sa o nu bojim a hlavne aby sme nieco nezanedbali. 😒

mates22
19. nov 2010

@sorciera24 já viděla co udělá meningokok ☹, bohužel - doktorka mi to schválila, ale už nestihla naočkovat
@cacarinka taky se bojím, manžel i máma říkaj, že se zblázním, když si budu všechno tak brát....teď maj ve školce neštovice, tak sem zvědavá, jestli je čapne a jak proběhnou

verja
30. nov 2010

Ahoj holky, taky jsem u malého řešila tento problém, od cca 5-ti měsící měl vždy určitý čas (cca 2-3 týdny) zvýšenou teplotu. Max 37,5. Nic mu nechybělo, nebrečel. Po čase jsem šla k doktorovi, ten udělal pro jistotu krevní testy a zjistil, že je vše ok a že je to pravděpodobně od zubů. Časem jsem zjistila, že když mu roste nějaký zub ( a že nás nazlobily), že to má 4 fáze: nejdříve zvýšené teploty, pak pocení u jídla a těsně po usnutí (dítě lze ždímat), pak okusování a masírování dásní a pak někdy po 1-2 měsících se konečně zub prořízne, což ořve. No teď čekáme na proříznutí poslední stoličky a bude snad konec...hurá🙂. Tj závěrem, pokud doktor zkontroluje krev a pod., mohou to být zuby, jsme toho důkazem. Od té doby teploty pod 37,5 vůbec neřeším...

vivian19
25. dec 2010

Máte niekto skúsenosť so zvýšenými teplotami u malých detí? Môj synček /1,5 ročný/ má už 3 mesiace zvýšenú teplotu okolo 37,4 vo večerňajších hodinách. Brali mu krv,moč,výtery z krku,nosa a všetko ok. Vraj to môže byť u detí ktoré majú alergiu na bielkovinu kravského mlieka, to nám povedala pediatrička. Som z toho nervózna. Ďakujem

vivian19
25. dec 2010

@samulko1 ešte mávate tie teploty? Ako dlho ste to mávali? Tiež mám ten problém so synčekom, stále večer má zvýšenú teplotu a som z toho dosť nervozna. Trvá to už dosť dlho.

samulko1
26. dec 2010

@vivian19 ahoj
ano ešte stále máva teploty, večer tak tých 37,5...malá má rok a trvá to od 3 mesiacov..ja už jej nemeriam každý deň, len keď máme ísť k neakému doktorovi na vyšetrnie aby som vedela alebo keď sa mi nezdá...
na imunoalergológii mi povedal dr že má zníženú imunitu a že to má zrejme z toho, už asi tri krát jej robili komplet rozbor krvi a nič nezistili naštastie...a ako starý je tvoj synček?? keď mu nič pri vyšetreniach nenašli asi by som sa s tým prestala stresovať 🙂 moja dr vždy vraví že dôležitý je celkový klinický obraz dieťaťa a keď je dieťa pokojné, vysmiate a nič ho nebolí a samozrejme keď sú všetky dostupné vyšetrenia v poriadku treba obrazne povedané zahodiť teplomer...
tiež som z toho mala dlho v podvedomí stres ale teraz už neriešim a uvidím ako sa to vyvinie...

lucula73
26. dec 2010

@vivian19 ahoj....a to je teplota kde nameraná?lebo my máme tiež tento problém,už vyše mesiaca večer vždy zvýšená teplota........v konečníku tých 37,7-38...čiže keď pol stupňa odrátam,tak stále je zvýšená 😒
som to spomínala doktorke,vraj to má zo zubkov,ale sa mi to nezdá,elbo mu vyšli pred mesiacom a zatiaľ žiadne nevidno.....ešte som to nejak neriešila,ale brali mu nejaké odbery na imunitu na alergologii,tak počkám,či niečo nevyjde...tiež som z toho zmataená

samulko1
26. dec 2010

@lucula73 u nás je tá teplota meraná v konečníku a je po odrátaní pol stupňa, čiže na teplomeri je tých 38...

