Drsná tvár a vyrážky na tvári syna, ktorý má 1 mesiac

zuzkagu
12. júl 2008

Maminky, potrebovala by som poradiť, náš Tomáško mal teraz 1 mesiac a už cca 2 týždne je na tváričke strašne vyhádzaný. Tvár ma takú drsnú a samú vyrážku. Neviem či sú to potničky, lebo na hlavičke sa stráášne potí, ale nikde inde ich nemá len na tvári a hlavičke. Miestami sa mu tam vytvárajú aj také žlté chrastičky. Vyskúšala som aj Holtov krém ale žiadna zmena.
Mali ste niektorá podobný problém, ak áno čo Vám pomohlo.
ďakujem za rady a typy.
Zuzana

milota164
29. jún 2014

my sme mali mesiac vyrazky na nozicke , najprv sme to vysusili tano hermalom a potom sme to mastili Bepanthenom a pekne jej to preslo

moje123
19. aug 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Ahojte, podobný problém sme mali aj my, zistila som, že to bola alergia na prací prášok. Plienky na ktorých ležkal a všetko jeho oblečenie som prala len v ekoprášku, rovnako aj moje oblečenie. Raz sa veľmi osypal, keď sme si ho dali k sebe do postele, kde som mala čerstvo vyprané periny a ešte aj škrobené. Natierala som mu to materským mliečkom, po pár dňoch sa to upokojilo. Pozor aj na to, keď ho niekto berie na ruky. Doporučujem len v perinke 🙂

karolinka789
8. sep 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ak miminko kojíte, može to byť reakcia na niečo, čo ste zjedli. Náš drobec bol veľmi háklivý na rajčiny a jahody, kým som kojila, tak som ich vobec nemohla jesť. Ak má pokožku aj vysušenú, doporučujem tvářičku len jemne omývať vlažnou vodou a potom natrieť krémom na citlivú atopickú pokožku. Materské mliečko može tiež pomocť

evka_lucy
29. okt 2015

@zuzka99 Ahoj ma to aj moja mala a kojim ju....uz mame mesiac a ma taku drsnu tvaricku neviem si radi... ☹ a

milota164
24. nov 2015

skusala si Bepanthen ?my sme mavali suche lysaje a pekne premastil.

sisinta
22. apr 2016

Ahojte...moja ma tiez mesiac a ma to iste..ma to na tvaricke..krku a hlavicke..presne ako pises ty..ide to az do zltych chrasticiek..tiez si s tym.neviem dat rady

briketa
22. apr 2016

@sisinta to su nespracovane hormony z matky. je to prirodzeny vyvoj pokozky. v poslednych tyzdnoch tehotenstva matkine hormony prenikaju cez placentu a stimuluju mazove zlazy vyvijajucej pokozky dietata. prejavi sa to novorodeneckym akne priblizne v jednom mesiaci veku dietata. nerobis s tym nic. ustali a zmizne to uplne same. take veci by mal pediater bezne vysvetlit, aby sa prvomatky nestresovali.

sisinta
22. apr 2016

@ivus78 ja tiez pouzivam iba modru indulonu od detstva a teraz uz aj moja dcera..ked jej to natriem tak to ma lepsie..ale zatial nam to nemizne

