Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

samulko1
14. júl 2010

stále má aj cez deň, len keď jej meriam tesne po zobudení tak vtedy nemá
ale hneď ako sa dá do pohybu tak už jej ide hore a v pohybe je teda viac ako dosť
a vy ste ako na tom? tiež stále teplotuje, či už nemeriaš??
ja už asi prestanem 😒

elanela
14. júl 2010

@samulko1 no naša to ma tak isto hned po zobudení nemá ale zachvílu už jak začne lietat jej to vyskočí dr. povedala že niektoré deti sú tak nastavené majú zvýšený metabolizmus tak už nemeriam len ked ozaj vidím že horí ked je chorá

mates22
27. sep 2010

ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi, jak to dopadlo s dětičkama? Naše čtyřletá dcera má už 14 dní teplotu mezi 37,2-37,7, alemožná jí má i déle, já jí změřila víceméně náhodou, když jsem měřila syna a ona chtěla taky. Protože jinak je v pohodě a ani na šáhnutí se mi nezdála horká. Krevní obraz, EB viróza, jaterňáky, ledviny, výtěr - vše OK. Diagnóza: nějakej ocásek nějaký virózy, neměřit.
No to mi přijde na hlavu, tak nevím.... zoubky už máme samozřejmě všechny

mates22
29. sep 2010

ahojky, nikdo nemá podobné zkušenosti? Dneska jsme byli zase u doktorky, malé se udělala podlitina na tváři, tak prý je to nějaký putovní ekzém, nebo co, dostala kapky. S teplotou to prý nemá co dělat a další vyšetření jsou zatím zbytečný. Ach jo, že bych byla v klidu, to se říct nedá.

doseti
29. sep 2010

@mates22 no nikto ti neodpovedá,tak ja ti napíšem..neviem,či si čítala moje príspevky tak to napíšem trochu skrátene...môj malý mal teplotu asi 9 mesiacov a zrazu to prestalo..neviem kedy presne,lebo som mu ju už tak často nemerala..teraz má len ked je chorý..ale čaká nás očkovanie tak sa bojím,aby sa mu to nevrátilo...nehovorím,že to mal z očkovania predtým,ale podozrenie mám...tiež mal všetky vyšetrenia čo sme absolvovali dobré..aj krv,výtery,soná a tak dalej...........takže výsledok je že neviem z čoho to mal a či sa to nevráti,tak dúfam,že nie...tfuj-tfuj-tfuj musím popľuť,lebo som poverčivá 😀

kapradina
29. sep 2010

@mates22naši kluci nemivali teplotu.pak najednou meli zvýšenou,ktera trvala skoro třičtvrtě roku.doktorka nam nasadila léky na imunitu,ktere jsme měli brát pul roka.a zatim mame klid od teplot. 🙂

doseti
30. sep 2010

@kapradina no to som zabudla napísať,tiež sme boli na imunológii a dala nám lieky na imunitu...

kapradina
30. sep 2010

@doseti aha tak to ano. 😒

mates22
1. okt 2010

Holky děkuju, jo pročetla jsem si tu diskuzi celou a trochu mě to uklidnilo, protože většinou píšete, že to odeznělo. Tak já budu taky doufat. Naše doktorka s tím ale nehodlá nic dál dělat a to mě rozčiluje. Udělala krevní testy a hotovo - že by nás poslala na imunologii nebo třeba alergologii (my sme s manžou alergisci a babička astmatička) to ani náhodou nechce slyšet.
Dneska sme tam byli zase, protože malá asi přinesla něco ze školky, říkala sem si, že je jen nastydlá, ale a v noci nemohla dejchat, furt lapala po dechu a chrchlala. Ale prej to nemá s tou teplotou co dělat, znovu skoukla výsledky krve a doporučila postel a kapky do nosu a počkat do pondělí, jestli se něco nevyvrbí.

