Dusivý suchý kašeľ u 4 ročného. Pomôžete?

inocka
7. feb 2007

Ahojte maminky.Prosim vas o radu.Podla moznosti co najrychlejsiu odpoved.Ste zlate.vopred dakujem.Problem:moj 4rocny synko ma anginu,berie antibiotika,ma vysoke horucky.Ale od vcera ma velmi silny dusivy kasel.Az moc dusivy.Uz som vyskusala vsetko,od homoepatik(stodal,drosera/,cez sirupceky a bylinky,maste a kvapky Ditustan,ale nic mu ten kasel nevie utisit.Hlieny nema. Mame zvlhcovacku nonstop pustenu,solnu lampu aj eukalyptove vypary z aromalampy.Nic nezabera.Prosim poradte nejaku babsku radu. Dnes som dala aj kacaciu mast na hrudnik a nic. ☹

sakura77
11. feb 2012

Nam na suchy kasel zabrali Ditustat kvapky😉

mata222
24. feb 2012

ahojte, chcem sa spytat, ako dlho sa ma uzivat robitussin?s Jakubkom sme boli u lekarky v stredu, vsetko ok,teploty nemal, len moc kaslal, dr.nakazala kalciovy sirup+sirup na kasel, davali sme ambrobene, ale z toho sa maly dogrckal, co tak moc kaslal, vlastne som mala pocit, ze cely den papa len sirupy, nic nechcel jest,potom teploty, tak som kalciovy vysadila, ale nic sa nezlepsilo, az na noc som mu dala robitussin a zazrak, konecne si odkasliaval, tak dnes pocas celeho dna uzivame robitussin, spustila sa mu nadcha, odkasle sem tam,je aj zachripnuty..len v letaku nie je napisane dokedy ho mame uzivat, ci ho vysadit, ked sa mu zvlhci kasel, alebo uzivat az kym kasel nezmizne..dakujem pekne za vase rady..

ined77
24. feb 2012

@mata222 ..ahoj...robitussin je na dráždivý suchý kašel a pak další na vykašlávání, takže já to střídám.začínáme suchým kašlem a když se zvlhčí, obměním za ten na odkašlávání. na noc dávám ditustat kapky, aby se mohl v klidu vyspat 😉 .

mata222
24. feb 2012

@ined77 aha, takze ked sa mu kasel zvlhci, tak mozem skusit ten kalciovy? no este to nie je uplne vlhky, tak uvidime zajtra..dakujem pekne. aspon mam teraz v tom jasno..a aky sirup pouzivate na vykaslavanie? my sme mali ambrobene, ale po nom bol taky zahlieneny..mam doma aj hedelix, ten sme este neotvorili, stodal to si myslim, ze sme uz imunny, doteraz sme davali vzdy len tento, ale teraz sa nam neosvedcil a sinupret, z toho boli maleho brusko..

fordikford
24. feb 2012

ja davam tiež take sirupy jak sa piše ale na silny kašel urobim cibulovy sirup neznašaju ho ale stale pomôžu. posekam cibulu a zasypem ju medom alebo kryštalovym cukrom počkam asi tak tri hodiny jak pusti štavu apo štamprliku im davam pit je to hnusne sladke ale ručim že to pomaha

ined77
25. feb 2012

@mata222 ..já jsem to napsala nesrozumitelně, promiň 🙂 ...sirupy robitussin jsou dva, jeden je na suchý a dráždivý kašel a druhý na odkašlávání. ambrobene dávám jak "pomocnou sílu"...měl by odhleńovat.

@fordikford ..to souhlasím, akorát já třeba tohle nemám šanci do malého dostat ☹ .

fordikford
25. feb 2012

a ked to das do striekačky a tak alebo čo je od sirupu nurofen

ined77
25. feb 2012

@fordikford ...možná by to vyšlo kdyby mě neviděl z čeho to nabírám....ale nevím jestli bych ho ošálila i napodruhé 😀

ined77
25. feb 2012

@fordikford ..jinak já mu takhle dávám vše co jde...ze stříkačky od nurofenu popř. panadolu 😉 .ideální dávkovač 🙂 .

fordikford
25. feb 2012

to maš pravdu oni maju velky pozorovaci talent 🙂

mata222
25. feb 2012

@ined77
@fordikford tak to vidim, ze pojdeme v pondelok k dr., prinajhorsom zajtra na pohotovost, kasel cez den sem tam si pekne odkasle, dnes som mu pridala aj kalciovy sirup aspon uz nie je zachripnuty, ale ma total husty soplik, ked si pobeha, tak totalny zachvat kaslu a ked zaspava tiez, v noci 2 krat, aj sa dogrckal dnes z kasla, ked zaspal..ja uz neviem, ci mu davam zle sirupy alebo uz su potrebne antibiotika..v piatok mal teplotu 38C, ale dnes v pohode..u dr.sme boli v stredu s tym kaslom ale mam pocit, ze sa to nejako nezlepsuje a na robitussine proti drazdivemu kaslu asi tyzden nemozme byt...minule som skusala aj tu cibulu s medom, ale nam sa stav zhorsil, tak teraz ani nejdem skusat..no asi nam zacalo obdobie chorob, maly chodi od januara do skolky.

