Dusivý suchý kašeľ u 4 ročného. Pomôžete?

inocka
7. feb 2007

Ahojte maminky.Prosim vas o radu.Podla moznosti co najrychlejsiu odpoved.Ste zlate.vopred dakujem.Problem:moj 4rocny synko ma anginu,berie antibiotika,ma vysoke horucky.Ale od vcera ma velmi silny dusivy kasel.Az moc dusivy.Uz som vyskusala vsetko,od homoepatik(stodal,drosera/,cez sirupceky a bylinky,maste a kvapky Ditustan,ale nic mu ten kasel nevie utisit.Hlieny nema. Mame zvlhcovacku nonstop pustenu,solnu lampu aj eukalyptove vypary z aromalampy.Nic nezabera.Prosim poradte nejaku babsku radu. Dnes som dala aj kacaciu mast na hrudnik a nic. ☹

mimi109
7. feb 2007

ahoj inocka skus mu uvarit cibulovy caj

maca793
7. feb 2007

inočka ja mám tiež takýto problém. moja maličká to má každý mesiac, teraz dobrala antibiotiká a začala strašne kašlať. doktorka ju v tomto smere strašne zanedbáva. bola so s ňou na kontrole v utorok a zajtra idem znova, pretože sa mi ten kašeľ vôbec nepáči, keď kašle, atrašne je cítiť priedušky, toto už mala aj v novembri a išla ležať do nemocnice. doma mám vlhko, lebo balkoon nemám, a tak suším prádlo v byte. dnes som jej kúpila stroptusin baby a uvidím, ako jej cez noc zaberie. doktorka mi dala TRifed, sirup proti kašľu. skús mu to dať, uvidíš alebo daj ten stoptusin baby. 😉

paska
7. feb 2007

ak chceš aby vykašliaval daj mu mliečko a rozpusti mu do toho maslo
a nám aj zaberal bromhexin kvapky 😉

janinah
7. feb 2007

Ahoj, potrebuje skvapalniť hlieny v dých. cestách a potom vykašliavať,tie hlieny tam sú, len nejdú odlepiť a dráždia ho, nám sa osvedčil skorocelový sirup bez cukru a s vitamínom C, babský recept - narež cibuľu, surovú a nechaj, nech pusti šťavu, oslaď medom a dávaj asi tak lyžicu 3xdenne, tak skoré uzdravenie

musko
8. feb 2007

Ahoj!
Skús Hedelix sirup, ak začne odkašliavať a bude zahlienený, tak vynechaj na 2-3 dni mlieko a dávaj veľa čaju ( mne sa osvedčil od Megafytu pre deti pri kašli a nachladnutí). Ak je to v nociveľmi dráždivé a suché kašľanie, opýtaj sa p. doktorky, či by nebol dobrý na pár dní Dithiaden - 0,5 tbl. na noc (sama nedávaj!). A medík - ten má zázračný účinok! Tak sa držte a daj vedieť, ako ste dopadli!

inocka
autor
8. feb 2007

dobre ranko babenky.No cibulovy caj som mu vcera navarila a so zasifrovanim v inom cajiku som mu ho dala vypit. Bohuzial nic.Medik mu davam do cajikov miesto cukru. Mame odhlienovaci sirupcek BIOTUSSIL aj skorocelovy sirup a nic.Neviem,doteraz sme sa s kaslom hocijakeho druhu vedeli popasovat rychlo a tento nie a nie prec. MUSKO:dithiaden mu uz davam 3dni-doktorka kazala zvysit az na 3x0,5tabl...no len driape,driape,driape.O tom masle v mliecku som pocula tiez,niekto mi poradil,ze aj tu kacaciu mast,co mu davam na hrudnik,mozem dat trosku do cajiku.Vyskusam PASKA.Ten cibulovy sirup je fajn,ale donho by som to nenatlacila.On citi cibulu uz len ked ju krajam a ma z toho nauze. Ste zlate kočky,že ste tak rychlo odpisali. Idem poobede do lekarne a nieco ine tam kupit miesto Ditustanu. Zajtra idem s oboma kuriatkami na kontrolu no ved uvidime. Keby aspon horucky uz nemal.

