Dusivý suchý kašeľ u 4 ročného. Pomôžete?

inocka
7. feb 2007

Ahojte maminky.Prosim vas o radu.Podla moznosti co najrychlejsiu odpoved.Ste zlate.vopred dakujem.Problem:moj 4rocny synko ma anginu,berie antibiotika,ma vysoke horucky.Ale od vcera ma velmi silny dusivy kasel.Az moc dusivy.Uz som vyskusala vsetko,od homoepatik(stodal,drosera/,cez sirupceky a bylinky,maste a kvapky Ditustan,ale nic mu ten kasel nevie utisit.Hlieny nema. Mame zvlhcovacku nonstop pustenu,solnu lampu aj eukalyptove vypary z aromalampy.Nic nezabera.Prosim poradte nejaku babsku radu. Dnes som dala aj kacaciu mast na hrudnik a nic. ☹

vesi
10. júl 2007

katesaly, a keď lekárka počúva malú, má dýchanie čisté? lebo moja dcéra bývala chorá skoro každý mesiac pobrala množstvo sirupov, pár krát aj antibiotiká.nakoniec nás poslala dr. k alergológovi, testy boli síce všetky negatívne, ale nejaké hodnoty mala zvýšené, čo naznačuje, že má nábeh na alergiu, len sa ešte neprejavila.berie dlhodobo alergický sirup na kašeľ a od vtedy je všetko OK. 🙂

jofo
12. dec 2007

zdravím všetky mamičky, ktoré bojujú s neutíchajúcim a dráždivým kašľom detí.
Nami osvedčený recept: dve, až tri polievkové lyžice tvarohu zmiešať s jednou polievkovou lyžicou kyslej smotany, pridať 1 kávovú lyžicu nadrobno nasekanej cibule.Zarobíme asi 2 hod. pred aplikáciou na hruď v oblasti priedušiek.
Zmes musí byť izbovej teploty(nezohrievať, aby tvaroh nestvrdol!). Zarobený tvaroh dáme na bavlnenú vreckovku, priložíme na hruď a na to dáme potravinovú fóliu.Obviažeme elastickým obväzom tak, aby sa to v noci nezošuchlo.Na hrudi by to malo byť minimálne 3 hodiny.My to dávame na celú noc.V noci nám dieťa ani nezakašle. Máme 5 detí a tento recept používame už takmer 15 rokov.Nikdy nás nesklamal. 🙂

ikaika
9. jan 2008

jofo tak to si vobec neviem predstavit tu cibulu na detskej pokozke 😕

sorbik
10. jan 2008

.....necitala som celu diskusiu, ale nam pomaha 1,5 ml kalcioveho sirupu pri suchom kasli a ked sa zmeni na vlhky kasel, tak 1/4 sacku solmucolu......

jejke
22. feb 2008

Ahojky tak som si prečítala celú diskusiu a som tam kde som bola.
🙄 Neviete niekto poradit? Stoptussin alebo Paxeladine????akosi nepomaha ani majoran ani obklady...
vraj je to typický škôlkarský kašel...

sonoga
22. feb 2008

ahoj, aj ja som si precitala celu diskusiu. a mam trochu namietky. ked ma suchy kasel, tak nepotrebuje nic skvapalnovat, kedze tam nic nema, ziadne hlieny. tie sa skvapalnuju, az ked uz vykasliava, ale ide to tazko. stoptussin je aj na suchy kasel aj na vykasliavanie. paxaledine je len na suchy kasel. mne sa zatial najviac osvedcil Robitussin antitussikum, resp. Junior (ten je na suchy kasel).
inac, aj i nas doktorka automaticky predpise liek na alergiu a ked sa to zlepsi, tak posle hnedk alergologovi.

jejke
23. feb 2008

Sonoga, presne to som si myslela aj ja ,ale keď ten suchý kašel časom zvlhne...treba aj niečo na vykašliavanie, nie?
Nám aj lekárka odporúčala mukolytikum na deň a antitussikum na noc... 🙄

Aj niektoré bylinky ako skorocel alebo podbel, tie sú tiež 2v1 teda tlmia dráždivý kašeľ a podporujú aj vykašliavanie...
Stoptussin sme vysadili, mali sme po ňom"štekavý" kašeľ...
Včera so dosť hľadala na internete a stretla som sa s takýmto názorom,
čo si o tom myslíte??? 😎

