Dojčené bábätko má hlienovitú stolicu s prímesou krvi. Z čoho to môže byť?

eldobi
11. nov 2008

Dnes malo moje 3-mesačné plne kojené bábätko hlienovitú stolicu s takými „vlásočnicami“ krvi. Prosím, poraďte, z čoho to môže byť, nemáte s týmto niekto skúsenosť?

dididi30
11. nov 2008

o je alergia na nieco co si ty spapala 😉

eldobi
autor
11. nov 2008

Dakujem dididi, a nevies nahodou za aku dobu sa potrava, ktoru zjem, dostane do mliecka? Aby som vedela, ako spatne mam ist do mojho jedalnicka 🙂.

lenockaaa
11. nov 2008

ahooj my sme mali to iste, moja mala to mala ked mala cca 2 mesiace boli sme na vselijakych vysetreniach ale vsetko bolo v poriadku a nakoniec mala iba trosku natrhnute pri konecniku skus sa najprv pozriet tam 🙂 ale &pocula som ze to moze byt aj alergia na bielkovinu kravskeho mlieka....aj to jej testovali..kazdopadne ak to tam nebudes vidiet, zasla by som k lekarke, len pre istotu 🙂

abinka
11. nov 2008

eldobi do mlíčka se to dostane cca druhý den.My jednou krev po rourkování Mudra říkala že to jsem mu možná trošinku škrábla tou rourkou teda nechápu jak když je to guma.
Nebo ta alergie.Pokud je to trošinku a už se to neukáže tak to je ejn nějaká prasklá žilka ale kdyby se to opakovalo tak to radši zajít k Mudře 🙂

slunicko552
11. nov 2008

Malý to měl taky a vadilo mu,že piju mléko

dididi30
11. nov 2008

nasmu neviem co vadi, ale asi tiez to mlieko ale aj ak ho pijem a sme ok, len raz mal tie krvave nitky v kakuse, tusim to mal ked som si dala paralen 😒

saska.t
11. nov 2008

No alergia na krav. bielkovinu to byt nemoze kedze mala je plne kojena 😀 tiez sa priklanam ze si nieco zjedla. V mliecku sa napr. banan prejavi za 2 hod., mäsko po 6 hod, atd je to individualne podla toho co zjes, citala som to niekde v novinach ....

dadis
11. nov 2008

Moj maly sice nemal krv v stolici, ale mal ju s primesou hlienov - prestalo to, ked som ja prestala pit mlieko. Zaroven som mu zacala davat probiotika...neviem co zabralo viac. Ale 5 mesiacov som nepila mlieko a vsetko bolo v pohode, asi ked ma 4 mesiace som skusila asi 1/2 dcl do kavy a to ste mali vidiet tu noc, bolelo ho brusko ako slak, az kym sa nadranom poriadne nepokadil 😠 ...tak som to potom neskusala, zacala som az po prikrmoch a velmi velmi pomaly, teraz je to uz uplne v poho (este kojim). Inak jogurty, maslo a kyslomliecne som mohla - to ma malo laktozy...Inak aj teraz, ked mu niekedy dam UM, tak ma z toho hnacku, ale nastastie brusko ho z toho neboli. Tak davam len v nevyhnutnych pripadoch.

katola
11. nov 2008

môj malý bol tiež plne kojený a krvavé nitky v stolici mal asi 2x ako 4-mesačný. Podľa mojej pediatričky je to reakcia na kravské mlieko konzumované matkou. Navyše sme alergici - na to, že nemám konzumovať mlieko ma upozonila už po prvom vyšetrení po príchode z pôrodnice (vápnik nahrádzať tabletami kalcia 500-1000mg denne).
Pamätám si, že keď som ich malému našla prvýkrát v plienke, večer predtým som sa nadlávila plnou miskou ryžovej kaše v mlieku 😝 Takže pediatričke bolo hneď jasné, ako to dodržiavam 😀 😀

Ja som sa vtedy riadne zľakla, bol víkend a nevedela som, či mám utekať na pohotovosť alebo čo. Našla som pár teórií na nete - od prebiehajúcej infekcie hrubého čreva až po začínajúcu intoleranciu laktózy ☹ . Našťastie tieto teórie mi dr. hneď vyvrátila.

Skús vynechať mlieko a na chvíľu aj všetky mliečne výrobky a uvidíš, že sa to upraví 😵

pavlinka3
12. nov 2008

my jsme to měli ve 4 týdnech....byli jsme na pozorování v nemocnici....z krve vyšlo všechno negativní, tak jsem jim pořád chodila ukazovat pokakaný plínky jak hodně tam ty nitky jsou a jinak nic.....jednou když jsem ho rozbalila, tak zrovna kakal a bylo vidět, že má trochu tzv. regádku v konečníku (natržení)....sem to řekla doktorovi a on, že počkáme, jak se to bude samo hojit...tak jsem nečekala (další dny jsem s ním v nemocnici už být nechtěla, když nám stejně nic nedělali, jenom sestry koukali do plínek) a při přebalování když jsem mu mazala zadeče bepanthenem, tak jsem mu trochu jakoby vmáčkla do konečníku a do druhého dne bylo vše OK a mohli jsme jít domů 😉 jo a já mlíko nepiju....maximálně tak jednou za čas kakao a sýr, ale jinak ne.....

lenockaaa
12. nov 2008

saska a ta bielkovina kravskeho mlieka sa nenachadza aj v mliecnych vyrobkoch alebo teda mlieku ktore mamicka vypije?? 😕

mkr
12. nov 2008

nám se to taky stálo ale když jsem malý odsávala z nosíka rýmu tak jsem jí to tam nějak trošku narušila a druhý den to bylo vidět v plínce

kate77
15. nov 2008

Eldobi,pokial je to jednorázove,nemusí to znamenat nič vážne,pokial to trvá..ako nám,jedná sa o alergiu na bielkovinu kravského mlieka..pijeme špeciálne mlieko..Nutrilon Allergy care

zuza.m
15. nov 2008

aj moj maly mal krvave nitky a hlien v stolici a tiež ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka.a aj ked plne kojiš sa to može ukazat lebo ta bielkovina prechadza do tvojho mliečka.mne povedali že až za 24hodinmožem dat mliečko od zjedenia mliečnych veci.a nie leen mlieko ja sommala zakazzane aj jogurty a všetko čo bolo z kravskeho mlieka

mersinka
16. nov 2008

nam sa to stalo, ked mala mala 3 tyzdne, v sobotu vecer take nitky v kaknici, tak sme sli radsej na pohotovost a 5 dni si nas nechali v nemocke. Ale kedze to bola len jednorazova zalezitost, tak alergiu vylucili. Mohol to byt len nejaky slabsi virus, ktory vysetrenia nezachytili alebo len podrazdene crievko z castejsieho kakania a mozno prasknuta cievka. Odvtedy sa nic take nestalo a mlieko veselo pijem aj vsetky mliecne vyrobky.
Takze pricin moze byt viacero a ak by sa to opakovalo, radsej ist k dokine.