inocka
autor
8. feb 2007

maca793-Mila Macka.Nic si z vasich nerob,lebo ti mozem mojka povedat,ze nie si sama. My sa vlacime s chorobkami u dcerky od vianoc. Vtedy syncek doniecsol prvy krat zo skolky hnisavu anginu. Ona najprv z toho chytila zapalene hrdlo, potom za 3 dni po uplnom vyliečení dostala zapal priedušiek a potom po tyždni po vyliečení dostala znovu zapálené hrdielko. Stale chrapčí,je silno zahlienená. To že počuješ priedušky - chrapot je že v ich tenkej dychacej trubici sú hlieny. Niekedy to nemusia byť priedušky. Brala uz troje antibiotika a to ma len 6,5mesiaca. Prvorodený synko 4 ročky-nevedel do 3rokov co je choroba,antibiotikum,doktorka len na poradňach.Ako nastupil do školky,tak sa s tym v takychto časoch ťahame. Pritom prevenciu mame na výbornu. Doktorka povedala, že to maličkej vždy synko donesie zo školky nejakeho bacila a ona si to takto zlýže. A tiež že to može chytiť ona v školke,keď ho tam rano zanašam. Ale kde ju mám dať? Neviem, tuto zimu to mame s chorôbkami nejake ťažké. Čím viac sa človek snaží, tym je to horsie.Tak papa

nici
8. feb 2007

ahoj,
cibulovy caj, kvapky Sinupret = fakt vyborny sirup, zabal na hrud z roztlacenych zemiakov = babsky recept ale mne pomaha - uvaris zemiaky v supke do makka, potom im poloz na utierku aleob uterak, roztlac a priloze malemu na hrud,aby sa mu to vyhrialo....a toto opakujem aspon styrikrat a ked budu studene vzdy ich ohrej....

verulka
8. feb 2007

inocka, my sme prave uspesne zvlhcili kasel- solmucol. Ale nie je dobre davat sirup na vykasliavanie, ak je kasel suchy. V lekarni si vypytaj nieco proti suchemu, drazdivemu kaslu. Ale toto by ti mala riesit dr 🤐 Mliecko s medom a maslom, by som radsej nedavala, nam alergologicka vravela, ze to je cele omyl 🤐
V pripade, ze sa to nezlepsi, isto vyxhaldjte imuno-alergo ambulanciu

lucy81
8. feb 2007

inocka, moja dcéra mal takýto kašel asi pred mesiacom, tak strašne kašlala, že aj zvracala. Nič je nepomôže, len sirup Solmucol / ako písala verulka/. Dostať ho v lekárni bez predpisu, na predpis ti ho nedajú, lebo má indikačné obmedzenie len na cytickú fibrózu. ale je fakt super. Malá už na druhý deň nemala skoro žiaden kašel. Mňa teraz tiež chytá kašel, ale neviem čo si mám dať keď som tehu. neviete mi poradiť. dík

expertka8
8. feb 2007

..na kašeľ je výborný domáci karamelový čaj s majoránkou... 😉

wladka
8. feb 2007

ano, ako vravi expertka.. ja som si davala lyzicku majoranky do pohara, mozete aj oregano,ci bazalku, a zaliala horucou vodou, par minut vyluhovat a osladit medom..naozaj pomoze..aspon mne..mna tiez drazdil kasel, suchy, a malinku to v noci budilo..

inocka
autor
8. feb 2007

Ahojte zlatička.Tak prave sme prišli s mojim ukašlanym synčekom od liečiteľa.Lebo šak sa mi poobede skoro zadusil z tolkeho kašlanička.No povedal nam že ma z toho kašlania zapalené obe strany sliznice.Utlmil mu to a povedal,že aby som pokračovala v tých sirupoch čo mu davam. Stlmil mu aj horučku, ktorú práve mal. Kašle o polovicu menej. Ešte mi kazal naparovať ho nad harmančekom a vystriekať izbu,vankuše,paplony aj postele čajovníkovou silicou rozriedenou s prevarenou vodou.Lebo ho možu týriť aj roztoče. No cibulový čaj som doňho nedostala. On si musi rozriediť tie hlieny,tak že mu stači ten BIOTUSSIL.aj v lekarni povedala,že tieto preparaty su na jedno kopyto,ide o zloženie,aby sa telo chytilo na spravnu zložku.Tak som ešte vyskušala vymeniť Ditustanove kvapky za TUSSIL kvapky.Zajtra ideme na kontrolu.Držte palčeky.A ĎAKUJEM VŠETKYM MOJIM PORADKYŇAM. Ešte pismenkujte.Berem každú zlatú radu nadovšetko.cmuk

kangaroo
8. feb 2007

ahojky: paxeladine je na suchý neproduktívny kašel, z tých babských receptov je dobrá jazvečia masť a kamoška ju dávala malej aj jesť na piškotik 😅 , a možno by si mohla porozmýšlať aj nad odstavením toho zvlhčovača,dnes sme boli u alergo a niečo načrtol,žeby aj mikročastice z odparovača mohli dráždiť, máme tiež podobný problém, predpísal nám zodac a rybunol/ci tak nejak/ a ked sa to nezlepší dostane nejaký kortikoid sprej ☹ , majoránkový čaj pijeme bezne a nejak to neovplivnuje

musko
8. feb 2007

Luci, ak si tehu, možeš Hedelix sirup, Skorocelový sirup. Čisto prír. prep. A šalviové pastilky na cumlanie!

