Do akého veku dieťaťa trvajú koliky?

kamilka12
7. máj 2009

Ahojte, moj malý nepoznal čo sú to koliky až do jeho 6 m. Dovtedy bol čisto iba kojený. Potom sme začali prikrmovať a začalo to...raz do dvoch týždňov má velké bolesti v brušku, a trvá to vždy 4-5 hodín, kým mu to prejde. Nepomáhajú ani kvapky, ani masírovanie bruška ..nič. Najskor som si myslela, že ho bolí bruško z mrkvy, potom z jablka..no ale včera ho bolelo znova a nejedol nič čo by ho mohlo nadúvať, alebo zapekať. Kaká pekne každý deň aj prdká. Kojím už iba večer a v noci inak papá BEBU. Najhoršie je, že nikdy neviem, kedy to na neho príde...raz sme boli na návšteve a to celý čas len preplakal a ja som mu nevedela pomoct ☹ Do akého veku možu koliky trvať?

zuzikmeduzik
7. máj 2009

ahoj kamilka,
neviem dokedy - všade píšu vraj po 3 mesiacoch z nich dieťatko vyrastie. My máme 5 mesiacov a stále sme nevyrástli. Pediatrička nám odporučila zmeniť nutrilon na nutrilon comfort a ak by to nepomohlo, skúsiť probiotiká.

pastuska
7. máj 2009

No my sme mali to isté, ibaže mal koliky od malička, nakoniec je z toho alergia na bkm.

janajanajana
7. máj 2009

Kamilka, nebude to skor tou bebou nez prikrmami?

kamilka12
autor
7. máj 2009

Bebá dávam posledné 3 týždne a bruško ho bolieva od 6m. tak neviem či Bebou...už neviem ako mám na to príst, že z čoho ho to bolí 😒

zukab
7. máj 2009

no aj moja s tym ma problem uz pomaly 6 mesiacov. nastastie to nie je take strasne, ako to bolo prve 4 mesiace, prerevane komplet cele dni, des a hruoza. ale stale sa mi cez den budi zo spanku na bolest brucha. nedavam jej ziadne prikrmy, co mozu naduvat, ziadna mrkva, ziadne jablko, na hrach ci karfiol ani radsej nemyslim a ziadna zmena. mlieka sme menili, probiotika vyskusali snad vsetky, masaze, kremiky, cvicenia, vsetko.
cakala som, ze ked bude silnejsia, bude sa moct lepsie vyprdkat, no prd ☹
tak neviem. o tyzden ma 6 mesiacov, idem zmenit mlieko na 3-ku a asi aj inu znacku. ale neviem aku....
pravdepodobne skusim hippku, tu sme este nemali a citala som na nu dobre ohlasy. som zvedava.

zukab
7. máj 2009

pastuska, ako ste zistili tu alergiu? moja mala problemy aj ako kojena aj na UM.
ale zacinam verit tomu, ze to nie je len kolika, ale pravdepodobne asi aj nejaky iny problem. lebo zacala mat problemy v 2 tyzdnoch a trva to dodnes. co sa mi teda nezda normalne. plus sa k tomu pripojili zuby, no na porazenie 😀

zuzikmeduzik
8. máj 2009

zukab,
mozem otazocku, neber ju v zlom. nie je mala kvoli tym kolikam spomalena oproti inym detom? lebo nas maly este nerobi to, co by mal v 5 mesiacoch a len tak hadam, ci to nie je kvoli kolikam. rada by som vedela, ako je to u inych babatiek, ktore tiez maju koliky.

zukab
8. máj 2009

zuzikmeduzik, neberiem to v zlom 🙂
uprimne, neviem ci je spomalena, kedze je to moje prve dieta, ale nemyslim si. tym, ze tie koliky mala od uplneho zaciatku, bola stale v pohybe a krutila sa, takze ma celkom dobre vyvinute svalstvo a je velmi pohybliva.
hlavicku mi dvihala velmi skoro, pasla tiez krasne, bola som prekvapena, ze relativne skoro si zacala davat palce na nohach do ust, kvakoce si, prska sliny, zacala sa vzpierat na rukach.
jedine, co ma trocha "stve" je to, ze kvoli kolikam nemala vobec rada polohu na bruchu, stale to nie je jej oblubena, takze mam pocit, ze plazit sa zacne trocha neskor. lebo na plazenie sa to v blizkej buducnosti vobec teda nevyzera. neviem, mozno ma prekvapi.
co nerobi tvoj maly, co by mal? lebo ja nezijem na SK a tu nie su klasicke mesacne kontroly u pediatra, ako doma, takze deti sa tu vyvijaju "nadivoko" a vsetko sa nechava prirode 😀
neviem, ci robi/nerobi to, co by na svoj vek mala.

