Drsné fľaky na pokožke u batoľaťa. Môže to byť ekzém?

aktak
8. máj 2008

Nas 17 mesacny syncek ma na vonkajsej strane stehienok take drsnejsie fliacky, najprv som myslela ze je to len sucha pokozka, teraz je to uz mierne ohranicene, natieram mu to kalciovou mastou. Moze to byt ekzem? Vobec s tym nemam skusenost, nikto v rodine ekzem nemal takze ani neviem ci je to ono alebo co ine by to mohlo byt. Dakujem za radu

lucaska
8. máj 2008

aktak ci je to ekzem by ti najlepsie poradila kozna.... my sme mali tiez take fliacky ale kozna povedala ze to male deti mavaju.......nam pomohla kozmetika A-derma............ 😉 teraz mame super krasnu pokozku...

adkaw
8. máj 2008

akatka aj miško má to isté na lýtku a dr povedala že je to ekzém a mala by som prejsť na HA stravu a byť opatrna lebo takéto detičky ktoré mali takýto ekzém buď na nožičkách alebo ručičkách že je to taká predzvesť že okolo druhého roka sa im zistí že sú alergici vo väčšine prípadov senná nádcha ☹

junovka
9. máj 2008

presne, adkaw 😉

aktak
autor
9. máj 2008

adkaw co presne je HA strava?
aj to mam natierat?
tu alergiu bude mat zachvilu asi kazdy 😖

junovka
9. máj 2008

HA strava -je vylucenie vsetkych potravin zo stravy, ktore sposobuju alergiu 😖 A bola si uy u koznej???Ja bz som neriskovala natierat kadecim 😕

helka101
9. máj 2008

Ahoj aktak.. no my máme presne to isté a je to atopický ekzem.. nám dala kožná rôzne mastičky, ktoré nam samozrejme zabrali,ale ekzem sa objavil z nova, takže ja mu to natieram dosť mastným telovým mliekom a aj do vani mu dávam olej na kúpanie, aby nemal takú suchú kožičku.. Vyskúšaj to aj ty.. možno to zabere, ked to začneš premasťovať 😅

aktak
autor
9. máj 2008

pojdeme sa ukazat pediatricke asi, mi povie cim natierat a ci aj stravu upravit, dakujem za rady 😉

junovka
9. máj 2008

a ak ti mozem odporucat, ak mate v rodine alergiu, tak sa rovno pytaj aj na alergo 😉

aktak
autor
9. máj 2008

praveze nema nitko alergiu, ja som mala v puberte na prach a presla mi, ale to neznamena ze to neni alergia, pribuda aj v rodinach v ktorych nebola

mivava
9. máj 2008

caute baby,mali ste uz niektora problem s pracim praskom?mala je uz tri tyzdne vyhadzana,nechcela som si pripustit,ze by to bolo od prachu,ale asi to tak bude.Aky prach pouzivate?

eros
9. máj 2008

http://www.mojalekaren.sk/dophilus-infants-60g/ skusili ste to niektora,zevraj je to aj na ekzemy a ja som sa pytala mojej dr a ona povolila ze jej mozem davat

adkaw
9. máj 2008

Doktorka mi povedala že HA strava znamená že žiadne citrusy, jahody, čokoláda a mala by som mu dávať aj HAmliačko, a predpísala mi na to krém ktorý mi v lekárni zamiešali ale bolo to niečo ako kyselina mliečna taký dosť mastný krém a ešte nám predpísala namiesto mydla taký olej Balneum Hermal že to mám používať na celé telíčko, ten krém super zabral 🙂

helka101
10. máj 2008

adkaw dávaj aj ten olej, aj mu natieram ním chrbátik aj ručičky čomáme najviac vysušené.. a dám aj do vody, a ked výndeme z vani, tak sa natreme aj mastným kremíkom a darí sa nám to držať v pohode.. Naša kožná nám už chcela dať hormónálne maste, sčím som ja nesúhlasila, bo viem čo robili somnou a nie to ešte z 18emsačným dieťaťom 😅

maca793
11. máj 2008

aktak
máš taký problém, ako my. kožná vravela, že je to dermatitída, ale keď malej po 2 týždňoch fliačky s pľuzgierikmi neustupovali, tak nám nasadila avantan masť, dáva sa 1x na noc na postihnuté miesto. skús imazol pastu, tá je tiež dobrá na takéto kožné problémy, ale ja by som odporučila ísť ku kožnej.

