Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

mirka2710
autor
20. jún 2016

@siblikova aj moj Tomino z toho vyrastol. Aj som to tusim uz niekde v diskusii popisovala ako dlho to cele trvalo. Teraz si to uz nepamatam....tusim pol roka? Odvtedy zdrave dieta, obcas klasika nejake virozy, ale inak je v poriadku. Drzim palce, nech sa vam to rychlo zlepsi.

siblikova
21. jún 2016

@mirka2710 ďakujem moc krásne. Krv dopadla ok,len trombocytov o kúsok viac,ale pani doktorka povedala,že to po chorobe môže byť. O mesiac znova na krv,pre istotu.

stanca22
2. aug 2016

@mirka2710 Ahojky, teraz sa ako cítite? Máte ešte ten problém s teplotami?? My máme teraz rok a pol a niečo okolo pár mesiacov máme nonstop neustále teploty od 37,4 do 37,9, pokiaľ jej stále rástli zúbky, tak som to nejako neriešila, doky povedala že to môže mať zo zúbkov ale aj s tepla, tak som sa len v dušičke troška bála, no keď malá bežká, smeje a je v pohode, tak nechcem panikáriť, potom dostala rotavírus, tak sme ho vybojovali a teraz sme znova nabehli na teploty neustále, neviem ako to mám ďalej riešiť, podľa mňa to nie je v poriadku, keď ju má stále a neklesne jej ani pod 37 dole ani raz ... napíš, som zvedavá, pekný deň.

mirka2710
autor
2. aug 2016

@stanca22 tak moj Tomas ma uz skoro devat rokov a teplota sa znormalizovala. Niekde v tych trinastich stranach som to aj pisala. Uz mi to pride tak davno, ze si to ani moc nepamatam. Skus sa spytat dr. na komplet testy nech vam spravi. Tomas mal znizeny jeden parameter co sa tyka imunity, mozno to bolo preto. Potom na to dlhodobo bral lieky. Drzim palce, nech ste co najskor v poriadku.

bendy25
1. okt 2016

Ahojte! Tak ja sem znova nieco pridavam, ohladom tych nasich neprestavajucich teplot, ktore su od 37 - 37,5, niekedy dokonca mavame az do 37,8. Vecer vsak ked lahame spat, teplota sama ustupi. Pisala som uz nejake prispevky predtym, mozno si pamatate ... Teploty nam trvaju uz druhy rok. Samozrejme vsetky vysetrenia z krvi su v poriadku. Tiez sme liecene na imunologii, dcerka je alergicka. Riesit tie teploty sme sa rozhodli (teda vkuse ich riesime) aj kvoli tomu, lebo dcerka uz dovrsila 6 rok a este nema 5 rocne ockovanie. Vcera sme sa konecne dostali na ORL, kde navrhli vybrat nosnu mandlu, ktora moze (avsak) nemusi mat vplyv na tu teplotu. Vyzera to vsak tak, ze to bude asi tym ... Malej zistili aj akutny (dlhodoby) zapal stredneho uska, takze toto vsetko moze byt s teplotami spojene. 24.10. ideme dat nosnu mandlu konecne von a uvidime, ako pochodime ... Ak to neprejde moze to byt nejaky skryty zapal mocovych ciest .... Ja som sa vas chcela iba opytat, ak vase dieta ma zvysenu teplotu, ako to riesite s ockovanim? Nebojite sa dat svoje deturence ockovat?

eda15
1. okt 2016

@bendy25 ahoj ja mam presne podobny problem. Mala ma 1,5 r mavame zbysene teploty 37,0-37,5 a uz od maja odkladam ockovanie koli tomuto. Tiez ma krvne testy ok aj moc v poriadku... a nechape ani doktorka co sa deje.