tin007
8. máj 2009

zukab, z vlastnej skusosti (teda skusenosti mojho maleho) odporucam co najviac konikovat babo, prave pri tejto polohe sa nenasilnym sposobom velakrat babatku ulavi (tym, ako si prilahne brusko, resp. ked sa hyba, tak sa hybe aj obsah zaludka). podla mna, mozes nechat malu na brusku sa aj trochu vyjedovat a neboj, ak sa jej nebude pacit, ona sa velmi rychlo preguli (na to je uz dostatocne velka) 😎

zukab
8. máj 2009

tin007, ano, konikujeme, ale mala rastie ako z vody a na lavej ruke tymto tempom budem mat biceps ako rambo 😀
(teraz mi lezi na stehnach, bruchom dole, obhryzava kable - bezzubo, takze bezpecne a ma nervy 😀 )
lenze ona je totalne tvrdohlava skorpionka, ona na tom bruchu na deke, ked chyti nerva, tak sa neprevali, ved naco 😀 ona si polozi hlavu na deku a vzlyka a vzlyka aky ma tazky zivot a ako ju nemame radi, ze ju takto trapime. a takto vydrzi az kym sa nad nou nezlutujem a nezoberiem ju na ruky, pripadne si k nej nelahnem a nerobim jej opicky. to je zrazu uplne v pohode 😀 je to maly vycuranec vydieracsky 😀
ona sa prevaluje, len ked ma naladu a ked ju obdivujeme 😀

pastuska
8. máj 2009

zukab, no môj malý mal mierny reflux od malička, ale vrackal až do šiesteho mesiaca, kým mu to nediagnostikovali, ale nie často. Skôr si myslím, že ho veľmi pálila záha od malička - teraz si to už viem dať do súvislosti. Inak keď som ja zjedla niečo mliečne - už bolo zle, a to je aj dodnes, keďže kojím, mliečne výrobky nejem.
Môj mal zápchu, nemal hnačku - ako sa obyčajne uvádza, a to od malička, dlho sme používali rúrku. Teraz má po mlieku hnačku - čiže si vyber. A keď som začala s príkrmami a s mliečnymi kašami, bol hrozne nervný, nekľudný, urevaný a vyhádzal sa mi po telíčku - tak vtedy mu brali krv a zistili alergiu na bkm.
Ja som si totiž tiež myslela, že koliky prestanú, ale keď ani po šiestom mesiaci nič, tak som si myslela, že mu niečo iné je -a mala som pravdu, bohužiaľ.

A k tomu, že nevieš, ako na tom je na svoj vek - ja to považujem za super, nemusíš sa stresovať.
Ja chodím von kočíkovať s kamoškou, ktorej sa narodil tiež chlapček o týždeň neskôr ako mne. Môj malý už pomaly chodí, jej chlapček sa nechce ani postaviť, ani nič. Môj zasa nechce dať pápá a také veci, jej zasa máva krásne o dušu, vedel skôr sám spapkať piškótky a tak..čiže detičky sú dosť rozdielne.

usnicka
8. máj 2009

zukab, nas malinky mal tiez koliky od 2 tyzdnov, trvali cca do 5,5 mesiaca, ja ti jednoznacne odporucam probiotika BioGaia, naozaj pomahaju.

veronika81
8. máj 2009

moja známa mala s malým koliky do dvoch rokov!! 😖 Nie každý deň, tak 2-4krát do týždňa, ale vraj to bolo na nevydržanie.

