Drsná tvár a vyrážky na tvári syna, ktorý má 1 mesiac

zuzkagu
12. júl 2008

Maminky, potrebovala by som poradiť, náš Tomáško mal teraz 1 mesiac a už cca 2 týždne je na tváričke strašne vyhádzaný. Tvár ma takú drsnú a samú vyrážku. Neviem či sú to potničky, lebo na hlavičke sa stráášne potí, ale nikde inde ich nemá len na tvári a hlavičke. Miestami sa mu tam vytvárajú aj také žlté chrastičky. Vyskúšala som aj Holtov krém ale žiadna zmena.
Mali ste niektorá podobný problém, ak áno čo Vám pomohlo.
ďakujem za rady a typy.
Zuzana

tomzuzka
12. júl 2008

Ahoj Zuzka!
Tak to isté mal aj náš Šimonko. Píšem MAL, lebo sme sa toho asi pred týždňom zbavili 🙂
Ja som si stým nevedela rady, tak som zašla k detskej, ona mi odporučila vysadiť z mojej stravy/keďže ho dojčim/ mlieko a mliečne výrobky a skúsiť či to zaberie..nezabralo, len ja som bola nervóznejšia, pretože som sa všelijako obmedzovala v stravovaní a skúšala na čo ten moj malý je alergický...
až neskôr/keď to už mal také strašné, že sa mu koža začala odlupovať a najhoršie to mal na uškách a brade, kde to išlo skoro popukať do krvičky/nám jeden lekár povedal, že to nebude mať alergiu na to, čo ja zjem/pretože by bol vysypaný celý/ ale na prací prášok.. tak som to teda skúsila a prala som nielen šimonkove oblečenie v Lovele ale aj moje oblečenie, manželove, posteľnú bielizeŇ.. ono to vraj je tak, že sú to potničky, a keď sa dotkne spotenou tváričkou látky,prášok v ktorom to bolo praté ho podráždi..nám sa to zlepšilo za DVA DNI!odvtedy ako som si na to dávala pozor..potom sme ešte boli aj na kožnom a tam nám dali takú robenú mastičku/tú som asi tiež natierala len zopár dní/ a kázali nám umývať tváričku prevarenou vodou a nenatierať tváričku olivovým olejom/pre istotu ani nijakým iným/.
Zuzi skús, uvidíš. ale myslím si podľa popisu, že to má Tomáško presne to čo náš drobec. Nám to pomohla a teraz každý deň žasneme nad tým, akú má krásne zahojenú tváričku..
Daj potom vedieť, ako ste na tom..Držím palce. Zuzka

erikasadek
12. júl 2008

ahoj zuzka no ja som mala ten istyproblem na zaciatku bolo mi povedane ze je to uple normalna vec normalne ti to zmizne samo mozno ti to ustupuje pomlsie pretoze mate teraz na slovensku teplo moja mama mi hovorila ze je to sposebene cistenim dietata po porode tak neviem je pravda ze u nas to zmizlo samo v priebehu 2 mesiacov

blau
12. júl 2008

Nas maly Luca to mal tiez,natierala som to aj ja Holtovym kremom,ale ziadna zmena.Az doktor mi predpisal na toto baby acne Murfilan mast a ta mu zabrala.Neviem ci to je dostat aj na sk.Ale je to normalne to sa dietatko cisti.Nas maly ma tu seboreu doteray ale nie taku ako ked som ho doniesla z porodnice.A na hlaviceke tam su potne zlazy a tie sa upchavaju tak preto tak korka sa tam robi,malemu to aj trocha smrdelo.Ale naozaj je to normalne to zmizne niektore deticky to maju az do roka.Ako povedala zuzka natriet olejcekom nechat vsiaknut , umyt a vycesat ahoj

blau
12. júl 2008

Zle som si to precitala 😒 ,keby to bola seborea tak na hlavicke natierat olejom nie tvaricku

zuzka99
12. júl 2008

neviem ako to vyzerá čo píšete, ale moj Slávko mal po narodení dve vyrážky s bielou hlavičkou a som to študovala a zistila som, že je to dojčenské akné, dieťa tak reaguje na hormony z MM kým si zvykne.