bendy25
2. okt 2016

@eda15 - my sme dokonca v decembri 2014 prekonali infek.mononukleozu a odvtedy mame tieto teploty. Nosnu mandlu som nechcela riesit nikdy predtym, ( a uz vobec nie, dat ju vybrat) ale zda sa mi, ze ona je tou pricinou zvysenych teplot, lebo mala aj napriek tym zvysenym teplotam je hrava, santí, beha, skace, popapka celkom dost, takze to bude asi ten problem, teda snazim sa v to verit, lebo aj casto mava upchaty nos, kedze je aj silna alergicka. Robili aj tie uska a kedze ma dlhodoby zapal, moze to byt aj z toho, teda mandle, uska a vsetko spolu suvisí. Lekar nam nepotvrdil na 100per., ze ked jej vyberu mandle, ze teploty klesnu, ale je pravdepodobne, ze to moze byt z tych zapalov. Velmi dobre nam to vysvetlil a aj ked nam to nezarucil, vie o com hovori, je to skratka odbornik so super pristupom, musim podotknut. Takze potom sem urcite pridam, ako sme dopadli a dufam, ze sa uz budeme moct dat zaockovat ... Ake stare mas dietatko?

eda15
2. okt 2016

@bendy25 moja ma len 1,5 roka. Cele leto mala tieto teploty... zacalo to niekedy v maji a vtedy sme mysleli ze to od zubov lebo ono naozaj jej cele leto rad za radom isli zuby- a stale idu. Lenlekarka tvrdi ze to nemoze byt odzubov a tak dlho. Dnes jej zase stupla na 37,8 a aj vela slini, a hryze co sa da. Cervene dasno ale nema... musim sa zajtra lepsie pozriet.. ked jej do rana neustupi teplota pojdem snou lekarke... a zas ten.kolotoc brat jej krv... ona je inak tiez v pohode hra sa, smeje... papa ok.

bendy25
3. okt 2016

@eda15 - Ahoj, tak ako ste dopadli? Museli ste k lekarke, ci teplotka aspon kusok klesla? Ja som s malou tiez dnes bola u Dr., lebo rano mala 38,6 a totalne kaslala, tak zasa sme na ATB, lebo ma chytene priedusky. Do skolky ale uz ani nemame ist po chorobe, aby sa poriadne zotavila na ten vyber mandlí, tak nech je to uz za nami konecne 😒

eda15
4. okt 2016

@bendy25 ahoj, dopadli sme tak ze v nedelu v noci jej vysla teplota na 38,5 a druhy den mala medzi 38,5-39 ale pripisujeme to zubom. Davali sme Nurofen a Calpol na striedacku a zabralo vcera v noci okolo 2:30 jej zacala teplota klesat a rano uz mala len 37. To sa drzalo potom do stbrtej vtedy jej znova vysla na 38,1 tak som znova znizila a teraz sa to zase drzi na 37. Mam zasadu ze ked ma 37 nedavam uz liek, ale neviem teraz nechcem aby jej znova vyskocila... k doktorke sme chceli ist dnes rano ale kedze jej klesla teplota v noci a aj rano bola ok, myslime ze od zubov to je lebo nic ine jej nieje ale vela slini a ma potrebu hryzt hracky. Pockam do piatka a uvidim. dufam ze sa zotavite na ten vyber mandli a ze ju to nebude velmi boliet! 😕 drzte sa nech vam to dobre dopadne!

bendy25
8. jan 2017

Ahojte! Tak sem po dlhsom case zasa pridavam prispevok. Takze 24.10. 2016 nam bola vybrata nosna mandla, ale zial teploty stale pretrvavaju. V decembri to uz boli dva roky, pocas ktorych mavame zvysenu teplotu az do 37,9 stupnov, hlavne vecer. Dcerka je aj napriek tomu hrava, vesela, kopec popapka a nevidno na nej znamky ziadneho ochorenia. V septembri tohto roka bude mat 7 rokov a este nemame 5 rocne ockovanie a uz ani nevieme, co mame robit :( Cez den mava teplotu 37,4, v noci ked spi ma normalnu teplotu a teda 36,8. My s manzelom tomu uz ale absolutne nerozumieme. Do skolky normalne chodime, pretoze vysetrenia z krvi u obvodnej lekarky su v poriadku, aj moc a pod. Poradte, ako pokracovat dalej? Dat malu zaockovat? ... Ja uz neviem, co si pocat :(((

zuz1978
19. jan 2017

@bendy25 ahoj, zial ti poradit neviem, som v podobnej bezradnej situacii. Moj 2,5 rocny chlapec ma uz dlhodobo (v lete som to zistila) . Cez den ma 37,2 - 37,3 na vecer aj viac. Vcera ma sokoval, blaznili sme sa a potom som mu zmerala teplotu a mal 38, 4 v zadocku teda to je po odratani tych 0,5 stupna 37,9. Skoro som skapala. On bol vesely, aktivny , dobre papa, pije smeje sa, no skratka tiez neprejavuje znamku choroby. Som uz z toho zufala. Krv, moc a vsetky vytery boli v poriadku. Ale co ti na to ockovanie hovori vasa lekarka?

