Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

kotenko
29. jan 2009

Ahoj a nema tvoj syncek problemy s mandlami? lebo sice u nas sa nejedna o dietatko, ale o mojho priatela a ten mal tusim uz 2-3 roky stale zvysenu teplotu 37,2 - 37,7... A tiez zistovali co mu je a nakoniec prisli nato, ze ma v krcnych mandliach nejakeho streptokoka a tak a dal si ich vybrat a do tyzdna mu teplota klesla sama... a teraz ma dokonca 36,0-36,2

lekno
29. jan 2009

Mirka, no mne sa to teda normálne nezdá... 😕

mirka2710
autor
29. jan 2009

Ani mne sa to nezda normalne, preto som behala k lekarke ako na klavir. Vzdy mi povedali, ze budeme cakat, ze to klesne. Ked nekleslo, spravili testy a vraj je vsetko v poriadku. Tak ja uz neviem kam sa mam obratit a kto mi vie pomoct inak ☹
Zajtra ideme samozrejme hned rano zas, tak uvidime, co povie.
Inak mame podla mna dobru lekarku, tak jej celkom doverujem, ale toto ma uz zacina dost hnevat.

kotenko
29. jan 2009

robili malemu aj vyter z krku a z ritky?

mirka2710
autor
29. jan 2009

Vyter z krku a nosa ano, z ritky nie.

lekno
29. jan 2009

Mirka, skús sa len tak nezáväzne spýtať nejakého iného doktora. Trebárs aj detského a povedz mu, aké vyšetrenia ste absolvovali. Proste pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa... Čím viac názorov. Ja by som pátrala stále, aby potom nebolo neskoro. Veď to nieje normálne.

kotenko
29. jan 2009

Mirka nemozu to byt nejake "dalsie" zubky??? vtedy vie teplota z nicoho nic vyskocit.. pokial mal vyter z krku dobry, tak mandle ma v poriadku podla mna.
a neboj sa, nic vazne to urcite nebude

mirka2710
autor
29. jan 2009

Tlacia sa mu stolicky a jedna trosku povyliezla, tak tu dnesnu teplotu az tak neriesim (mozno sa to nakoniec aj rozbehne do nejakeho prechladnutie alebo chripky). Skor ma hnevaju ta stale zvysena. Dr. po tych vysetreniach povedala, ze je to dosledok tej znizenej imunity, a ze teraz budeme brat pol roka ten Ribomunyl a potom dalsie testy. Ak sa vraj nic nezlepsi, pojdeme k imunologovi.
Tie zvysene teploty mi potvrdili dve lekarky (aj ked teda je pravda, ze je to mama a dcera..obe lekarky 🙂 )

Aj mi povedali, ze maju niekolko deti rocne, co maju stale takto zvysenu teplotu. Tak hladam nejake spriaznene duse.

babatko88
29. jan 2009

mirka2710, mne sa nezdá zvýšená teplota a ešte k tomu aj dlhodobo normálna, skús inú doktorku poprosiť o názor, beriem, že keď idú zúbky, teplota vystúpi, ale nie na tak dlho...

skurinka
29. jan 2009

ja nevim ale teplota zvysena je od 37.5.no a jestli mu rostou zoubky tak si myslim ze je to normalka.treba leze na rasvic zoubku 😒

monikat75
29. jan 2009

Ahoj Mirka moja dcéra ako štvorročná bola často chorá a tiež brala Ribomunyl ale ona ho brala pol roka, a jej veľmi pomohol, ale tie teploty určite nemá z neho. Myslím si skôr ako píšete aj ostatné že to budú tie zúbky.

ivankaalenka
2. feb 2009

zvysena teplota nie je normalna. Moja mama to ma, je to pre nu strasne, ma problemy s imunitou, ale uz dost desne a povedala, ze sa stale citi, ako keby mala chripku.

zuuu
2. feb 2009

ahojky, i naše Katynka má stále 37-37,5 ...málokdy má pod 37 😉 Byli jsme na všech testech a odběrech a vše je v pořádku...a mám potvrzeno i od doktorky z KLiniky dětského lékařství, že to tak některé děti prostě mají... tak tomu věřím 😉 (ještě tedy čekám výsledky imunologie, což je poslední, co ještě nevíme)

mirka2710
autor
3. feb 2009

Zuuu....konecne este niekto 🙂
My berieme teraz ten Ribomunyl a o pol roka kontrola, vraj aj to neklesne, tak nas ete potom posle na imunologiu. Tak ja neviem, ale stale ma to troska trapi....tu teplotu meriam x-krat denne. Tomino si zacne mysliet, ze teplomer je sucast jeho tela 😝

A este som spominala, ze mu na treti den velmi vyskocila ta teplota ....trvalo to len jeden den, ale boli sme u dr. a povedala, ze to moze byt z toho lieku, a ze dokonca moze zacat vracat a hnackovat...nic z toho sa nastastie nekonalo 🙂

mata78
3. feb 2009

ahoj mirka 2710.
ked su vsetky testy maleho ok, tak sa nestresuj. ja sama som jedna z tych, ktorym neklesne telesna teplota pod 37.2. mam to od narodenia a nic mi nie je.