ined77
25. feb 2012

@mata222 ...tak návštěva dr. je vždy na místě pokud máš pochybnosti a hlavně dítko se nelepší 😉 .
držím palečky ať jste brzy jako rybičky! 🙂

vodnarky
26. feb 2012

ahojte...my sme na tom podobne.. ☹ nasa 4-rocna dcerka ma suchy kasel,ktory trva ale uz 3 tyzdne..davali sme aj sirupy,aj sme boli u doktora,ale ten nam povedal,ze je vsetko v poriadku,ze pluca ma ciste,bez hlienov..nerozumiem tomu.. 😒 cez den si sem-tam zakasle,ale v noci je to strasne..myslite,ze to moze byt aj nejaka alergia na nieco?horucky nemame vobec a ked jej skusam aj sopliky odsavat,tak moc ich nema,teda skoro vobec..papame normalne a nieje ani nijako malatna,ako keby bola chora...prave naopak..hra sa a je aj vesela,ako inokedy...mozete mi poradit nejaky dobry domaci liek,co by jej pomohlo?lebo mam uz pocit,ze sme uplne ''presirupovany''..dakujem vam vopred za rady.. 😔

fordikford
26. feb 2012

ja by som šla k tej lekarke ked uz su teploty môj mladši syn je tak chory že už neviem čo mam robit naposledy bol v škole 6 decembra nastupil do školy pred tyždnom a už je zase chory najprv bol len soplavy a kašlal tak mu dala dr.duomox no nejak to nezaberalo tak som sla znova a pritom sme boli aj na snimok pluc poslal nas na krčne tam zase na snimok zistili že ma zapalene dutiny tak zase amoxiklav o tyžden kontrola nic nezlepsene tak zase snimok a už bol zapal pluc ,hospitalizaciu v nemocnici maly nechcel tak injekcie a samozrejme dalsie antibiotika bolo to na zblaznenie potom nam povdali nech dame vybrat nosne mandle že to môžu robit lebo mal zväčšene tak sme šli do humenneho mame to už za sebou a teraz neviem co bude zajtra mal byt ockovany asi ma už trafi ☹ vodnarka daj nech jej spravia CRP alebo aj sedimentaciu a krvny obraz či nema zvyšene leukocity my sme mali poriadne zvyšene tak čaute

adam07
26. feb 2012

@vodnarky moj starsi mal nieco podobne, ked nastupil minuly skolsky rok do skolky, po 2 tyzdnoch trapenia nam doktorka zobrala vytery z nosa a vysiel mu "krasny" skolkarsky koktejl moraxella+ zlaty stafylokok 😖 , dostali sme antibiotika a biseptol a zabralo to...

vodnarky
27. feb 2012

@fordikford -ahoj..rada by som sa ta opytala...kolko davas do toho zarobeneho domaceho sirupiu,na jednu malu cibulku krystaloveho cukru..?med nechcem moc davat.lebo po nom ju velmi drazdi..dakujem.. 🙂

vodnarky
27. feb 2012

@adam07 my uz sme brali ATB na ten kasel 2x a stale sa jej to vracia.. ☹ uz som pravdupovediac z toho ''na prasky''.. 😔 zajtra ideme k inemu doktorovy a uvidime,co ten nam povie..tiez sme tento rok nastupili 1x do skolky..zo zaciatku to bolo tak,ze sme kazdy 2-3 tyzden museli zostat doma,koli chorobe,ale potom co sme zacali davat MANUKA HONEY +10 sme chodili do skolky skoro 2 mesiace vkuse a bez choroby..ked sa vyliecime,budem ho musiet znova kupit,lebo takto sa neda fungovat.. 😒

vodnarky
27. feb 2012

@fordikford -urcite sa na to CRP opytam..tu v Irsku pristupuju,co sa tyka doktorov inak,na co mam strasne velke nervy,lebo mi to pripada,ako keby sa ani nesnazili prist na ozajstnu pricinu ochorenia.. 😠 ale inak dakujem ti velmi pekne za radu.. 🙂

murcos
27. feb 2012

homeopatiku - mala by si sa spojit s kvalitnym homeopatom. (na suchy kasel je dobry rumex, ale napr. aj calcium carbonicum.- a rozne ine homeopatika, treba vsak vedie viac priznakov... na kazdy kasel zabera nieco ine...
skore uzdravenie

mates22
27. feb 2012

@vodnarky jé, můžu se zeptat na tu manuku, fakt to funguje? Už jsem o tom slyšela a přemýšlela, malá má med ráda a zatím nějak na podporu imunity nic nezabírá.