monique02
12. júl 2008

ahojte maminy,
nasa ninka tiez mala tie vyrazky a presli nam po natreti s holtovym kremom asi po 3 dnoch, tiez nam povedala doki ze je to hormonalne a babo sa cisti, a urcite to prejde aj same
tie supinky na hlavicke sme olejovali a vycesavali s hrebenom, za dva dni to bolo uz ovela lepsie, potom sme uz len zbytok vyskrabkali nechtom
tak drzime palce aby to rychlo preslo 🙂

zuzkagu
autor
15. júl 2008

Ahojte maminky, dakujem Vám všetkým za rady a typy ako sa zbaviť tých vyrážok.
No nakoniec nám predsa len pomohol ten Holtov krém, dávala som mu ho 2 x do dna a už to mám o dosť lepšie, tak ešte budeme s tým smardom natierať nejakú tú dobu a uvidíme.
Zuzana

bambusko
15. júl 2008

zuzka, je to dojcenske akne, mava to vela deti, nam pomohlo najviac materske mlieko a bepanthen krem. ak kojis, trosku daj na kozmeticky tamponik a potieraj niekolkokrat denne. aj teraz sa nam este obcas vyhadzu vyrazky okolo pusy od slintania a aj na to pomaha mm. nas marek to mal velmi skarede, hlavne na uskach, konzulotvali sme s pediatrickou, schvalila mm + na infikovane miesta framykoin mast. ale som sa napocuvala reci od kukajucich do kocika, ze co som zjedla ap
http://www.nanicmama.sk/?q=choroby-a-chorobky/a...

maruskak
15. júl 2008

Ahoj zuzkagu, aj moj maly mal taketo vyrazky,len prednedavnom sme sa toho zbavili 🙂 Nam pomohol Holtov krem, aj ked poriadne smrdi. Je to dojcensky ekzem, ma to vacsinou babatiek, babatko sa tak cisti,tak sa prejavuje aj reakcia z mliecka ked kojis, je to normalne 🙂 Ja som bola doslova zufala,lebo malemu nie a nie zmiznut tie vyrazky a tak som si povedala, ze si ho uz nebudem vsimat,lebo cim castejsie som na maleho tvaricku a hlavicku pozerala tym sa mi videlo, ze mal tych vyrazok viac a viac. Kozna nam nepredpisala nic nove,povedala, ze musi z toho vyrast a niekedy je menej viac, mala pravdu!Len si treba davat pozor nato, co zjes ked este kojis 🙂 a bude dobre 🙂

katkaromi
15. júl 2008

aj moja dcérka keď mala asi 3 mesiace mala na tváričke akoby krupičku-drsné vyrážky. v lekárni mi poradili mastičku INFADOLAN je to vlastne len vitamínová mastička-myslím vitamín A a ešte D - ale nie som si istá. podstatné je, že je vyrážky zmizli za pár dní. aj doktorka mi to spätne odobrila keď som jej vravela čím som malú natierala.

lila794
15. júl 2008

Aj nam pomohol Holtov krem, maly ma tvaricku nadhernu!!

betica
15. júl 2008

Ahoj zuzkagu,kedze niesom na Slovensku o tomto kreme nic neviem,ale tento problem sme mali aj my,najhorsie ze svokor sa pytal,preboha to co s nim robite? 😀 Hovorim,no co asi je v puberte 😉 ja som cistila tvaricku len prevarenou vodickou a raz do dna natrela aloe gelom,pomalicky sa nam tvaricka vylepsovala,ale doktorka povedala ze to ma vacsina babatiek ma to nieco spolocne s privykanim na mliecko,do 2,5 mesiacka nam to preslo a teraz sme ako slniecko,no zase sme zacali viac slintat,takze sa trosku zapaluje bradicka,tak zase castejsie pretrem prevarenou vodickou a sme v poho 😵

james007
22. júl 2008

Neviete niekto doporučiť dobrého dermatológa v Košiciach?

ilijanka
22. júl 2008

aj my sme to mali a pomohlo krém Dermalibour od A-dermy, používame ho doteraz na tváričku,

yarrae
23. júl 2008

Aj my sme to mali uplne hrozne, pomohlo mi na to rozotriet materske mliecko po tvarickach, do 3 dni mala malicka krasnu plet bez chybicky 🙂

julianka99
30. okt 2009

Ahojte maminky...
no už som zúfala tak sa idem s Vami poradiť... moja dcérka je už asi druhý týžden dosť vysypaná na tváričke.. boli sme u doktora ten povedal že to má potničky a dal nám zasyp Framykoin ale mám pocit že to nepomáha skôr sa to rozširuje... neviete mi poradiť, alebo sa somnou podeliť o to či ste to tiež nemali. Aby ste vedeli ako to vyzerá pripajam foto v albume... Ďakujem pekne za pomocné rady.. :D

silvuskaa
30. okt 2009

Ahoj Juli presne toto mal aj nas maly, uz nam to pomali mizne ale bol vysypany na brade, lickach,cele a spankoch a dokonca sa to sirilo aj na ramena a hrudnik. U koznej som bola aj 4x a teraz naposledy nam pomohol krem Fucicort a taka zarabana masticka, ktora mu to vysusa, len neviem ti poradit ako sa vola lebo je namiesana z lekarne. Taktiez skus tvaricku malinkej umyvat prevarenou vodou.