ivus78
24. apr 2016

@sisinta otruby ste skúšali, prípadne tú prevarenú vodu? Aká je dcérka stará, možno to je aj jedlom. Skúste eliminačnú diétu (ak ju kojíš tak aj ty) - tzn. že po dobu najmenej 2-3 týždne budete vynechávať konkrétnu potravinu. V prvých fázach vyskúšajte určite pšenicu (je to sviňa, aj keď sa to málokde dozvieš), ak nie pšenica skúste vysadiť lepok ako taký, potom mlieko a všetko mliečne, citrusy,.... Aj keď sa zo začiatku zdá ťažké robiť domáce veci, piecť chleba, zmeniť stravovacie návyky, trvá to len chvíľu a potom sa človek tak zacyklí, že už mu to vôbec nepríde čudné, náročné a pod. V každom prípade nám sa v rodine osvedčilo stravovanie podľa krvných skupín a vynechávanie liekov, vrátane akýchkoľvek výživových doplnkov. Lieky keď je maximálne zle, ale to človek už vie keď nastane taký čas. Alebo pohľadajte homeopata, tí si vedia rady s takými zapeklitosťami kde nepomohli "obyčajní" lekári - máme overené dookola na všetky strany našich známych aj nás. Inak čekni aj v čom perieš a aké používaš chemikálie v domácnosti. S čistotou to netreba preháňať (ako nás nabádajú v reklamách), veľa krát stačí aj ocot, sóda, ideálne nepoužívať aviváž (radšej črpni 1 šálku octu , pomôžeš práčke a zmyješ usadeniny na vláknach, prádlo bude mäkké a nemusíš sa báť že bude ocot cítiť, len nebudeš voňať ako Azurikto), ak je dcérka bábätko určite nekúpte denne a miesto vlhčených obrúskov použi čistú vodu, prípadne detské mydlo keď je treba. Ale na bežné kúpanie určite nepotrebuješ detské šampóniky, radšej tie otruby, harmanček, bábätká a malé deti predsa nie sú upotení športovci po zápase, majú vlastnú krásnu vôňu. Veľa šťastia, hádam som pomohla.

sisinta
26. apr 2016

@ivus78 dakujem za rady..dcerka ma 6 tyzdnou a pomohla mi iba modra indulona...tvaricku ma uz nadhernu...takze natierame len s nou, kupem ju kazdy druhy den a pouzivam len detske midlo na zadocek

bofyka12
27. apr 2016

Aj my mame takuto tvaricku a mala ma 4roky.zajtra ideme k lekarke.natierala som kalciovym kremom.

xara07
29. apr 2016

Ahojte, prosim vas nevedeli by ste mi poradit z coho moze byt moja mala vyhadzana? Ma 6 tyzdnov a uz vyse tyzdna ma na tvaricke - hlavne na lickach, brade a trosku vzadu na krku take cervene male pupaciky. Niektore su zacervenane, ine len ako krupicka. Na dotyk je to take drsnejsie. Boli sme aj u detskej lekarky, ale len pozrela na malu asi z pol metra a povedala, ze to nic neni. Nakoniec nam dala fenistil kvapky a mame oplachovat repikom, ze to moze byt z tepla alebo alergia. Ale nekojim (bohuzial), takze reakcia na potraviny to nebude. Pridavam aj foto. Mate s takym niecim skusenosti prosim vas? Doktorka mi este povedala, ze hlavne to nemam s nicim natierat, tak neviem. Nezda sa mi, ze by bolo take teplo, aby sa jej to stale zhorsovalo a ani som si neni vedoma, ze by sa jej na tych miestach nieco dotykalo, z coho by mohla mat alergiu...

xara07
29. apr 2016
qwertxy
29. apr 2016

Jej organizmus sa asi ešte čistí... My sme to mali asi 3 týždne. Pomohol holtov krém - je voľne predajný, na recept by vyšiel trochu lacnejšie, no nestojí ani 2 eura... Potom treba premastit tváričku, môže ostať suchšie

milota164
24. máj 2016

od Bepanthenu je nova masticka pre deticky do jedneho roka, je specialna pre ich nedozretu pokozku, hydratuje a regeneruje. Treba vyskusat

ivus78
6. jún 2016

@milota164 @qwertxy @xara07 @bofyka12 @sisinta @briketa ahoj kočky, možno to ani nie je určené priamo Vám, len som Vás tu našla ako posledné diskutujúce, ale bude fajn ak sa podelíte od info pre ostatné maminy lajkom 🙂
Ako som už písala, tiež sme prešli prešli červenou vyrážkavou tváričkou a vyliečili sme len otrubami. Koža proste odrazí stav vnútra organizmu a treba hľadať príčinu vnútri. Vyrážky či ekzém sú len následok. Včera v relácii Kouzelné bylinky lekárka celostnej medicíny sa vyjadrila k používaniu kortikoidov u bábätiek, že ich používanie spôsobí u väčších detí astmu. Tá sa tiež lieči v prvých štádiách kortikoidmi, ktoré finálne prestanú účinkovať. Ak chcete dieťatko vyliečiť, lekárka musí dieťa vrátiť do pôvodného stavu ekzému a až následne vyliečiť. Viac info tu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10744345634-...
pekný deň.
Iva