vivian19
26. dec 2010

@samulko1 no mne mal včera malý v riťke po odrátaní 37,6. Ináč máva každý večer tak 37,4.Brali mu aj krv, aj výtery aj moč, ale všetko ok. Ale mne to nedá, veď to nemôže byť normálne aby 1,5 ročné dieťa malo už skoro 3 mesiace zvýšené teploty. Najprv mi povedala naša doktorka, že sú to zuby, lenže tie mu pred mesiacom už vyšli všetky. Išlo mu naraz 8 zubov a za mesiac a pol vyšli všetky naraz. Vraj už nás len môže poslať do nemocnice, ale tam veľmi ísť nechcem. Tiež má zníženú imunitu, berie od alergologičky singulair. Strašne ma to trápi, normálne večer sa mu už bojím merať teplotu a včera keď išiel spať som mu asi hodinu na to, ako som mu merala /čo mal tých 37,6/ zmerala znova, lebo som ho prebalovala a mal len 36,4. Je to zvláštne,nie

vivian19
26. dec 2010

@lucula73 ja si tiež nemyslím, že je to zo zúbkov, mne má malý 16 zúbkov a až v dvoch rokoch mu majú ísť dalšie štyri

lucula73
26. dec 2010

@samulko1
@vivian19 no aj u nás tak isto........ešte som rozmýšľala,či to nie je celkovou dennou unavou,dieťa je rozlietané,kolkorazy aj spotené.lebo ránio teplotu nikdy nemá,poobede tak do dých 37.A prestala som merať každý večer,ak sa mi zdá,že je teplejší,premeriam.Počkám na tie odbery a uvidím.
No pokiaľ dieť a prospieva,papá,nejaví známky nejakej choroby,tak asi to nebude nič vážne.My to máme od tretieho očkovania prevenarom,bez hexy.Kúpila som prípravok Joalis deimun activ...skúsim podať,či mu to nepomože,je to na odstránenie,detoxikáciu organizmu po očkovaní... 😒

vivian19
26. dec 2010

@lucula73 poznám Joalis, tiež to používam na alergiu. Tak držím palce a daj vedieť ako ste dopadli. Pa

sorciera24
26. dec 2010

@vivian19
@lucula73 ja uz som prispievala vyssie...my mame presne to iste uz rok!!!! len vecer teplota 37,2-3 po odratani....a tiez od ockovanie 2. davky prevenar+hexa.....desiatky rozborov krvi, imunologia.....a v podstate nic nam nezistili, co by suvisselo s tou teplotou..... 😒

vivian19
26. dec 2010

@sorciera24 Keď tak nad tým rozmýšľam, tak asi mesiac po prevenari som si všimla tie teploty. Doktorky si sa pýtala či ti môže byť z toho?

sorciera24
26. dec 2010

@vivian19 doktori ti nic take nepriznaju v suvislosti s ockovanim....len sa kazdy lekar tak zatvaril cudne, ale nepovedal nikto nic.....ale ja som to odsledovala,lebo predtym nemal isto tepltou,lebo som merala prave kvoli tomu, aby nebol chory ked sa ide ockovat a po ockovani mal 38, potom mu to kleslo na tych 37,3 a ostalo to tak.......kazdy vecer...cez den nie....

vivian19
26. dec 2010

@sorciera24 aj ste boli v nemocnici, či nie? Ako dlho to môže takto trvať? To je fakt sila čo sa týka nášho zdravotníctva

lucula73
26. dec 2010

@sorciera24 no pekne....našla som si tu článok "postvakcinačný syndrom" a máme z neho až 5 príznakov 😠 .a žiaden doktor to veru neprizná ☹
@vivian19 a kolko mu dávaš tých kvapiek joalis?lebo tam nie je dávkovanie pre malé deti,ja som len zistila od jejdnej maminy,že mám dávať 10 kv. tuším 20 dní...tak si chcem porovnať. A pomáha vám to?
Dám vedieť,ako sme dopadli,a ďakujeme. 🙂

samulko1
27. dec 2010

@vivian19 my sme boli v nemocnici kvoli teplotám, bolo to síce hrozné vonku 35 stupnov a my v nemocke ale urobili jej fakt všetky možné vyšetrenia a keď jej nič nenašli tak som odvtedy kludnejšia aj ked sme sa tam vytrápili...ale personál bol super tak sa to dalo zvládnut...a čo to je za prípravok čo to tu spomínate?? ten Joalis??