A mimochodem, nejlepší rada z této diskuze, kterou vyřkla nějaká paní doktorka - pořídit si druhý dítě! Tak to moc nefunguje, malej má 6 měsíců, zabavená sem s ním dost a že bych proto jako zapomněla, že mám ještě starší dítě, které trápí teploty, tak to fakt ne

doseti
1. okt 2010

@mates22 no to je čo za doktorku 😠 to je riadna hlúposť teda 😠 to s tým druhým dieťaťom...

a na tú imunológiu sa objednaj a potom si choď pýtať len lístok od obvodnej a povedz,že ste už objednaní a hotovo..ked ťa nechce nikam poslať...a to ešte ak sú rodičia alergici tak to sa čudujem,že vás neposlala...

mates22
12. okt 2010

díky za radu, asi to tak udělám, malá je docela taková plačtivá a furt se mě drží jako klíště, možná je to tím, že se jí nějak s novým rokem nelíbí ve školce, ale nevím, nemám z toho dobrej pocit. Teplota a nenaložený dítě nevěstí nic dobrýho, ale doktorku to nijak nevzrušuje.

januska26
21. okt 2010

Baby, moj maly ma tiez uz niekolko dni teplotu do 37,5, tiez po zobudeni nema, potom vyskoci, napapa sa a zase nema. Nerozumiem, asi som hlupa, ze som lmu to zacala merat, lebo inak mu nic nie je, vesely, aktivny, vsetko ako vzdy. Len riesim, ci mam ist doktorke. Mate niekto s takymto niecim skusenost?diky.

lujza123
22. okt 2010

Mozno ta dlhodobo zvysena teplota , ak su vsetky zdravotne testy v poriadku je pre toho cloveka normalna. Teda vsade sa pise ze 36,7 ale nemusi to tak byt u kazdeho. Ja mam od detsva normalnu teplotu 35,5 ...takze 37 je pre mna uz horucka, samozrejme ziadny dr to nikdy nebrali do uvahy, proste 37 nieje horucka, ja som zdrava a hotovo.

mates22
22. okt 2010

ahoj, tak my zaznamenali trochu posun, neboť malá začala pokašlávat, je protivná a teplota jí nesleze pod 37,3. Takže jí doktorka poslala na krční, prý je hodně zahleněná a uvidíme, jestli nezlobí mandle. V pondělí jdeme, jsem zvědavá.

Lujza123 - no já mám normálně kolem 37, ale malá mívala tak 36,6 a teď má o stupeň víc, neustále se jí teplota pohybuje mezi 37,3 až 37,8 a to už se mi zdá docela dost, na to, že to trvá minimálně 2 měsíce. A k tomu je fakt ukňouraná strašlivě - no když já mám zvýšenou teplotu, tak taky nebývám příjemná.

januska26
22. okt 2010

No tak my sme dnes boli nakoniec u doktorky, radsej, ale nic mu nezistila, moc ma v poriadku, aj cisto dycha, aj uska v poriadku, ani zubky mu nove asi nejdu, uvidime, lebo slinta, ale inak je uplne v pohode, nic na nom nieje vidiet. Doktorka povedala, ze moze byt tak nastaveny, ako pisete, ze proste ma stale okolo 37-37,5. Ak to bude trvat este mesiac, mame sa prist ukazat a este nas niekam posle, asi na imunologiu, ale tak ja dufam, ze to dovtedy prejde a nic mu nebude🙂

samulko1
7. nov 2010

Ahojte maminy
čítam si to tu po dlhej dobe, ako sa máte maminy s detičkami čo majú stále zvýšenú teplotu?
u nás je to stále rovnako dcéra má 10 mesiacov pred mesiacom sme dobrali isoprinosine na imunitu teraz máme pauzu a teploty pokračujú, máva tak do 37,5 a niekedy aj nemá...
píšte svoje skúsenosti

beaska
8. nov 2010

aj ja som mala zvysenu teplotu od malicka az po pubertu, stale len 37, /37,5 a mama chodila po roznych vysetreniach.orl, zubar, vsetko ok, len selest som mala, takze nie vzdy sa najde pricina 😨

elanela
8. nov 2010

@samulko1 aj my sme stale na tom rovnako už jej ju ani nemeravam

mausy21
12. nov 2010

Ahojte dievčatá ,píšem sem prvy krat a som zhrozena nad cely zdravotnískym systemom v sk...my máeme teplotu už asi 9 mesiacov...zmeškali sme 2 očkovania,podstupili milon krat odber krvi, vyteri a najlepšie že sme boli na imun.vyše a odtial nemame vysledky a boli sme tam v septembri...taka som vytočene každy tyžden tam volam 2 krat a stale ničččččč....mala ma stale 37,3 a aj vyššiu ale nieked zasa nema vobec..má 18mes a nech mi nikto netvrdi ýe to je normalne alebo zo zubkov....predpisali jej singulair akože a to som zistilia po 6 mes že vobec nejde o podporu imunitya le o astmu tak som dnes povedalla sestrčike že jej to viac nedam...som zufala....čo vam na to vaše lekarky vravia?naša je už bezmocna

sorciera24
12. nov 2010

@mausy21 my sme na tom podobne, s celym tym systemom poondenym....a kazdy ta ma na haku 😠 a teplotu amvate cely den? ci len niekedy napr. vecer?