"Kašeľ a bronchitída - príčina niekedy leží pôvodne v obličkách,
keď zle fungujú, a organizmus sa chce zbaviť jedovatých
látok inou cestou, napr. pľúcami, na úkor zlej tvorby ochranného
hlienu na prieduškách alebo nedostatočného množstvo hlienu,
z čoho vzniká suchý kašeľ.
V prípade, že hlien nemá dostatočné zloženie, dochádza potom
často k infekciám zvonka. V týchto prípadoch potom musíme najskôr
liečiť obličky a prax to potvrdzuje. Napr. dieťaťu, ktoré malo
neustále suchý kašeľ a jeho matka už preň urobila všetko možné,
ale nič nepomáhalo, pomohly bežné urologické čaje, platí
zásada, zvlášť u malých detí, všetko liečiť cez obličky, nič
tým nestratíte, iba si môžete pomôcť, samozrejme v kombinácii
s prieduškovými čajmi, cibuľovými zábalmi či inhaláciami bylín,
napr. eukalyptus, skorocel, mäta, trezalka, tymián."

olusat
28. apr 2008

Ahojte. My sme raz mali záchvat trojhodinového suchého kašla,kedy som tri hodiny zvlhčovala prostredie,dávala lieky nepomohli ani babské recepty a už som bola bezradná.Už som myslela, že pobežíme naspäť k lekárke.Potom som zavolala kamoško do U.K. a tá mi poradila dať Paralenový čípok.Po štvrť hodine bolo po záchvate a už sa nevrátil.

kako
30. jún 2008

ahojte babky, maly ma suchy kasel, lekarka nam odporucila Stoptussin, baby sirup, ale sa mi z neho asi vyhadzal. Ma take male vyrazky na tvaricke a na krku. Mate niektora s tym skusenosti? Nie som si celkom ista, ci tie vyrazky su z toho sirupu, alebo z ovocia{dala som mu par ceresni}, a tak neviem, ci mam ten sirup vysadit. Dakujem za radu.

junovka
30. jún 2008

skor by som povedala, ze su to z ovocia.Tiez zalezi ako dlho bral sirup, pokial si mu dala ceresne. 😒

kako
30. jún 2008

dakujem junovka, trocha ceresni zjedol uz pred tyzdnom, a nic mu nebolo. Zatial som vysadila ten sirup, a uvidime, co sa bude diat

krista
26. sep 2008

funilieta • 1d • 23. červen 2008 ve 21:39
nemate nejaky dobry "recept" alebo nejake vyrobky z lekarne na dost taky drazdivvy kasel bez hlienov?

tanja61 • 1d • 23. červen 2008 ve 22:17
ahoj ja by som tiez chcela vediet lebo maly mi kasle 3den,nema horucky a ani ine priznaky.....s coho alebo preco kasle? : ☹ aj receptiky mozte popisat 😉 dakujem

ria80 • 1d • 23. červen 2008 ve 23:37
No,většinou člověk je zahleněný.Je potřeba dobře zkontrolovat,jestli tam ty hleny opravdu nejsou.Když ne,tak se může dát Sinecod sirup,Tussin kapky myslím taky.
Když hleny jsou,tak Mucosolvan sirup nebo přírodní Hedelix sirup nebo kapky.Dále Fenorin,Halixol,je toho víc.
Nesmí se ale tyto dvě věci podat dohromady!!
Pokud dítě má kašel s hleny,ale potřebujete ho uklidnit na noc,tak přes den dávat ten Mucosolvan na odkašlání a na noc pak dát třeba Sinecod na utišení.Ale dohromady v jedné dávce ne!!
Taky můžete vystříkávat krk Vincentkou.

Ale myslím,že už se to tady probíralo. 😉

iffka2002 • 1d • 23. červen 2008 ve 23:39
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
je tu dost vela tem o kasli, daj si do vyhladavaca "kasel" a mozno najdes nejake dobre rady 😉

biba12 • 1d • 24. červen 2008 v 09:28
Ja pouzivam Mucosolvan junior a zabera. A do nosa morsku sol Marplus. A ked je uz toho vela a nezabera, tak Nasivin do nosa.

renus • 1d • 24. červen 2008 v 09:38

sonoga • 2d • 24. červen 2008 v 11:04
na suchy kasel je dobry robitussin junior. a potom su pripravky, ktore su aj na such aj na vykasliavanie, a to Stoptussin baby sirup a homeopaticky sirup Stodal
Mucosolvan je na vykasliavanie hlienov, teda na zriedenie, aby sa lahsie vykaslali. ale pokial tam este hlien nie je, tak treba ten kasel utlmit.