bendy25
19. jan 2017

@zuz1978 - Ahoj! Som rada, ze aspon niekto reagoval na moj prispevok... Nasa lekarka to nechava skor na odbornikov a teda na imunologicku, ktora nam pri "beznych" teplotach 37,3 odporucila dat dcerku zaockovat, ale zatial teraz v tomto chladnom a prechodnom obdobi nie, skor az ked sa pocasie trosku ukludni a pokial aj berieme imunor na imunitu, tak zatial mame s ockovanim pockat, ale potom nam ju vraj moze obvodna v pohode zaockovat, aj pri tychto teplotach, ale na papieri to zatial nemame, iba ustne to povedala a moja mamka vravela, ze pokial nam to neda niektory lekar na papier, tak by ju na mojom mieste ockovat nedala, pretoze uz dvaja lekari odbornici nam takto ockovanie v teplotach odporucili, ale iba ustne :( Tak ja uz fakt neviem, co mam robit :( Na jednej strane si myslim, ze to bude v pohode, ale na druhej sa obavam, co ak sa nieco po ockovani stane? A este by som sa ta chcela opytat, tvoj syncek ma teplotu aj vecer, alebo teda v noci, ked spi? Nasa malá ju prave vtedy nema, preto nam to je velmi divne.... Aj vy matee naplanovane ockovanie?

zuz1978
21. jan 2017

@bendy25 ahoj, my nemame ziadne ockovanie naplanovane, má 2 a pol roka, takze v podstate má za sebou vsetky ockovania, ktore absolvoval do 1,5 roka zivota a neviem, ze dalsie ockovanie kedy prichadza do uvahy. Co sa tyka tej zvysenej teploty, on to má uz velmi dlho, no tak naozaj som si to vsimla toto leto. Od vtedy ako maniacka mu meriam milionkrat denne. A mimochodom v noci nema teplotu, rano ked mu zmeriam niekedy ma ledva 36, ale hned ako sa zacne hybat, uz ma 37,2-37,3. Ked sa jasime navecer má aj 37,9 čo mi teda pride az nepochopitelne. Vzdy sme to zvalovali na zuby, no teraz má uz aj zadne stolicky vonku a teploty stale pretrvavaju. Nas detska lekarka k imunologicke neposielala. Ale ako vidim moc vam ani ta imunologicka nepomaha. Tak dufam, ze sa z tychto veci nase deticky dostanu. Moj momentalne zas schytal nejaky virus, lebo doobeda vracal. U nas tie virusy od oktobra su snad kazdy druhy tyzden. Uz aj z toho som zufala ☹

zabka888
3. jún 2018

@zuz1978 ahoj, prosim ta ako ste dopadli s tou teplotou? Momentalne to riesim so synom uz mesiac, pediatricka ma tiez upokojuje ze je to ok ale neviem, trochu sa obavam 🤔 (Vytery aj moc mal ok), dakujem

zuz1978
4. jún 2018

@zabka888 ahoj, prestala som merat. Uz sa nestresujem. Ani jeho. Mam bezdotykovy teplomer momentalne, je dost nepresny, ale vacsinou ked mu zmeram teplotu na cele, tak ju nema. To neznamená, ze by ju nemal kebyze zmeram v konecniku. (Viem ze sa ma 0,5 odpocitat) Ked mu vyskoci teplota tak zmera aj tento.

zabka888
4. jún 2018

@zuz1978 ja asi tiez prestanem, tiez mam bezdotykovy, ktoremu moc neverim sice ale ako pises ked ma vysoku zmera aj ten 😅

81beruska81
13. aug 2018

Citala som poctivo diskusiu roky dozadu...u nas dcera, 8 rocna, 2 mesiace teploty do 37,5...prevazne 37,1 - 37,3...je tu niekto aj s takto starymi detmi? Dakujem

dijefcatko
18. jan 2019

@81beruska81 Ahoj, ako sa máte? Presne toto riešim teraz :(

81beruska81
18. jan 2019

@dijefcatko no, pochodili sme rozne vysetrenia, vsetko negativne a teplotu uz nemeriame. Ma sa dobre, citi sa dobre.....