Nášmu malému začali v dvoch týždňoch, brali sme Sab Simplex (veľmi nepomohlo), teraz máme Infacol a musím si ho pochváliť, pfuj-pfuj! Teraz máme 2 mesiace a je to oveľa lepšie, občas nás ešte brúško potrápi, ale už to nie sú tie hodiny plaču a kŕčov.

zuzikmeduzik
9. máj 2009

ahoj zukab,
az teraz som sa dostala k netu - malého očkovali a mal horúčky 40!
neviem si predstaviť, že by sme tu nemali kontroly u pediatra, vždy sa teším, že mi malého odvážia a odmerajú 🙂
pediatrička sa pýtala, či malý robí brušáky - hovorím, že nie. Či sa hrá s nožičkami - nie. ďalej sa už radšej nepýtala a kázala mi 5xdenne cvičiť s malým na fitlopte kvôli držaniu hlavičky....a poznamenala, že chlapci bývajú spomalení...preto som sa Ťa na to pýtala, či za to nemôžu tie koliky...vyzerá, že nie. Nevadí, my si to všetko pekne doženieme, ako muž povedal: predsa nebude celý život ležať na chrbátiku 🙂
a musím Tvoju malú pochváliť - je veľká šikulka!

mami.sk
11. máj 2009

nemyslim si ze by koliky sposobovali nejake spomalenie 😉
moja dcerka mala koliky od 2. tyzdnov do skoro 4. mesiacov a myslim si ze prave koliky a caste davanie do polohy na brusku jej pomahali.
je velmi pohybliva, velmi skoro zacala dvihat hlavicku, od 2. mesiaca sa pretaca, dava sa do sedu a uz asi 2 tyzdne sa dava na styri 😉

pistek24
12. máj 2009

ahojte ja som tu cerstva mamka a mam problem s malou tiez stale place , ale aby som bola presna tak dokrmujem lebo mam malo mliecka tak to je asi tym ale niekedy si neviem rady co robite vy s miminkami ked tak revu ?

pistek24
12. máj 2009

a este ked uz dokrmujem musim jej davat aj cajik ?

mami.sk
12. máj 2009

pistek - u nas pomahalo jedine nosenie na rukach, skakanie na fitlopte. samozrejme sme masirovali brusko gelom proti naduvaniu ale mam pocit ze nam velmi nepomohol 😒 aj sme cvicili s nozickami a pod., no na lopte sa vzdy ukludnila 😉
a velmi pomahalo vozenie v kociku, tam spala aj 4 hodiny, doma mi nespala do 4 mesiacov cez den vobec, iba v noci 😒
ja plne dojcim takze caj nedavam, ale pri dokrmovani by som davala 😉
skus kuknut sem, urcite sa inspirujes 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bobooo
12. máj 2009

ahojte môj malý mal koliky od 2týždňov asi do 3 mesiacoch a prešlo, ale plakal mi tak večer nanajvýš hodinku a pol v kuse potom v pohode...a pomáhali nám kvapky Sab simplex - tuším sa to tak volalo...odkedy som ich začala dávať tak to nebolo každý deň ale chválabohu tak 3x do týždňa 😎
pistek24 moji drobci sa narodili 2.júna minulý rok. neboli kojený tak že na umelom mliečku od narodenia...a skúšala som čajík ale nerobil im dobre...tak sme dávali čistu prevarenú vodičku...a myslím že v horúčave je lepšia ako čajík...normálne do malej fľaštičky...inak potrebujú niečo ak nie sú kojený len musíš vyskúšať čo je lepšie..

mukky
12. máj 2009

Ahojte,my sme koliky nemali ani raz,kazdy den pijem caj pre kojace matky,a maly si poprdkava 😀 ,ale aj mamicky ktore nekoja mozu skusit ponukat na pitie prevarenu vodicku,do ktorej pri vareni dali cely kmin par zrniecok a potom scedit.

mukky
12. máj 2009

pistek cajik sa inac do roka neodporuca,len vynimocne ked ma dietatko horucky,uplne staci prevarena vodicka...

lenka_da
12. máj 2009

ZUZIKMEDUZIK: podobne, co pises, sme zazivali aj my. Mala neznasala polohu na brusku, tiez sa nechcela ani otacat ani cmulat prsteky na nohach. Ked som si precitala clanok: http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan... zacala som naliehat na lekarku koli dokladnejsiemu vysetreniu, tak nam zistili hypertonus.

mukky
12. máj 2009

Zaujimave citanie,na vase otazky; http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

mukky
12. máj 2009

jaj dala som zly link 🙄 ten uz tu je

mukky
12. máj 2009

lenka aj moj maly me hypotonicky 😢

ppavlinaa
20. apr 2015

@zuzikmeduzik nasa ma koliky uz 4,5 mesiaca a ano je spomalenejsia trosku. Potom ste to dorovnali s rovesnikmi?

zuzikmeduzik
17. aug 2015

jasne 🙂 dnes môžem odpovedať už s 6-ročným nadhľadom 🙂