Drobné červené vyrážky na telíčku

jazzin
13. sep 2010

Ahojte mam taky problem. Mojej malej sa z nicoho nic vyhadzali po telicku drobnucke cervene vyrazky. Problem je ze nic nove nejedla, nemenila som plienky ani mydlo. Jedine jej davam nurofen lebo jej rastu zubky. Je mozne ze by to mala z toho? Chystam sa zajtra k lekarke ale ci mi neviete poradit co na to dat ako prvu pomoc a ci ste sa s tym niekto nestretli.

junovka
13. sep 2010

@jazzin pokial je Nurofen s nenjakou prichutou, napr.jahoda, tak kludne mohla nanho zareagovat

tweetinkapp
13. sep 2010

@jazzin nomohla mat tvoja mala siestu chorobu? my sme ju nemali, ale mnoho deticiek ju mava. priebeh je asi taky, ze par dni ma dietatko teploty bez nejakych inych priznakov a potom sa vyhadze, ale neviem, ako tie vyrazky vyzeraju

bubelko
13. sep 2010

@jazzin mohla zareagovat na nurofen. precitaj si pribalovy letak. ja som sa ako dieta takto vyhadzala po peniciline a odvtedy ho nesmiem. 😉

juliagregor
13. sep 2010

@jazzin a nemala zvýšenú teplotu, tak dva - tri dni?
drobné červené vyrážky môže byť aj šiesta choroba, ktorá nasleduje po teplote, ktorá trvá dva -tri dni

evina313
14. sep 2010

jazzin - nebola v poslednych 2 tyzdnoch ockovana? neviem kolko ma Tvoja mala, ale my sme po 15 mes. vakcine skoncili s vysypom na celom tele v nemocnici ☹

jazzin
autor
16. sep 2010

no teploty mala ale mala ich zo zubkov...preto bol ten nurofen. Inak vyzera ze uz je dobre....vyrazky zmizli tak sa z toho velmi tesim....dala som jej na to fenistil kvapky

bubelko
16. sep 2010

@jazzin tak to mohla byt fakt alergicka reakcia na ten nurofen. ale hlavne, ze je lepsie 🙂

maryanna
16. sep 2010

@jazzin podľa mňa je to 6ta choroba, tri dni teploty, u niekoho napr ako my sme mali len do 37,5 a potom sa telo vyhádže také malé vyrážky, ktoré ak stlačiš tak miesto zbeleje....a zmiznú samé aj keď fenistil tomu napomáha...

jazzin
autor
17. sep 2010

a co sposobuje tu 6tu chorobu?Vobec som o nej nepocula.

bubelko
17. sep 2010

@jazzin ak sa nemylim, je to virusove ochorenie a ako pride tak aj odide. tie teploty nastupia z nicoho nic, vacsinou nie su ani dalsie priznaky (ako nadcha a pod.), teplota trva 3-4 dni a potom zmizne a nasledne sa dieta vyhadze. to su moje info a u nas to aj takto prebiehalo. 😉

jenny2009
19. sep 2010

aj my sme mali siestu chorobu dozvedela som sa o nej tu na fore, tiez som o nej nepocula maly mal 4 dni vysoke teploty z nicoho nic 39 a na stvrty den vysev vyrazok po tele dostal na to dithiaden a bolo po vsetkom, je to virusova infekcia 6 radu ak ju dieta prekona je na tento virus imunne cely zivot tot info od nasej mudr.
mne sa maly vysypal dnes na chrbatiku tak teraz neviem ci je to alergia na novy olej alebo na vodu ale ak je to kozmetika preco len na hornej casti chrbta a svrbi ho to ...............tak neviem asi zajdem k doktorke.

waitinka7
4. okt 2010

Moj maly mal vysyp na telicku, ale mal sarlah. Je to ako angina, zapalene hrdielko, teploty a vysyp po celom tele. Ale toto zrejme bude nieco ine. Potom sme sa zacali z toho lupat, normalne sa mu na dlaniach a na chodidlach olupovala kozticka.

ada18211821
27. apr 2011

Ahojte no my mame od noci teploty a do rana sme sa vyhadzali ako ked sa poprhlite zihlavou..
hlavne na kolienkach a zapesti vcera som akurat davala pomaranc mate niekto podobnu
skusenost??

evina313
29. apr 2011

z pomaranca nebude mat teplotu 😉 nebol teraz niekedy ockovany? mozno len nejaky virus

kathr
5. nov 2011

@evina313
"...nebola v poslednych 2 tyzdnoch ockovana? neviem kolko ma Tvoja mala, ale my sme po 15 mes. vakcine skoncili s vysypom na celom tele v nemocnici"
V nemocnici? A co tie vyrazky sposobilo? A ako to vyliecili?
My prave mame ten isty problem. Vo stvrtok bol ockovany, vecer uz mal vyrazky na zadocku a v piatok uz bol vyrazkaty po celom tele. Na pohotovosti nam povedali, ze to je neziaduca reakcia na nejake jedlo, nie z ockovania :( A maly to znasa dost zle, v noci sa budi, place...