januska26
12. nov 2010

@samulko1
@beaska
@elanela
@mausy21
No tak my mame teplotu stale, uz vyse mesiaca, nerozumiem...ale je mozne,ze zuby, lebo vcera som mu videla dve nove horne stolicky🙂Neviem, doktorka hovorila, ze nas asi pre pokoj duse odosle k imunologovi, ale povedala mi, ze vsetky pripady, ktore mala s tymto problemom, tak zostali nevyriesene, lebo nikdy nic nezisitli...Tak dufam,ze aj nas Jarko bude v poriadku a nic mu nenajdu. Tu teplotu mava tak skor vecer, niekedy pred spanim, po spani nie, rano vobec, Nerozumiem, doktorka hovorila, ze to moze byt aj dehydratacia. Inak uz neviem, asi to riesit nebudem, prestanem merat uplne, ved na nom nic nevidno, hravy je, vesely, vsetko ako ma byt🙂A inak este jedna vec...ja som alergicka a doktorka hovorila, ze to moze byt nejaky nabeh alebo nieco podobne...Aj jednej kamosky mala ma stale teploty a ze to je vlastne alergia, len sa to prejavi tak, ze sa zvysi teplota...a nie vysyp alebo nieco podobne...

sorciera24
12. nov 2010

@januska26 moj mava teplotu 37,2-3...vzdy len vecer pred spanim, dr. nam kazala odmerat, tak po hodke dvoch spanku.....ze ci to nie je len z nadmernej aktivity.....a veru po hodine spanku uz teplotu nemal...tak ja nechapem.....ale pre istotu chceme este imunologiu,lebo sa mi to nezda, ockovat ho zatial urcite nedam!

januska26
12. nov 2010

@sorciera24 No sak toto, moj tiez ma teplotu po spanku a pred spankom tak ako pises-37,3. takze podobny pripad...Doktorka hovorila, ze to znamena aj ze je dehydrovany. Lebo je fakt, ze moj maly nepije extra vela, ale ani malo. Tak neviem. Lebo minule mal taku miniteplotku pred pitim mlieka a po vypity mliecka uz nemal...fakt nechapem....tiez asi pojdeme na imunologiu, ale Dr. hovorila, ze ked nebol doteraz ani raz chodi, tak problem s imunitou nema...cudne su tie nase deticky, nie🙂))?Ale tak myslim si, ze asi to nic neznamena, proste to dieta je subfertilne a to je cela diagnoza🙂

sorciera24
12. nov 2010

@januska26 no neviem, ci by som to hadzala na dehytrataciu, ta sa inak prejavuje....hoci mna sa tiez dr. pytala.ci pije dost.....ale kedze ta teplotu mu uz trva skoro rok...od 2.davky ockovania mimochodom, tak vtedy bol plne dojceny a pil kazde 2 hodiny, takze tekutin mal dost.....krv ma inak v poriadku akurat ma znizeny imunoglobulin trosku, tak preto ta imunologia.....ale chory nebyva vobec, dokonca ani sopliky nikdy nemal...tak neviem...

januska26
12. nov 2010

@sorciera24 No veru, je to zahada:(No maly ma teplotky az teraz, po ockovani nemal...Ved daj potom vediet, ako ste dopadli, my ideme1,12, doktorke, tak sa spytam, mozno tiez pojdeme na imunologiu, uvidim, co zisti...

samulko1
14. nov 2010

No tak vidím, že nás je dosť s týmto problémom..
ja som sa radila z jednou známou ktorá je pediatrička, chcela som počuť aj iný názor a poradila mi nech vyskúšam merať teplotu pod pazuchou..
moje dieťa je z toho na prášky ale som zistila po 3 dňovom meraní, že pod pazuchou teplota 36,5 a v zadočku po odrátaní 37,5 takže neviem neviem...

