Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

nellina
15. apr 2011

@hobit ak mozem poradit skus sa spytat na davkovanie do tejto temy petot-a urcite Ti bude vediet lepsie poradit https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

co sa C-ka tyka..ja som zacala s vit.C u nasej malej ked bola priblizne v takom veku ako tvoj maly..zo zaciatku som bola opatrnejsia cca 250mg som rozlozila pocas dna..to som davala tak 1mes., kazdy den..tak o mesiac dva, som to zvysila na 500-1000mg a pri tom sme aj zostali..telo si zoberie kolko potrebuje, pri vysokych davkach sa zvyknu dostavit hnacky, ale to by museli byt maga vysoke davky, niekolko 1000mg denne...Vit C pomaha aj pri vstrebavani zeleza, takze je to pre vas idealne..s uzivanim neprestavajte, organizmus si vit C nevie sam vytvorit, takze je dolezite ho doplnat..

hobit
16. apr 2011

@nellina dakujem 😉

jojulka
18. apr 2011

@samulko1: Ahoj našla som tu tvoju tému zvýšená teplota ,my máme taký istý problém :Môj malý 1,5 ročný má zvýšenú teplotu od 3 mesiacov už som zúfalá teplota stále 37,2-37,5 už si neviem rady mám strach o neho .Doktorka to nerieši že je asi tak nastavený chcem sa spýtať či u vás ešte teploty pretrvávajú. Na akom vyšetrení ste boli ???Prosím poraďte.

jojulka
18. apr 2011

@samulko1: Ahoj našla som tu tvoju tému zvýšená teplota ,my máme taký istý problém :Môj malý 1,5 ročný má zvýšenú teplotu od 3 mesiacov už som zúfalá teplota stále 37,2-37,5 už si neviem rady mám strach o neho .Doktorka to nerieši že je asi tak nastavený chcem sa spýtať či u vás ešte teploty pretrvávajú. Na akom vyšetrení ste boli ???Prosím poraďte.
@samulko1

fliperka
18. apr 2011

ahojte,
nahodou som objavila tuto temu a sice moje dietatko je zdravucke, ale takuto teplotu mam stale aj ja .... hocikedy ked si zmeriam mam 37,2 .... az moja alergologicka ma poslala na tuberkulinovy test ked som mala 15 rokov a ten vysiel pozitivne, takze som bola pol roka preliecena liekmi, ale teplota ostala do dnes, tiez som behala po vselijakych vysetreniach a vsetko ostatne mam v poriadku, tak to nakoniec uzavreli s tym, ze niektory ludia maju svoju fyziologicku teplotu vyssiu, nemusi to vobec nic zle znamenat 😉 ..... takze pokial je dietatko inak zdravucke, cule, dobre papa a prospieva, nechala by som to tak a len sledovala ci sa nahodou nezvysuje
Prajem pekny vecer

samulko1
19. apr 2011

@jojulka
Ahoj
no dcéra má teraz 16 mesiacov a teploty stále trvajú, tiež ich má zhruba od tých 3 mesiacov..Máva tak do tých 37,5..
my sme boli keď mala 7 mesiacov týždeň v nemocnici, kde nám spravili všetky dostupné vyšetrenia, kompletné rozbory krvi, moču, sono hádam všetkých orgánov, rtg pluc, ekg, orl, a už si ani nespomeniem čo ešte...nič nezistili (naštastie) len že má zníženú imunitu a nasadili lieky..a teraz chodíme cca každé tri štyri mesiace na krv na kontrolu a na imunoalergologiu..tiež mi bolo povedané, že je zrejme tak nastavená a že pokial je v poriadku nemám to riešiť..a kedže ako si si všimla je veľa detí ktoré majú vyššiu teplotu tak to už neriešim, aj keď občas ma napadne či je to v poriadku, ale moja dr ma vždy upokojí prípadne spravíme tú kontrolu..takže keď vám dr nerobila žiadne vyšetrenia asi by som na tom trvala a keď bude všetko v poriadku prestala by som sa stresovať..dúfam že som ti aspoň trochu pomohla..držím palce
a napíš ak bude dačo nové..

zuzkap2
19. apr 2011

ahojte, aj moja mala ma neustale zvysenu teplotu, odkedy sme prisli z porodnice domov tak ma teplotu 37,2 nasa dr. to neriesi , malicka je zdrava a vraj niektore deticky si ju nastavia vyssiu

jojulka
26. apr 2011

@samulko1 Ahoj mňa zaráža len to , že tú teplotu nemá stále , lepšie povedané , ráno keď sa zobudí ju nemá vobec až potom poobede a popod večer , tiež naša lekárka tvrdí , že je to v poriadku. Brala mu krv na všetko keď mal 7 mesiacov ,od vtedy nie ale tiež sa bojím lebo furt rozmýšlam, či je to v poriadku aby sa náhodou niečo neprehliadlo.

samulko1
27. apr 2011

@jojulka
verím ti že sa bojíš, tak sa skús dohodnúť s doktorkou na ďalších vyšetreniach aby si mala klud na duši...a moja napríklad niekedy ráno tiež nemá a niekedy má aj 37,3...

bublinqa2
28. máj 2011

Dobry vecer.Ja by som sa chcela spytat,ze co znamena ked mam caste mocenie kazdych skoro kazdych 10 minut...strasne ma to tam stale tlaci..a stale musim cikat!
a mavam aj zvysene teplpty..37 az do 37,5 nechapem tomu..a chcela by som niako poradit,ze co to moze byt.?:( Dakujem velmi pekne.