martinka44
6. nov 2011

@kathr ahoj,co vam nato pomohlo ?mne sa vcera mala vyhadzala pna 10,den po 15.mes ockovani po celom telicklu straca sa to na chvilu potom sa to objavi zase na inom mieste.je to ako keby skocila do zihlavy a ma to horuce.co vam nato povedali a dali v nemocnuici.ty si davala nieco?napr.fenistil?mam pockat do rana a ist svojej dr,alebo ist na pohotovost?dakujem

evina313
6. nov 2011

my sme boli vtedy na pohotovosti 2x. na pohotovosti nam tusim nedali nic, ale jemu sa to stale zhorsovalo, ak sme isli na koznu ambulanciu / v BA na kramaroch/ a tam si nas hned nechali. davali mu vseliake maste, po ktorych to preslo. viac menej sa vjadrili ze to je reakcia na ockovanie a tym ze je to ziva vakcina, tie osypky akokeby dostal ☹
neviem ako dlho by to trvalo bez liecby, ale mne to pripadalo hrozne.
na pohotovost by som nesla, ale k lekarke urcite rano

evina313
6. nov 2011

reakcia na MMR ockovanie byva vacsinou az na ten 10 den, nie hned 😉

milka24
12. jún 2012

uz styri dni mame drobne vyrazky po celom tele..zacalo to len jednim fiacikom na licku,neskor zacala mat na chrbe a stehnech..po troch dnoch je uz vysypana cela,aj na dlanach na drobne podkozne vyrazky..bola som snou u lekarky ,uziva sirup ZODAC,ale vobec nezabera..dcera ma necele 2 roky,vsetky povinne ockovania a mali sme uz aj 6-chorobu....bez teploty ,skriabania,kasla...ziadne ine priznaky..neviete co by to mohlo byt??nejedla ziadne nove ovocie-myslim tym melon ,jahody...nemenila som prasok a ni nic..dakujem za kazdu radu!!

kveta
12. jún 2012

@milka24 No asi ma tu zase zdupu pod ciernu zem, ale... Petechie, teda drobne cervene bodky tvoriace dokopy fliaciky, mozu /ale nemusia/ byt prvym priznakom zapalu mozgovych blan... Ak zacne poplakavat, byt apaticka, nehybat krkom,... tak by to mohlo byt ono...

janinah
12. jún 2012

@milka24 predpokladám,že ste boli u pediatričky a nie u kožnej,zajtra by som sa trepala na kožné ako súrny prípad,príp. aj infekčné

milka24
12. jún 2012

@janinah 😖 ano,bola som len u pediatricky..naposledy som bola minuli tyzden u koznej zo starsou dcerou 5,5 h ☹

kylie2910
11. dec 2012

Ahoj mamičky. Mám takýto problém. Moja dcérka má 1 rok a začali sa jej tlčiť horné zúbky. Dostala s toho teplotu ktorá trvala 4 dni. Všetky príznaky smerovali ku zúbkom až na včerajšie doobedie. Teplota zmyzla, ale na jej drobnom telíčku sa objavil výsip ( malé vyrážočky, červené. Vypadá to ako keby bola poprhlená). Myslíte, že by to mohla byť reakcia na nurofen a paralen? Stravu som nezmeninila akurát som do čajíku pridla citrón na teplotu.Vie mi prosím niekto poradiť?

ducci
18. dec 2012

ahoj, to bude asi 6. inferkcna choroba, my sme mali to iste, myslela som, ze teplotu ma zo zubov a potom sa vysypala, rovno ked som s nou isla k doktorka a ona ze 6. infekna - v zivote som o tom nepocula...ale za take 2-3 dni to zmizlo takze setko ok

zuzana030
11. mar 2013

ahojte, my sme na tom podobne, robí sa nám stále viac bodečiek, myslela som, že z nejakého jedla, ale posledný týždeň sa mi dcéra budí v noci, má 4 roky a doteraz úplne krásne spinkávala,
zmenila som len aviváž, tak aj to som myslela, ale....
žeby aj my 6 choroba? a ke´dže je to infekčné, tak odkiaľ to mohla dostať?
boli prázdniny, takže sme len doma....:(

zuzana030
11. mar 2013

hmm...takže moja diagnostika správna, 6. choroba....:(

tepka
14. apr 2013

Nam sa spravil vysyp teraz....bruško hridník a ide to okolo ust drobne malinke 6 tu chorobu sme už mali žiadne teploty nič... 😒

emmuska16
13. okt 2013

Ahojte maminky, potrebovala by som poradiť, moja dcerak ma 25 mesiacov a trapia nas vyražky po telicku už dva mesiace, a nikto nevie co to je, doktorka jej chce urobiť pečenove testy a neviem ci tam mam isť ci to nebude zbytočne trapenie pre malu, vyražky nesvrbia, ani neubudaju a ked sa spoti tak očerveneju este viac, dakujem za radu ...ahoojte

kalinka25
20. nov 2013

@maryanna ako dlho ste mali tie vyrážky po tele? Môj maly ich má už 2 týždeň;((

maryanna
20. nov 2013

@kalinka25 tak potom to bude nieco ine. po 6tej chorobe zmiznu do dvoch dni alebo aj menej. skor ci nemal reakciu na mydlo prasok , jedlo alebo co ja viem treba hladat pricinu inde.