Dusivý kašeľ u 5 ročného dieťaťa

helena5
3. aug 2009

Ahojte.
Potrebujem radu pre môjho 5 ročného syna. Už tri roky 3-4 krát do roka má dusivý kašeľ. Cez deň je to v pohode ale akonáhle si ľahne spať (či je to cez deň alebo večer) začne kašlať a trvá to aj hodiny kým prestane.Niekedy ho napne akoby chcel zvracať. Ľutujem ho lebo nevie spať a je z toho celkom vyčerpaný. Navštevujeme krčnú ambulanciu aj alergologiu ale zmeny nevidím. Beria pravidelne každý večer Aerius sirup a Singulair tabletky. Má upchaté nosné dutiny a nepomáha už ani Avamys spray. Poraďte čo mám robyť alebo za kým máme ísť. Ďakujem.

debra
3. aug 2009

helenka viem presne o com hovoris,moja mala ide mat o mesiac tiez 5 rockov,a donedavna kym som neobjavila jeden super sirup tiez som si niekedy s jej kaslom nevedela rady,hlavne v noci velmi kaslala a vela krat ju aj napinalo,zo zaciatku pomahalo,ked som jej do misy s teplou vodou dala par kvapiek eukalyptu a to dyxala celu noc,ale potom jej to uz tiez nepomahalo,aj xrapala,aj ja som navstivila alergo-testy dopadli negativne aj krcnu amb.-nemala vobec ziadnu mandlu zvacsenu ani nic,a potom mi kamoska co robi v lekarni poradila sirup Solmucol a odvtedy mam s jej kaslom pokoj,velmi jej pomaha,za 3-4dni je po kasli 🙂 som s nim velmi spokojna,vyskusaj synovi dat a uvids,urcite mu pomoze

helena5
autor
3. aug 2009

Ahoj debra. Veľmi pekne ti ďakujem za radu. Určite ten sirup vyskúšam a dúfam, že zaberie. A tebe a tvojej dcérke prajem len to najlepšie. 🙂 🙂 🙂

simona55
3. aug 2009

ahojte aj sa pridam,aj moja dcera mala kedysi tento problem, ale onamala myslim si ze 8rokov. strasne kaslala a chrapala viac chrcala.no ale jej sa to zacinalo vzdy ked nastupovali do skoly septembry, a nemalo konca az niekedy v lete. no o islo takto asi mesiac zjedla uz vsetko antibiotikum a nic nepomohlo,ale viac uskodilo, lebo sa jej iimunsistem slabo no a bola viac chorlavejsia ,po mesiaci nas poslala k alergologicke a imunologicke, ta jej po viac vysetreniach zistila ze vraj to je cierny kasel ,ja ze boze ved este otakom som ani nepocula. 😕 😕 🙂 len som kukala.ze co toje.ze vraj ona to musela od niekoho dostat v skole.co mohlo byt lebo mala mi vravievala ze:mami vies co ten a ten strasne kasle a neda si na usta nic alebo ze nemoze zostat doma leboze jej mamina musi robit. 😠 potom dostala taky sprej volal sa ze fu ani neviem ale sa napichoval do takej fajky a to musela dcera pomaly do seba siakat. to musela doktorka kazdy mesiac predpisat to maladdcera na try mesiace .a po troch mesiacoch som jej nedavala lebo ze ju boli hlava. a ja som myslela ze stoho.a nedavala som jej tie lieky a ked mala 9rokov ju to samo preslo.bez liakov a od vtedy je zdrava ako buk.tuk tuk poklopem.

asitka
3. aug 2009

debra...zo solmucolu môjho syna napínalo...aj zvracal...takže nie všetko môže rovnako zapôsobiť človiečika...ináč tiež mám problém furt so synom....podchvílou je chorý...a hodne chrápe....jeden čas som si myslela, že halixol mu fajn pomohol...ale po čase sa to vrátilo...hm...tiež už niekedy neviem....čo dalej