samulko1
27. dec 2010

@lucula73 hmm môže to byť aj tým, len u nás je teplota niekedy aj ráno nie len večer, v podstate celý deň...horšie je že sami doktori nevedia čím to je spôsobené, nám povedali že je tak nastavená čiže na vyššiu teplotu...

sorciera24
27. dec 2010

@vivian19 nie, neboli sme v nemocnici, myslim,lezat a ani nechcem.....mam zdraveho syna a nepojdem chytat nejake bacily do nemocky......nam nasa dr. este odporucila zmerat najprv vecer a potom ked zaspi tak po hodinke, tiez vecer ale neskor....a cuduj sa sa svete, vtedy tu teplotu vobec nemal.....mozno to naozaj ma z tej aktivity,lebo on mi vobec neposedi cely den 😀 ale no, tazko povedat....mozno este nejaky detox by nebol od veci...

vivian19
27. dec 2010

@lucula73 Ja viem, že joalis pre deti sa dáva 5 kvapiek ale do lyžičky s pravarenou vodou, aby ten alkohol vypršal. Držím palce.

vivian19
27. dec 2010

@samulko1 to je prípravok po očkovaní. Mne povedala doktorka to isté, vraj je tak malý nastavený,čo sa mi nechce veriť.

jjaanca
1. feb 2011

Holky, dá se považovat za výšenou teplotu 37 a 37,1? Dcera je hodně mrzutá a uplakaná a pořád zkoumám co by jí mohlo být, nemůžu uvěřit že by měla takovou povahu. Jednou jsme přišli z delšího nákupu a měla 38, a od té doby když je už hodně mrzutá tak jí přeměřím a mívá těch 37 až 37,1. Na začátku diskuze jsem četla že tohle se nepovažuje za zvíšenou teplotu, že je to u dětí normální. je to tak?
A jak je to s teploměry? Čím a kde měříte? (Já měřím v podpaží.) Já mám normální rtuťový, rychloběžku i digitální a nějak to nechápu. Normální rtuťový měří 5 min ne? A jak dlouho rychloběžka??? Aby mi naměřila stejnou hodnotu jako normální rtuť., tak ho musím nechat měřit taky 5 min. - nevím proč teda "rychloběžka" no a digitální naměří vždycky míň. Slyšela jsem, že spolehlivé by měli být ty ušní, ale slyšela jsem rozhovor v lékárně, kde magistra mluvila špatně i o ušním - poradíte někdo jaký teploměr?

samulko1
8. feb 2011

Ahojte
maminy a ako vám reagujú deti na očkovanie?
my sme mali teraz 3 preočkovanie Hexa a prevenar a dcéra mala hneď večer teplotu 38,5 aj na druhý deň..na tretí deň po očkovaní už len tú svoju čiže 37,5 max a na štvrtý deň sme sa ráno zobudili a mala 39 a má to už štvrtý deň... boli sme aj u dr ale ona tvrdí že to nemôže byť z očkovania ale ona nemá žiadne iné príznaky choroby akurát spánok je hrozný a cez deň je umrnkaná..nestretli ste sa s tým niekto??

sorciera24
8. feb 2011

@samulko1 my sme dali doockovat 3. hexu bez prevenaru...a ako pises, 39 horucky, opuchnuta nozicka 2dni....a po tyzdni prave vysyp na danej nozicke...... 😒 dr. zhrozena, ze take reakcie nebyvaju a ona to teda bude hlasit sukl do BA ako neziaduci ucinok....mnoho lekarov ti neprizna nic, ze to suvisi s ockovanim...pekne si vydup,aby to hlasila ako enziaduci ucinok, alebo to mozes urobit aj priamo ty......no a rpevenar a dalsie ockovanie sme nasledne odmietli......kedze stale neviem, co nam je, znizeny imunoglobulin, atd. ...lakraka to po tejto 3.hexe prijala s pochopenim....samulko,podla mna je to z ockovania...a dr. sa len vyhovara.....ak nema teda ine priznaky choroby ako kasel, sople...moj nazor....

samulko1
8. feb 2011

@sorciera24 no nemá žiadny iný príznak, len dr to tvrdí kvôli tomu že nie je možné aby mala takúto reakciu až na 4 deň po očkovaní, ale ja si to veru nemyslím...a kde sa to hlási prosím ta??