Drobné červené vyrážky na telíčku

jazzin
13. sep 2010

Ahojte mam taky problem. Mojej malej sa z nicoho nic vyhadzali po telicku drobnucke cervene vyrazky. Problem je ze nic nove nejedla, nemenila som plienky ani mydlo. Jedine jej davam nurofen lebo jej rastu zubky. Je mozne ze by to mala z toho? Chystam sa zajtra k lekarke ale ci mi neviete poradit co na to dat ako prvu pomoc a ci ste sa s tym niekto nestretli.

milota164
27. nov 2013

ahojte , my sme mali tiez vyrazky a nevedeli sme z coho , nesvrbeli boli cervene. Pomohol nam bepanthen, mali sme ho doma pouziame ho aj na zadocek tak som si povedala ze skusim a pomohlo.

jankaem
4. feb 2014

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosť s červenými vyrážkami na tele.Mám 9 mes.dcérku a ráno som jej našla asi 5 červených fliačikov v nich pupáčik.Boli sme u doktorky a povedala nám že ju niečo poštípalo,nieje si istá či je to z jedla.Malá je kojená ale aj už papá tak neviem povedať či je to z jedla lebo to čo vidi to papá aj ona myslím pri stole s nami.Ďakujem

mamima3
4. feb 2014

@jankaem aj syn ma vyrazky, vyzera to ako stipance od komara, alebo take nieco, uz to ma asi tyzden. Najprv mal 3, tak sme ich potreli fenistilom, trosku mu uschli a bola z toho taka drobnucka chrasticka. Ale len co tie zoschli, vyhodili sa mu dalsie, tak sme isli dnes ku koznej. Povedala, ze je to alergia na jedlo, mame davat pozor na to co zje. Dala nam fenistil kvapky a mast s ichtamolom. Myslela som si najprv, ze to moze byt aj z gelu na pranie, lebo som nedavno zmenila, ale vraj je to od jedla, ze od prachu na pranie alergia vyzera inak

modrofuzik11
8. máj 2014

mozno ho nieco podrazdilo. praci prasok, mydlo, mozno jedlo... kubko sa zacal vyhadzovat, ked mal tri mesiace. bolo to skarede... dokonca aj kortikoidy sme pouzivali... nastastie s vekom si vybudoval dobru imunitu a zmizlo mu to. teraz zostala iba suchsia pokozka, na ktoru nam velmi dobre robi bepanthe. skus to nechat chvilu tak, umyvat telo iba cistou vodou a ak je pokozka sucha, premastit aj tym bepanthenom. verim, ze to prejde.

zubka5
8. máj 2014

Babulky, maly sa dnes vysapal na hrudničku a trošku aj v oblasti žaludka. Je to taky drobny hustý výsev. Zrejme ho to nesvrbí. Zistili sme to až pred kúpaním. Myslím, že ak by to mal celý den, tak by sme si to všimli, pretože sa dnes prezliekal asi 3x. Z toho raz sa popolieval hojne detským čajom, raz vylial na seba tokajské víno, žial boli sme pri nom 5 dospelí ale nestihli sme :(, jedol guláš ale ozaj bez korenia, večer parané buchty s jahodovým domácim džemom. S každého málo, dnes mu nešmakovalo. Z čoho najpravdepodobnejšie má tie vyrážky????? Dali sme fenistil a mastičku. Ráno uvidím :( Nemáte skúsenosť?

zumasi
8. máj 2014

@zubka5 nas bol raz takto vysypany, malinke bodocky na bruchu, chrbte, mal to z tepla. nejak som nezareagovala na oteplenie zmenou oblecenia.. moja chyba. ale mozno moze byt aj z toho vina.. pockala by som par dni, davala jest nejake neutralne veci.

dara123456
11. jún 2014

Ahojte kto mi poradi maly ma 4 roky a na chrbatiku sa mu vyhadzali cervene fliaciky ako krupica a svrbi ho to stale. Poradite co to je ?? Zajtra idem s nim ku lekarke. tak hadam nič važne 😒

zinulienka
7. júl 2014

@dara123456 ahoj, ako si dopadla u doktorky? Lebo moja mala je cela vysypana a ma aj 39C teploty. Dakujem.