dajdarax
18. máj 2008

ahojky!!nám sa ekzémik začal tvoriť pred rokom,kožná nám dala excipial,advantan...a fenistil kvapky....
bola plne kojená,a taktiež ani ja ,ani muž sme sa dovtedy s ekzémikom nestretli...bol s ním skoro rok pokoj.. 😔
a pred týždńom sa nám vrátil opäť... 🙂
tak som jej opäť nasadila liečbu...uvidíme...maajtteee ssaaa 😎

smerca
18. máj 2008

ahojte, mam doma jednu dcerku 2,5 rocnu s atop. ekzemom a druhu 11 mes. taktiez s ekzemom, mame s tym problemy uz od narodenia, manzel je silny alergik, takze dedicna zalezitost.
navstevujeme alergologa, starsia dcera uziva Zaditen, pokozku premastujeme Excipialom a v pripade vyraznejsieho zhorsenia horm. mastou Dermatopom / predpisovala kozna/, ako male babetko sme chodili aj k gastroenterologicke, ktora nam predpisovala specialne mlieka, pretoze som starsiu dcerku kojila len 3 mesiace / co mi bolo luto/, ale mladsiu kojim doteraz a napriek tomu sme sa ekzemu nevyhli, aj ked to ma urcite lepsie
Mivava sa pytala na prach, neodporuca sa avivaz, ja pouzivam teraz Lovelu, ale predtym som prala v spec. ekolog. prostriedku, kupovali sme to v Ba

vikazv
15. feb 2012

Dobry den, vie mi niekto poradit...mojej malej 5,ťmesacnej dcerke sa na pravej ruke,teda na predlakti objavila drsna koza,,,,neviete mi poradit co to je a ako sa o to starat?.....strasne som sa zlakla, leo pokozku mala hladucku.....dakujem pekne.....

potemkin
15. feb 2012

A mate to vsetci aj na pohlad suche? Lebo moja mala ma take drsne flaky len na dotyk. Na rukach uz to ma dlhsie, natieram jej to modrou indulonou, ale nechce sa to stratit definitivne. A teraz pred par dnami sa jej to urobilo aj na nohach. Navecer mala na pravom priehlavku take cervene bodocky pod kozou. Do rana zmizli ale ostali jej tie drsne flaky a dnes to ma asi tak po kolena na par miestach drsne. Nemoze to byt len zo zimy, z pancusiek alebo z toho ze zacala lozit stvornozky? Ja nechcem, aby to bol ekzem!!! ☹

katka.t
15. feb 2012

Ahojte, aj ja som to zistila u 20 mes.synceka, ja mu davam do kupela balmandol olej, ale zajtra sa spytam od pediatricky co to je a z coho to je.

vikazv
16. feb 2012

@aktak dory den, chcela som sa opytat ako to mate s tymi drsnymi flakmi u babatka?.....aj mojej malej na ruke sa to vyhodilo....co to vlastne je?....ako ste sa toho zbavili?dakujem pekne

pe
24. feb 2012

mojej dcerke sa pred par dnami tiez urobili take suche fliacky na nohach a na laktoch, mam taky pocit, ze to ma z kupania, lebo sa jej zapacilo kupat sa v pene a ze jej to vysusilo, tak som hned zatrhla penu, celkom si dala povedat nastastie, a natrela som jej tie miesta mastickou bepanthen, co pouzivame aj na zaparenu ritosku, je aj na taketo podrazdenia koze, takze perfektne zabrala, lucka uz to ma uplne pekne 🙂

aktak
autor
2. mar 2012

na suche fliacky nam zabral krem Lipobase, je bez receptu tusim, ale treba sa poradit s pediatrom ci to neni neco co treba detailnejsie poriesit

vikazv
27. apr 2012

@helka101 dobry den, chcela som saq opytat aky mastny krem pouzivate pre babatko?....ja malej som druhy den dala konopny olej, ale nejajko to nepomaha zatial....dakujem pekne

helka101
27. apr 2012

@vikazv noo na malom som vyskušala všetko možne, ale flačiky sa nam vracali.. ako krem som používala Excipial a telove mieka z lekarne, nakoniec nam pomohol čistý olivový olej, a hlavne hydratacia z vnuutra.. 😵 vela tekutííín.....

Skste aj oleje do kupela, alebo ku kožnej... 🙂 ona vam to istotne rada predpíše, nam pomohla..

vikazv
27. apr 2012

@helka101 ved ja skusam kade co....pri koznej sme boli.....ja som uz druhy krat malu natrela konopnym olejom...ale este nevidim efekt...tak uvidim...a aky expicial???.....dakujem..a kolko mam maly?.....boli ste pri koznom?...

helka101
27. apr 2012

@vikazv maly je už velky..ma 5rokov... toto bol starší príspevok.. 😅 nam to prešlo ale musela som vela skušať, teraz ked je suchší tak ho natieram DOVE čistým telovým mliekom čo je na extremne suchu pokožku 🙄 🙄

vikazv
27. apr 2012

@helka101 aha, dakujem....

ducci
15. máj 2012

no nam doktorka odporucila excipial ale moc nezabral.. lepsie pomahal bepanthen, dobre premastil tu suchu kozu...

lencika
16. dec 2012

moja dcerka mala suche miesto na zatylku a ozaj dlho som nevedela ci alergia, ci ekzem, no ani doktorka to nevedela, predpisala holtov krem a ze snad to prejde, tak som pouzivala to a ja som jej kremovala aj bepanthenom, odporucalo ho vela mamiciek tak som sa inspirovala a zmizlo to, ale doteraz neviem co to bolo ci alergia ci ekzem

milota164
4. aug 2015

nam na lysaje pomohol Bepanthen, super premasti suche miesta ,
dobre sa vsiakne do pokozky