maca793
8. feb 2007

ahoj inočka dnes som bola s maličkou u doktorky nepáčila sa jej v noci sa mi skoro udusila kašlom dala som jej aj druhý sirup proti kašľu a nič jej nepomohlo tak mi doktorka dala papier na interné odd. kde si pravdaže maličkú nechali takže je v nemocnici už druhý krát naposledy bola v nemocnici koncom novembra taktiež s týmto istým má zápal priedušiek s bližšie neurčeným bacilom takže neviem kde sa stala chyba
von chodíme podľa potreby flákať sa neflákame ☹

staršie deti sú zdravé neviem či je to vo vzduchu alebo má natoľko oslabený organizmus.... 😢
staršie deti nechodia do škôlky od konca decembra takže ju nemohli nakaziť 😢
dúfam že ju tam dajú doporiadku a budeme môcť chodiť konečne von a deti do škôlky lebo sa doma už nudia

baby majte sa a dám vám vedieť ako na tom maličká je ahojte

marty78
8. feb 2007

Skús zájsť za alerologom, možno je to obštrukčná bronchitída, alebo začínajúca astma bronchiale. Už aj takymto malinkým deťom sa začínajú dávať inhalačné lieky - bronchodilatanciá na rozšírenie priedušiek, ev. kortikoidy tiež inhalačne. Môže predpísať len alergolog. A akú liečbu má v nemocnici?

maca793
8. feb 2007

neviem akú jej nasadili ale určite inhaluje pretože aj doma inhalujeme 5x denne spreje cez "náhubok", dajú jej určite nejaké antibiotiká 😢
najväčšia sranda na tom je ´že v utorok sme boli na kontrole dobrali sme antibiotiká a všetko sa to v priebehu 12hod zhoršilo 😢
zajtra idem pozrieť a popýtam sa a dám určite vedieť

maca793
8. feb 2007

najviac sa bojím toho aby jej nezistili astmu ☹
alebo niečo horšie 😢

paska
8. feb 2007

maca neboj 😉 ja ked som bola v jej veku mala som bronchitídu tiež som bola pravidelne v nemocnici naši ma tam doviezli vždy už skoro modrú čo som sa dusila ale vyrástla som z toho bola som na dvoch liečeniach a najviac pomohlo more

zuzu13
8. feb 2007

ahojte, čítala som len zbežne... radím homeopatika...STODAL... 😀 a prajem skoré vyliečenie 😀

maca793
8. feb 2007

ok paska ale ja na more nemám ☹
zuzu13 homeopatiká nepomáhajú alebo akokomu ☹
paska díky za podporu pa 🙂

inocka
autor
9. feb 2007

Ahojte ....ahoj macka793..tak ako čítam, nie som sama s trápeničkami. No my sme boli dnes rano na krv s malinkou, lebo doktorka, že ma len 7mesiacov a troje antibiotika za sebou, tak ideme hľadam chybu. No malemu od včerajšej navštevy u liečiteľa našťastie nevyskočila teplota. Jemu brala doktorka výter z hrdla a nošteka. Pozre dnu, že jeminečko to je hlienov. Dala mu ďaľšie antibiotika,lebo ten kašel suchý musí zmyznúť. Podchvílou ho driape. Kupila som im dnes aj NUTRILIN B pri užívaní antibiotík, tak čakam na menší zazrak s jeho bruškom, lebo ma určite črievka od toľkých liekov dokafrane. Nechce ani papať. AJ vývar slepačí som navarila a nič. Takže už len čakam na zázraky. HOMEOPATIKA užívame popri všetkom. Ja som s nimi VELMO SPOKOJNA. I keď momentalne samotné nezaberajú ale dopomôžu mu uliečiť sa skôr.dufam... 🙂 no a tebe macka prajem pevné nervy, lebo nam s manželom po týždni už hrabka...ma to vplyv aj na naše správanie. To vieš týžden sme ani jeden poriadne nespali. ☹
KANGARKOVI:moja jazvečiu masť som zhaňala, no však bez výsledkov.ja viem že je super,rodičia nam ju ako deťom davali.Dávam kačaciu.A k tomu odparovaču. Môže to tak byť,aj nemusí.Vieš na jednej strane sa všade hovorí,že tie odparovače práveže bránia rozžirovaniu mikroorganizmov v izbe..tak nevim,ale drhne ho aj tak či je zapnutý alebo nie. Mame nejaký s tým uf svetlom,a ten je ževraj lepší ako klasický.tento dava nejakú zvláštnu paru. Trošku to obmedzím,ale nie úplne. Radšej.
DAKUJEM VSETKYM. PRAJEM PACIENTIKOM RYCHLE UZDRAVENIE.