Jinak syn mi už 6 den šíleně kašle, prý bronchitida, horečky taky dolů nelezou, tak teď dostal ATB a uvidíme. Nadšená z toho nejsem, dobral jedny před měsícem, ale prý to jinak nejde i když crp měl pod osm ☹ . A na ten kašel sme dávali stoptussin a nic, tak sme nasadili od včera tussin, dávkování 4* vyšší než je v letáku, na doporučení lékařky, prý to mají podhodnocené a předávkovat se nejde - a teda ťukám, mírné zlepšení se dostavilo.

fordikford
28. feb 2012

@vodnarky posekam jednu cibulu dam do kompotovej mištičky a zasypat tak aby nebolo vydiet cibulu ja po chvilke aj premiešam aby viac pustilo štavy a ja teraz momentalne davam desat ročnemu sinupret kvapky lebo začal smoklit a kašlat som z toho na nervy aj mne v lekarni poradila znama že radšej dat silnejšiu davku nech to zahluši tie bacily skôr

vodnarky
28. feb 2012

@fordikford -dakujem..🙂dnes sme boli u druheho doktora a ten nam povedal,ze to bude alergia na nieco,tak ideme na vysetrenia a predpisal nam kvapky a take detcke cukriky,aby sa jej ten kasel ukludnil..tak uvidime,ako dopadneme.. 😒

@murcos -dakujem..🙂 uz sme si nasli jednu dobru homephaticku..uvidime po vysetreniach,co nam poradi..

@mates22 -nam manuka velmi pomahala..brali sme ju 1x denne skoro 3 mesiace...su to asi 2 mesiace,co jej ho nedavam..ale,za to cele obdobie,co sme ho brali sme mali raz len take slabe sopliky,bez kaslu a horucky,ktore jej do tyzdna s tym,ze sme troska aj odsavali,presli..nedavali sme ziadne lieky a ani nic podobne..mam znamu ktora ma 2 rocneho synceka,ktory stale trpel kaslami,stale bol zahlieneny a cele sa im to takto tocilo dookola..tak som jej poradila,ze nech vyskusa tuto manuku..asi o mesiac,ked som sa s nou stretla,mi povedala,ze odkedy mu ju dava,ze nema kasel a ze uz aj tie sopliky ustupuju..zrejme na tom nieco bude.. 😕 ale teraz my mame iny problem,ale akonahle ho vyriesime,tak jej ju pojdem znova kupit.. 😉

fordikford
29. feb 2012

co je to ta manuka ? môžem ju davat aj desat ročnemu lebo my stale pokašlavame už neviem čo stym 🙂

karamel
29. feb 2012

preplachovat nos morskou vodou aj 5x za den a na krk mastny obklad 🙂

mates22
29. feb 2012

@fordikford zjednodušeně řečeno, manuka je vlastně léčivý med

Manuka med s UMF® faktorem 10+ je již považován za med, který je možno použít jako podpůrný prostředek k léčebným účelům a využít jeho zdraví prospěšné vlastnosti (viz.více v úvodu).

• Je ceněný pro své antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti, díky kterým je tento med s UMF klasifikací vyšší než 5+ schopen čelit i bakteriím odolným proti běžně používaným antibiotikům.

vodnarky
29. feb 2012

@mates22 -myslim,ze lepsie by som to ani nenapisala..😉 😀
a este dodam,ze vyrobok(med) pochdza z Noveho Zelandu,presnejsie od Indianov..nez sa dostal do nasich obchodou,urcite presiel malou upravou,ale jeho hlavne liecive zlozky sa zachovali.

miskachrumka
7. mar 2012

Prosím o radu malý mi začína pokašlievať ak mi nechce cibulu s medom čo mu možem dať ?
ževraj pomáha kaleráb ???s cukrom a rozpustit ?

fordikford
9. mar 2012

od kašlu je aj vraj dobre ked sa vydlabe čierna redkev nasype sa do nej kryštalovy cukor a tu štavu treba pit je to učinne ale u koho ako inak neviem a tiež mam osvedčeny cibulovy čaj a čaj z anizu,feniklu a majoranky 🙂

tania900rr1
11. okt 2013

Dobrý mam 4 ročneho synceka..nedavno sme boli chorý dobrali sme antibiotika..a stale kašleme..cez den ani raz nam nezakašle ako nahle pride vecer. ma neskutocne draždivy kašel..už sme vyskusali všetko a nic nezabera...čo by som mu este mala dat .....

poleva
28. jan 2014

@vodnarky prosím ťa kde kupuješ ten medík 🙂 dakujem