Drobný výsyp u mesačného dieťaťa. Z čoho to môže byť?

loren
3. okt 2009

prosim vas dcerke sa pred par hod. na celom tele okrem ruk noh a tvari vysypali drobnucke vyrazky nie vystupujuce a su tak nahusto s coho to moze mat s toho co som jedla asi nie viem ze med je alergen ale jem ho od jej narodenia a nic sa nedialo tak s neho to nieje

ajulienka81
3. okt 2009

moja mala mala tiez vysyp priblizne v tom veku...ale nikdy sme nevypatrali, z coho to skutocne bolo. tiez som myslela, ze z jedla, rajciny, mlieka...odvtedy sa tomu vyhybam, lebo to mala hrozne a trvalo to skoro 2 tyzdne. nema to len potnicky? tie tusim nevystupuju, ale neviem isto... treba pockat, ci jej to zmizne, ak nie, tak v pondelok zajdi k dr.

dididi30
3. okt 2009

loren, moze to byt poporodna alergia, aj moja dcera to mala, ze si to deti donesu z nemocky 😖 ....
alebo alergia....treba ist k lekarke 😉

loren
autor
3. okt 2009

no zavolam jej v pondelok kazdopadne

mami.sk
3. okt 2009

moja dcerka sa tiez okolo prveho mesiaca cela vysypala 😝
zjedla som ananas 😝 dr. mi na to dal Excipial a o par dni bolo vsetko v poriadku, odvtedy sa vyhybam citrusom 😉

loren
autor
3. okt 2009

teraz ma napadlo vcera vecer som jedla bryndzu ze by s toho?

mamamiska
3. okt 2009

Moj maly sa pred tyzdnom najprv vyhadzal-take male vyrazky, niekde aj pupiky ako akne - na tvari, krku plieckach, zahyboch laktov, brusku a neviem ci by to mohli byt vtedy potnicky, ale zial odvcera to uz vyzera ako ekzem a je mi ho strasne luto. Odvcera davam na to modru indulonu, tak budem informovat ako to postupuje, ale dufam asi v zazrak, lebo to nevyzera naozaj dobre. Keby niekto vedel zaruceny recept na ekzem tak dajte vediet. Este otazka na "mami.sk"- Prosim ta, ten Excipial si pouzivala ktory- ten mastnejsi alebo menej mastmy? Alebo existuje aj nejaky specialny Excipial pre babatka?

barka666
3. okt 2009

aj moj 5 týzdnový synček je vysypaný a to ani nekojím, doktorka povedala, že v tomto veku je to normálne, že sa im čistí pokožka

mravcica
3. okt 2009

loren, nam sa takto vysypal nas prvy syn, ked mal tiez 3 tyzdne. Chodili sme vtedy kazdy den na kontrolu ku doktorke a kazdy den sme ho kupali v repiku. Za par dni to zmizlo. Ja som si tiez nebola vtedy vedoma, ze som nieco zjedla, doktorka povedala, ze mu mam komplet vsetky veci vyprat na novo a 2x vyplakat. Odvtedy to maly nemal a prala som takto dost dlho. Predtym som mala vsetky jeho veci vyprane sice v detskom prachu, ale boli aj v avivazi sensitive. Takze mozno bol u nas vtedy tento problem.

desszi
4. okt 2009

nas Daduso sa tiez vysypal okolo troch tyzdnov - zo zaciatku to boli potnicky, tie presli za par dni, potom sa mi vyhadzal na tvaricke, zacalo to ako akne, ale zacal supinkovat a dr.povedala ze je to seboroicka dermatitida, dali nam na to kremik, ale zatial ho nepouzivam, lebo mi zabera repik (odvarom potieram dva-trikrat denne tvaricku) a modra indulona. Radsej ostanem pri tomto, lebo kremik obsahuje kortikoidy.