maca793
10. feb 2007

baby ahojte dnes som volala do nemocnice, malej dávajú znova antibiotiká, v pondelok sa viac dozviem, sestrička mi cez telefon nechcela nič povedať, že to musím len s doktorom. vraj je celkom čulá aj papá a to som rada. je mi za ňou strašne smutno 😢

kangaroo
11. feb 2007

maca obdivujem ta

inocka
autor
12. feb 2007

ahoj macka...no ako sa ma malinká?dúfam že dobre. No my sme s našou dcerkou-7mesiačikov-boli včera na pohotovosti,lebo ju bolelo uško. Dnes sme boli pre vysledky z krvičky, čo jej brali v piatok a že silný zápal. Tak sme prášili na ušne, a tam , že uško ma silno zapálené. Ževraj tie antibiotika, čo berie jej nezaberajú,prestala po 6dňoch na ne reagovať. Má v sebe nejakého neporiadného bacila, ktorý jej už od vianoc robí tie nespratné hlieny..a teraz zakotvili v ušku. Tak jeden sa nam z toho pomaly dostáva-synko-a druhá sa do toho dostáva späť. Ako keby nestačilo ako mali silné horúčky a kašlisko. Katastrofa. Máme to mi maminky ťažké. Tak držíme palčeky. Papa

maca793
15. feb 2007

baby nie je to nič moc dnes jej prepichujú ušká dávajú jej trubičku domov pôjde niekedy až nabudúci týždeň som s toho na nervy ☹
v noci málo spím ☹
tiež jej našli bacila zatiaľ mi nepovedali akého typu doktorku asi zabijem lebo zanedbala liečbu už dávno som jej hovorila, že malá má niečo zaseknuté v nošteku
a testy na alergiu jej nič nehovorili zajtra vám dám vedieť ako to dopadlo
tak sa majte papapa

maca793
28. feb 2007

baby malá je už doma v ušku má vraj mikro trubičku ktorá je pripevnená v bubienku všetko dopadlo OK aj dnešná kontrola u doktorky. vyberať trubičku jej budú až niekedy na jeseň ale všetko vraj záleži na tom, ako sa to zahojí. tak sa majte.pa

katesaly
10. júl 2007

maca 793, inocka je to pre Vás naozaj veľmi ťažké a preto Vám držím palce a prajem veľa trpezlivosti a pevné nervy. S prieduškami máme problém aj my s mojou 3-ročnou dcérkou 😖 Nemá síce teplotu, je čulá, behá, skáče,...ale stále jej počuť chrapot na prieduškách, ked to počujem len mi tak srdce stíska....Vyskúšala som tiež kačaciu masť, cibuľu s medom-sirup, a akosi stále nič. Od decembra berieme pravidelne antibiotiká každý mesiac a samozrejme nezaberajú alebo ked aj tak len na pár týždnou a potom opäť ten istý kolotoč, neviem kde je chyba, prečo sa to stále vracia. Bojím sa aby to nebol nábeh na astmu alebo ........ Ešte to nechám asi otvorené niekoľko dní, vyskúšam vaše rady ako mlieko s maslom, cibuľov čaj, majoránkový čaj, ... a dám Vám vedieť čo zabralo. Tak zatiaľ papa. Teším sa na nové babské recepty, ktoré určite vyskúšam. 🙂

bibinka
10. júl 2007

katesaly - je mi ľúto, že dcérka má takéto problémy. vyskúšaj sa opýtať dr, že by jej vzala najprv krv na citlivosť na antibiotiká, či nieje na určité druhy rezistentná, tzn.,že jej nezaberajú. totižto, odber na citlivosť na atb.sa má robiť pri každom predpisovaaní antibiotík-tak to učia v školách a samozrejme sa to nerobí(tolen na okraj). žiadaj aj rtg pľúc. a samozrejme funkčné vyšetrenie pľúc, tým sa zistí, či má nábeh na astmu alebo ju už má. to dcérka po hlbokom nádychu silno fúkne do trubice do maximálneho vydýchnutia. už má 3roky, určite to pochopí. ešte zájdi aj na alergológiu, možno je na niečo alergická.
môžu jej škodiť aj aromatické oleje v aromalampách,tak pozor nato. maj sa pekne,pa.