nelika666 • 1d • 24. červen 2008 ve 12:26
funilieta skus naparovat 😉 u na sto vzdy zabera.... v noci mala moja Tami opat zachvat kasla, dala som ju do kocika do zvysenej polohy a zakryla plienkou.. sedela som pri nej s hrncom harmancekoveho caju strcenym pod plienku a kasel ju v momente presiel, spala az do rana bez jedineho zakaslania 😉

funilieta • 1d • 24. červen 2008 ve 14:23
skor by sompovedala ze sa hodi ten robitusin junior, na stlmenie, myslim ze hlieny tam niesu. dakujem za rady

tanja61 • 1d • 24. červen 2008 v 16:41
ahojte dnes ame boli s tym kaslom u lekara lebo mi maly prekaslal celu noc pomaly a povedal nam ze je to ok ze je to normalne a staci sa dat napit vody alebo caju v tom pripade no spadla mi sanka . 😒 sice nema maly horucku a ani ziadne ine priznaky tak neviem viete niekto poradit?

monkula • 2d • 24. červen 2008 v 16:42
Hedelix

gucz • 1d • 24. červen 2008 v 16:52
malá mala kašel a doktorka mi kázala kúpiť mucosolvan pre deti a kašlík prešiel, ale zasa ona nejak moc nekašlala, skôr ako keby si sem tam odkašľala. Hedelix som brala ja, keď som bola tehu

tanja61 • 1d • 24. červen 2008 ve 23:02
zeny hedelix tu nekupim...zijem v UK a ked som pred par mesiacmi davala malemu sirup od kaslu tak hned okolo pusinky mu vysli cervene flaky ktore ale po pol hodine zmizli tak neviem ci nie nejaka aler.reakcia...lekar mi sice povedal ze ten kasel nic nieje ale dnes moja znama pocula maleho ako zakaslal a povedala ze to bude nabeh na priedusky tak mi odporucila do mlieka lyzicka medu a masla ja som dala len med a zabalit hrudnicek do plienky zo zohriatym olivovym olejom tak aby nepalil a nechat na noc tak spinkame so zabalom ktory skoro vobec nedrzi tak uvidime 😉 len dufam ze to skoro prejde 😒

zucha • 1d, 13tt • 25. červen 2008 v 07:36
my sme davali stoptusin a bol super

vilca • 1d • Dnes v 16:41
Ahoj holky, naše dvouletá Evička nám už tři noci strašně kašle. Je to ale takový ten suchý dráždivý kašel - bez hlenu, bez rýmy. Přes den nezakašle ani jednou a v noci se třeba hodinu dáví a špatně se jí dýchá. Byla jsem s ní u doktorky, která řekla, že je to pravděpodobně suchým vzduchem v pokoji, kvůli tomu, že se začalo topit. Tak pořád větráme, dáváme jí hodně pod hlavu na spaní, na radiátorech máme mokré ručníky, aby se zvlhčil vzduch, ale asi to nepomáhá. Včera začala kašlat v 11 v noci, skoro hodinu bez přestání kašlala a pak usnula úplně vyčerpáním... A ráno byla zase v pohodě, odpoledne spala v kočárku skoro 3 hodiny a ani nezakašlala.
Poradíte nám, co by mohlo pomoct?
Mám z toho trošku strach, protože jsem astmatička a takhle nějak se mi astma začalo kdysi projevovat. A taky pořád doktoři říkali, že je to nachlazením nebo vysušeným vzduchem. Ale zase si říkám, že by to byla náhoda...když se zrovna začalo topit...

macika78
29. sep 2008

tania61 skus sa popytat na STODAL nakolko su to homeopatika

smisela
30. sep 2008

Ahoj vilca,moja Ninka mala suchý dráždivý kašel,ktorý sa objavoval hlavne v noci a keď sa zobudila,teploty sme nemali,ale zato sme mali soplíky.Bola som s ňou u Dr.na prieduškach nič nenašla,dala jej Ditustat kvapky a fenistil kvapky na noc.Behom 2 dní má po kašli.Možno by pomohlo,ak by jej Dr.zobrala výtery a ak tam nič nebude,tak poslať na alergológiu 😒
Ale myslím,že vám mohla Dr.niečo predpísať na kašel na začiatok 😒