mirka2710
autor
3. feb 2009

Naozaj? Dr. vravela, ze niekedy sa stane, ze sa proste v hypotalame (dufam, ze si pamatam dobre 😝 ) nastavi takato zvysena teplota ako normalna a proste ju clovek ma. A ty si teda toho prikladom. Tak super. Som rada. Dakujem, ukludnili ste ma. Clovek sa vzdy o tych drobcov tak boji a castokrat sa mozno stresuje naozaj zbytocne. Ale zas radsej nieco vela riesit ako to zanedbat. 🙂

jaja0110
3. feb 2009

mirka- ja som prekvapena co tu pisete, co ja viem tak teplota 37-37.5 je u malych deti uplne fyzilogicka a v poriadku (zvysena sa povazuje nad 37.5 PO odcitani)...nase baby maju od narodenia stale teplotu okolo 37, ale ani to neriesim, viem ze je to v poriadku 🙂 😉

mirka2710
autor
4. feb 2009

Jaja, to vazne? Ja neviem, aj u dr. mu merali teplotu a mal 37,2 a ona tiez povedala, ze je zvysena 😕
Niekde som vsak citala, ze pri merani teploty v ritke sa po jednom roku odcitava nie 0,5, ale 0,7 az 1 stupen. Tak ja som uz z toho jelen 😝
Dufam, ze do neho tie leiky pcham zbytocne ☹

jaja0110
4. feb 2009

mirka- z ritky sa VZDY odcitava 0.5 stupna...ak nema ziadne ine problemy-kasel, sopliky alebo tak, tak podla mna ste zdravi ako rybicky 😉

jaja0110
4. feb 2009

mirka- inak ak chces vediet presnu teplotu, tak odmeraj digitalnym teplomerom co sa dava do uska (dostat v lekarni) , trva to 2 sekundy. Lebo napriklad aj ked merias teplotu v ritke a dieta pri tom place alebo tlaci, ta teplota je o nieco vyssia a potom ta hodnota nieje objektivna, ale skreslena

junovka
4. feb 2009

MIRKA, ja teplotu Nelke od 1.roka uz meriam pod pazuchou 😉

mirka2710
autor
4. feb 2009

Tomino nema s meranim teploty v ritke nejaky vazny problem.....vacsinou sa s niecim hra alebo kuka rozpravky. Nevadi mu to. (asi je nejak uchylny 😝 😀 )

janusa28
20. feb 2009

ahojte
mi mame tiez Tomaska a ma podobne problemy. Zvysene teploty po odpocitani 37,5. Trva to uz 17dni. Moc a krvny obraz bol v poriadku, taktiez sme boli na ORL vysetreni, ktore bolo v poriadku.
Dnes nam doktorka zobrala krv 4 ampulky, serologicke vysetrenie, pecenove testy a pod... taktiez poslala krv na vysetrenie ci Tomasko nema nejkay virus napr. infekcna mononukleoza alebo cytomegalovirus, zobrala kultivaciu s plienky so stolicou, ci to niesu rotaviurusy, boli sme na sonovysetreni.
Takze chcem povzbudit Mirku aby patrali dalej. Zvysena teplota moze by dosledkom zubkou ale moze to byt aj nieco vaznejsie. Takze moja rada znie, dat Tomaska poriadne vysetrit a ked bude vsetko v poriadku tak dakovat Bohu a ocakavat prvy zubok. Zvysena teplota vzdy hovori, ze nieco nie je v poriadku.
Prajem skore uzdravenie. My budeme mat vysledky v pondelok, tak uvidime, tiez si zelame aby to boli len tie zubky 🙂

kacka.va
20. feb 2009

normální teplota u malých dětí se může pohybovat až do 37,1, takže bych se třeba na to doktorky pro dobrý pocit zeptala, ale nijak zvlášť bych to neřešila.

bzucinka
28. feb 2009

Nasa (5mesiacov) ma dlhodobo zvisenu teplotu. Okolo 37,2 ☹ Tiez sa mi to nepaci. Lekarka nam stale hovori, ze niektore deti to jednoducho tak maju nastavene. Ja neviem ☹ A vraj aj ked jej ju odmeriam napr. po zobudeni, vecer, po tom ako sa jasi,alebo tlaci..tak je skreslena. Alebo aj ako hlboko dam teplomer. Ako ho davate hlboko vy? Momentalne je zasoplena a uslintana tak ju ma asi aj z toho,ale ... preco stale od narodenia? 😢

knobloska
1. mar 2009

V prdce má být jen ta část se rtutí, jinak to měří víc 😉

vanila
10. máj 2009

Ahojte! Tak my sa trapime s zvysenou teplotou zatial len 5 dni ale ma to uz znepokojuje 😒 .Aj ked ma maly 2,5 roka meriam teplotu v konecniku lebo to mam u neho istejsie ze je dobre odmerana. Dnes som na internete citala ze v prvom polroku zivota dietata je potrbne odratat 0,5 a v druhom 0,7. Vie mi niekto poradit alebo ci ste o tom uz niekto z Vas poculi stym odratavanim a ked ano ci to plati . 😉

strociatka
10. máj 2009

s tym odratavanim v konecniku plati 0,5

strociatka
10. máj 2009

a to ti maly necha odmerat teplotu v konecniku? my sme s tym museli velmi rychlo prestat, mala kope jak splaseny kon, presli sme na infracerveny teplomer a som spokojna, mala spokojna...

shaula
10. máj 2009

Strociatka - to je takový ten do ucha? Kolik taková věc stojí? My ten problém zatím nemáme, ale tuším, že do budoucna bude, kluci jsou dost živí, kolikrát se nenechají ani přebalit☹
Vanila - platí odečítat 0,5, jak už psala Strociatka, tak mi to říkala i doktorka. Ještě jsem neslyšela, že by se ve druhém půlroce mělo odečítat něco jiného, kromě toho 0,2 stupně už není moc velký rozdíl.