elina313
14. nov 2010

@samulko1 dobre že píšeš, malý má 3 mesiace od začiatku teda, odkedy sme doma 🙂 má po odrátaní 37,2 - 37,3 dnes aj 37,5 volala som min. týždeň lekárke, kázala mi nabrať moč a vraj počkáme na výsledok a uvidíme. Ak nič nevíde, tak to budeme považovať za normálne 😖 ale zajtra premerám pod pažou.
Už som zvažovala ten do ucha, že by som premerala ☹ neviem čo si o tom mám myslieť 😔
Moja mama hovorila, že aj ja som stále mala zvýšenú teplotu, keď som bola malá....ale ja som na prášky. Neustále na to myslím...

samulko1
15. nov 2010

@elina313
keď sme boli v nemocnici kvoli teplotám tak tam nám merali takým tým bezkontaktným teplomerom a na tom nikdy teplotu nemala najviac tak 37 a ja ked som jej merala v zadočku mala vždy, lekári krútili hlavami a nakoniec povedali, že ten bezkontaktný teplomer nieje spolahlivy 😖 😖

cacarinka
16. nov 2010

ahojte, som rada,ze som nasla tuto temu, lebo aj nas uz asi 5 mesiacov trapia zvysene teploty. Pred 5timi mesiacmi sa zo dna na den vyhadza na nozickach, diagnostikovali to ako koprivku, z jedla. potom sme boli na ockovani v 1 roku. cize neviem ci to stustila ta koprivka (bola dost agresivna, nevedeli sme ci to nie je aj nejaka infekcia) alebo to ockovanie. kazdopadne odvtedy som zacala dcerke merat teplotu v konecniku. po odratani mala aj 37,7 no v priemere asi 37,5. taktiez niekedy nemala vobec a za hodinu jej vyskocila. po vyspani nema nikdy ale ked zacne behat v momente jej vyskoci. Niekolko krat brali krv, vsetky vysledky aj CRP bolo v poriadku, aj moc. Vytery z nosa, krku a recta boli OK. kedze sa jej po tej koprivke este aj osupali dlane a chodidla, mysleli sme ci to nie je nejaky streptokok. vsetko negativne. Taktiez sme boli aj na kardiologii aby sme vylucili dost zavazne ochorenie kawasakiho syndrom, kde vysetrenie dopadlo OK, no sme pre istotu na sledovani. poslali nas aj na imuno-alergologiu kde jej potny test vysiel OK a vysledky z krvy mala hranicke znizene nejake hodnoty, takze zatial nemame lieky, sledujeme to. Teploty boli stale. potom nas poslali na reumatologiu kde zobrali kvantum krvy a prave dnes prisli vysledky. vylucili chronicke zápalové reumatologicke ochorenie. No ale ma vyrazne zvyšene LD a CK z krvy (zvysene svalove a rastove enzymy) co moze byt podozrenie na parainfekčnu myozitidu. Ked som isla za dr. ze co to je, tak povedala,ze tieto rastove enzymy maju zvysene deti,ktore takpovediac nevedia oddychovat a su stale v pohybe. coz dcera je, neobsedi ani sekundu na mieste. alebo ked dieta prechodi chorobu. kontrola vo februari a tak som odisla celkom spokojna. akurat som ale citala na nete ze parainfekcnu myozitidu spustaju nejake infekcie, co by mohli byt tie vyrazky, a ze sposobuje niekolkohodinove stuhnutie svalstva az tak ze dieta nemoze chodit. 😒 verim,ze tie dalsie vysledky budu uz OK. lebo taketo stale behanie po doktoroch je hrozne nehovoriac ako dcerka place pri tych vysetreniach. a tiez mi nikto nepovedal,ze tie teploty su z toho. teraz som jej dlhsie nemerala teplotu, lebo uz mi vsetci nadavaju,ze jej furt chcem najst nejaku chorobu ale dnes vecer som jej merala a mala 38,1. uz som z toho magor.

samulko1
17. nov 2010

@cacarinka ahoj
no teda ste si užili vyšetrení viac ako dosť..a prosím ta to vyšetrenie na kardiológii na ten kawasakiho syndróm ako prebiehalo?
lebo my keď sme boli v nemocnici kvôli teplotám tiež nás vyšetrovala kardiologička ale len ekg nám spravila..