celine
4. okt 2009

Suhlasim s mravcicou, aj nas maly sa mi vysypal a tak som zacala 2x plakat a uplne som vynechala avivaz a zmizlo to. Inak, na kozne problemy som pouzivala otruby. Uvarila som ich vo vode, precedila a maleho v nich kupala asi do jedneho mesiaca. Krasne sa mu vycistila pokozka, lebo ju mal po narodeni strasne suchu, az odlupujucu a mal kadejake pupaciky.

loren
autor
4. okt 2009

otruby? a ake mnozstvo na vanicku alebo ine davkovanie?

deborah1
4. okt 2009

Presne,náš malý mal v stredu 4 týždne,zrovna sme vtedy boli v poradni /ale vysypaný bol už asi 2-3 dni/,doktorka sa ma pýtala, v čom periem,som povedala,že v detskom prachu.Pýtala sa ma aj čím ho natieram,tak najprv som ho olejčekom Johnsons,a zrovna deň pred tým som začala olivovým olejom /ale asi som ho moc natierala/,dr. povadala,že ani s jedným ho nemám natierať,lebo že pokožka nemôže cez to dýchať,takže ho 3 dni nemáme ničím natierať,a potom tým Excipialom-predpísala nám ho.Tak už po 2 dňoch neboli po vyrážkach ani stopy 😉 a na 4.deň som ho zase natrela olivovým olejom 😅 ,lebo sa mi zdala pokožka zase nejaká suchšia,skúsim ho natierať každý 2.-3.deň.Neviem,ten Excipial,keď to je liečivo,či s tým natierať,keď nemá už vyrážky.. 😕

deborah1
4. okt 2009

Ozaj Loren,pozri na www.omimine.cz -tam sú poradne všeliaké,aj detská,môžeš sa spýtať aj tam,odpovie ti dr.,čo je aj dobré,môžeš tam priložiť fotku 😉 Odpovedajú tam dosť rýchlo,tak do 2 dní.Ale myslím si,že tvoja dcérka má to čo ostatné mesačné bábatká 😉

loren
autor
4. okt 2009

ok dakujem 🙂

celine
4. okt 2009

loren- na 2 litre vody, dve vrchovate lyzice otrub(dostanes ich kupit v lekarni), nechas zovriet, precedis, nalejes do vanicky a dolejes vodou (aby si mala tolko vodicky, ako ked kupes normalne). Ja maleho natieram len ambidermanom, je to len mast bez akychkolvek parfumovych zloziek.

mami.sk
4. okt 2009

mamamiska - Excipial U Lipolotio 😉 nie je specialne pre deticky ale asi ho dost pediatri predpisuju 😉 je vyborny
😉

snehovakralovna
5. okt 2009

Aj nas maly sa na tvari vysypal okolo 3 tyzdnov, starsi to mal tiez, islo o seboroicku dermatitidu, vtedy sme boli u koznej, masticka, ktoru predpisala zabrala do 2 dni.
Teraz mi detska lekarka poradila cistenie benzinalkoholom,vobec mu to nepomaha, tak som s tym prestala, dokonca to ma horsie. Chystam sa ku koznej.
Desszi, ten repik pomohol ihned? Tvar vycistis a potries indulonou? Alebo staci len repik?

radka12
5. okt 2009

Moja mesačná dcérka sa tiež asi pred týždňom vyhádzala. Ale iba na tváričke. Začalo to fliačkom pod očkom a dneska má vysypanú celú tváričku. Má to každý deň horšie. Sú to také zapálené biele vyrážky a okolo začervenané. Vypadá ako v puberte. Dr. mi kázala natierať sudokrémom, ale to vôbec nezaberá. Myslíte, že by sme mohli skúsiť repík a tú modrú indulonu? Ďakujem za každú radu.