lilu74
2. sep 2016

mojmu malemu sa vyhadzali vyrazky na tvari ked ho den po narodeni kupali s detskym samponom, nespominam si na znacku, ale vsade boli plagaty a spominam si, ze bol "bio"..... doma som ho dlho kupavala v cistej vode, vyrazky sa mu neskor zasa objavili a len na tvaricke, boli sme u koznej dala nam masticku nejaku, ktora mu vobec nezaberala, vyskusala som na odporucanie bepanthen extra - najskor som mala voci nemu vyhrady - ved mu nim natieram zadocek - mozem aj tvaricku? ale pomohol mu a po par dnoch mu vyrazky odisli. odvtedy ak sa mu objavia - napr, zo zubkov, mu na vecer natriem okolo ust krem a do rana ich nema 😉

tomezv
25. sep 2016

vedeli by ste nam poradit co su toto za vyrazky a ako sa ich zbavit...mala ich ma na licach hlavke a krku vyhodili sa jej znicoho nic...a na cele ma take malicke poriadne ich nevidno ale ma take drsne skarede celo ...nezmenila sa jej nic v strave (je dojcena) a perieme v lovele od narodenia... ma 6 tyzdnov boli sme aj u doktorky a ta nam dala fenistil ale nepomaha

xara07
25. sep 2016

@tomezv nasa mala to mava vzadu na zatylku trochu pod vlaskami a trochu na krku. Ma to asi z potenia. Tiez neviem konkretnu pricinu. Ale ked mala cca 2 mesiace, tak mala taku drsnu a vyhadzanu aj tvaricku. Fenistil nam tiez nepomohol, boli sme u koznej. Dala nam zarabanu masticku a za dva dni mala tvar krasnu. Aj teraz, ked to ma horsie, tak vecer jemne natriem a do rana uz nic nema. Vydrzi jej to pekne urcity cas. A ked ju nechcem natierat tymi kortikoidmi, tak len hrubsou vrstvou nivea sos kremu jej dam. Obsahuje bambucke maslo, to vraj velmi pomaha. A inak diagnozu nam povedala kozna, ze je to seborea. Ale ak pretrva, moze mat atopicky ekzem. Nastastie to mame pekbe, takze nemame problem. Kozna povedala, ze so to vevi, z ktorych deti vyrastu, len sa o to treba trochu starat. Nam pomohla celkovo kozmetika od nivei - pure and sensitive. Je specialne na taku pokozku. Skusali sme aj drahsie z lekarne, co nam kozna odporucila - biodermu, ale vysledok je rovnako dobry. Takze volime lacnejsi variant. Prajem teda skore vyliecenie a nech ti dcerka robi radost 😉

erika222333
13. okt 2016

@zuzkagu kde kúpim holtov krém? V lekárni?

zuzkagu
autor
13. okt 2016

@erika222333 ano bežne v lekárni

lilu74
16. okt 2016

My sme tvaricku malemu natierali bepanthenom a prevarenou vodou. Tiez som si myslela ze to ma potnicky ale bolo to novorodenecke akne.neodislo lahko trebalo trpezlivost a starostivost o tvaricku a casom sa vyrazky stratili uplne.

lilu7
14. apr 2017

Mne poradila kamarátka bepanthen na ekzémy, nakoĺko som ho doma nemala, vyskúšala som klasický bepanthen care , ktorý mu suché miesta na nohách premastil a hydratoval a ukludnilo sa mu to.

maykaaa1122
23. feb 2018

Skus Bepanthen ? My sme mavali suche lysaje a pekne ich premastil

zuzana111986
23. apr 2020

@sisinta ako ste si potom s tým poradili?