snehovakralovna
25. jan 2019

@ dijefcatko ako sa mate? moje 9 rocne dieta ma uz 12 den teploty v rozmedzi 37,3-37,7.. vysledky vyterov, krvi, mocu negativne...

dijefcatko
27. jan 2019

@snehovakralovna stále rovnako. Ale moja má už 6 týždňov zadné sople, zateká jej to a kašle. Raz viac, raz menej. CRP ok, ORL ok, takže dostala max. Uniflox. No už zvažujem celkový krvný obraz. Ona ešte vlastne nebola chorá.

mirina82
28. máj 2020

@lucia1901 dobrý deň, môžem sa opýtať ako ste nakoniec skončili? Mam 2 mesačnú dcérku a už dva týždne mame od 36,8 do 37,4 teplotu a rovnako nič iné... Je spokojná atď ako aj vaša bola...

biba3131
23. jún 2020

@mirina82 ahoj ja mám ročného synčeka a už druhý mesiac tiež bojujeme so zvýšenými teplotami od 37,3 cez deň až do 37,8-9 vecer. Prešli sme kopec testami zatiaľ všetko vyslo v poriadku. O dva týždne ideme zasa k dr tak uvidím.

domca90
8. mar 2021

Ahojte.trosku sem napíšem nás prípad.syn ma 5,5roka a už týždeň má zvýšenú teplotu bez akýchkoľvek iných príznakov.vobec nič mu nie je.uz som z toho na prášky.denne mu meriam aj 20krat na čele,tam má tak od 37,3-37,7.meriam aj v zadočku,lebo nedá mi to a tam po odpočítaní má od 37,1-37,3-37,5.pod pazuchou ortutovym ma vždy iba od 36,8-37.uz som objednala z netu nový rektalny teplomer a aj bezortutovy.ze čo ak ten rektalny náhodou zle meria.do škôlky nechodí,takže nemá byť z čoho chorý a príznaky nemá žiadne ako píšem.baby ja sa tak bojím,že čo ak má nejakú onko chorobu😭😭 lebo tu zvýšenú teplotu si neviem vysvetliť.pred 3rokmi bral od dr ribomunyl.ak mi niekto odpovie budem rada.dakujem.

miricici
8. mar 2021

@domca90 a prečo si mu začala merať tú teplotu?Zdal sa ti horúci,zmena chovania,horšie jedol či len tak...? Konkrétne neviem poradiť či to je ok ale ja by som asi pre pokoj duše zavolala Dr.a poradila sa s ňou...inak z toho budeš mať iba stresy...

domca90
8. mar 2021

@miricici meriam deťom len tak preventívne,občas.on práveže ani teplý není na dotyk.vsetko funguje ako inokedy.len neviem,či meriam dobre pod pazuchou,že či mu dobre tam držím.meriam aj sebe a potom synovi.pod pazuchou ma najviac 37 a v zadočku najviac 37,5.boze ja sa bojím,ak sa zistí,že má nejakú chorobu,neprezijem to😭😭

miricici
8. mar 2021

@domca90 chápem ťa,aj ja som to robievala pri staršej dcére ale mala by si s tým prestať lebo takto aj seba psychicky zničíš, ak mu nič iné nie je,keby mal nejakú chorobu mal by aj iné príznaky ako slabosť, nechutenstvo...ale ak chceš byť kľudná ako som už písala prediskutuj to s dr.a možno mu spraví nejaké odbery.Držím palce,viem že sa to ľahko hovorí ale netreba hneď na najhoršie myslieť 😉🍀

biba3131
9. mar 2021

@domca90 ja by som chcela len napísať aspoň čo viem podľa dr. tak deťom od 2-3 rokov sa už teplota nemá merať v zadocku lebo je skreslená neukazuje už správne. My sme mali problém s teplotami skoro rok ale u nás bola teplota aj 37,9 večer a nemal žiadne iné príznaky len teplotu.

domca90
10. mar 2021

@biba3131 ahoj.to vážne?a nevieš prečo to tak je?to by bola pre mňa dobrá správa🙈😂 lebo budem psychos z tohto za chvíľu.lebo naozaj pod pazuchou ma Max 37-37,1 tak už som bola na pochybách,ak mu zle držím teplomer.