wali
5. okt 2009

radka, nasa dcerka mala presne to iste. skusala som na to repik, ale nam nejak moc nepomohol, ale ani sa to aspom nezhorsovalo. lebo kazdym dnom to mala horsie a horsie a uz nielen tvar, ale aj krk. tak som po prestudovani diskusii tu na konikovi kupila Holtov krem, ten pomohol na tie najhorsie vyrazky, ale nie je moc prijemny (smrdi), tak som potom presla na krem od Biodermy - Atoderm PO Zinc a ten nam to vsetko docistil - par dni trvalo, kym zmizli vsetky vyrazocky, ale kazdym dnom som videla zlepsenie. a teraz uz mesiac ma Lucka uplne cistu tvaricku, comu som moc rada 🙂 tak mozno ten nas postup tu niekomu tiez pomoze...

wali
5. okt 2009

radka a este som zabudla - sudocrem som tiez skusala a nula bodov. preto som aj pisala, ze podla popisu to mate rovnake ako bolo u nas a aj podobne veci som skusala, co pises, az nakoniec pomohlo uz vyssie napisane 😉

radka12
7. okt 2009

Ďakujem wali. Presne tento krémik nám dala včera kožná. Už som sa na to nemohla pozerať a zašla som k dr. Tak teraz už len čakať, či to zaberie. Aj Holtov krém mi odporúčala jedna kamoška, ktorej dcérka mala podobné problémy. Asi to má ozaj veľa detičiek v tomto veku. Kožná dr. povedala, že si z toho nemám robiť ťažkú hlavu, vraj sú to obyčajné potničky. Ako často si jej to natierala tým krémom? Mne kázala dvakrát za deň a na noc Imazol.

wali
7. okt 2009

radka, natrela som jej tvaricku rano a vecer, ale ja som imazol nemala, takze ten som nedavala, no myslim, ze je dobry, aspom z pocutia a ze vam pomoze. a vzdy som jej pred nakremovanim tvaricku umyla v prevarenej vode - to som tiez vycitala tu na konikovi a podla mna aj to pomohlo. a nic to nestoji, tak urcite skus aj tu prevarenu vodu. a netrap sa s tym, drzim palce, aby to rychlo zmizlo!

snehovakralovna
16. okt 2009

Baby, navstivili sme koznu, bola to seboroicka dermatitida ako som spravne predpokladala, lekarka predpisala candibene a locoid, candibene v lekarni nemali, poradili ako nahradu canesten, s oboma som malemu natierala tvaricku, behom 3 dni ju mal cistu.

teleranka
14. máj 2012

baby, mate skusenosti? co by ste mi poradili? u mojho drobca to bolo najprv na tvaricke, uz to ma aj vo vlaskoch , na ramenach, na brusku... objednam ho aj ku koznej, ale vrelo privitam vase rady!

marrcelkaa
21. jún 2012

Dneska rano som nasla Lukaskovi na lavej nozicke vyrazky.Nevie ti mi povedat co to je,ci ide iba o potnicky ale to sa mi nezda.Dakujem velmi pekne 🙂

xlucia
21. jún 2012

@teleranka
@marrcelkaa u oboch vas plati, ze mate dat foto. ako ma niekto vediet, co to je, ked to nevidi.... ze? podla foto sa da poradit ovela pravdepodobnejsie

marrcelkaa
21. jún 2012

Zatial som mu tu nozicku umyla z cistou vodou a vysusila ale fakt neviem,ci behnem dneska koznej.Dakujem za rady

tinki
21. jún 2012

@marrcelkaa môže to byť aj reakcia na slnko. Ja mám alergiu na slnko a keď sa nenatriem, tak tiež mám také drobné vyrážky..

luusyyyyyyy
14. dec 2017

@marrcelkaa ahoj nasla som tvoj prispevok, nasa mala ma 3 mesiaci a po prvom ockovani ma presne to iste co mal tvoj drobec na nozke, nezistila si nahodou z coho to mal a co vam pomohlo? Lebo doktorka mi tvrdi ze ma suchu kozu a mam len premastit ale uz to ma dva tyzdne

marrcelkaa
15. dec 2017

Dobre ranko,mi sme to mali potnicky moc sa mi to nezdalo ale bolo akurat leto len som to umyv.cistou vodickou a vysusila len nam to tak za tri dni zmizlo.drzim palce😉pekny den