Drobné krvné zrazelinky v plienke. Máte skúsenosť?

klaudis
1. sep 2008

ahojte maminy mam 7 tyzdnovu dcerku a dnes som jej v plienke objavila drobne krvne zrazelinky.Nebolo ich vela ale trochu ma to vydesilo.Zijeme v UK a toto pocasie je tu na zblaznenie raz chladno raz dusno.Malinka obcas dost kycha po sebe.Davam jej kvapky do nosteku no neviem ci prechladnutie ma za nasledky tie krvne zrazelinky.Dnes som hovorila s health visitor(zdravotnou opatrovatelkou)a ta mi povedala ze to je z hormonou.Mali ste niektora takuto skusenost aj s vasim babinkom?Dakujem

bibula
1. sep 2008

u nas nic take, ale pokial to nebola cerstva krv malo by to byt ok, lne by som to poriadne sledovala aj dalej 😒

kaskya
1. sep 2008

Ahoj!
Mali sme to isté a to nedávno. Malý mal črevnú virózu, kakal skoro do každej plienky. Tiež sa mu tam objavili krvné zrazeninky, taká čerstvá krvička. Neskôr bola plienka viac červená ako žltá. No doktorka nám povedala, že je to normálne, ak dieťatko toľko kaká, lebo to má podráždené. O týždeň, keď už začal kakať normálne - 1-2 krát denne zmizlo same. 😉

jahodka11
1. sep 2008

klaudis-ja s tym zatial nemam skusenost, ale urcite by som aspon zavolala doktorke, co na to povie....nikdy nevies a radsej zbytocne zavolat 😉

simonka99
1. sep 2008

ahoj klaudis,moj maly to mal po prichode z nemocnice-ale neboli to zrazeninky ale nieco oranzove v moci a moja health visitor(tiez zijem v UK) mi tiez povedala,ze je to OK,ze su to hormony a tak aj bolo,objavili sa mu to asi 2x v plienke a potom uz nic.

kingstonka
2. sep 2008

...ahoj...my tiez sme mali cervenu plienku (ale len trosku) ale este v porodnici- a povedali mi na to ze su to hormony

klaudis
autor
2. sep 2008

dakujem maminky za podelenie sa s vasimi zazitkamy,dnes som to uz v plienke nenasla no budem sledovat pre istotu

mersinka
3. sep 2008

ahoj, nam sa stalo nieco podobne, ked mala dcerka 3 tyzdne nasla som jej v kakanici krv, skor to boli ako take vlakienka krvi. Bola sobota vecer, tak sme sli pre istotu na pohotovost a nechali si nas v nemocnici na pozorovanie az 5 dni. Robili jej rozbory krvi, mocu, vytery aj mne dokonca a vysledok taky, ze to mohlo byt podrazdenie crievka castym kakanim alebo to mohol byt nejaky slabsi virus, ktory presiel jedorazovo telom a vysetrenia ho nezachytili, kedze sa to stalo len raz. Keby to bolo castejsie a opakovalo sa to, tak by uz mohlo byt podozrenie na nejaku alergiu, kedze ja som alergicka aj astmaticka a robili by jej dalsie vysetrenia. V podstate som bola rada, ze sme ostali v nemocnici, aspon viem, ze to nebolo nic vazne a malu prezreli zo vsetkych stran.