bobaska
30. okt 2009

Nám na to pomohol sudocreme , tiež sme to mali v 1.mesiaci a doktorka povedala, že je to ok, že sa mu čistí pleť.paa

nikollette
30. okt 2009

My sme tým tiež prešli, mali sme to asi týžden...
a prešlo to samé od seba nakoniec.... 😉

perla200
31. okt 2009

julianka a papká dobre? negrcká? lebo aj my sme boli vyhádzaní a nakoniec to bola intolerancia laktozy:(

bzuco
31. okt 2009

aj ja som si to odžila pri dcére v tomto veku - tváričku malá celú posiatu hnisavými vyrážkami, ani dr. nevedela, z čoho - ved som jedla len samé dovolené veci, kedže som kojila...
nakoniec to bolo tzv. novorodenecké akné 😒 ...a postupne sa stratilo samé

bzuco
31. okt 2009

julianka...presne takto to vyzeralo ked to mala dcérka....ja som jej to na radu dr. 1x denne potierala lekárskym liehom, ale len na čielku, briadke ...mimo očiek, aby sa jej to tam náhodou nedostalo

lilly21
3. nov 2009

my sme tiez mali drsnu tvaricku...3x za den hrubu vrstvu holtovho kremu ...

ivus78
22. nov 2009

Cau kocky,
vela z Vas pouziva holtov krem - ale ved tam pisu, ze nie je urceny dojcatam ani tehotnym, ci dojciacim maminam.... je to na liecbu atopickeho exemu a psoriazy.

viem, ze vela lekarov to proste poradi, pripadne rovno predpise hormonalne masticky ci vodicky ale pre take male mimi existju aj prirodzenejsie recepty. Naco ich zatazovat hned chemiou - este si toho za cely zivot uziju a taketo kozne prejavy nie su nejako nebezpecne.

Skuste kupanie v silnom vyvare z otrub, harmanceka pripadne indulonu - dobre vidite, prave ten krem na ruky ;o)) je to "recept" uz nasich mamin z casov kedy toho az tolko na trhu nebolo a ozaj zabera. Ale pozor, jedine MODRA INDULONA. A ozaj je dobre tvaricku umyvat prevarenou vodou. Zmizne to same.
Nas Rasto bol az cely cerveny, mal tolko vyrazok, ze tvorili takmer suvislu vrstvu a "vyliecili" sme ho uplne prirodne, dokonca skor ako mamina jeho kamarata Kubka s rovnakym problemom ale hormonalnou mastickou.

meckat
23. nov 2009

tiež nám predpísali holtov krém, ale malému tak vadila jeho ˇvôňaˇ, a jednak mu to aj tak nepomáhalo. Mal celú tváričku vyrážkovú. nakoniec som mu to postupne s hadričkou zlupavala a dnes je už ok

zeleny_cajik
23. nov 2009

ivus, suhlasim, ma to aj moj maly, ked to skor ci neskor prejde samo, naco ho trapit chemiou 😉 ja potieram repikom a pekne sa to hoji postupne a pomaly, ale isto 🙂

kacenka15051989
1. feb 2011

@perla200 ahoj, moj jakubko ma tiez vyrazky a grcka myslim si ze az moc,co je ta intolerancia laktozy???

juliett7
2. feb 2011

Ahoj, my sme mali to iste, cca od porodu az po taky 2 mesiac. Davala som na to sudokrem aj niekolkokrat denne a pomohlo to. Dodnes mu ho davam na tvaricku alebo aj inde, kde sa poskriabe, a tak ...

teleranka
12. máj 2012

baby, malo to babatko niektorej z vas?

katuuska
12. máj 2012

@teleranka my sme mali vyrazky, vysadila som na nejaky cas kavu a mlieko a uravilo a to...asi o tri tyzdne som skusila a uz to bolo ok 😉