dara123456
10. júl 2014

zinulienka Ahoj tak napokon to bola nejaka alergicka reakcia na slnko alebo jedlo....nevedela sama upresnit z čoho. Takže nam nasadila lieky a potom to po 3 dnoch prešlo. 🙂

nikita002
17. júl 2014

maly ma tiez male vyrazky cervene pod krkom nema horucky a nepapal nic take neviem co by to mohlo byt bude mat v septembri dva roky.

petra92
17. júl 2014

@nikita002 Pod krkom zvyknú byť potničky,skús častejšie umývať iba čistou vodou

emka13
29. júl 2014

@milka24 ahojky ako ste dopadli? mame to iste s tym vysypom...dakujem za kazdu radu

emka13
29. júl 2014

@tepka ahojky ako ste vysli z toho vysypu? mame na brusku hrudnik a chrbatik...trva to uz od piatku ☹

dada200
30. júl 2014

Ahojte,viete mi poradit co by to mohlo byt? Dcere (7.r)sa v sobotu urobili cervene flaky najskor na rukach,potom na licach a brade a neskorsie aj bs nohach. Myslela som,ze je to alergia na slnko,kedze sme sa boli kupat a dala som jej zodac.V nedelu nemala cely den nic. V pondelok rano sa vyhadzaka opat na tych istych miestach,opat som jej dala zodac a nezabrsl uz vobec.Vcera som s nou bola u lekarky a predpisala nam fenistil kvapky,mast locoid a tabletky vetmox ns parazity. Povedala,ze to moze byt reumaticka horucka,alebo ma parazity v tele,treba sledovat stolicu,alebo alergia,alebo 5 choroba.Dcera nema teplotu,ani nemala,ani hnacky,nesvrbi ju to,nestipe,nepali. Vobec sa to nezlepsuje,praveze uz to ma po celom tele,okrem chrbta a diagnoza lekarky sa mi nepozdava. Dakujem za kazdu radu.

7micinkaa7
9. dec 2014

@milka24 dobry den mozes mi prosim ta povedat co vam vtedy zabralo na tie vyrazky? Moja 20 mesacna dcera ich ma 2 tyzdne ale len posledne 4 dni sa rozliezli po polke telicka. Dakujem za info. Kozna mi dala advantan a miesany krem ichtion. Povedala ze to bude mat mala asi dlhsie leboze to je infek. Povodu

asta18
1. mar 2015

Ahojte.potrebujem poradiť. Asi pre týždnom sa naša 6 mes. Dcéra vychádzala V podbrušku A na zámočku. Teploty nemá. Šli sme Dr. A dala na na rieku candibene A tenisti na vyrážky, sú to také malé červené fliaciky vyzerajú ako potnicky ale myslím že to nie sú oni.no ale vôbec sa jej to je lepší skôr zhoršuje už to má asi všade. Nemôže to byť stravou. Začali sme prikrmovat A idú jej aj zúbky. Chystáme sa zasa Dr. Neviete čo by to mohlo byť. Ďakujeme

obitalia
28. apr 2015

@tepka a co ste to mali, ked ste sa vysipali? nas sa vysipal teraz a tiez nevieme z coho a teplotu nema. Nemenili sme nic. :(

martina2414
22. aug 2015

@mamima3 Môj malý 9 mesiacov má tiež vyrážky ako stupnutie od komára ale komáre nemáme a tiež mu to uschlo do takej chrastičky a za pár dní to mal nanovo,absolútne netuším s čoho to môže byť 😔

asta18
23. aug 2015

No papame hipp alergene mlieko ale teraz sme dali bebu a to nechce prikrmujeme normalnoy stravou tak nevieme ci jeto stoho bereme erius sirup a parafinovi kupel ale jeto lepsie

zradula
6. aug 2017

@tweetinkapp prosim ta povies mi viac o tej siestej chorobe ? Moj maly to asi ma mal horucky z nicoho nic ,myslela som ze bud zo slnka alebo nieco a teraz ako mu odisli horucky tak sa vyhadzal po telicku .Dakujem za rady .

vero83
8. dec 2018

@evina313 ahoj,prosim ta.My sme boli 2 tyzdne dozadu na MMR,a malej sa asi 3 dni dozadu spravil vysyp na brusku a dnes ma uz ovela horsie to brusko.Co s vami robili v nemocnici?

lili766
22. sep 2019

@milka24 co to prosim vas nakoniec bolo dkaujem