zanetka82
30. sep 2008

Ahoj. 🙂
Tak jestli mužu poradit. Nám na suchy kašel pomohl sirup Sinecod.(je k nezaplacení) Zeptej se na něj své doktorky. Jsou i kapky ty jsou pro děti od 2. měsícu a sirup je od 3 let. 😉 Nedám na něj dopustit 🙂

d0903
2. nov 2009

Ahojte maminky , mám na suchý dráždivý kašeľ pomohol babský sirup od babičky 🙂 : na jar si treba nazbierať mladé prírastky zo smrekov- tie svetlozelené prírastky na koncoch vetvičiek 🙂 ). Tieto si dať do 5 litrovej fľašky a striedavo zasypať kryštálovým cukrom . nechať to treba na okne - parapete alebo na balkóne aby to bolo na slnku . treba to tam nechať dovtedy, kým sa nerozpustí cukor. to budete hľadieť , koľko tie vetvičky pustia šťavy . potom to precedíte, vetvičky zahodíte a sirup sa užíva pri kašli 3x denne. A pomáha !!!ahojte a hlavne veľa zdravia.

malovani
2. nov 2009

My teda na kašel vždycky Sinecod a co se týče babských receptů, tak ty smrkový větvičky jsou super, ovšem teď v listopadu už nerealizovatelný, stejný účinek má i stejně připravený jitrocel, ovšem teď už taky nerealizovatelný... anebo cibule. Nakrájet cibuli na kolečka, prosypat cukrem, nechat odstát aspoň třeba dvě hodiny, cibule pustí šťávu a tu podávat, asi 3x denně pol. lžíci. Vy tady ale asi máte malinký miminka ještě, tak nevím, co budete říkat na ten cukr, no...

miriamulka
4. mar 2011

Ahoj, nám pomáha čaj s majoránky a zábal s husacej masti na hrudník

erich
19. mar 2011

mam suchi a drazdivi kasel ten problem mam dva mesiace bivam v manchestri potrebujem sa viliecit us nevladzem tolko kaslat

bubinko83
11. nov 2011

baby nedavali ste niekto tu husaciu mast na hrudnik? Ako sa to dava ? Na noc natriet hrud? POmohlo to vašim detom? My mame suchy kašel a už sme vybrali cely sirup od kašla a nič nam nepomohlo.

monicika
14. dec 2011

@d0903 presne tento sirup si pamata ako dieta chodili sme do lesa na vetvicky potom robili sirup, bol chutny aj ked som bola mala emlaa som ho problem pit a bol na nezapaltenie,,, 😀

monicika
14. dec 2011

@erich hehehe my zijeme v londyne a okrem paracetamolu na kasel nic nedostaneme mi si kupujeme sirup na kasel z lekarne

skorom
12. jan 2012

caute..ja som nasla tuto diskusiu nahodou (dostali sme jazveciu mast tak hladam infosky) ale mali sme s nocnym neutichajucim dusivym kaslom brutalne problemy a nakoniec nam zistili na plucnom REFLUX (mala 4 roky..ako baboo reflux nemala) dali nam costi a akonahle sa blizila choroba, nasadila som costi a bolo po probleme!!!sluste aj tutto cestu..ja som uz po nociach pri malej plakala od nemohucnosti..a opakovalo sa to zhruba kazde dva az tri mesiace..pluciarka povedala,ze je to zacarovany kruh..kasel drazdi reflux,reflux zasa kasel..drzte sa!!

imka2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kraska19944
11. feb 2012

takze moj syn je velmi chory ma velke horucky a hlavne velmi sily dusovy kasel prosim poradte mi co mam robit ☹ 🙂

ined77
11. feb 2012

@kraska19944 ...já bych v takovém případě zajela na pohotovost, může to být laryngitida nebo bronchitida..pro mě je v takovém případě lepší, když dítko zhlédne doktor, zvlášť o víkendu ☹ .
přeji ať jste brzy zdraví 😵 .

coxa
11. feb 2012

@kraska19944 naprosto souhlasím s @ined77 - myslím, že není na co čekat . Máme za sebou i bronchytidu i laryngitidu, a i přesto, že jsme doma vybavení lékama na dušnosti apod. jedeme na poslech na pohotovost.

anjelicek26
11. feb 2012

@erich - daj si spravit ster na chlamydie, casto byvaju pricinou dlheho drazdiveho kaslania.

ined77
11. feb 2012

@coxa ...to máme podobné zkušenosti 😔 ... a taky, jak se mi to fakt už nezdá nečekám a jedu..co pak doma s dusícím se dítkem 😔 .

coxa
11. feb 2012

@ined77 naprostý souhlas