Dojčenecké akné. Máte s ním skúsenosti?

hanculka
30. jan 2008

ahojte ma niekto s tým skusenosti? liečba trva dlho? 😒

eva4444
30. jan 2008

ahoj, nas petrik mal novorodenecke akne, udajne to mal z mojich hormonov co sa k nemu dostali kojenim, asi po mesiaci to preslo, ale on to mal fakt ako novorodeniatko, a nebolo to az take zle, viac ako 10 vyrazok nikdy nemal 😉 nic sme s tym nerobili 😎

mata79
30. jan 2008

Hanculka, neviem, ci je to to, co mal aj moj maly. Mal 3 tyzdne, ked sa mu to objavilo, ale len na tvaricke, uskach a krku. Boli sme aj na koznom, dala nam nejaku mast, ale nedavala som mu ju. Kamoska mi odporucila Holtov krem, tak som mu to trochu vecer natierala - trosku to smrdi. Asi o 2 tyzdne mu to zmyzlo. S obvodnym lekarom sme skonstatovali, ze ako prislo, tak odislo.
Ale nesvrbelo ho to. Skutocne to vyzeralo ako zapalene akne s bielym pupienkom v strede..
Tvoj maly to ma po celom telicku?

andrea78
30. jan 2008

aj môj malý to mal, doktor mi na to dal hormonálny krém, nedala som mu to, ale som častokrát denne umývala tváričku repíkom (slabý odvar, umývala odličovacími tampónmi) a na noc som mu to natrela holtovym krémom (smrdí ale zaberá a je neškodný)

repík istotne skús, neublíži a pomôže 😉

prešlo to asi po týždni, no viditeľné zlepšenie hned na druhý deň

dika
30. jan 2008

hanculka, moja Natalka to mala asi do 2 mesiacov - take intenzivnejsie, ale uplne to zmizlo az ked som ju prestala kojit. Nedavala som jej na to nic specialne, obcas som jej to pretrela liehom.

peta28
30. jan 2008

Aj my sme to mali. Mesacne babo vyzeralo ako pubertiacka. Robila som jej harmancekovy odar a tym som jej to natiarala, ale skor si myslim ze to musi prejst samo ked sa vyplavia hormony.

masinka
30. jan 2008

Nelka to tiez mala, zacalo to cca okolo troch tyzdnov, ked mala mesiac tak to bolo dost otrasne, potom to cca za dva tyzdne zmizlo. tiez sme oplachovali repikom niekolkokrat denne a obcas som najhorsie miesta natrela Holtovym kremom. ono je to nielen z toho kojenia, ale sa vyplavuju z telicka aj vsetky tehotenske hormony co sa dostali do babatka este v brusku

prunti
31. jan 2008

Moj maly Daniel to mal tiez. Okolo troch tyzdnov to zacalo a trvalo to dobre tri tyzdne, mal to aj na hrudi a bol doslova ako makom posiaty takymi drobnymi vyrazkami. Doktorka mi kazala vydrzat a ze to prejde same, no a preslo to same zo dna na den sa mu zrazu vycitila koza 🙂

lienkamo
1. feb 2008

Ahojte, aj moj drobček to má na tváričke už od narodenia a už onedlho bude mat polroka. často sa mu to aj zapálilo, no ked som mu to pretrela liehom, tak sa koža upokojila. teraz nám doktorka predpísala SOL JARISCH a odkedy mu tým natieram celú tváričku, tak sa mu to len vysušuje a dalšie sa nerobí.

vilkakatka
1. feb 2008

Aj nam sa to pred tyzdnom vyhodilo ... mame par na lickach, posiate celo a za uskami ... len to ymuvame cistou vodickou a verime, ze to skoro prejde 😉

penelope10
5. feb 2008

aj my sme to dostalo okolo nosteka hore smerom k ockam .. ☹

ikaika
5. feb 2008

aj my sme mali, ale len trosku a zmizlo ako sme zacali umyvat tvaricku prevarenou vodou a natierat antialergickym hydratacnym kremikom