palculka
28. máj 2011

@bublinqa2 zapal močovych ciest jak vyšitý,

palculka
28. máj 2011

čo najskor k lekarke nech ta prelieči antibiotikami, je to potvorske , lúbi sa to vracat stále, treba si davat pozor , nesadat na studené, nemat na sebe mokre plavky a tak.

bublinqa2
28. máj 2011

dakujeeem pekne...to praveze ne..ja nesedavam nikde..ja nejsom taka jak ostatne mlade..ja nechodim ani s holymi kriizami a taak..takze preto sa divim..:(,ze preco..:(
a tie zvysene teploty to neviete??

bublinqa2
28. máj 2011

@palculka dakujeeem pekne...to praveze ne..ja nesedavam nikde..ja nejsom taka jak ostatne mlade..ja nechodim ani s holymi kriizami a taak..takze preto sa divim..:(,ze preco..:(
a tie zvysene teploty to neviete??

palculka
28. máj 2011

@bublinqa2 no asi sa ten zápal rozširuje , je to fakt nebezpečné, už ked sú teploty neodkladajte to, možete dostat zápal obličky, ja som to tak odkladala, liečila sa čajmi a prišla som za pat minút dvanást doktorke, ledva som sa z toho dostala po polročnej liečbe .

bublinqa2
28. máj 2011

@palculka Hmm..:(dakujem teda velmi pekne...asi uz pojdem cim skorej k dotorovi...:(lebo je to dost neprijemne..:(dakujem este raz..

palculka
28. máj 2011

@bublinqa2 za nič, skore vyzdravenie prajem

bublinqa2
29. máj 2011

@palculka dakujeem..🙂

bublinqa2
29. máj 2011

@palculka a este ,ze rakovina sa stoho moze dostat???

palculka
29. máj 2011

fuuuu, to neviem veru 😒

bublinqa2
3. jún 2011

@palculka hm..dakujeeem..🙂

matka15
7. jún 2011

dobry den.zaujala ma vaša tema.som velmi neštastna lebo mam 18 mesačneho synčeka a ma dlhodobo zvyšenu teplotu začalo to asi pred 8 tyždnani mal vysoke teploty do 40 jeden den a potom dva dni sme bojovali s teplotou38.5 a viac.naša lekarka nam povedala že je to nejaky viruz lebo jemu nič nebolo ale o približne dva tyždne sa to zopakovalo a to už mal angynu a teraz už tyžden bojujeme naspet s teplotami ale do tych 37.7.boli sme na krčnom všetko dobre ,boli sme na alergologickom všetko dobre ,vyšetrili mu moč a obličky tiež je všetko v poriadku ale brali mu krv a tam sa ukazal niejaki zapal ale nevedia z čoho takže nam lekarka dala biseptol a vo štvrtok ideme zase davat krv na vyšetrenie.prosim vas vie mi niekto pomoct?lebo neviem a ani si nechcem predstavyt aby sa mu niečo stalo je to moj život pomožte mi prosim.

hameeda
14. jún 2011

ja mam zvysenu teplotu od svojich siedmych rokov, teraz mam 28 porodila som styri deti cisarskym rezom, vystudovala vysoku skolu, a teplota mi neklesne pod 37, narobili mi v detstve spustu testov aj v dospelosti a na nic neprisli, nic mi nie je, len mam zvysenu teplotu, chora byvam tak raz za tri roky, takze mi ta teplota vobec neprekaza, akurat manzel sa stale smeje ze mi nepotrebujeme ziadne ohrievace, ze uplne postacim ja...🙂

kutina
17. jún 2011

matka15 - Mati - skús malého odčerviť, môžu to spôsobovať črevné parazity, teraz je toho stále viac a viac, že lekári nevedia prísť na to, čo dieťaťu je - ja aj déra sme sa odčervili a poviem Ti vôbec to nevyzeralo "pekne", teraz som prehovorila na odčervenie celú rodinu 🙂 pokiaľ je v tele niečo čo tam nepatrí (toxíny) tak telo sa nemôže samo uzdraviť - teplota znamená, že telíčko s niečim bojuje, nie je to len tak, je to proste obrana organizmu ked začne byť teplota.
kamoškina dcéra mávala tiež takto teploty, nevedeli čo jej je, no ale to "neviem čo" potrebovali zabiť, tak skúšali jedny antibiotiká za druhými, telo bolo úplne v hroznom stave - nemohlo sa brániť, lebo ATB zabili aj všetky dobré baktérie, ktoré sú v tele, odčerviť + vápnik .-)

samulko1
21. jún 2011

@kutina a ako to myslíš odčerviť?

kutina
21. jún 2011

samulko1@

daj mailik, pošlem, bo som to tu dala a to zmazali ☹

je to dlhšie

pa

kutina
21. jún 2011

maminy, môj mail je info@mclevik.sk

skriatokdavid
6. jan 2012

@samulko1 kawasaki je veľmi hnusná a zákerná choroba , my sme to s dcérkou vyskúšali ...neželám nikomu , to už bude asi na celý život , stále sa to s nami vlečie

hajula
17. jan 2012

@mirka2710
Ahoj, asi odpovedám dosť neskoro ale až teraz som túto diskusiu našla. Ja mám tiež zníženú imunitu a môžem potvrdiť, že vždy po nejakom infekte, viróze alebo inej chorobe sa to zhorší a trvá to aj 2 - 3 mesiace kým sa dostanem do normálu. Niekedy stačí aby som bola viac unavená a hneď mám 37,1°C. Dokonca keď som mala problém zo zubami (zápaly, mrtve zuby) tak som brala viac atb po sebe, vtedy sa k tomu pripojilo aj nočné potenie. Dosť nepríjemné ale tiež to je dôsledok zníženej imunity.
Treba ju podporovať.